17.05.19, 10:00

,,FAZ'' pisze o ,,Führerze'' Kaczyńskim i opluwa Kościół

Niemcy... Ileż to jedno słowo budzi skojarzeń – głównie negatywnych! Długo pracowali, by tak było, a dziś, niestety, nie robią wiele, by to zmienić. Najważniejszy dziennik Bundesrepubliki opublikował właśnie obrzydliwy artykuł na temat Polski i Kościoła katolickiego.

Na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pojawił się krótki komentarz „dziennikarza” Reinharda Vesera. Pan Veser, który już wielokrotnie atakował w prasie Polskę w kontekście naszej reformy sądownictwa, tym razem zabrał się za Kościół katolicki - oraz Prawo i Sprawiedliwość, naturalnie.

Veser przekonuje, że "Führer" (sic!!!) Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński prezentuje "podwójną moralność". Broni bowiem Kościoła katolickiego, a jednocześnie - uwaga - zrównuje "dyskryminację homoseksualistów" z ochroną wartości chrześcijańskich i rodziny.

Według Vesera sprawa nadużyć seksualnych popełnianych przez niektórych duchownych "obnaża odrażającą podwójną moralność obrońców <<tradycyjnych wartości>>, którzy bronią dusz dzieci przeciwko demoralizacji otwartego społeczeństwa, które akceptuje ludzi każdej orientacji seksualnej".

"Polski przykład pokazuje ponownie, skąd tak naprawdę pochodzi niebezpieczeństwo: z autorytarnych organizacji ze skostniałą ideologią" – stwierdza Veser.

Tak właśnie wygląda dziś niemiecka „chadecja” - bo FAZ formalnie przynależy do tego nurtu. Dziennik pisze o „dyskryminacji” homoseksualistów, o „akceptacji orientacji seksualnych” jako o rzeczach zupełnie normalnych. Chrześcijański i rozumowy ogląd rzeczywistości został tam zastąpiony ideologią gender i neomarksizmem.

I pisze to dziennikarz narodu, który dokonał jednych z największych zbrodni w dziejach ludzkości – a dokonał ich wówczas, gdy… odrzucił chrześcijańską moralność i wybrał modne wówczas w nauce teorie rasistowskie i eugeniczne.

Po prostu parodia...

bsw/faz.net

Komentarze

Jan Radziszewski2019.05.17 21:46
Kłamstwa żydowskie i Niemieckie wkrótce /tj. nie dłużej niż 10 lat / się skończą bezpowrotnie + Bo + + NIEMIEC Podobnie jak żydów NIET I NIE BUDIET Z oczyszczenia świata w potopie ognia i siarki /Łk 17.26-30) ocaleją tylko Prawdziwi żydzi - którzy nawrócą się i uwierzą w Ewangelię + Pan : 568 Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się katolikami. Resztka Żydów, jaka - pozostanie przyjmie chrzest i staną się Kościołem. niedziela, 5 listopada 2017+++ 5 XI 2017 Trzeba Ci pisać o różnych sprawach i ludach i narodach Teraz porozmawiamy o przyszłości. O przyszłości narodów. Jak jest powiedziane – Niemcy czeka zagłada (jeśli nie odkupią swych win). Niemal całe Niemcy będą zalane przez morze, a na miejscu prasłowiańskiego Berlina będzie rosła puszcza. Widzę, że tu nie rozumiesz, mój synu. Kiedyś nie miałeś problemów z tą wizją, lecz teraz odkąd wiesz, że po 3 dniach ciemności ma minąć 25- 30 lat (tylko) skąd i w jaki sposób wyrośnie puszcza. A jednak (wyrośnie). Francja mocno ucierpi i będzie zniszczona w znacznej części, część Włoch znajdzie się pod wodą i ucierpią wskutek rewolucji i prześladowania Kościoła. Irlandia ocaleje, a Anglia znajdzie się w znacznej części pod wodą. Pod wodą znajdzie się prawie cała Holandia, poza kilkoma bardzo małymi miejscami, które zostaną wyniesione nad powierzchnię wody. Austria prawie cała ocaleje. Zginą Czesi bo się nie nawrócili, a ziemia zostanie spustoszona i nie będą tam ludzie mieszkać. Częściowo zniszczone zostaną Węgry lecz naród ten ocaleje. Najmniej ucierpi Rumunia, nieco więcej Bułgaria. Teren dawnej Jugosławii ucierpi w różny sposób, lecz jak wiecie teren wokół Medjugorje i samo Medjugorje będą nietknięte. Kto tam zamieszka na ten czas kogo Ja tam zechcę ten ocali swe życie i duszę. Nikt tam nie zginie w czas ciemności. To miejsce będzie chronione szczególnie. I nikt nie będzie musiał się bać, kto tam będzie czy na pewno zdąży zamknąć się w domu z poświęconymi świecami. Boga, moje dzieci nie łapie się za nogi.. :)
athos2019.05.17 12:15
W gruncie rzeczy niewiele nas powinno obchodzić to, co jakiś głupek w niemieckiej prasie pisze o Polsce. Ich gazety typu FAZ czy Spiegel zeszły na psy. Tam już nie spotyka się poważnych w miarę obiektywnych analiz współczesnych problemów. Leci tandetna neomarksistowska ideologia, która sama w sobie nie ma żadnej wartości. Niemcy neomarksizm kultywowali przez wiele lat m.in. w tzw. szkole frankfurckiej (Marcuse, Adorno, Horkheimer, Habermas itd.) no i nasiąknęli tą pseudo-filozoficzną ideologią. Oczywiście, można rzucić okiem, by wiedzieć na jakim są etapie głupoty, ale nie należy tej ich pisaniny traktować poważnie. Oni już nic wartościowego nie wniosą do kultury europejskiej. Ich historyczny czas się skończył.
robaczek2019.05.17 11:06
widac od razu ze Polacy to naród chrzescijan głeboko wierzących i żyjjących w nauce Jezusa. Chrzescijanie z du.y z was !!! wstyd jak sie czyta wasze wypowiedzi na formu. WSTYD !
prosty2019.05.17 11:06
Jak powiadają, jeżeli ma się w ręku młotek, to każdy problem wygląda jak gwóźdź. Naród niemiecki wydał Hitlera, poszli za nim bez żadnej refleksji. Do dziś wielu ma sentyment, kiedyś widziałem w gabinecie niemieckiego państwowego funkcjonariusza mapę Rzeszy z 1938 roku; wiedząc, że jestem Polakiem i zauważyłem, tylko popatrzył na mnie rozbrajająco - takie miał małe hobby. Do dziś niemiecki przemysł i prasa funkcjonują na rozkaz, Deutschand, Deutschland uber Alles. Jak zauważa ks. Oko, co tydzień 3 miliony Niemców idzie do kościoła, a 10 milionów do domu publicznego.
Waldi2019.05.17 10:57
Jeszcze ostatni komentarz, FRONDA została opanowana przez kacapsko-szwabskich trolli, tu jest tylko atak na Polskę, Rząd i wartości Narodowe.
Marek2019.05.17 20:52
Spokojnie, To tylko obudzony suweren.
Waldi2019.05.17 10:54
Mam pytanie do redakcji FRONDA, czy jest to portal dla zwolenników LGBT, lewactwa i antypolskich kundli ? Jeżeli tak ,to przepraszam, opuszczam to ..................
Grizzly2019.05.17 10:44
Zapomnieliście Szwaby? Fuhrer to wasz wódz, bandyci i bydlęta bolszewicko - hitlerowskie! Nie zmyjecie tej hańby z siebie - mordercy!
XYZ2019.05.18 10:34
Jesteś manipulowany,bo nie znasz niemieckiego,jakby napisali lider Kaczyński to by było dobrze.Tylko to niemiecka gazeta i czytają ją Niemcy,dlatego napisano po niemiecku.Znaczenie ma to samo.
Tylko Nie NUDź Nikomu JW Sekielski2019.05.17 10:43
. . cytat " Dyrektorem pisma był Klaus Rainer Röhl, znana postać na rynku wydawniczym a zarazem partner Ulriki Meinhof, sławnej bojowniczki, krwawego i terrorystycznego okresu w powojennej historii Niemiec. To córka tej pary, Anja Röhl, napisała w swojej autobiografii: „Jedną z najsłynniejszych postaci, które w otwarty sposób rozpowszechniały pedofilię był Klaus Rainer Röhl, mój ojciec”. Ulrike – bezlitosna terrorystka, małżonek – smutny ideolog pedofilii i córka, ofiara wykorzystywania jakiego dopuszczali się rodzice: tutaj również znajduje się kultura fanatycznej ideologii i okrucieństwa, którą zrodził rok 1968." Giulio Meotti: Rok 1968 - rok pedofilów
Dominik2019.05.17 10:41
Naprawdę ręce opadają, a nogi się uginają, ale ja się temu nie dziwię. Aktualnie poza lewacką częścią PE i totalną opozycją, która niestety nie dzierży władzy nikt, ze strony polskiej, nie wspiera niemieckiej gospodarki. Ba, i jeszcze do tego ten podatek handlowy. A jeśli chodzi o interpretację Ewangelii, to Niemcy od dawna mają z tym problem. Co do pejoratywnego zastosowania słowa Führer, w Niemczech znaczy ono tyle, co lider, przywódca.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.17 10:33
Najnowszy sondaż nie daje żadnych szans partii kumającej się z czarną mafią. Polacy odwracają się od propedofilskiego PiS, które notuje -10% spadek! http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24794168,najnowszy-sondaz-do-parlamentu-europejskiego-ke-wyprzedza-pis.html#s=BoxOpMT Polacy zaczęli otwierać oczy!
Jozin z Bazin2019.05.17 11:18
I co pedałku weekend się zbliża czas na fronde? I do tego sługa niemcow, ohydny troglodyto, leczyles przez kilka dni tylek? 😂 Rura wydechowe nawalila? 🤣
anonim2019.05.17 10:29
Ksiądz Profesor Guz wyjaśnia jak neomarksizm skutecznie pozbawił wielu inteligentów niemieckich zdolności używania własnego rozumu, no cóż czeka nas orka na ugorze!