Francja popada w chaos. Policjanci apelują o przywrócenie porządku   - zdjęcie
16.05.21, 13:06Fot. via: fshoq.com/Pixabay - Ramdlon

Francja popada w chaos. Policjanci apelują o przywrócenie porządku

25

Po dwóch apelach wojskowych, którzy w kwietniu i maju wzywali prezydenta Emmanuela Macrona do obrony kraju przed „rozkładem ojczyzny z powodu islamizmu”, teraz do rządzących list otwarty wystosowali emerytowani policjanci.

W kwietniu do prezydenta Francji Emmanuela Macrona apel o obronę kraju przed islamizmem wystosowało 20 generałów, ponad stu wyższych oficerów i około tysiąc wojskowych innych rang będących w stanie spoczynku.

- „Brak działań ze strony władz grozi wybuchem wojny domowej, do której może być włączone wojsko, któremu powierzona będzie misja ochrony naszych wartości cywilizacyjnych i obrony rodaków na terytorium narodowym”

- pisali sygnatariusze.

Apel ten powtórzono w maju, a poparli go również, bez podania nazwisk, wojskowi w czynnej służbie.

Teraz głos zabrało 93 emerytowanych policjantów, którzy skierowali list otwarty do prezydenta, rządu i parlamentarzystów, apelując, „aby zrobili wszystko, co w ich mocy, aby położyć kres niezwykle poważnej sytuacji, w jakiej znajduje się Francja w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego”. List został również opublikowany w formie internetowej petycji, pod którą zebrano już 30 tys. podpisów.

- „Mnożą się gwałtowne ataki na naszych strażników porządku publicznego, co świadczy o odrzuceniu naszych republikańskich wartości, naszych zwyczajów i naszego modelu społeczeństwa w całych częściach naszego narodu”

- czytamy liście funkcjonariuszy.

Apelują oni o uzbrojenie policji w broń oraz narzędzia prawne i instytucjonalne, które umożliwią służbom skuteczne wykonywanie swoich obowiązków.

Podobnie jak było to w przypadku apelu wojskowych, list otwarty nie spodobał się władzom. Dyrektor generalny policji krajowej Frederic Veaux stwierdził, że apel ten „osłabia instytucje policji”.

- „Wasza inicjatywa bardziej osłabia naszą instytucję niż ją wzmacnia”

- napisał.

We Francji panuje coraz większy chaos. Sondaże potwierdzają, że Francuzi nie czują się bezpieczni w swoim kraju. Ma to związek z masową obecnością imigrantów islamskich i narastającą wrogością pomiędzy obywatelami różnych ras. Coraz więcej obywateli domaga się, aby porządek przywróciła armia.

kak/PAP

Komentarze (25):

Darek2021.05.17 12:57
Powinni spalić meczety i kościoły, najlepiej razem z ich psychopatycznymi bywalcami.
Abc2021.05.17 2:17
Gratulacje - rewolucja francuska odniosła sukces!
man.of.Stagira2021.05.16 19:45
"“Allah is Great, Death to America, Death to Israel, Curse on the Jews, Victory to Islam” -jest JOE BIDEN
Jan2021.05.17 9:13
Spadaj kozoje...co!!!
man.of.Stagira2021.05.16 18:42
RESET Joe BIDENA!: Skonfliktowanie Arabii Saudyjskiej z Izraelem NA PRZEKÓR zawartym przez oba państwa –za Donalda Trumpa- HISTORYCZNYM porozumieniom zwanym 'Abraham Accords'. // Zniszczenie tego porozumienia miedzy Żydami i Arabami oraz oddanie władzy na Środkowym Wschodem w ręce IRANU doprowadzi do wzmocnienia pozycji Rosji, Chin i Iranu w Afryce. Następnie dalszej destabilizacji Afryki Północnej i dalszych prób ARABIZACJI Europy przez USA, Rosję, Chiny -co jest formą wojny hybrydowej-kulturowej z cywilizacją europejską rękami NOWEJ Angeli Merkel // TYM razem MASOWANEJ (z ukrycia) przez Grodzkich i Sikorskich usłużnych Murzynów polskiej polityki kolonizacji kulturowej. // JOE BIDEN -jest bardziej niebezpieczny gdy udaje że ŚPI. // Śmierć wrogom Polski. Atakując żydów obszczekujecie NIE TO drzewo. // Tyle.
No2021.05.16 19:00
istna sieczka we łbie. Czym ciebie wyszczepili?
Czym różni się utopiony "palestyńczyk"2021.05.16 17:55
od zbombardowanego "palestyńczyka" ? No czym?
Filip2021.05.16 17:33
Rząd pisowski od 2015 roku sprowadził do Polski, na pobyt stały ponad 19 tys muzułmanów z krajów arabskich. Jednocześnie politycy z PiS-u krytykowali Premier Ewę Kopacz za wyrażenie chęci przyjęcia do Polski 7 tys uchodźców. To jest hipokryzja!
popo2021.05.16 21:25
Do filip czego się naćpałeś , lepiej wiecej tego świństwa nie wciągaj bo ci do reszty pałę wypali
Prawda2021.05.16 17:24
Oj będzie się działo --oj bedzie czyli Islam przejmuje Francje i Niemcy ==
Abdullah Makumba z Paryża2021.05.16 17:15
Tylko wprowadzenie Szariatu we Francoarabii może przywrócić POrządek :D
Grizzly2021.05.16 16:41
Francuzy nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego, że porządek można przywrócić tylko w jeden sposób - przez deportację imigrantów! Może w końcu się połapią jeśli już nie jest za późno!
Anonim2021.05.16 15:37
Chcieli imigrantów to mają co chcieli.
tymczasem poza waszą bańką2021.05.16 15:07
Przecież pan kocha tę pracę. - No właśnie. A tu było: "Tego nie pisz, kogo to w Polsce interesuje". Bez przerwy to słyszałem. Na przykład był naprawdę interesujący, w międzynarodowej obsadzie, turniej rycerski, taka rekonstrukcja turniejów rycerskich w ciekawym zamku, to usłyszałem: "Ale my w Polsce mamy lepsze turnieje rycerskie". To samo było z kulturą. „Jeśli dotyczy to spraw polskich, to tak” - słyszałem. - „A tak to kogo interesuje Matisse czy Monet?”. Chodziło o „ciężką politykę”. Lżejsze tematy nie przechodziły, „bo my nie jesteśmy bulwarówką” - usłyszałem kiedyś. - „My jesteśmy poważnym radiem od poważnych spraw”. Na nic się zdały tłumaczenia, że słuchaczka i słuchacz chcą też korespondencji o lżejszych tematach. I tu nie chodziło o jakieś tanie sensacje, morderstwa czy spektakularne napady. Tak - jeśli w to byli zaangażowani Polacy. Nad Wisłą chcą poznać, jak żyją ludzie we Francji. Ale tego dyrekcja bała się jak ognia. Tak jakby obawiali się pokazać, że nad Sekwaną ludzie się uśmiechają, kochają, cieszą. Bo takie uczucia są zarezerwowane tylko dla jednego sprawiedliwego kraju, w którym ludziom się żyje dobrze. Jeśli już miałem opowiedzieć coś, to raczej o tragediach, katastrofach, manifestacjach, rozróbach „żółtych kamizelek”, no i oczywiście jacy to „fuj i be” są imigranci. Jakie roznoszą zarazki i choroby w swoich koczowiskach. Chętnie przyjmowano korespondencje o likwidowaniu obozów dla uchodźców. Jeszcze chętniej, gdy dochodziło tam do przemocy i agresji. Niechętnie, gdy imigrant ratował dziecko na czwartym, piątym piętrze bloku skacząc po balkonach, lub gdy wioska w Alpach wbrew prawu przyjmowała imigrantów i pomagała imigrantom na bosaka przedzierającym się przez zaśnieżone góry. To były niewygodne tematy. Nie dla mnie, rzecz jasna. https://wyborcza.pl/7,75398,27043801,dyrekcja-polskiego-radia-okreslila-jaka-francje-mozna-pokazac.html
Dell2021.05.16 18:07
Typowy "komentarz" dla "gazety" albo innej "całej prawdy". Same insynuacje. Zero dowodów.
Japa2021.05.16 15:01
A na Polsce to się psy wieszało kiedy stawiała opór przed przydziałami " uchodzców ""
upadek Francji2021.05.16 14:39
to się zaczął przed ponad dwustu laty lub więcej. Panowie w modnych, falbaniastych strojach, jak panny, wyperfumowani, wydelikaceni...nasi ze Stasiem Poniatowskim jak małpy im wtórowali, potem masońska rewolucja zmiotła tę maskaradę, ale pospólstwo wcale nie stało się mądrzejsze, wyrzekając się tradycji chrześcijańskiej zbudowano symbol nowego ładu, szkaradną, jak sama idea - wieżę Eiffla. Dziś to zniewieściałe, bezideowe stado konsumpcyjne - nie rozumie, po co człowiek żyje na świecie.
nil2021.05.16 14:05
Francjo, najwyższy czas powiedzieć stop lewackiemu terrorowi. Lewacy odebrali wam chrześcijańską wiarę, podeptali rodzinę, wyrugowali z przestrzeni publicznej pojęcia ojciec i matka. Pozwolili na dominację islamu, a z was zrobili bezpłciową masę karaną za obronę tradycji i tożsamości. Francjo, obudź się!
Japa2021.05.16 15:21
Piękny APEL do Francuzów. A ja go bym poszerzył o apel do np .Strajkujących Bezrobotnych Kobiet( SBK) Pani Lempart bierz Panie swoja Brygadę i chodu do Francji . Tam macie swój wymarzony raj bez walki.
alka2021.05.16 14:01
Taki haos byl pozadany i zaplanowany (przez E.Macrona)-po uprzednim" wychowaniu" spoleczenstwa na bardzo poprawne politycznie,czyli bezbronne.Wiec uwazajmy!
Marian2021.05.16 13:32
Całkowita niemoc państwa wobec zagrożeń, coś jak I RP. Może role się odwrócą i tym razem jakiś polski hetman utworzy Księstwo Paryskie.
Japa2021.05.16 15:24
To mi pachnie filozofią Made in Budka . Panie Maniuś rozwiń Pan te myśli .
Pokręć2021.05.16 13:24
Jak rządza pi...dy to tak jest. Odpowiedź na krytykę: "Wasza krytyka nas osłabia". Nożesz, ręce opadają. Ciekawe kiedy francuscy policjanci będą paradować w tęczowych wdziankach ze strusimi piórami w d... Śpieszmy się kochać Francję, tak szybko się kończy...
Anonim2021.05.16 15:32
Bił bym brawo Twojemu wpisowi ,panie " Pokręć " gdyby Pan zamienił to "pi...dy " na jakiś wyraz , co tu ukrywać , budzący niekulturalne skojarzenia, a zamazujący adresata .
jack2021.05.16 19:17
Nie będą paradować bo im islamiści utną główki. Amen.