"Europa powinna przyjmować co roku milion imigrantów"  - zdjęcie
01.10.15, 09:26George Soros

"Europa powinna przyjmować co roku milion imigrantów"

12

Taki jest podstawowy składnik recepty na obecny kryzys migracyjny wg George'a Sorosa - amerykańskiego miliardera pochodzenia węgiersko-żydowskiego.

George Soros przedstawił swoje poglądy na temat rozwiązania trudnej sytuacji na Bliskich Wschodzie i w Europie. Jego pomysły są opozycyjne wobec stanowiska zajmowanego przez węgierskiego premiera Victora Orbana. Miliarder powiedział: „UE powinna przyjmować w najbliższej przyszłości przynajmniej milion uchodźców rocznie”, dodał też że ta liczba mogłaby wynosić nawet sześć milionów w skali roku.

W jaki sposób Unia Europejska miałaby poradzić sobie ekonomicznie z tak potężną liczbą przybyszów? Soros ma na to gotowe rozwiązanie:

„UE powinna zapewnić 15 tys. euro na każdego uchodźcę przez dwa lata, aby opłacić koszty mieszkania, opiekę medyczną i edukację. Środki na ten cel można pozyskać, emitując długoterminowe obligacje i korzystając z w ogromnej mierze niewykorzystanej dużej zdolności kredytowej na poziomie AAA. Miałoby to dodatkową korzyść w postaci uzasadnionego stymulowania fiskalnego europejskiej gospodarki".

Koszty takiej pomocy wynosiłyby ok. 20 miliardów euro rocznie. Ale to nie koniec szeroko zakrojonego planu społeczno-ekonomicznego. Soros podkreśla też istotność pomocy dla Jordanii, Turcji i Libanu, a także stworzenie wspólnej europejskiej agencji migracyjnej i unijnej straży granicznej. Zachęca też wszystkie organizacje pozarządowe oraz kościoły do zaangażowania się w postulowaną przezeń pomoc.

George Soros swojej fortuny dorobił się na spekulacjach walutowych, głównie prowadzonych akcjami tzw. śmieciowych firm. Jest fundatorem Instytutu Społeczeństwa Otwartego i innych fundacji (w tym m.in. Fundacji Stefana Batorego). Był zażartym przeciwnikiem polityki George'a W. Busha. W 2012 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

MW/prostozmostu.net/zerohedge.com

Komentarze (12):

anonim2015.10.1 10:00
To podobno ten człowiek stoi za finansowaniem przemytu nielegalnych imigrantów. Jego poglądy chyba skomentować może profesjonalnie tylko psychiatra.
anonim2015.10.1 10:03
"Centrum Praktyki Politycznej Bronisława Komorowskiego" to nazwa nowej "jednostki organizacyjnej" w niepublicznej szkole wyższej w Warszawie w Collegium Civitas już przyjęta. A szefem "Centrum" będzie sam były prezydent. Już od jutra studenci będą utrwalać wiedzę o "praktyce politycznej" Komorowskiego i pewno zawita tam George Soros.
anonim2015.10.1 10:10
i po co ci muzułmanie tu są potrzebni ? może całą azję i afrykę przeszczepić do europy a co tam by żyło się lepiej, jaki maja cel ci ludzie ? chcą wywołać wojnę 3 nie można przeprowadzić tak potężnej inkulturacji i zrobić tak wielkie zamieszanie na poziomie religijnym, kulturowym i politycznym, to jest chore i z góry skazane na wielką tragedię, bo w końcu ktoś tych ludzi wygania z ich domu ich ojczyzny i nie robi tego pod przymusem ale jest to przymus ekonomiczny, i europa zostanie rozsadzona od środka przez raka zwanego muzułmanizm
anonim2015.10.1 10:18
Pokojowi muzułmanie w Anglii... https://www.youtube.com/watch?v=4rb0NETpemo
anonim2015.10.1 10:58
Za co do cholery dostał tak wysokie odznaczenie Rzeczypospolitej Polskiej???
anonim2015.10.1 12:39
Ten masoński suchy szczur funduje im smartfony i przerzut.
anonim2015.10.1 15:51
To już wiemy skąd takie, a nie inne poglądy na imigrantów ma nasze "społeczeństwo obywatelskie", w tym "krytyka polityczna" pozostająca na garnuszku tego pana
anonim2015.10.1 16:47
to jest nasz wróg
anonim2015.10.1 17:41
"Europa powinna przyjmować" „UE powinna zapewnić 15 tys. euro na każdego uchodźcę przez dwa lata" "Zachęca też wszystkie organizacje pozarządowe oraz kościoły do zaangażowania się" No dobra, ale nie wyjaśnił PO CO TO WSZYSTKO? Czemu to ma służyć?
anonim2015.10.1 19:48
Powiem to po angielsku:SCUM OF THE WORLD.
anonim2015.10.2 22:09
Może lepiej byłoby gdyby miliarder G Soros skoro tak bardzo lubi imigrantów arabów / co wydaje się wprost nienormalne aby żyd lubił potomków Ismaela/ to niech sobie zostawi milion na drobne wydatki a swoje miliardy ofiaruje dla Imigrantów muzułmanów.
anonim2015.10.3 12:34
On chce wojny, bo największe pieniądze zarabia się na śmierci.