Festiwal pod patronatem Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych to neonazizm? Zdaniem Biedronia – tak - zdjęcie
04.07.14, 12:45Robert Biedroń na tropie neonazizmu (fot. Wikipedia)

Festiwal pod patronatem Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych to neonazizm? Zdaniem Biedronia – tak

24

Robert Biedroń uznał, że dwa festiwale muzyczne, które odbędą się w Polsce na przełomie lipca i sierpnia są neonazistowskie, o czym poinformował w interpelacji Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Chodzi o festiwal Orle Gniazdo w Kępnie koło Żytna (woj. Łódzkie) oraz Festiwal Muzyki Narodowej na Warmii i Mazurach. Co ciekawe, temu pierwszemu nieformalnie patronuje Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Festiwal Orle Gniazdo to "największy polski festiwal muzyki tożsamościowej".

"Propagowanie i rozpowszechnianie ideologii faszystowskich i totalitarnych są w Polsce nielegalne. Kodeks karny jasno określa, że tego typu zachowania są niedozwolone. Wymienione koncerty dążą do rozpowszechniania i promowania ideologii neonazizmu" – stwierdził Robert Biedroń w interpelacji do MSW. Parlamentarzysta chciałby też wiedzieć, czy ministerstwo przygląda się działalności Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, bo ono również – jego zdaniem – promuje neonazizm.

W odpowiedzi MSW poinformowało, że policja przygotowuje zabezpieczenie obu festwiali. Co więcej, zaznaczyło, że Festiwalowi Orle Gniazdo przyglądało się już w 2013 roku (także z pomocą Centralnego Biura Śledzczego) i wtedy nie stwierdzono wtedy nawoływania do propagowania nazizmu.

Ministerstwo odniosło się także do wątpliwości posła Biedronia, dotyczących Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. "Działania podejmowane przez osoby funkcjonujące w ramach stowarzyszenia pozostają w stałym zainteresowaniu policji" - zapewniło MSW, dodając, że imprezom przygląda się także specjalny Zespół ds. Ochrony Praw Człowieka, który zajmuje się monitorowaniem m.in. przestępstw dot. propagowania faszyzmu i innych totalitaryzmów.

MaR/Onet.pl

Komentarze (24):

anonim2014.07.4 12:54
Weźcie już tego idiotę.
anonim2014.07.4 13:22
Zwyrodnialcy bermanowscy w latach zbrodni stalinowskich walczyli z "faszyzmem" w katowniach UB. Dziś z "faszyzmem" walczy nie tylko żydokomuna ale także dewianci.
anonim2014.07.4 13:29
"...W odpowiedzi MSW poinformowało, że policja przygotowuje zabezpieczenie obu festwiali. Co więcej, zaznaczyło, że Festiwalowi Orle Gniazdo przyglądało się już w 2013 roku (także z pomocą Centralnego Biura Śledzczego) i wtedy nie stwierdzono wtedy nawoływania do propagowania nazizmu. Ministerstwo odniosło się także do wątpliwości posła Biedronia, dotyczących Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. "Działania podejmowane przez osoby funkcjonujące w ramach stowarzyszenia pozostają w stałym zainteresowaniu policji" - zapewniło MSW, dodając, że imprezom przygląda się także specjalny Zespół ds. Ochrony Praw Człowieka, który zajmuje się monitorowaniem m.in. przestępstw dot. propagowania faszyzmu i innych totalitaryzmów..." KUFA JASNA !! POlicja na usługach żydokomuny, dewiantów itp ?! To na to "idą" nasze podatki ?! Dobrze, że chociaż łaskawie nie stwierdzili przestępstwa ale jak tak dalej pójdzie ... Antypolonizm jest promowany a wręcz nagradzany (vide gross). To co nie podoba się tzw "mniejszościom" jest monitorowane a czasem traktowane jak zamęczony przez ten system dr Ratajczak !! Czy to jeszcze POLSKA czy judeo"polonia" ?!
anonim2014.07.4 13:40
Cieszę się, że Fronda informuje o takich wydarzeniach, ale powinniście je wyróżniać inną grafiką, niż twarz tego pana.
anonim2014.07.4 13:45
Panie Biedroń w główce niema mózgu, zacznij pan używać głowy. Patriotyzm z definicji nie może być neonazistowski lecz nacjonalistyczny. Wypaczony nacjonalizm może prowadzić do wynaturzeń występujących w nazizmie. Natomiast zachowania takie jak aborcja, eutanazja, zabijanie kalekich mają pochodzenie nazistowskie. Tak uczy historia, a z faktami się nie dyskutuje. Jeżeli chodzi o rozboje "Patriotów" to wynikają one z waszych lewackich zachowań. Próbujących w Polsce stłamsić zdrowy patriotyzm. Nawet festiwal piosenki wam przeszkadza, jak tu się nie burzyć.
anonim2014.07.4 13:57
Na szczęście to jego ostatnie podrygi w sejmie.
anonim2014.07.4 14:04
Jesli Biedron chce sie przyczynic do zahamowania nazizmu i faszyzmu w Polsce, to powinien sie osobiscie zglosic na odsiadke, poki ma szanse na lagodny wyrok w tym faszystowskim panstwie. Bo jak wejdzie Wolna Polska, to jako faszysta i neonazista moze niezle beknac.
anonim2014.07.4 14:11
To może zgłosi do prokuratury propagowanie komunizmu przez syna swojej klubowej koleżanki? Albo propagowanie totalitaryzmu przez feministyczno-lewacko-gejowskie lobby?
anonim2014.07.4 14:16
@TNN Syn klubowej koleżanki nie tylko propaguje komunizm ale też popiera zbrodnie katyńską. Jego matka odmawia nie tylko przeprosin ale choćby wyrażenia współczucia rodzinom pomordowanych. Chyba jednak judeo"polonia" ...
anonim2014.07.4 14:19
No i w czym problem? Smutni panowie przyjadą, posłuchają i jeżeli będzie się wychwalać swastykę, Hitlera czy nazizm, to podejmą odpowiednie kroki - co tu jest nie tak? Ja nie mam najmniejszej ochoty, by gdziekolwiek w Polsce były propagowane nazistowskie emblematy i poglądy. Tak samo zresztą jeżeli odbyłaby się impreza komunistyczna - sierp z młotem i Stalin? Niech smutni panowie też działają.
anonim2014.07.4 14:23
A to że zgłasza to poseł Biedroń? Ktoś przecież musi. W drugą stronę zgłaszaję przecież np. poseł Pięta. W ten sposób jest szansa, że zarówno szerzenie nazizmu jak i komunizmu trafi za każdym razem do sądu - i o to chodzi!
anonim2014.07.4 17:10
viperski - mało, że nazista to jeszcze godny kontynuator "dzieła" bermanów. Jednocześnie często w równie plugawy sposób reprezentuje na tym portalu interes wiadomej mniejszości. Skoro sami niejednokrotnie twierdzili, że jeśli my nie odcinamy sie nie tylko od antysemitów ale wręcz od tych, których oni mianują "antysemitami" to obciąża to nas wszystkich. Czy wobec tego odetną się od niego czy pozwolą na dalsze obciążanie ich konta.
anonim2014.07.4 17:28
Hmmmm jak to było? Wolność dla artystów........ żadnej cenzury dla indywidualnej twórczości........ nie podoba Ci się festiwal albo przedstawienie to się na niego nie wybieraj.
anonim2014.07.4 17:41
TOc Działania systemu, którego elementem są smutni panowie doprowadziły do zamęczenie dr Ratajczaka, skazania za hasło "nie przepraszam za Jedwabne" czy nie tak dawno aresztowanie pracownika naukowego muzeum na Majdanku za to, że (uwaga!) istnieje prawdopodobieństwo, że na drukarce, do której miał dostęp (podobnie jak wiele innych osób) wydrukowano 2 (słownie dwa) wyszydzające plakaty - oczywiście antysemickie. Postawiono zarzut ... działania w zorganizowanej grupie przestępczej (wraz z wszelkimi wynikającymi z tego konsekwencjami - np oskarżonemu jako inwalidzie nie mozna było przekazać akumulatorów do aparatu słuchowego co prawdopodobnie było przyczyną tego iż w więzieniu został skatowany - wybito mu ząb "jedynkę". Także gdyby działanie systemu dotyczyły nazistów to nie ma sprawy. Ale pod hasłem walki z nazizmem wprowadza się zamordyzm. A jak łatwo mozna być mianowanym "nazistą" to widac nawet w tej dyskusji na moim przykładzie. Nieco inny kaliber - ale także to, że festiwal zaczyna się ósmego sierpnia to dla mnie nie jest dowód na nazizm. @granatowy Tak to prawda - kutwy opierają nazizm. Ale nie tylko. Takimi samymi kutwami są ci co popieraja komunizm czy wprost zbrodnie katyńską oraz ci co wzorem swych duchowych przodków wykorzystują walkę z "nazizmem" do wprowadzania antypolskiego zamordyzmu.
anonim2014.07.4 17:51
Twoja kariera polityczna zdechnie za rok wesołku.
anonim2014.07.4 18:01
@Sebinus W strachu przed oskarżeniem o tzw. "homofobię" i "siarą" przed Europą zapewne zbierze trochę głosów. O ile ktoś w SLD będzie chciał jeszcze z nim rozmawiać:)
anonim2014.07.4 18:40
zniewieściały facet kręci dup...aż obrzydzenie bierze i ten głos niby ma jaja a jednak jak baba
anonim2014.07.4 20:11
..no niech mi ktoś wyjaśni , po co Fronda zajmuje się publikacja słów tego "zboka"; przecież to jest robieniem mu PR-u
anonim2014.07.4 22:01
W dupie mu się poprzewracało
anonim2014.07.5 6:01
Nie dość że pederasta to i skrajny głupek.
anonim2014.07.5 9:44
Biedroń może mieć rację...trzeba to zbadać.Jakie zespoły i jakie treści?
anonim2014.07.5 9:55
Jeśli na terenie Polski ktoś pochwala nazizm to jest to akt wojny.Jest wiele zespołów o zabarwieniu ostro nacjonalistycznym i rasistowskim,nie znam tej sceny,ale wiem,że to jest.Trzeba przyjrzeć się tekstom piosenek i treściom eksponowanych symboli,w wypadku wykrycia nazizmu,rasizmu,skrajnego szowinizmu,nawoływania d nienawiści lub treści typu white/aryan/slavic/Polonia/european supremacy całe towarzystwo rozpędzić.Dla mnie już "salut rzymski" albo mieczyki chrobrego są jednoznacznie złe,symbol falangi(ręka z mieczem)jest dla mnie tak samo zły jak swastyka i sierp i młot,fasces,symbole zadrugi i słowiańskie,wariacje nowsze na temat swastyki z wyłączeniem polskich herbów szlacheckich i użycia swastyki w kontekście hinduizmu-wszystko to ma być zakazane.Treści są ważne i nazizm/szowinizm nie przejdą.Ja tej subkultury w glanach i militarnych strojach z krzyżami celtyckimi i hailowaniem nie rozumiem.Udawanie,że wszystko jest ok ośmiela bandytów.Ruch narodowy,ONR, NOP i organizacje o podobnym profilu to kpina z polskości i faszyzm.Ich retoryka powinna być tępiona.Niedawno sprofanowano meczet w Kruszynianach-ko za to odpowiada?Jacyś debile neonazistowscy podejrzewam.Nie ma na to zgody.
anonim2014.07.5 9:58
Toc ma rację-niech "smutni panowie" robią swoje.Po prostu.
anonim2014.07.5 10:56
Cheswaw2 Jak ktoś w Polsce pochwala nazizm to jest akt wojny tak jak zrównywanie mieczyka Chrobrego ze swastyką czy sierpem i młotem (sic!) Do pięt nie dorastasz bohaterom z NSZ. A to m.in. ich symbol. W Polsce nie ma problemu nazizmu. Być może występuje marginalnie w stopniu mniejszym niż gdziekolwiek indziej i jest li tylko ciekawostką jak głośna swego czasu banda nazistowskich skinów w Izraelu. Problemem jest koalicja potomków (duchowych i biologicznych) stalinowskich zbrodniarzy, zboczeńców, lewactwa itp palikociarni. Wspierani przez odwiecznych "przyjaciół" zza granicy (począwszy od wpływowych lobby a skończywszy na lewackich pałkarzach z Niemiec ściągniętych 11 11) oraz co gorsza przez polskojęzyczne służby oraz system niesprawiedliwości w coraz to większym stopniu. Współcześni narodowcy jako jedyni chcą zmian systemowych i dlatego system mobilizuje swe marionetki tak aby mieć alibi dla antypolskiego zamordyzmu.