Dziennikarz TVN24 ośmieszył się na konferencji po sesji NATO! - zdjęcie
25.05.18, 16:52Zdj. Drozdi, domena publiczna, Wikimedia Commons

Dziennikarz TVN24 ośmieszył się na konferencji po sesji NATO!

Niektóre media nie odpuszczą nawet przy takiej okazji. Dziennikarz TVN24, Maciej Knapik właśnie "popisał się" na Wiosennej Sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, która odbywa się w budynku polskiego parlamentu. Podczas konferencji prasowej dotyczącej Sesji zadał przewodniczącemu Zgromadzenia, Paolo Alliemu pytanie o... protest niepełnosprawnych. 

To już nie pierwszy tego rodzaju występ ekipy TVN24. Dziennikarze tej stacji na konferencjach prasowych zadają czy to członkom rządu, czy zagranicznym politykom odwiedzającym Polskę pytania związane z bieżącą polityką w naszym kraju, zamiast tych związanych z tematem konferencji. Tak było i tym razem. Odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia nie była chyba jednak tą, której oczekiwał redaktor Knapik. 

"Czy wiedzą panowie że trwa protest osób niepełnosprawnych w Sejmie, czy wiedzą państwo co się dzieje obecnie w polskim parlamencie, jaka jest państwa opinia?"-zapytał. Najpierw odpowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Opioła, przekonując, że protest nie będzie miał większego wpływu na przebieg obrad. Co na to włoski polityk, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, Paolo Alli? Zapewne rozczarował dziennikarza TVN24, ponieważ stwierdził, że w każdym kraju, również we Włoszech, mają miejsce tego rodzaju protesty. 

"Polski rząd musi sam sobie poradzić z tym protestem one są w innych krajach również u mnie we Włoszech"- powiedział włoski polityk. Paolo Alli wskazał, że takie manifestacje są sprawą wewnętrznej polityki danego państwa i wyraził przekonanie, że polski rząd i parlament znajdą wkrótce jak najlepsze rozwiązanie problemu. 

yenn/Twitter, Fronda.pl