Dzień Życia w Hiszpanii pod hasłem ,,Siewcy nadziei'' - zdjęcie
25.03.20, 15:12Dzień Życia w Hiszpanii pod hasłem „Siewcy nadziei”/Vatican News

Dzień Życia w Hiszpanii pod hasłem ,,Siewcy nadziei''

3

W Hiszpanii Dzień Życia przebiega pod hasłem „Siewcy nadziei”. To tytuł dokumentu, który episkopat zaprezentował w grudniu ubiegłego roku. Dotyczy on przyjęcia, ochrony i towarzyszenia na ostatnim etapie życia.

 „Celebracja Wcielenia naszego Pana Jezusa Chrystusa ma w tym roku szczególną motywację. W obecnych okolicznościach jako chrześcijanie powinniśmy być w naszym środowisku – słowem i czynem – siewcami nadziei, pokoju i radości. Jest powód, aby nie stracić głębokiej radości i nadziei: «Pan jest z Tobą»” – czytamy w przesłaniu biskupów.

Dla rodzin jest to „czas, aby troszczyć się wzajemnie o siebie i praktykować miłosierdzie w rodzinie i wobec najbliższych rozpoczynając od dzieła miłosierdzia, które nazywa się «znosić cierpliwie wady bliźniego»”.

Szczególnie kapłani są siewcami nadziei, przede wszystkim dla najbardziej potrzebujących. „Kapłan, podobnie jak Jezus Chrystus, nie może uciec ani schować się przed krzyżem, ale ukazuje społeczeństwu, że Kościół także opowiada się razem z nim za życiem”.

Dzięki osobom zakonnym i tak wielu ludziom, dzięki którym można prowadzić działalność charytatywną w czasie pandemii, nie ma „wykluczonych”. Jest „Kościół, który troszczy się o to, by nikt nie był opuszczony ani wykluczony z listy braci”.

Ponadto podczas tego Dnia Życia „musimy pamiętać o całym personelu medycznym, który poprzez swoje oddanie i dobrą pracę zasiewa nadzieję”.

 

Vaticanews.va/ Marek Raczkiewicz CSsR – Hiszpania

Komentarze (3):

Co tam jakiś skype, kamerki ... to Ersatz!2020.03.25 16:13
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
robert- patryjota!2020.03.26 0:19
Doda!
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.25 16:09
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!