Francja dyskryminuje polskie firmy? Zdecydowana reakcja PiS - zdjęcie
29.01.20, 07:48(fot. twitter/PiS)

Francja dyskryminuje polskie firmy? Zdecydowana reakcja PiS

8

Francja dyskryminuje polskie firmy? Europosłanki PiS – Beata Szydło, Elżbieta Rafalska, Joanna Kopcińska i Anna Zalewska – skierowały zapytanie do Komisji Europejskiej w tej sprawie. Joanna Kopcińska udostępniła na Twitterze znaczący wpis.  

 

„Delegowanie pracowników w ramach transgranicznego świadczenia usług to jedna z czterech podstawowych swobód Unii Europejskiej. Priorytetem UE jest tworzenie wspólnego, unijnego rynku, który zagwarantuje niezakłócony przepływ osób, towarów, usług i kapitału. Swobody te mają tworzyć idealne warunki dla rozwoju konkurencyjności i trwałego wzrostu gospodarczego wszystkich państw członkowskich” – uważają europosłanki.

 

„W wyniku kontroli firmy mają być uznawane za działające nielegalnie na terytorium Francji, za co zgodnie z przepisami wprowadzonymi w 2018 roku grożą bardzo wysokie kary finansowe, sięgające nawet 30 tys. euro lub więzienie. Jak informują przedsiębiorcy, rzeczywistym celem kontroli nie jest wykrywanie nieprawidłowości, ale wywarcie presji na polskie firmy i w rezultacie zmuszenie ich do przeniesienia części lub całości działalności na stałe do innego państwa, a co za tym idzie – składek i podatków” – podkreśliły

 

 

 

 

 

bz/PAP/Twitter

Komentarze (8):

Ziutek2020.01.29 20:42
Kupcie Francję,przecież wg.frondowskich przekazów bankrutuje.Wzorem LOT kupujący condora. A propos dyskryminacji przypominam sprawę Minstrali.
anonim2020.01.30 15:24
Minstrali?
cris2020.01.29 9:43
dyskryminacja polskich akcjonariuszy energii , najpierw sprzedał (nie)rząd po ile??? , a teraz próbuje okraść po 7 , specjalnie zbito cenę akcji i wmawiają ,że to wartość godziwa, może tym niech się zajmie szydło .firma w której państwo ma udział dominujący ma zostać sprzedana orlenowi ,udział państwa 27,5 procent ,czyli udział mniejszościowy . to jest ta niby repolonizacja- dobra zmiana . pis i po niczym się nie różnią , jedni służą niemcom , drudzy izraelowi .
robaczek 2.02020.01.29 9:19
zauwazyliscie jaki fajny przekaz zawsze jest ? ;] - atakują....... Polskę - sukcesy ....... partii PIS - porażka ....... z winy Tuska, PO ;] ale fajni jestescie ze to wszystko tak grzecznie od lat łykacie ;] fajni tacy. nie za madrzy nie za aktywni, ale WIERNI!! ;]
robaczek 2.02020.01.29 9:14
JEST I BECIA!!!!!!! królowo!!!! ratuj!!!!!! jakis dekrecik moze nakazujacy kapitalistycznym swiniom z zachodu sluchac Adriana i specjalistów od Pana zera? wszak oni maja juz srednie wyksztalcenie!! jeden nawet czeladnikime piekarza byl !! same autorytety prawnicze BECIA!! ratuj!!
NiechBeataStraszyKierowcówNaDrogachGminnych2020.01.29 8:47
Zrozumiałem z tego bełkotu, że Beatka -Trzeciego Papieża na Urlopie Beatyfikowana Matka - i jej dwie koleżanki PiSówki chciały zostać tirówkami we Francji, ale związek kierowców zażądał "wpisowego" po 30 tysięcy euro. Ze względu na podeszły wiek, odpychający wygląd i kato-kołtuny nad okropnymi gębami.
Andy Semicki Rabin2020.01.29 18:19
Ty nie męcz się tutaj, idź na onet, tam nie ma takich trudnych tekstów, umysłowa pierdoło!
ciekawy2020.01.29 7:56
Przecież to bełkot ! Jak się o czymś pisze to podaje się konkrety a w tym wypadku to typowy pisi wrzask łapać złodzieja kiedy ich się przyłapie na bezczelnym zlodziejstwie