Przewodniczący klubu KO Cezary Tomczyk podnosi alarm w związku zakwalifikowaniem prokuratorów do I grupy szczepień, co jego zdaniem jest „ukłonem w kierunku ministra sprawiedliwości”. Manipulacje Tomczyka demaskuje wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

- „Nadzwyczajna kasta w natarciu. Prokurator na równi z seniorami” – napisał na Twitterze Cezary Tomczyk.

Polityk KO wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym apeluje do niego o zmianę przepisów, wedle których prokuratorzy zostaną zaszczepieni w grupie I.

- „Wzywam Pana Premiera do natychmiastowej zmiany tych przepisów, polegającej na usunięciu tej grupy zawodowej z premiowanego miejsca w kolejności szczepień przeciwko Covid19 i zastąpienia jej grupami osób, które zdaniem niezależnych ekspertów, wirusologów, lekarzy, a także zgodnie z elementarnymi zasadami moralnymi wymagają zaszczepienia poza kolejnością” – napisał Tomczyk.

Posłowi Tomczykowi sprawę wyjaśnił wiceminister Sebastian Kaleta, zwracając uwagę, że prokuratorzy zostali zakwalifikowani do szczepień razem ze służbami mundurowymi, czyli po zaszczepieniu osób starszych.

- „Prokuratorzy są zakwalifikowani do szczepień wspólnie ze służbami mundurowymi, w grupie 1 są w związku z tym za seniorami. Dzień bez kłamstwa i manipulacji jest dla Was chyba dniem straconym...” – napisał polityk.

kak/PAP, Twitter