Dziennikarka Jewish Telegraphic oraz portalu Jewish.pl Agency Katarzyna M. znana jest w mediach społecznościowych z wielu prób zakłamywania polskiej historii, zwłaszcza tej dotyczącej historii najnowszej oraz niemieckich obozów zagłady na ziemiach polskich podczas niemieckiej okupacji w trakcie II wojny światowej. Tym razem sprawą jej nadużyć zajęła się prokuratura.

Sprawę do prokuratury złożył Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu i dotyczy ona możliwości popełnienia przestępstwa publicznego i wbrew faktom zaprzeczania niemieckim zbrodniom wobec Polaków.

- Po naszym zawiadomieniu wszczęto dochodzenie dot. możliwości popełnienia przestępstwa publicznego i wbrew faktom zaprzeczania zbrodniom nazistowskim (art. 55 ustawy o IPN) wobec Katarzyny M., postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sokołowie Podlaskim – czytamy w mediach społecznościowych na profilu Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu.

- Dla Polaków nie powstały nigdy obozy masowej zagłady, w czasie wojny mogli chodzić po ulicach, pracować, żyć. Nikt ich nie zabijał za to, że są Polakami. Polskich Żydów zginęło 90%, a etnicznych Polaków 10% - napisała Katarzyna M. jakiś czas temu na Twitterze.

mp/facebook/twitter/media