Fogiel o Hołowni: Atakuje rozum i godność człowieka - zdjęcie
29.01.21, 10:44Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Fogiel o Hołowni: Atakuje rozum i godność człowieka

2

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel skomentował reakcję Szymona Hołowni na uzasadnienie wyroku TK ws. aborcji. „To atak na rozum i godność człowieka” – ocenił polityk.

Polski Joe Biden, czyli Szymon Hołownia, coraz mocniej angażuje się w działania proaborcyjne. Po tym, jak jego nowy ruch wypowiedział walkę plakatom ruchów pro-life, teraz dołączył do reszty opozycji w atakowaniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Po opublikowaniu w środę przez Trybunał Konstytucyjny uzasadnienia wyroku z 22 października, Hołownia stwierdził, że jest to „atak na polską rację stanu”.

Do wypowiedzi lidera Polska 2050 odniósł się w Programie Trzecim Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

- „To, co mówi Szymon Hołownia to atak na rozum i godność człowieka, na zdrowy rozsądek. Widać przede wszystkim w tym najwyraźniej, że opowieści Szymona Hołowni o nowej jakości, czy w ogóle o nowym wymiarze polityki, są wyssane z palca” – ocenił polityk.

- „Bo Szymon Hołownia używa tej samej retoryki, której używa dotychczasowa opozycja, opartej na zupełnie absurdalnym założeniu, że to, że Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie jest inspirowane przez szefa partii rządzącej czy przez samą partię” – dodał.

Radosław Fogiel raz jeszcze przypomniał, że Trybunał Konstytucyjny jest niezależnym organem, na którego decyzje nie ma wpływu Prawo i Sprawiedliwość. Na uwagę prowadzącej program, że w Polsce wielu polityków uważa inaczej, Fogiel stwierdził:

- „Pani redaktor, jest też duża grupa osób, które naprawdę uważają, że w szczepionkach znajdują się czipy, które będą nimi sterować”.

Podkreślił, że jedno i drugie stwierdzenie nie mają żadnego związku z rzeczywistością.

kak/PAP

Komentarze (2):

Anioł2021.01.29 14:13
Wina Szymka ! Nowe odkrycie PiS. Zadekretowano winę Szymka zawsze i wszędzie !
MaxFiend2021.01.29 11:18
W kontekście "odkrycia towarzyskiego" Fogiel bezczelnie atakuje rozum i godność człowieka :-D