ESG to oszustwo. Zostało uzbrojone przez fałszywych obrońców sprawiedliwości społecznej” – napisał na Twitterze miliarder Elon Musk.

Wpis Muska pojawił się na Twitterze po tym, jak jego firma Tesla nie została umieszczona w indeksie S&P Global, który śledzi spółki pod kątem standardów środowiskowych, społecznych i korporacyjnych.

Musk komentując sprawę stwierdza, że w indeksie znalazł się Exxon, a więc największa międzynarodowa spółka z sektora naftowego i gazu ziemnego. Taką sytuację miliarder określa jako całkowity brak uczciwości twórców tego indeksu.

- Kryteria ESG, z ang. environment, society, governance, oznaczają w praktyce czynniki środowiskowe, społeczne i dotyczące ładu społecznego. Głównym celem Indeksu WIG-ESG jest zwrócenie uwagi spółek i inwestorów na te kwestie w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych – czytamy na portalu Business Insider.

Kolejny wpis miliardera, który zakupił ostatnio Twittera, mówi już o tym, że w najbliższych miesiącach spodziewa się on ataków politycznych, jakie mają dotknąć go osobiście.

Pojawiają się spekulacje, czy „ataki polityczne” mogą być związane właśnie z zakupem przez niego Twittera.

mp/twitter