Edward Mosberg: Ani razu nie zaznałem w Polsce jakiegokolwiek przejawu antysemityzmu - zdjęcie
15.11.19, 10:15Screenshot Youtube - jewish remembrance

Edward Mosberg: Ani razu nie zaznałem w Polsce jakiegokolwiek przejawu antysemityzmu

22

Przyjeżdżam do Polski bardzo często. Ani razu nie zaznałem tu jakiegokolwiek przejawu antysemityzmu” - powiedział polski Żyd ocalały z Holokaustu, Edward Mosberg.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl stwierdził, że to Israel Katz, izraelski minister spraw zagranicznych, ponosi odpowiedzialność za pogorszenie stosunków między Polską a Izraelem.

Stwierdził, że Katz:

[…] z głupoty, albo z nienawiści, nie wiem do czego, wypowiedział te haniebne słowa”.

Chodzi oczywiście o skandaliczną wypowiedź na temat antysemityzmu, który Polacy mieli według Katza „wyssać z mlekiem matki”.

Jak zaznaczył Mosberg:

To jest obraza nie dla Polski. To obraza dla całego chrześcijaństwa na całym świecie”.

Dodał, że sam często jeździ do Izraela, jednak nie pojawi się tam więcej, dopóki Katz za swoje słowa nie przeprosi lub zostanie usunięty z rządu.

Do Polski zawsze wracam z wielką ochotą”

- powiedział Mosberg.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze (22):

oficer LWP2019.11.16 9:21
był sobie żyd Morel, który przetrwał wojnę dzięki Polakom, przywiezieni na stalinowskich czołgach żydzi komuniści zrobili go komendantem obozu "jenieckiego" dla byłych żołnierzy AK gdzie dopuszczał się bestialstwa, wszyscy "jeńcy" tego obozu chodzili w niemieckich mundurach i raz w tygodniu pędzono ich jak bydło ulicami Jaworzna, zrobiono to po to aby okoliczna ludność nie wiedziała kim są ci "jeńcy" , głodzenie, wieszanie za ręce, bicie , stanie godzinami na mrozie to był standard, ten żydowski bandyta był wielokrotnie nagradzany w żydowskim PRL, uciekł do bandyckiego państwa Izrael i pobierał emeryturę z Polski , którą rządziły zażydzone solidaruchy, zdechł w 2007 (mój żyjący jeszcze wujek mając 18 lat trafił do tego żydowskiego obozu i opowiadał czego dopuszczał się tam ten parszywy żyd wraz z "ferajną))
Cool2019.11.15 18:02
O polskim antysemityzmie najwięcej mówią Żydzi od urodzenia mieszkający w Izraelu ... ... i Żydzi udający Polaków mieszkający w Polsce.
Deutsche2019.11.15 16:22
"Ocalony z Holokaustu Edward Mosberg wezwał szefa izraelskiego MSZ Israela Katza do przeprosin za słowa o genetycznym antysemityzmie Polaków. Chodzi o wypowiedź z lutego 2019 r. Mosberg zapowiada, że nie przyjedzie do Izraela, zanim Katz nie przeprosi."
stan2019.11.15 16:16
' Łącznie w trakcie wojny śmierć poniosło 16 członków jego rodziny, w tym dziadkowie w obozie zagłady w Belzec, a matka i siostry w Auschwitz-Birkenau)[2].(Wikipedia) i nie oskarża Polaków, a żydzi amerykańscy, którzy odmawiali ratowania swoich współwyznawców, żądają zwrotu mienia po tych, którzy m. in. z ich powodu zmarli bezpotomnie. Pazerność i przewrotność żydowska nie zna granic. Jeden sprawiedliwy żyd?
Cool2019.11.15 15:59
Nie da się zaprzeczyć faktowi, że nigdzie Żydzi nie mieli lepiej niż w Polsce! ... dlatego Polska miała się zmienić w Polin ... A zniecierpliwienie i tęsknota za niezrealizowanym do końca planem przejęcia Polski, generuje coraz bardziej agresywny antypolonizm w "narodzie wybranym" Nie pozwalajmy się sprowokować ... to najlepsza obrona!!!
Moshe Cvel2019.11.15 15:33
Pan Ed Mosberg to szlachetny człowiek , który wiele wycierpiał ale był i jest obiektywny w stosunku do Polaków współobywateli. Widział niemieckie zbrodnie i widział ,że były miasta w których ani jednego sklepu nie mieli inni wyznawcy poza mojżeszowymi. dlatego pan Ed mówi prawdę antysemityzmu nie doświadczył. Pan Ed może zawsze liczyć na pomoc ludzi ,którzy maja w sercu Polskę
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.15 12:49
ciekawe co na to żyd michnik??
PiS=Partia interesu Syjonistycznego2019.11.15 11:42
To miłe. Ja natomiast, jako Polak, codziennie zaznaję w III RP ze strony Żydów i ich wynarodowionych pomocników przejawów antypolonizmu. Obecny jest on zwłaszcza w przestrzeni medialnej - od ordynarnego opluwania nas, pomniejszania naszych dokonań, po fałszowanie historii i przypisywaniem Polakom win, zbrodni, a także negatywnych cech innych narodów i dehumanizowanie - Polacy przedstawiani są dziś jako małpy z wielkimi nosami, miłośnicy cebuli choć przecież cebularz to nazwa popularnego wśród żydów placka i od tego zamiłowania do cebuli powstało pejoratywne określenie żyda dziś przyklejane do Polaków. Dziś w III RP Polakom ogranicza się wolność do wyrażania poglądów i działania, badań historycznych jeżeli to dotyczy Żydów. Dziś państwo "polskie" realizuje politykę prożydowską kosztem Polaków (przykładem wypłacanie specjalnego dodatku od "krzywd" 100 euro tysiacom Żydów którzy przez ziemie polskie podczas II WŚ się przewinęli, bez względu na to czy byli obywatelami Polski czy nie, od kogo doznali krzywdy (III Rzesza, ZSRR) czy w ogóle doznali krzywdy i wreszcie czy w ogóle mogą to udowodnić czy tu byli (wystarcza zeznania "świadków"). III RP prowadzi politykę antypolską.
PiotrS2019.11.15 11:18
Cóż, cieszę się, ze pan Mosberg dobrze się czuje w Polsce. Antysemityzm u nas jest i był, ale...dokładnie tak samo jest wszędzie na świecie. Ludzie nie lubią żydów, czarnych, żółtych, homoseksualistów, heteroseksualistów, chrześcijan, muzułmanów, cyklistów itd. itp. Tych zjawisk się nie wyeliminuje. Głupi ludzie byli, są i będą. Należy jedynie zadbać o prawidłowe przedstawianie tego, co się dzieje. Bo faktycznie, Polska w mediach na świecie jest przedstawiana tak, jakby było to ognisko światowej walki z Żydami, co jest nieprawdą. Historycznie patrząc, narodowość żydowska w Polsce miała najlepiej w Europie (dlatego tylu ich tutaj mieszkało). I niesprawiedliwością jest pisanie jednostronne, wyłącznie o antysemityźmie (który, jak napisałem wyżej, oczywiście był, jak wszędzie). Takie przedstawianie Polski jw. jest manipulacją i mnie to denerwuje. Jeśli ktoś czytuje książki, mogę polecić jedną pozycję. "Dotknięcie Anioła" Henryk Shoenker. Zyd, z Oświęcimia, opisujący II wojnę światową ze swojej, subiektywnej perspektywy. Pisze mniej więcej tak, jak - moim zdaniem - było. Spotykał ludzi złych i dobrych. Na marginesie... p. Shoenker był przez część środowisk w Izraelu, Anglii a przede wszystkim w USA okrzyknięty kłamcą, kiedy napisał o tym, że to Anglia cofała statki z uchodźcami żydowskimi do Polski (później ci ludzie zginęli w Oświęcimiu) a USA nie przyjęła uchodźców żydowskich. Pan Shoenker ze spokojem udowodnił ze ma rację (znalazł dokumentację historyczną). Jeśli ktoś czytuje - polecam.
Krzyż odcinek ledzwiowy2019.11.15 10:57
Ciesz się, że na frondzie nie pisałeś w takim razie.
T2019.11.15 10:32
Najpierw za kasę angielskiego banku sfinansowano NSDAP, która mordowała Żydów, a później na bazie tej tragedii wymyślono antysemityzm. A mózgiem tej operacji jest City of London Co. Dokładniej jednak sam Lucyfer, który swoim sługom na ziemi podpowiada takie scenariusze.
stan2019.11.15 16:00
City of London - bank rodziny żydowskiej Rotschildów (linia angielska), a nie jak by się wydawało bank brytyjski.
T2019.11.15 16:48
Wszystkie banki podlegają City.
Antoni2019.11.15 10:30
On może nie nie ale wielu innych tak. Dlaczego nie przytaczacie opinii innych Żydów? Tylko takie które wam pasują?
Michał Jan2019.11.15 10:55
Zacytuj innych.
Antoni2019.11.15 13:13
Poczytaj troche to znjdzuesz cytaty
Marian2019.11.15 13:33
Ja wlasnie sobie poczytalem o zydowskiej nienawisci do wszystkiego co polskie w sowieckiej strefie okupacyjnej 1939-1941
Antoni2019.11.15 18:55
Szukaj dalej. Doszukasz sie polskiej nienawiście do wszystkiego co żydowskie. Ty tez taki jesteś przeciez
Michał Jan2019.11.15 15:32
Znalazłem, ale wszystkie od herosów GW, więc niespecjalnie to wygląda. Musisz się postarać.
Emeryt2019.11.15 10:56
Pewnie też wyssałeś nienawiść do Polski albo od ukraińskiej mamki albo żydowskiej, zapewne komunista.
Antoni2019.11.15 13:04
Nie, wysałem zamiłowani do prawdy buraku katolicki
oficer LWP2019.11.16 9:11
co za bełkot, rzucasz oskarżenia i proponujesz , żeby adwersarze sobie sami poszukali dowodów na poparcie twojego twierdzenia, to tak jak rodzina zatrzymanego złodzieja ma szukać dowodów na jego przestępstwo,