Episkopat potępił agresję w Białymstoku - zdjęcie
21.07.19, 17:44Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Episkopat potępił agresję w Białymstoku

25

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik powiedział, że przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. 

Rzecznik KEP zaznaczył, że trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku. Odniósł się w ten sposób do wczorajszego Marszu Równości, w którego trakcie uczestnicy zostali obrzuceni kamieniami i innymi przedmiotami.

Ks. Pawł Rytel-Andrianik przypomniał wypowiedź przewodniczącego Episkopatu arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, opublikowaną na łamach tygodnika katolickiego "Niedziela".

"Osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami - one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia".

Przewodniczący Episkopatu dodał, że "w imię wierności naszemu Zbawicielowi i w imię miłości do naszych sióstr i braci musimy jednak głosić całą Ewangelię - nie unikając wymagań, które ona niesie, i nie przestając nazywać śmiertelnym grzechem tego, co nim w istocie jest. Gdybyśmy tak nie czynili, okradalibyśmy naszych bliźnich z prawdy, która także im się należy".

Dodał, że każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa, a szacunek należy się każdemu człowiekowi bez względu na jego poglądy.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (25):

mundurowy2019.08.8 21:22
tak,tylko że episkopat to w 90% t żydzi..A oni uwielbiaja pedałowanie.
Foster2019.07.23 7:40
Trochę zachęcił, trochę potępił - i dlatego nikt tego nie zrozumiał. Patrz list ks. prof. Obirka.
Mirek2019.07.22 11:44
A dlaczego Episkopat nie potępi tych zadym które są na porządku dziennym w Niemczech albo we Francji . Jak tak dalej pójdzie to zamiast mężczyzn wychowamy cioty niezdolne do jakiegokolwiek działania bo będą się bali własnego cienia . Jeżeli zboczeńcy prowokują normalnych ludzi to ludzie reagują .
Foster2019.07.22 9:16
Ta Parafia św. Jadwigi to z innego Kościoła ?. Dwa rożne komunikaty - dlaczego ?
qwerty2019.07.22 8:52
EPISKOPAT POTĘPIŁ ? Czy aby na pewno ?! komunikat wystosowała białostocka parafia św. Jadwigi Królowej. Tamtejsi duchowni pochwalili przeciwników marszu i podziękowali im za "obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich". "Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze poczynania" - czytamy na stronie parafii.
Polak2019.07.22 8:45
Czy episkopat potępi również agresję w Świątyni Jerozolimskiej? Może wg., za przeproszeniem, episkopatu, Pan Jezus zachował się jak kibol? Wstyd mi za was, fałszywi pasterze.
antek.b2019.07.22 7:38
Ten facio to stuprocentowy gej,jego mimika ,gesty,sposób mówienia ,nie mam wątpliwości
MJ2019.07.22 6:17
Ks. Pawł Rytel-Andrianik przypomniał wypowiedź przewodniczącego Episkopatu arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, opublikowaną na łamach tygodnika katolickiego "Niedziela". "Osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami - one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia". Dodał, że każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa, a szacunek należy się każdemu człowiekowi bez względu na jego poglądy. Dziwi mnie, że takie cherlaki wiary, jak abp Gądecki, czy ks Adrianik śmią zabierać głos. Ta nowo mowa, jaką uprawia abp Gądecki a małpuje rzecznik episkopatu jest zaprzeczeniem nauki Zbawiciela i pierwszych apostołów. Ale czego oczekiwać od abp, który dzieci diabła nazywa swoimi braćmi. Chyba, że sam jest dzieckiem diabła. Zadaniem abp jest nawracanie jawnogrzeszników z lgtb dodać a nie się im podlizywać. Zadaniem pasterza jest strzec swoje owce przed drapieżnymi wilkami a nie owce bratać z wilkami. To ma być postawa abp katolickiego? Dać się wrabiać w manipulacje lgtb dodać. To może niech jego bracia i siostry z lgtb dodać łożą na utrzymanie abp Gądeckiego i ks Adrianika i im podobnych kapłanów. Może bracia i siostry z lgtb dodać takich kapłanów, jak w/w będą z wdzięcznością wspierać za ich poparcie? Nie kapłani w służbie diabła, jeżeli już współczujecie odmieńcom, to nie plujcie na ludzi, którzy mają dość waszego tchórzostwa w głoszeniu Ewangelii. Kogo chcecie oszukać, Pana, o postępacka głupoto. Stanęliście zadkiem do Tabernakulum i wydaje się was, że jesteście głosem Boga. O głupcy stań twarzą przed panem i błagaj o jego miłosierdzie i natchnienie, żeby mówić i działać tak, jak chce Pan a nie jak świat ci dyktuje heretyku.
ada2019.07.21 21:15
Jak bija katolikow , morduja , zlorzecza katolikom , to jakos Episkopatu nie slyszalem , aby stawal w obronie przesladowanych swich wiernych . Ale jak Zydowi spadnie mycka , albo dewiantow ktos szarpnie w tramwaju , to zaraz pojawia sie oswiadczenie hierachow . Zastanawiam sie tylko czy to jest kpina , czy szyderstwo z katolikow . A po trzecie skad Episkopat wie , ze to katolicy cos tam kopali… , a jezeli nie katolicy to po co wlancza sie w to sam katolicki Episkopat .
anonim2019.07.21 20:53
Rozpoznajesz tego "patriotę" ? Zadzwoń na 112 lub 997 http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/aktualnosci/59198,Policjanci-poszukuja-mezczyzny-podejrzewanego-o-pobicie-nastolatka.html
rafal2019.07.21 20:33
episkopat bialegostoku nie broni ludzi przed zgorszeniem tylko siedzi w palacach i czeka na dotacje Sorosa/EU; Jezus biczem wyrzucał przekupniów ze swiatyni aby nie bezcześcili dusz ludzi a biskupi zaproszą ich na pogadanki do kosciolow...
Robert2019.07.21 20:24
ksiądz Rytel wyglada jak Adrianik
Robert2019.07.21 20:22
na szacunek to sobie trza zasłużyć
krzysztof2019.07.21 20:05
Spełniają się proroctwa Anny Katarzyny Emmerich, która miała wizję Kościoła, którego gmach był rozbierany również przez wysokich rangą hierarchów kościelnych. Oprócz lewactwa Kościół jest niszczony również od wewnątrz. Słowa Ks. Pawła Rytel-Andrianika są co najmniej niestosowne w sytuacji, gdy profanuje się publicznie wizerunek Matki Boskiej i zohydza Sakrament Komunii Świętej. Nie takiej odpowiedzi Episkopatu na antychrześcijańskie zdziczenie oczekiwali wierni.
krzysztof2019.07.21 20:03
To tylko puste słowa,i tak tych bandytów zaprosicie na Jasną Górę i będziecie dziekować za katolicką postawe.
Mateusz2019.07.21 19:39
Nie do końca.... https://www.donald.pl/artykuly/LCWMix4G/bialystok-ksieza-podziekowali-kibolom-za-obrone-miasta-w-jakikolwiek-sposob?fbclid=IwAR2JrTzuSmGy03SpVpAVQGlzm_BlFEmHL13Bz1ja8kBnLN9G2NAuyZI7-wA
twitter:PromocjaPWS2019.07.21 19:17
Proszę zapoznać się z esejem komunisty (ex - Związek Spartakusa) Herberta Marcuse'go z 1965 r. pt. "Tolerancja represywna" - wygłoszony na Brandise University. Przedstawia on wykładnię pojęcia tolerancja we współczesnym znaczeniu, które lansują ośrodki lewicowo-liberalne. Cyt. ze strony historiasztuki.com.pl : "Jego myśl jest prostym rozwinięciem teorii krytycznej. Tradycyjna tolerancja dominującej większości dla mniejszości wymusza tolerancję tych mniejszości dla dominacji większości, a tym samym utrwala status quo, które jest genetycznie wadliwe. Tradycyjna tolerancja jest więc sprzeczna z ideą postępu i nie może być tolerowana. Musi ją zastąpić nowa tolerancja - tolerancja represywna, która toleruje postępową lewicę, ale nie toleruje reakcyjnej prawicy. Postawa konserwatywna jest faszystowską psychopatologią, nie zasługuje więc na tolerancję. Teoria Marcusego jest w ostatecznej perspektywie teoretycznym uzasadnieniem fizycznej eksterminacji prawicy, a przynajmniej jej eliminacji z życia publicznego. W perspektywie bliższej uzasadnia prawo mniejszości do narzucania reguł życia społecznego większości - a więc jest uzasadnieniem rządów totalitarnych i likwidacji demokracji. Problemem technicznym, którego Marcuse nie rozwiązał było znalezienie metody, dzięki której mniejszość mogłaby zmusić większość do posłuszeństwa. Na rozwiązanie tego problemu antykultura potrzebowała dziesięciu lat". Akapit ETAP VI historiasztuki.com.pl/strony/021-00-00-ANTYKULTURA.html
anonim2019.07.21 19:02
Rozsądny i potrzebny głos, niemniej czy niepiśmienne plemię Podlasia cokolwiek z tego zrozumie?
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.21 18:31
Narobili syfu i udają niewiniątka
Jezus2019.07.21 18:15
"Świetny" jest ten rzecznik ePiSkopatu. :) Szkoda że nie ujawnia że jest ewidentnym gejem - wszystko byłoby wtedy łatwiejsze do zrozumienia dla kato-talibanu. Nie mam nic przeciwko temu, ale mógłby się nie kryć.
Kamil2019.07.21 18:11
Najpierw miejscowy biskup podpuścił bydło do ataków a teraz dezaprobata.
anonim2019.07.21 18:00
Jezus MIAŻDŻY media narodowe: https://www.youtube.com/watch?v=0T8uiKZ83QU
To jak jest naprawdę ?2019.07.21 17:58
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25014752,w-bialymstoku-dantejskie-sceny-ale-parafia-dziekuje-obroncom.html?fbclid=IwAR2y-4NNt1cBqMBUgEFsSZ_pSxgRbmnT97hM-DZey8BxJd95V7VK5lLSLjI Marsz Równości w Białymstoku. Parafia dziękuje "obrońcom wartości". "Chronili miasto przed deprawacją"
JONASIK2019.07.21 17:57
Nasze apele zadziałały. To dobrze, że epidiaskop potępił to co sam wykreował. To pierwszy krok w stronę Światła. Ja osobiście dziękuję, za ten przejaw chrześcijańskiej mądrości.
To jak jest naprawdĘ ?2019.07.21 18:00
Osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami - one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia" - mówił abp Gądecki. O TYM EPISKOPAT ZAPOMINA