,,Era dynamicznego wsparcia polskiego rolnictwa’’  - zdjęcie
26.10.21, 21:10Fot. screenshot - YouTube (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi)

,,Era dynamicznego wsparcia polskiego rolnictwa’’

14

Prezydent Andrzej Duda powołał dziś Henryka Kowalczyka na stanowisko wicepremiera i ministra rolnictwa. Tuż po swojej nominacji wicepremier wskazał na istotne problemy stojące dziś przed resortem. Wymienił walkę z ASF i wzrost cen nawozów.

- „Dalsza walka z ASF i próba rozwiązania na poziomie europejskim kwestii wzrostu cen nawozów to istotne problemy, stojące przed resortem rolnictwa”

- podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk, który przejął dziś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi od ministra Grzegorza Pudy.

Kowalczyk podkreślił, że w celu skutecznej walki z ASF konieczna będzie współpraca kilku ministerstw i instytucji. Wskazując natomiast na problem wzrostu cen nawozów, zwłaszcza azotowych, zaznaczył, że jest on niezależny od ministerstwa. To problem ogólnoeuropejski i pochodna wysokich cen gazu. W związku z tym zaznaczył, że resort będzie starał się rozwiązywać go w skali europejskiej.

Wicepremier zapowiedział, że będzie kontynuował działania na rzecz rolników prowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Odchodzący z resortu rolnictwa Grzegorz Puda został powołany na stanowisko szefa resortu funduszy i polityki regionalnej.

- „Jestem dumny z tego, że za mojej kadencji rząd Prawa i Sprawiedliwości, i całej Zjednoczonej Prawicy dzięki ogromnemu wsparciu pana premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczął erę dynamicznego wsparcia polskiego rolnictwa, rozwoju polskiej wsi i odbudowy szacunku dla rolnika i jego ciężkiej pracy”

- mówił, przekazując resort rolnictwa w ręce wicepremiera Kowalczyka.

Zwracając uwagę na znaczenie rolnictwa dla suwerenności i rozwoju gospodarczego kraju przywołał projekty Prawa i Sprawiedliwości, w tym Polski Ład dla Polskiej Wsi, które wpisują się w realizację obietnic wyborczych partii rządzącej.

- „Jednym z takich projektów jest ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych, która wpłynie zasadniczo na poprawę życia i pracy, tych wszystkich, którzy funkcjonują w oparciu o małe i średnie gospodarstwa”

- mówił.

kak/PAP

Komentarze (14):

Krakus2021.10.27 17:37
Najlepszym "dowodem" na poparcie PiS przez rozlników jest Agrounia. A tak na poważnie, wcale mi wsioków nie żal, że się teraz wkurzaja. Wybrali PiS, to mają to, co chcieli :)
FRANEK2021.10.27 11:02
W ramach "dynamicznego wsparcia rolnictwa" premier podpisał "zielony ład", prezes Kaczyński wprowadza "piątkę dla zwierząt" , kazał pisowskim europosłom głosować za zakazem chowu klatkowego itd. itd. A najlepszego ministra rolnictwa wywalił na zbitą twarz.Rolnicy cieszcie się, że macie taki wspaniały rząd, który troszczy się o was w dzień i w nocy!
Anonim2021.10.27 10:33
,,Era dynamicznego wsparcia polskiego rolnictwa’’ - chemizacji rolnictwa ciąg dalszy? choroby i śmierć onkologiczna? depopulacja?
glifosatem nakarmic goja2021.10.27 10:29
"Era dynamicznego wsparcia polskiego rolnictwaEra dynamicznego wsparcia polskiego rolnictwa" ... reprezentowanego przez znanego producenta ... cykloni B z Auschwitz.
robaczek2021.10.27 10:10
BO WIES ZAWSZE BYLA SIŁA KOMUNISTÓW ................................. nimi najłatwiej manipulowac ;] .............................................. PAN I PLEBAN nadal gurą na polskich wsiach ........................................ ONI TLUMACZĄ LUDZIKOM PO WIEJSKICH PODSTAWÓWKACH RZECZYWISTOŚĆ ...................... no to mamy co mamy ............................ nieudaczników pis u władzy
fdf2021.10.27 8:40
Dynamizm w zatrudnianiu kuzynów, siostrzenic, nałożnic, etcetera.
Klara2021.10.27 7:48
dynamicznie załatwił "polskie" interesy m.in. puszczy białowieskiej. ta nominacja nic dobrego nie przyniesie ani rolnictwu ani Polsce.
Anonim2021.10.27 2:53
Piękna będzie Polska cała, bez pedałów i Rafała, bez Donalda wermachcika , TVN-u i Michnika , bez niemieckich POmatołów co zlizują z obcych ...
ŚniętyDziadygaPamiętaCzasyReformyRolnej2021.10.26 22:35
Ten nowy minister to dementywny pierdzioch, dziadyga równie śnięty, co Dziad Kaczyzbaw z Żoliborskiej Nory. Siwe staruchy z aparatu PiSocjalizmu kontra młody, zapalczywy, dynamiczny Kołodziejczak. Rolnicy nie mają wyboru.
Filip2021.10.26 21:55
Trybunał mgr Julii Przyłębskiej dokonał deliktu konstytucyjnego wydając wyrok w sprawie relacji prawa krajowego do unijnego, gdyż nie ma uprawnień do badania kompetencji TSUE. Ponadto wyrok ten został wydany przy udziale osób nie uprawnionych czyli tzw. dublerów. TSUE ma prawo wymagać przestrzegania określonych w Konstytucji RP trójpodziału władzy i niezawisłości sądów. Pomiędzy Konstytucją RP i prawem unijnym nie ma rozbieżności. Wyrok ten jednak jest zapowiedzią nie przestrzegania wyroków TSUE w przyszłości, co w konsekwencji musi doprowadzić do polexitu. Jeśli dojdzie do polexitu, to polscy chłopi stracą dopłaty, a PiS straci poparcie swojego wiejskiego elektoratu.
Filip2021.10.26 22:02
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny: _________________ Гимн Советского Союза !!! _________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _________________ Za Putinu!!! _________________ Urraa!! _________________ Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
Anonim2021.10.26 21:25
Znaczy że będzie jeszcze drożej!
Po 11 ...2021.10.26 21:23
Chyba bardziej era dynamicznego dupcenia polskiego rolnictwa.
Anonim2021.10.26 21:25
Nie inaczej.