Dziś decydujące spotkanie kierownictwa PiS. Znamy szczegóły - zdjęcie
21.09.20, 07:55Fot. Rafał Zambrzycki SEJM RP via Flickr, CC BY 2.0

Dziś decydujące spotkanie kierownictwa PiS. Znamy szczegóły

9

Dziś odbędzie się zapowiadane od ubiegłego tygodnia spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, na którym mają zapaść decyzje dotyczące przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

Według informacji Radia ZET, spotkanie kierownictwa PiS rozpocznie się dziś po godzinie 13. Politycy mają między innymi rozmawiać na temat obecności Porozumienia i Solidarnej Polski w rządzie.

Otwarty konflikt w Zjednoczonej Prawicy rozpoczął się po głosowaniu nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Wszyscy posłowie Solidarnej Polski nie zagłosowali zgodnie z dyscypliną w ZP, jedności brakowało także w Porozumieniu oraz PiS. Wygląda na to, że kryzys może mieć fatalne skutki dla koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości. Wedle sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, rozpad koalicji i ponowne wybory oznaczają że Solidarna Polska i Porozumienie znajdą się poza Sejmem.

Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS przekonywał z kolei w piątek na antenie TVP, że kryzys w Zjednoczonej Prawicy zaczął się znacznie wcześniej:

[…] u fundamentów naszej koalicji w kwestiach począwszy od negocjowania nowej umowy koalicyjnej. Ktoś wczoraj napisał, że ogon macha psem, no właśnie, to jest bardzo nienaturalna sytuacja, kiedy ogon macha psem, więc chcemy postawić tę sytuację na nogi”.

dam/Radio ZET,Rzeczpospolita 

Komentarze (9):

Jan Radziszewski2020.09.21 17:32
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
prawy2020.09.21 16:45
rząd uchwalił ustawę ,ktora POparła cała totalna opozycja tym samym dobijajac do trumny gwózdz,tylko naiwniak się cieszy z tej ustawy,bo wyborcy PiS nigdy nie wybaczą PiS kumoterstwa z lewakami na co PiS liczy?????? opamietajcie się bo mściwa,uwikłana w wiele afer opozycja ma zero tolerancji dla swoich przeciwników to zakłamani dranie!!!!!! mający za sobą caly lewacki wymiar nie sprawiedliwosci,tyle afer,ekscesow dzikie orgie na ulicy i zadnych znaczactch kar.
Anonim2020.09.21 11:26
I mają o czym rozmawiać. ... Czy Zbigniew Ziobro chciał aresztować żonę Morawieckiego? .... https://romualdkalwa.neon24.pl/post/157764,czy-zbigniew-ziobro-chcial-aresztowac-zone-morawieckiego
Jesteś żałosny!2020.09.22 1:03
A cóż tobie po rozumie, skoro bzdury czytasz???
Jerzy2020.09.21 8:55
dopóki morawiecki nie trafi do więzienia wraz z szumowskim to PiS nie zapomni o moim głosie - stoczyliście się na dno, i nie o zwierzątka rzecz w obecnym konflikcie tylko o ustawę "bezkarność plus" mającej zapewnić święty spokój w/w panom a właściwie menelom...
JM2020.09.21 9:06
Oj, chyba człowieku masz kaca po wczorajszej niedzieli. Nazywanie kogoś menelem? Nie uważasz, że to poniżanie godności czowieka!??? TY nadawałeś komuś tytuły naukowe, że kogoś nazywasz felczerem? Można krytykować, ale nie poniżać ludzi. Chyba o tym nie wiesz skoro to robisz! Fe!
Jerzy2020.09.21 9:33
tych dwu śmieci może mnie obrażać, kazać paradować w szmacie na buzi, zmuszać do robienia innych idiotycznych rzeczy a ja mam kulić głowę i pokornie wykonywać co każą??? Dość!!! Przed wojną takich gnoi powiesiło by się publicznie, teraz, jak widać, mają swoich fanów...
Jarek2020.09.21 8:29
Szkoda dobrej zmiany, lecz o rządach somodzielnych to PiS może zapomnieć. Miałeś chemie złoty róg....... Tak to jest, jak ważniejsze są ustawy o zwierzątkach (głosowane z dysypliną!!!) niż ochrona DZIECI nienarodzonych ( tutaj nie ma dyscyliny). Karty zostały odkryte. Straciliście mój głos.
JM2020.09.21 8:25
Zawsze głosowałem na PIS. Jeżeli nstąpi rozłam, a co nie daj Boże przedwczesne wybory to tym razem na wybory nie pójdę. Jestem 100% pewny, że PIS utraci władzę. Do głosu dojdą ci, którzy Polskę chcą rozgrabić! Czy politycy PIS to rozumieją? Chyba im tylko pozornie na Polsce i jej obywatelach zależy. Totalna banda dopięła swego i już zaciera ręce. Jak się okazuje niewiele potrzeba, tylko kłamliwa propaganda i sukces gotowy. Może dziś nastąpi jakieś przebudzenie. Panie Kaczyński, Panie Terlecki, Brudzinski po rozum do głowy. Osmieszacie się. Poza tym stanowisko prezydenta jest nieco inne. Wczoraj w wypowiedzi do rolników to zaakcentował. Więc i tej nieprzemyślanej do końca ustawy nie wprowadzicie i zerwiecie koalcję. W efekcie utrata władzy!!! O to wam chodzi? To lepiej oddać władzę bez wyborów, będzie taniej!