Fotyga: Gdyby rządził Lech Kaczyński, na Ukrainie nie doszłoby do takiej sytuacji - zdjęcie
22.04.14, 11:02Anna Fotyga (fot.prezydent.pl)

Fotyga: Gdyby rządził Lech Kaczyński, na Ukrainie nie doszłoby do takiej sytuacji

8

Anna Fotyga, była szefowa MSZ za rządów Prawa i Sprawiedliwości mówi w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy": "Nie mam wątpliwości, że polityka zagraniczna śp. Lecha Kaczyńskiego była czynnikiem stabilizującym Europę, szczególnie Europę Środkowo-Wschodnią". Fotyga daje również do zrozumienia, że gdyby PiS był u władzy, nie doszłoby do aneksji Krymu. "To były stosunki, które pozwalały gromadzić mniejsze państwa wokół jednej idei. Byliśmy wtedy realną siłą w rozmowach z dużymi demokracjami i powodowaliśmy realną korektę polityki unijnej".

Była szefowa MSZ mówi również, że potrzebny jest Polsce nowy rząd, który nie będzie uwikłany w politykę Putina: "Putin bardzo dobrze wie o zaniechaniach rządu w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej i może tym grać. Potrzebny nam jest rząd mniej uwikłany. W czasie przygotowania wizyty prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu rząd de facto realizował priorytety Rosji, potem propagował rosyjską wersję o winie pilotów, pijanym gen. Błasiku i naciskach prezydenta. W końcu oddał całkowicie gestie w prowadzeniu śledztwa Rosji". 

Na koniec Anna Fotyga pytana o przyczyny katoastrofy smoleńskiej, mówi: "Hipoteza wybuchu jak dotąd została najobszerniej uzasadniona naukowo".

mod/"Do Rzeczy"

Komentarze (8):

anonim2014.04.22 11:57
Jakby to zdjęcie nie było podpisane to nie wpadłbym na to, że to Fotyga. Od razu widać ile znaczy profesjonalny fotograf.
anonim2014.04.22 12:29
Jak rządził Lech Kaczyński to zginęło 96 najważniejszych osób w kraju, więc państwo Polskie było już słabe za jego kadencji. M.in przez błędną decyzję skupienia tych osób na jednym pokładzie. Wina Arabskiego oczywiście była większa, ale pani Fotyga wydaje się bezkrytyczna i bezrerefleksyjna w stosunku do swojego byłego szefa, radzę używać więcej rozumu, a mniej emocji.
anonim2014.04.22 12:30
ło matko, to już jest całkowity odpał... Boże chroń Nas przed takimi ministrami...
anonim2014.04.22 12:36
Gdyby żył Kaczyński dalej w imię dobrych stosunków z Ukrainą mało podnosiłoby się kwestę ludobójstwa na Kresach dokonaną przez OUN-UPA, którą gloryfikował przyjaciel L. Kaczyńskiego, Wiktor Juszczenko.
anonim2014.04.22 13:09
Trzeba mieć sporo tupetu, żeby pleść takie bzdury z taką pewnością siebie.
anonim2014.04.22 13:09
Trzeba mieć sporo tupetu, żeby pleść takie bzdury z taką pewnością siebie.
anonim2014.04.22 13:52
obniżcie wiek emerytalny o 7 lat co mnie obchodzi krym
anonim2014.04.22 15:17
No jasne że Gdyby Lechu żył nie było by tego co jest na ukrainie. Lechu przystopował w Gruzji tendencje Rosji, bo wiedział że Unia i USA są niewydolne. Przed 1939 rokiem zachód obiecywał, że pomoże i na mówieniu się skończyło. Podobnie teraz. Rosjanie wiedzieli że Lechu ma siłę i miłość do Polski. Mąż stanu!