Podobno w końcu marca /nie wiem z czyjej inicjatywy,ale pewnie jak zwykle w sprawach walki z katolicyzmem, z inicjatywy nadużywającej swej funkcji wicemarszałka, pani Wandy Nowickiej mają się odbyć w Sejmie jakieś DNI ATEIZMU, a gościem ma podobno być jakiś dziennikarz z redakcji pisma CHARLIE HEBDO.

Jeśli to prawda,to takie imprezy w Sejmie, kraju katolickim są policzkiem dla katolików, także katolickich posłów. Taka PROWOKACJA naruszy też prawo, gdyż Sejm jako instytucja publiczna nie może przyłączać się do PROMOWANIA, ale i ZWALCZANIA żadnej legalnej religii, tym bardziej polskiej katolickiej większości religijnej.

Co więcej, WBREW Konstytucji, która jako FUNDAMENT polskości wskazuje CHRZEŚCIJAŃSKIE dziedzictwo Narodu. Sejm jest reprezentacją wszystkich Polaków i użyczanie miejsca na takie prowokacje i happeningi są bezczelnością. Niestety dzieje się to zapewne przy akceptacji marszałka Sikorskiego.

Dziennikarze zaś z pisma,które CIĘŻKO i DRASTYCZNIE, szyderczo łamie prawa i wolności religijne innych, głównie zresztą katolików, co w Polsce podlegałoby odpowiedzialności KARNEJ, winni spotkać się raczej z dezaprobatą. Robienie zaś SEJMOWEGO(!!!) zaszczytu osobom, których działalność podlegałaby w Polsce odpowiedzialności KARNEJ jest prowokacyjnym nadużywaniem praw przez sejmową, rozzuchwaloną MNIEJSZOŚĆ.

Jako poseł RP PROTESTUJĘ przeciwko takim pomysłom. Mam nadzieję, że to tylko plotki, że chodzi tylko o odwrócenie uwagi od bardzo dobrej kampanii Andrzeja Dudy, i że do tej demonstracji pogardy dla Polski i Polaków, ich tradycji, konstytucji, do ośmieszenia Sejmu nie dojdzie.

Prof. Krystyna Pawłowicz

Ps. Czy myślicie, że marszałek Sejmu zgodził by się na organizację w Sejmie DNI CHRZEŚCIJAŃSTWA? Już widzę te huczne obchody...