Egipt: Uczennice mają zdjąć chusty? - zdjęcie
16.08.15, 16:15(fot. akhbarak)

Egipt: Uczennice mają zdjąć chusty?

1

Egipski minister edukacji, Moheb Al-Refaei wydał oświadczenie, że dzieci w szkołach nie będą mogły nosić hidżabów, czyli chust, którymi muzułmanki zasłaniają część twarzy.

Podczas telewizyjnego wywiadu minister przekonywał, że islam nie nakazuje dziewczętom noszenia hidżabów dopóki nie osiągną one dojrzałości płciowej. Jednak członek egipskiego rządu nie sprecyzował kiedy dokładnie zakaz noszenia chust przez chodzące do szkół dziewczęta wejdzie w życie i czy będzie dotyczył wszystkich uczennic, czy tylko tych, które nie osiągnęły jeszcze konkretnego wieku.

KZ/Rp.pl/egyptianstreets.com

Komentarze (1):

anonim2015.08.16 21:15
I brawo dla wojskowych laickich dyktatur za tępienie religijnego muzułmańskiego oszołomstwa. Brawa dla świeckich wojskowych tak nienawidzonych we wszystkich krajach przez religijnych "retardów" (wystarczy pokazać naszego Piłsudskiego i religijnych oszołomów którzy go opluwali żeby zobaczyć że tendencja wystepuje na całym świecie).... tylko różnego rodzaju Assady i inni są gwarancją normalności w tamtym regionie. NIE DLA ARABSKIEJ WIOSNY