Elżbieta Witek odwołana z funkcji szefa MSWiA - zdjęcie
09.08.19, 15:51

Elżbieta Witek odwołana z funkcji szefa MSWiA

9

Prezydent Andrzej Duda postanowieniem z dnia 9 sierpnia 2019 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów odwołał Elżbietę Witek ze składu Rady Ministrów, z urzędu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji .

Odwołanie ma związek z faktem, iż po godzinie 16,00 odbędzie się głosowanie ws. powołania nowego Marszałka Sejmu. Kandydatką PiS na to stanowisko jest właśnie Elżbieta Witek. Ją z kolei w MSWiA ma zastąpić minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński.

mor/Prezydent.pl/Fronda.pl

Komentarze (9):

michu2019.08.9 18:10
Widać, że te wszystkie ministerstwa są dość obrotowe każdy może być ministrem obojętnie jakiego resortu ;)
Topek2019.08.9 16:22
Przecież ten gościu jest przestępcą skazanym przez sąd na więzienie, tylko nielegalnie ułaskawionym przez długopis zwany prezydentem i on ma być szefem w MSWiA. Tak działa ten uczciwy, prawy i sprawiedliwy PiS
szcze na PiS i rydzyka2019.08.9 16:17
Kamiński to ten znany przestępca ułaskawiony przez Dupusia? czyli bandzior będzie odpowiedzialny za MSWiA!
Ryszard T.2019.08.10 1:25
Już znów szczysz" ! Przyziębiłeś się ! Aha! Pewnie pod wiatr szczałeś na partnera ! A odnośnie Kamińskiego to podaj durniu źródła, podaj fakty ! Ciemny jesteś? Nie wiesz że osoba karana mie mogłaby w/g Kodeksu zajmować żadnego stanowiska kierowniczego ? Dumny geju!, ty piszesz o przestępcy?? TO ZNACZY, ŻE PISZESZ O SOBIE! Nie ma tu większego przestępcy od ciebie ! Przecież chwalisz się, że jesteś gejem ! Ilu dzieciom zepsułeś życie,! Pytam też czy masz AIDS, bo oprócz tego że pedałujesz to możesz zarażać ludzi! I ty śmiesz kogoś wyzywać od przestępców! Czy gorszy jeszcze może być od ciebie!?
Szymon2019.08.9 16:09
Tutaj będzie miała mniej do uczenia się:D
pat2019.08.9 16:05
Marny minister spraw wewnętrznych, spolegliwy wobec lewackich profanatorów, bezwzględny wobec patriotów i narodowców.
szcze na PiS i rydzyka2019.08.9 16:00
Bardzo króciutka ta ławeczka PiSowskich asów polityki. Wciąż te same buraczane gęby co najwyżej z grubsza poperfumowane tanią perfumą i wyzute z gumofilców na rzecz pantofli i podkolanówek. Ale oni nie mają innych kadr. Jak nie perukarz to oborowa, jak nie ogrodnik to makijażystka, jak nie akwarysta to przedszkolanka, jak nie były narkoman syn SBka to prokurator stanu wojennego. Nie mają z kogo brać nawet jakby chcieli.
Arek2019.08.9 15:59
Chyba dobra decyzja, bo jako minister spraw wewnętrznych , choć krótko, nie bardzo mi się podobała
Albert.2019.08.9 15:56
Witek? No to kolejna z grupy durnych, roszczeniowych pisdzielców. - Pani Witek o Katyniu dowiadywała się z przedwojennych książek. Takie pojęcie o historii mają wycierający sobie mordy patriotyzmem pisowscy debile. Pani Witek jest historyczką z wykształcenia. PIS w pigułce. - Pani Witek jeździła prawie 500 km taksówką jako poseł, płacąc za kurs oczywiście z pieniędzy podatników. No bo jak to tak, z prywatnej kieszeni...? - To właśnie panią Witek Szydło obsypywała nagrodami na łączną kwotę 95 tys. PLN w ciągu dwóch lat. Nie licząc oczywiście normalnego wynagrodzenia. Krótko mówiąc pospolitego złodzieja na stanowisku marszałka zastąpi typowo pisowska niewykształcona debilka ze skłonnościami do wyciągania pieniędzy z państwowej kasy.