Dziennikarz "Charlie Hebdo" w polskim Sejmie? To prowokacja! Wbrew konstytucji!  - zdjęcie
14.02.15, 09:25Jedna z okładek pisma "Charlie Hebdo" (fot. archiwum)

Dziennikarz "Charlie Hebdo" w polskim Sejmie? To prowokacja! Wbrew konstytucji!

13

Podobno w końcu marca /nie wiem z czyjej inicjatywy,ale pewnie jak zwykle w sprawach walki z katolicyzmem, z inicjatywy nadużywającej swej funkcji wicemarszałka, pani Wandy Nowickiej mają się odbyć w Sejmie jakieś DNI ATEIZMU, a gościem ma podobno być jakiś dziennikarz z redakcji pisma CHARLIE HEBDO.

Jeśli to prawda,to takie imprezy w Sejmie, kraju katolickim są policzkiem dla katolików, także katolickich posłów. Taka PROWOKACJA naruszy też prawo, gdyż Sejm jako instytucja publiczna nie może przyłączać się do PROMOWANIA, ale i ZWALCZANIA żadnej legalnej religii, tym bardziej polskiej katolickiej większości religijnej.

Co więcej, WBREW Konstytucji, która jako FUNDAMENT polskości wskazuje CHRZEŚCIJAŃSKIE dziedzictwo Narodu. Sejm jest reprezentacją wszystkich Polaków i użyczanie miejsca na takie prowokacje i happeningi są bezczelnością. Niestety dzieje się to zapewne przy akceptacji marszałka Sikorskiego.

Dziennikarze zaś z pisma,które CIĘŻKO i DRASTYCZNIE, szyderczo łamie prawa i wolności religijne innych, głównie zresztą katolików, co w Polsce podlegałoby odpowiedzialności KARNEJ, winni spotkać się raczej z dezaprobatą. Robienie zaś SEJMOWEGO(!!!) zaszczytu osobom, których działalność podlegałaby w Polsce odpowiedzialności KARNEJ jest prowokacyjnym nadużywaniem praw przez sejmową, rozzuchwaloną MNIEJSZOŚĆ.

Jako poseł RP PROTESTUJĘ przeciwko takim pomysłom. Mam nadzieję, że to tylko plotki, że chodzi tylko o odwrócenie uwagi od bardzo dobrej kampanii Andrzeja Dudy, i że do tej demonstracji pogardy dla Polski i Polaków, ich tradycji, konstytucji, do ośmieszenia Sejmu nie dojdzie.

Prof. Krystyna Pawłowicz

Ps. Czy myślicie, że marszałek Sejmu zgodził by się na organizację w Sejmie DNI CHRZEŚCIJAŃSTWA? Już widzę te huczne obchody...

Komentarze (13):

anonim2015.02.14 9:49
Taki człowiek uwłacza ateistom. Ateista to NIE cham, który szydzi z wiary i ludzi wierzących, obraża uczucia, nie szanuje ludzi ani wartości. I chyba samym ateistom powinno zależeć by ktoś taki nie niszczył ich wizerunku.
anonim2015.02.14 9:50
@ Beta W pełni się z Tobą zgadzam.
anonim2015.02.14 10:02
I ja też
anonim2015.02.14 10:24
Atak libertynizmu, wolnomularstwa i ateizmu na Polskę nieustannie się nasila, nabiera szaleńczego tempa, jakby diabłu zostało mało czasu, spieszy się, wszelkie możliwe przyczółki zdobyte, została jeszcze Polska. No i tu połamie sobie zęby. Odnosząc to personalnie do siebie, widzę jak chcą wprowadzić do mojego myślenia ideologie które są sprzeczne z moim sumieniem. Dlaczego wydaje się takim ludziom, że ja jako Katolik, będę szczęśliwszy jako ateista, czy wyznawca czegokolwiek, aby to nie był Katolicyzm. Tu już nie ma miejsca na demo-krację. Widzę że wracają czasy kiedy Chrześcijan prowadzono lwom na pożarcie, a dziś kto jest kim ? Czy czytając to co napisałem zadasz sobie pytanie czy ja jestem lwem czy ofiarą ? co robię wokół siebie by było lepiej, by nieść drugiemu miłość zamiast nienawiści. Tak zastanawiam się nad komentarzami tu czynionymi i dostrzegam jedną prawidłowość, że wielu pisząc chce by im dano rację że gdyby świat postępował jak oni to był by piękny, ale czy na pewno ? Drogi forumowiczu, zadaj sobie wysiłek i zapytaj samego siebie, co ja tu tak na prawdę robię?, po co to piszę? co chcę udowodnić?, czego bronię i w ogóle o co mi chodzi? Już widzę te napisy pełne negacji pod tym moim wpisem, tylko że one nie robią na mnie wrażenia, a jedynie wzbudzają litość, a jeżeli sprawią że choć jeden się zastanowi to już będzie dobrze, warto tu być choćby dla tej jednej duszy !
anonim2015.02.14 10:28
nam islamistów potem nie potrzeba
anonim2015.02.14 10:37
Jeżeli facet chce publicznie zrobic z siebie błazna, to zawsze może to zrobić. Dlaczego jednak musi to koniecznie robić w polskim Sejmie?
anonim2015.02.14 10:55
Gandalf Co za pytanie...;-)
anonim2015.02.14 11:29
Skoro ksiądz może występować w Sejmie i nie narusza to Konstytucji, to każdy: ateista, Pastafarianin, muzułmanin, satanista, etc. ma takie prawo. Trzeba było nie robić wyjątków. W Konstytucji mamy zapis o wolności religijnej i wolności od religii. Szanujmy jedno i drugie.
anonim2015.02.14 12:57
"Sejm jest reprezentacją wszystkich Polaków". ----------------------------------------------------------------------------- A więc także ateistów... :)) Po cóż, tego rodzaju, bezproduktywne dyskusje, kiedy do rozwiązania wciąż pozostaje wiele, prawdziwie naglących, problemów?? ...
anonim2015.02.14 16:12
My wszyscy, niezależnie od płci, wyznania i wielu innych czynników, żyjemy, płacimy podatki, uczymy się, pracujemy, zatopieni w życiu społecznym w państwowym kociolku. Zamiast zwracać uwagę na to, co jest takie samo, co nas łączy i rozwiązywać istotne problemy, Krystyna (jakoś nie potrafię nazwać ją "panią") usilnie skupia się na różnicach, szuka szumu medialnego. Przestan walczyć, kobieto. Odpuść. Nikt nie pragnie zmienić Cię na siłę, nie zmieniaj więc innych. Dni ateizmu? Czemu nie? Dzienikarz Ch? Proszę bardzo! Elementy chrześcijańskie? Są i będą. Nikt ci ich nie wydrze, kobieto. To nie jest walka. To wolność. Takie abstrakcyjne pojęcie.
anonim2015.02.14 19:56
Skoro, wg p. poseł Pawłowicz, Sejm nie może przyłączać się do promowania żadnej legalnej religii, to co robią krzyże w salach Sejmu? I dlaczego w Sejmie co roku odbywa się spotkanie opłatkowe, na którym obecny jest kardynał Nycz? No i dlaczego w Sejmie działa zespół do walki z ateizmem? Czy p. poseł Pawłowicz celowo robi z siebie głupa czy może czytelników Frondy ma za głupków?
anonim2015.02.14 23:43
Nie jakiś tam dziennikarz tylko REDAKTOR NACZELNY Charlie Hebdo. Spotkanie było planowane dużo wcześniej jeszcze przed zamachami. Zapewne będą brać w nich udział ludzie bardzo "różnego" pokroju i nie mówię tutaj tylko o ateistach ale i o osobach w języku posłanki Pawłowicz "jałowych". Ciesze się że zwraca się uwagę na to wydarzenie w końcu nie ma to jak darmowa reklama :)
anonim2015.02.15 14:32
@Zbyszek_katolik - doskonale napisałeś! Sam pomysł jest całkiem poroniony: pozwolimy wystąpić członkowi redakcji satyrycznego piśmidła siejącego nienawiść i pogardę do wierzących - to raz. Po drugie: skoro można wpuścić na mównicę kogoś tyko dlatego, że w coś, a łaściwie w kogoś NIE wierzy, to może i ja bym tam coś wygłosił, bo np. nie wierzę w polsko-niemieckie pojednanie, a także nie wierzę w ufoludki. @Heteronormatywny - ojciec Rydzyk nie występował z mównicy, a jego media nie są stricte komercyjne, nie są satyryczne i nie są adresowane do półgłówków łaknących krwi kapłanów wyznań różnych.