Eutanazja – ostateczne rozwiązanie problemów psychicznych? - zdjęcie
22.02.20, 13:34

Eutanazja – ostateczne rozwiązanie problemów psychicznych?

45

Jedną z negatywnych stron eutanazji jest to, że „zabija, ale też oznacza śmierć współczucia i pomysłowości, gdy dotyczy to pacjentów z najgorszymi dolegliwościami” – pisze Jeanne Smits, opisując przypadek holenderskiej pacjentki z zespołem stresu pourazowego. „W Holandii i Belgii, gdzie eutanazja z powodów psychiatrycznych jest uważana za legalną, powoli rośnie długa lista skądinąd zdrowych mężczyzn i kobiet – szczególnie kobiet – którzy otrzymują jako łatwe wyjście śmiertelny zastrzyk”.

Manon, Holenderka, która od wielu lat zmaga się z zespołem stresu pourazowego, po raz pierwszy usłyszała propozycję skierowania na eutanazję od psychiatry, do którego udała się na konsultację sześć lub siedem lat temu. Jak sama powiedziała: „Byłam zmęczona życiem i zmęczona walką”. Nie oczekiwała jednak rozwiązania, jakie zaproponował doktor, ale pomocy, terapii. Jednak lekarz zaproponował coś, co jeszcze wówczas w Holandii nie było takie oczywiste w przypadku chorób psychicznych: „wyleczenie” eutanazją.

„Argumenty były takie, że widzi, iż jestem wyczerpana, że przeszłam zbyt wiele, by to tak dłużej ciągnąć, że zrobiłam wszystko, co po ludzku możliwe, by wyleczyć mój stan. Mogę wypisać skierowanie [na eutanazję] tak po prostu. Spełnia pani kryteria” – relacjonuje Holenderka.

„Byłam przytłoczona i wściekła. Nie mogłam w to uwierzyć. Przyszłam spotkać się z tym człowiekiem, by otrzymać pomoc. Miałam skłonności samobójcze, ale szukałam pomocy, której w rzeczywistości nigdy nie otrzymałam – opisała Manon swoją ówczesną reakcję. – Zamierza machnąć na mnie ręką ot tak? Tak, jestem rozbita, ale chcę się pozbierać w całość. Proszę o pomoc, by wyzdrowieć, nie o śmierć”.

Od tamtego czasu Holenderka przeszła szereg terapii, łącznie z elektrowstrząsami i wciąż walczy. Także w przypadku elektrowstrząsów sugerowano jej, że jeśli nie pomogą, powinna wziąć pod uwagę eutanazję. Ziarno najwidoczniej zostało zasiane, bo kobieta nie sprzeciwia się eutanazji jako takiej, uważając jednak, że nie powinno się jej ludziom „wciskać”.

Przyznając, że „cierpienie psychiczne jest niezwykle trudne do zniesienia”, jednocześnie stwierdza: „Ale tak naprawdę chcę żyć. Jakże nieuczciwy wydaje się być świat”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (45):

anonim2020.02.23 19:43
Frondo zróbcie coś z takimi komentarzami Darek 22.2.20 14:21usuńcie ten komentarz!link Generalnie jestem przeciwny, ale jeśli z katolicyzmu nie da się leczyć skuteczniej to eutanazja w przypadku katolików jest po prostu mniejszym złem. Katolik szybciej się przekona w jakie bzdury wierzył, a reszcie ludzkości skróci to męki i cierpienia jakich doświadczają ze strony katolików.
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.02.22 15:26
"Verrückt ist der, der immer die gleichen Dinge tut, aber andere Ergebnisse erwartet". - A. Einstein
Topek2020.02.22 15:04
Na pewno pis nie wprowadzi eutanazji dla osób psychicznie chorych bo to była by dla nich samozagłada
Irena Z.2020.02.22 18:30
Topek ! A ja myślę, że powinieneś się z tego cieszyć! Masz jakieś chyba zadatki na taką chorobę, straszne głupoty piszesz?To nie śmieszne, takie jest życie ludzkie. Choroba nie wybiera, czy to z PiS, czy POPSL, czy inne ! Uważaj, bo ciebie mogą dorwać, jak uchwalą?
bezlitosny internauta2020.02.22 14:56
Twoje wnuczęta z karierami, Leszku. Któżby inny? https://www.fronda.pl/a/chcesz-byc-dobrym-mezem-dla-swojej-zony-oto-co-powinienes-robic,124423.html#comment-1653825
ale kto będzie doopy wyciera, hmm...?2020.02.22 14:54
Eutanazja – ostateczne rozwiązanie problemów psychicznych!!! Jestem entuzjastycznie ZA! Forum Frondy i wielu innych opustoszeje!
bezlitosny internauta2020.02.22 14:40
Dlaczego nie będziecie konsekwentni i nie domagacie się zakazu stosowania zabiegów eutanazji nieuleczalnie chorych kotków, piesków, świnek morskich i chomików?
Olej2020.02.22 14:32
EUTANAZJA ? Odpowiedź na brak miłości i miłosierdzia u ludzi. Cywilizacja ludzka dotknięta jest chorobą egoizmu, materializmu, instrumentalizmu i chronicznego braku miłości i dobra oraz zasad moralnych zawartych w Dekalogu. ...Jedni drugich brzemiona noście.... Ludzie chorzy, ułomni, cierpiący są po to by uczyć tych zdrowych i szczęśliwych poświęcenia i miłości w oddaniu siebie dla drugiego człowieka. Symbolem teraźniejszości jest szczęście w ciele, które oddala żonę, męża gdy zachoruje, opuszcza chorych i starych rodziców, pozbywa się dzieci chorych lub chorych nie narodzonych. Bliskie to wszystko do innej miary świata dla najsilniejszych i najpiękniejszych, których prawem do życia będzie bezwzględny darwinizm dający prawo do życia silnym i najdoskonalszym biologicznie. Reszta to ewolucjonistyczny ,,odpad''. Jakże blisko do marksistowskiego stwierdzenia o bezwartościowych społeczeństwach lub narodach, jakże blisko do hitlerowskiej eugeniki, jakże blisko do współczesnej koncepcji umożliwienia śmierci każdemu kto chce z niej skorzystać.
Mesjasz2020.02.22 14:40
A jakże ty blisko jesteś hitlerowskiej i marksistowskiej ideologii
katolik2020.02.22 14:31
dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna= polskie obozy śmierci dla Polaków eutanazja aborcja = smierc fizyczna Lgbt Gender = smierc psychofizyczna. Niszczenie Koscioła i profanacja Boga= uśmiercanie wiary , aby usmiercic łatwo człowieka . Dno i ci co na nich głosują już zaciągnęli karę osobistego przekleństwa życia, chcą innych prowadzic do śmierci . Jak można wychodzić do ludzi jako sprzedawcy taniej śmierci. kard Wyszyński módl się za Polskę!
katolik2020.02.22 14:36
Jesteś faszysta nie katolik bo prawdziwy katolik wierzy i szanuje poglądy innych i nie osądza
katolik2020.02.22 14:43
poglądy propopnowane przez szatana ,masonów to żadne poglądy , to zwykłe chamstwo prowadzące ogłupiałych ideologią masońską ludzi do śmierci, dno!!!
Lech Keller- Krawczyk ty Żydzie prowokatorze!!! 2020.02.22 14:29
Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
Irena Z.2020.02.22 18:39
Lechu, jesteś bardzo żałosny z takim pisaniem. Ogarnij się, nie poniżaj się już od wielu miesięcy, jak można cię szanować, jak ty sam siebie nienawidzisz? Czyżbyś był masochistą? Przyjemność ci to sprawia? Odpisz.
Lech Keller- Krawczyk ty Żydzie prowokatorze!!! 2020.02.22 14:28
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
anonim2020.02.22 14:22
Zastanawiam się czy i gdzie jest koniec takiego szaleństwa, kiedy lekarz zamiast walczyć o życie, odbiera je. Przecież tak nie postępuje człowiek pasji, powołania, przypuszczalnie w ogóle nie postępuje tak dobrze wychowany, dojrzały i mądry człowiek. Cóż to za koszmarną rzeczywistość proponują nam ideologie!
Alex2020.02.22 14:33
Znam ludzi którzy w ostatnim stadium raka prosili o eutanazje a jej nie dostali więc czasami zdarza się by skrócić sobie cierpienie wieszają się na klamce
Darek2020.02.22 14:21
Generalnie jestem przeciwny, ale jeśli z katolicyzmu nie da się leczyć skuteczniej to eutanazja w przypadku katolików jest po prostu mniejszym złem. Katolik szybciej się przekona w jakie bzdury wierzył, a reszcie ludzkości skróci to męki i cierpienia jakich doświadczają ze strony katolików.
Joanna2020.02.22 18:37
Odważny tekst. Tylko anonimowo tak potrafisz? Pójdź do kościoła w niedzielę, wejdź na ambonę i powiedz tym ludziom: kobietom, mężczyznom i dzieciom że chcesz ich śmierci dobrowolnie lub pod przymusem. A teraz konkretnie, jakich męk i cierpienia doświadczasz ze strony katolików? Podaj proszę przykłady z własnego życia.
tacy z nich "rasowi Polacy" jak Keller-Krawczyk!2020.02.22 14:20
𝐆𝐥𝐨𝐬𝐮𝐣 𝐧𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡, 𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐥𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐢 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐑𝐮𝐬𝐤𝐚 𝐅𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚. Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z NATO? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie wyjscie Polski z EU? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Jaka partia polityczna w Polsce ma w programie panstwowy antysemityzm? 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 Co oznaczaloby wyjscie Polski z NATO i EU? 𝐊𝐨𝐦𝐩𝐥𝐞𝐭𝐧𝐚 𝐤𝐚𝐭𝐚𝐬𝐭𝐫𝐨𝐟𝐚 𝐠𝐨𝐬𝐩𝐨𝐝𝐚𝐫𝐜𝐳𝐚 𝐢 𝐢𝐳𝐨𝐥𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚. Co oznacza dla Polski oficjalny antysemityzm? 𝐒𝐭𝐚𝐭𝐮𝐬 𝐈𝐫𝐚𝐧𝐮. Czyim, albo kogo celem jest taki "scenariusz"? 𝐌𝐨𝐬𝐤𝐰𝐲 𝐢 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬𝐜𝐢𝐞. Jaki z tego wyplywa wniosek? 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐧𝐢𝐜 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐳 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢.
Lech Keller- Krawczyk ty Żydzie prowokatorze!!! 2020.02.22 14:19
@Leszek A ty nic tylko, że Żydzi to, a Żydzi to tamto .... Zachodzi poważne podejrzenie, że jesteś sam Żydem i prowokujesz antysemickie wypowiedzi. Nie martw się o Polszu grażdanin.
Lech Keller- Krawczyk ty Żydzie prowokatorze!!! 2020.02.22 14:17
Jak to się stało, że "Leszek" Keller-Krawczyk tak nagle stał się aktywny i to tylko na jeden temat? Może dostał ćwierć etatu od tych z "Leningradu" via Konfederacja. Dla kogoś jak "Leszek" Keller-Krawczyk Żyda, ale antysyjonisty z powiększoną prostatą każdy pretekst jest dobry do spryskiwania szambem. Blogowy skunk!
ks. Bogusław2020.02.22 14:15
Czyżby powrót hitlerowskiej akcji T4 ?
Leszek 2020.02.22 14:12
Dr Ewa Kurek o wznowieniu ekshumacji w Jedwabnem! https://www.youtube.com/watch?v=At6JzUYJYNE
Leszek 2020.02.22 14:11
Gliński do dymisji! Dr Ewa Kurek o Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego https://www.youtube.com/watch?v=HeXVJuCL0eg
Leszek 2020.02.22 14:10
dr.Ewa Kurek:Jest grupa żydów która dąży do prawdy, druga kłamie https://www.youtube.com/watch?v=cLgZfKgHltY
Leszek 2020.02.22 14:08
Ewa Kurek - dlaczego Żydzi wydawali Żydów https://www.youtube.com/watch?v=Ve9FHACDg38
M2020.02.22 14:07
Żydowscy komuniści w sowieckiej służbie mieli znaczący wkład w eutanazję zbyt wielu Polaków...
Leszek 2020.02.22 14:06
Przedsiębiorstwo Holokaust i masowe przekłamywanie historii - dr Ewa Kurek https://www.youtube.com/watch?v=BpP4yzHfI00
Leszek 2020.02.22 14:04
Przedsiębiorstwo Holocaust https://www.youtube.com/watch?v=gB_4JvsAjBo
To ja2020.02.22 13:51
Polacy kiedyś dokonywali eutanazji na Żydach w Jedwabnym i innych Polskich miastach a teraz jesteście wielkimi przeciwnikami, czyżby jakieś wyrzuty sumienia?
Irena Z.2020.02.22 18:19
To ja"??? Myślę, że to wy Zydzi chcecie zagłuszyć swoje wyrzuty sumienia ! Weź pod uwagę kto po Wojnie z ruskimi był we władzach komuny w Polsce ? Ilu was było w Ubecji? Doszkol sie, proszę na temat Jedwabnego. Ja poczytałam. A książka Grossa- Żyda o Jedwabnem, jest jak najbardziej tendencyjna, stronnicza. Nie mógł do końca wiedzieć. Są przecież różne źródła! Strona polska zaczęła ekshumację w Jedwabnem, nie mogła dokończyć, bo strona żydowska zabroniła dalej. Więc przerwano. Dlaczego? Co Żydzi mieli do ukrycia? Nie jest dokończona ekshumacja! Nadal na 100 % nie wiadomo o Jedwabnem. WIĘC NIE MOŻESZ NAS OSKARŻAĆ! Wiadomo tylko, że to sprawka Niemców, oni kierowali grupką ludzi pod przymusemj z bronią. Jedni mówią, że to grupka Żydów pod przymusem karabinów niemieckich, inni, że to grupka Polaków pod ich karabinami! Nie miały strony wyboru, albo oni, albo ich zastrzelą. Musiały być najpierw strzały w tej stodole, bo na początku ekshumacji znaleziono tam łuski z niemieckiej broni. Tak czy inaczej uważam, że to Niemcy zrobili, tylko nie swoimi rękami! Myślę, że Żydzi kazali przerwać, pewnie po to, żeby mieć o czym gadać na nas. Dziwne ? Polacy nie dokonywali eutanazji za Żydach w Jedwabnem, ani nigdzie więcej! Polacy was latami ukrywali i wielokrotnie ginęli za to całymi rodzinami! Jakoś dziwnie tego nie widzisz? Prawda? Mieszkacie u nas od kilkuset lat i tak nam się odwdzięczacie!
Topek2020.02.23 14:16
Oczywiście że wiadomo że Polacy w Jedwabnem mordowali tylko wy katole tego nie wiecie ale wiecie co Jezus robił dwa tysiące lat temu
dyzio2020.05.20 16:46
Poszukajcie zdjętetego z YouTube filmiku, gdzie bodajże w Berlinie zjeźdzają się co roku Żydzi by debatować jak z powrotem przejąć w swoje ręce Polskę!
Filmy online2020.02.22 13:48
Oglądaj Hit- 365 Dni (2020) oraz inne filmy/seriale https://filmvod.pl =========================== Nowa strona z filmami o jaką teraz ciężko. Wejdź zapisz sie i oglądaj same nowości :)
polak2020.02.22 13:44
eutanazje powinni dokonywać na bliskich osób ,którzy to promują ,--i ci ludzie powinni być pokazywani jak się cieszą z tych zabiegów ---to może pomoże tę ideologie rozprzestrzeniać
bbb2020.02.23 0:28
W Polsce pokazali, jak się PiS cieszy, Lichocka pokazała gdzie cały PiS ma śmiertelnie chorych
Polak Ateista Dumny Gej 2020.02.23 12:32
ale tylko debile w to wieżą ---tyś jest przykładem
Leszek 2020.02.22 13:43
Szokujące! To naprawdę napisał papież?! Franciszek wspiera panteizm?! youtube.com/watch?v=DtTEg4_TIc4
Polak Ateista Dumny Gej 2020.02.22 13:46
mówią ,że ----debili---- nie sadza ,tylko się sami rodzą ,a ci póżniej takie wpisy dokonują ja ty
Z.G.2020.02.22 19:04
...." geju"........ Żle zapamiętałeś . Pisało trochę wcześniej w jakimś wpisie do ciebie, że : " Debili nie sieją, nie orzą , tylko się sami mnożą ! Więc ci to przytaczam, bo pisałeś, że jesteś debilem. Szybko ci to wtedy wychwycili?
Polak Ateista Dumny Gej 2020.02.23 12:31
pisz do mnie pedale --to po Polsku baranie
Leszek 2020.02.22 13:41
Ks. prof. Tadeusz Guz - "Istota neomarksistowskiego ekologizmu" https://www.youtube.com/watch?v=T80z4FpMrgc&feature=emb_logo
Leszek 2020.02.22 13:39
Panel dyskusyjny - Sympozjum „oblicza ekologii” https://www.youtube.com/watch?time_continue=3307&v=HR5Rzn9BYoQ&feature=emb_logo
Leszek 2020.02.22 13:38
Takie jest PiS Krystyna Szyszko, wdowa po prof. Janie Szyszko: Najgorsze ciosy zadali politycy PiS Kategoria: Archiwum, Polecane, Polityka, Polska, Ważne Autor: Redakcja, 26 stycznia 2020 Najgorsze ciosy były od swoich. Muszę o tym opowiedzieć. To jest trudne do uwierzenia. Mój mąż spotkał się z zarzutem, ty się chwalisz wiedzą, jedziesz tam, chwalisz się wiedzą i ich denerwujesz. Chodziło o Unię Europejską. Mąż to usłyszał od ważnej osoby w Prawie i Sprawiedliwości. Miał zarzut, że posługuje się wiedzą Mój mąż miał zakaz występowania w Telewizji Publicznej. Pan Jacek Kurski pilnował tego, aby drzwi do TVP dla mojego męża były zamknięte Pani Krystyna Szyszko powiedział również o planach zniszczenia Polskiego Związku Łowieckiego. Na pytanie o. Rydzyka odpowiedziała: Chce się Polski Związek Łowiecki zniszczyć, poprzez zniszczenie Polskiego Związku Łowieckiego chce się doprowadzić do destabilizacji lasów i w efekcie do ich prywatyzacji (…) To jest pomysł, o którym państwo nigdzie nie wyczytacie… https://www.ekspedyt.org/2020/01/26/krystyna-szyszko-wdowa-po-prof-janie-szyszko-najgorsze-ciosy-zadali-politycy-pis/?cn-reloaded=1