Ewa Kopacz oddała hołd Obrońcy nienarodzonych. Czy teraz odbędzie pokutę?  - zdjęcie
21.10.14, 11:37Ewa Kopacz (fot. archiwum/Wikipedia)

Ewa Kopacz oddała hołd Obrońcy nienarodzonych. Czy teraz odbędzie pokutę?

8

Fotograf zrobił zdjęcie, kamera TVN zarejestrowała, a PAP poinformował, że premier Kopacz odwiedziła grób, zamordowanego przed 30 laty, błogosławionego Jerzego Popiełuszki. Oddawanie hołdu świętym dobrze robi każdemu. Jest okazja do zastanowienia jak się ma moje życie do życia świętego, którego Kościół daje nam za przykład. Jest okazja do modlitwy. Przy klęczniku, przed grobem Księdza Jerzego, jest tablica z litanią do Niego. Jedno z wezwań brzmi: Obrońco nienarodzonych módl się za nami.

Teoretycznie z wizyty szefa rządu na grobie Błogosławionego powinniśmy się cieszyć. Niestety znając dokonania Ewy Kopacz, należy być ostrożnym. Czy teraz pani premier przeprosi za zorganizowanie egzekucji na dziecku „Agaty" z Lublina? Czy odbędzie pokutę? Wprowadzi do pierwszego czytania projekt ustawy chroniącej życie od poczęcia i pomoże odrzucić konwencję przemocową, która jest narzędziem poszerzania dostępu do aborcji?

Bez publicznego wyrażenia skruchy za popieranie prawa do zabijania, wizyta na grobie Księdza Jerzego pozostaje pustym gestem i przedwyborczą grą z opinią publiczną. I nawet znak krzyża, który przed kamerami uczyniła pani premier jakoś tak nie pasuje...

Mariusz Dzierżawski/Stopaborcji.pl 

Komentarze (8):

anonim2014.10.21 11:43
Nie daj Boże Kopacz odda hołd powstańcom. Ani chybi będzie musiała potem zorganizować jakieś powstanie, żeby się odpowiednio uwiarygodnić.
anonim2014.10.21 12:16
Czy w tej nieszczęsnej Polsce naprawdę nie ma już inteligentnych ludzi do rządzenia??? Tylko pozoranci, mafia, komuchy z PZPR=SDRP=SLD i resortowe bachory!!! Quo vadis POLSKO?!!!
anonim2014.10.21 12:20
Ps. Zapomniałem dodać premierki Kopaczki, który cokolwiek powie to skłamie i Bronka-zgonka, który jako pRezydent z uśmiechem patrzy na zgon Rzeczpospolitej;-((((
anonim2014.10.21 13:32
"Ekskomunika oznacza dosłownie "znalezienie się poza wspólnotą Kościoła" – w najprostszym tłumaczeniu może oznaczać zakaz przyjmowania sakramentów, a nawet zakaz wstępu do świątyń. Są dwa rodzaje ekskomuniki: "latae sententiae", która następuje automatycznie po jakimś czynie i "ferendae sententiae", którą ogłasza biskup ordynariusz. Nie ma ona jednak charakteru ostatecznego – zdjąć ją może na podstawie spowiedzi ksiądz, który jest do tego uprawniony. W Polsce mogą to zrobić np. dominikanie i franciszkanie. " odnośnie Kopacz "W kodeksie kanonicznym czytamy: "Kto powoduje przerwanie ciąży, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa". I właśnie ta groźba kary zawisła nad byłą minister zdrowia Ewą Kopacz. Zasugerował to abp Tadeusz Goławski. " Pewnie pani Kopacz chodzi do Kościoła i po świętokradzku przyjmuje Komunię Świętą, nie wiem czy to już nie przejaw szatanizmu, bezcześcić ciało Chrystusa, świadomie mimo wcześniejszej wypowiedzi biskupa, wskazującej że jakby z automatu Kopacz zaciągnęła ekskomunikę za pomocnictwo w uśmierceniu dziecka.
anonim2014.10.21 13:45
Z calym szacunkiem dla zacnego pana Dzierżwskiego, ale po takich idiotycznych komentarzach wcale nie dziwią mnie potem głupawe, niby prowokatorskie wpisy na Frondzie niejakich "Existeza"czy "grzechola". To co p. Dzierżawski wypisuje jest faryzeizmem w najczystszej postaci. Z Bogiem.
anonim2014.10.21 15:36
Kopaczka jak sraczka śmierdzi i wszędzie jej pełno
anonim2014.10.21 17:20
@firefox ekskomuniki "latae sententiae" się nie ogłasza
anonim2014.10.21 20:46
@FireFox pani Kopacz dobrze o tym wie, pamiętam jaka afera wielka wybuchła kiedy jeden z biskupów o tym publicznie powiedział, dla swojego lepszego samopoczucia porzucaj jeszcze trochę łajnem w katolickich hierarchów, uważaj tylko bohaterze aby na palcach odcisków od tego heroizmu nie dostać.