Finlandia: Prezerwatywy w wyprawkach dla maluchów - zdjęcie
14.07.14, 08:58fot. Facebook

Finlandia: Prezerwatywy w wyprawkach dla maluchów

3

W sieci krążą właśnie zdjęcia przesyłki, którą zamieściła jedna z mam przygotowujących się na przyjęcie noworodka. W kolorowym pudełku jest wszystko, co przyda się w pierwszych miesiącach życia dziecka: śpiochy, kombinezony, kocyki, materac do spania,  książeczki, zabawki i kosmetyki. Państwo pomyślało też o młodych rodzicach i dołączyło do "macierzyńskiego pudełka" paczkę prezerwatyw.

W Finlandii w ramach tzw. polityki wyrównywania szans honorowało się w ten sposób przyszłych rodziców już w czasach przedwojennych. Celem polityki prorodzinnej było to, aby  wszystkie dzieci, niezależnie od statusu majątkowego rodziców otrzymywały takie same uposażenie  na pierwsze dni życia.

Kiedyś poziom życia Finów był znacznie niższy niż dziś, ale "macierzyńskie pudełka" nadal stanowią jeden z elementów wsparcia socjalnego dla rodzin, który ma zachęcać do posiadania dzieci. Przy okazji Finowie zadbali o to, aby wsparcie dla rodziców łączyło się ze wsparciem dla rodzimych przedsiębiorców. Większość wyprawki stanowią bowiem produkty fińskich firm.

Wyprawka dla malucha jest niezależna od dochodów jego rodziców. Aby ją otrzymać, wystarczy tylko wypełnić formularz i załączyć zaświadczenie od lekarza.

ED/gazeta.pl

Komentarze (3):

anonim2014.07.14 9:47
Mnie to wygląda na celową robotę zwolenników przyrostu naturalnego w Finlandii ,do " macierzyńskich pudełek " wrzucono prezerwatywy wadliwe
anonim2014.07.14 11:29
Dzizas, nawet dildo bym zdzierżył, gdyby takie wyprawki dawali w Polsce.
anonim2014.07.14 19:36
No,taka zła ta Finlandia nie jest.Ostatnio zakazali pederastyczne "małżeństwa"