Dziennikarz: Pedofil w mojej parafii - zdjęcie
14.05.19, 11:50Fot. sxc.hu

Dziennikarz: Pedofil w mojej parafii

9

Dziennikarz Artur Włodarski opisał na swoim facebookowym profilu kolejną historię dotyczącą molestowania dzieci przez księża. Chodzi o księdza Janusza Kremera, który potem został zamordowany przez jedną ze swoich ofiar.

Jak opisuje Włodarski, ks. Kremer usiłował napastować go w swoim mieszkaniu, wcześniej udając zainteresowanie chłopcem.

Ksiądz na mnie czekał. Zdążył się przebrać, zrobić herbatę, włączyć muzykę („Anna German – ma taki anielski głos…”). Powiedział, żebym usiadł na sofie, a on dokroi ciasta. Przyszedł i usiadł… koło mnie. Dziwne, bo sofa mała, a obok dwa fotele. Mimo to zacząłem opowiadać mu książkę „Historia odkryć i wynalazków”, jak to sobie obmyśliłem w kościele. Patrzył jak urzeczony. Nikt dotąd mnie tak nie słuchał! Aż nagle mówi: „Jaki masz piękny nos!” I zaczął się przysuwać. Zatkało mnie. Byłem zdezorientowany i rozczarowany. Że jednak nie słucha. Coś jeszcze próbowałem mówić, lecz…”

- pisze na Facebooku Włodarski.

Dodaje, że nie pamięta dokładnie, jak to się stało, ale w tym momencie uderzył księdza, uciekł z plebanii i przez dwa lata nie mówił o tym zdarzeniu, będąc pewnym, że nikt mu nie uwierzy.

Mój świat runął. Nigdy nikogo nie uderzyłem. I nagle - księdza! W umyśle 12-latka i w czasach PRL-u, gdzie Kościół był prawdą i dobrem, uderzyć księdza to prawie jak zamachnąć się na Boga”

- pisze.

Stwierdza, że od tego momentu przestał chodzić na lekcje religii, a po dwóch latach w rozmowie z kolegą z osiedla dowiedział się, że o skłonnościach księdza wiedzą wszyscy:

Dopiero po dwóch latach ośmieliłem się zagadnąć kolegę z osiedla.

- Znasz księdza Kremera?

- Tego pedała? No pewnie!

Nie mogłem uwierzyć w to, co słyszę.

- To ty wiesz?

Śmiech. – Człowieku, wszyscy wiedzą!”.

Dalej dziennikarz pisze:

Mimo to ksiądz Janusz Kremer jeszcze dwa lata nauczał religii w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Ale ulżyło mi, że WSZYSCY WIEDZĄ. Że nie tylko ja znam jego tajemnicę (wcześniej nie miałem pojęcia, że są dorośli, którzy lubią z dziećmi). A jeszcze bardziej gdy się dowiedziałem, że Kremera przeniesiono. Wyobraziłem sobie, że za karę. Że jakieś mądrzejsze dziecko powiedziało mądrzejszym rodzicom, że go w końcu zdegradowano i słuch po nim zaginie”.

Stwierdza, że po tym wydarzeniu ks. Kremer był w sześciu parafiach, został proboszczem.

A jednak – spotkała go kara. Ze strony kościoła? Nie. Ofiary.

Nie wiem, co Kremer musiał zrobić temu chłopcu, skoro jako dorosły facet, głowa rodziny, inżynier z dwójką dzieci - odszukał go i zabił. Co ten ktoś musiał przeżywać, że zdecydował się wywrócić swoje – udane wydawałoby się – życie”

- pisze Włodarski.

Stwierdza, że to jedyny morderca, któremu współczuje, ponieważ „zabił księdza z bezsilności”.

źródło: facebook

Komentarze (9):

jotbart2019.05.14 12:19
Biskup właściwy dla tej parafii nic nie wiedział? a może sam był uwikłany jako przedstawiciel lawendowej mafii w Kościele? Rozpędzić tych zwyrodnialców, którzy krzywdzą ludzi, Kościół i siebie
ja2019.05.14 12:58
Wiedział. Tylko udawał że nie widzi. I w tym jest całe clue sprawy. Czego wy nie rozumiecie?
anonim2019.05.14 13:22
Po chuuuj się ateistyczny zboku wypowiadasz, ciebie sprawy kościoła nie dotyczą, cioto.
ulo2019.05.14 15:06
ciebie chyba też nie dotyczą
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 12:18
Ścigać i surowo karać. Niestety za czasów Zerra prokuratura wraz z policją nie wkroczy do kościelnych przybytków i nie zacznie ich wyprowadzać w kajdanach.To jest kolejny argument, aby odsunąć PiS od władzy.
jotbart2019.05.14 12:24
40% zwyrodnialców krzywdzących dzieci to geje (400 osób). Na 1000 skazanych w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat (w tym 27 księży, w tym większość to TW i geje, może nawet 100%). Niektóre badania z USA określają liczbę pedofilów w populacji gejów na 80%. Jak rozumiem powodem do Twojej dumy jest to, że nie należysz do tej znaczącej patologicznej części "gejostwa"
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 13:57
Nie ma takich badań 40% to nie geje, a pedofile, których nie pociągają dorośli mężczyźni. Większość sprawców stanowią heteroseksualni ojcowie, a większość ofiar to ich córki.
anonim2019.05.14 23:14
buuuuuu
cbc2019.05.14 17:06
Swoich kolegów po orientacji , chcesz zamykać ?