Tomasz Fiałkowski jest dziennikarzem "Tygodnika Powszechnego" od 1990 roku. W mediach społecznościowych został przyłapany na życzeniu śmierci Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Na okładce najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego" widzimy portret Jarosława Kaczyńskiego,a w rogu okładki czai się cień kota. W tekście okładkowym Andrzej Stankiewicz pisze: „Przebudowując kraj na własną modłę, Jarosław Kaczyński przeprowadza proces państwowej gloryfikacji swej rodziny. Nawet jego bardzo odlegli kuzyni mają w dzisiejszej Polsce status niemal królewski.”

Marcin Makowski, dziennikarz "Do Rzeczy" udostępnił na Twitterze wpis, w którym zauważa niekonsekwencję "TP". Swój Tweet zobrazował screenem okładki tygodnika i absurdalnego komentarza pracownika "Tygodnika Powszechnego".

- "Myślmy sami. Polaków środka jest więcej. Czemu wygrywają skrajności?". A potem pod okładką o zdjęciu Kaczyńskiego na komentarz, że wygląda "trochę jak portret trumienny" dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" odpowiada: "Byłoby miło". Naprawdę szanuję za to wyważenie i centryzm. - napisał publicysta "Do Rzeczy"

 

nz/TT/FB