,,Dziękujemy!’’. Para prezydencka złożyła życzenia Babciom i Dziadkom  - zdjęcie
21.01.22, 15:01Fot. Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej via: Wikipedia CC 4.0

,,Dziękujemy!’’. Para prezydencka złożyła życzenia Babciom i Dziadkom

7

„Babcie i Dziadkowie – bogaci w życiową wiedzę, doświadczenie i mądrość, płynącą z dystansu do tego, co na bieżąco absorbuje młodsze pokolenia – współtworzą miliony polskich rodzin. Wspierają swoje dzieci, pomagają w opiece nad wnukami i wychowywaniu kolejnych pokoleń Polaków” – piszą Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda, składając życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie, Szanowni Państwo!

Z okazji dorocznych Dni Babci i Dziadka prosimy Państwa o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i wyrazów wdzięczności. Babcie i Dziadkowie – bogaci w życiową wiedzę, doświadczenie i mądrość, płynącą z dystansu do tego, co na bieżąco absorbuje młodsze pokolenia – współtworzą miliony polskich rodzin. Wspierają swoje dzieci, pomagają w opiece nad wnukami i wychowywaniu kolejnych pokoleń Polaków.

Dla dzieci i młodzieży są Państwo nauczycielami wiedzy o historii, której sami byli Państwo uczestnikami i świadkami, a przede wszystkim – wartości, którymi należy i warto się kierować. Dzieląc się opowieściami o życiu swoim i bliskich, pomagają Państwo wnukom budować tożsamość, znajdować odpowiedź na pytania o to, kim są i kim mogą stać się, gdy dorosną. Seniorzy są też coraz częściej nadal aktywni zawodowo i społecznie, a swoją pracą i działalnością dają przykład młodszym, jak rozsądnie łączyć zaangażowanie poza domem z dbałością o najbliższych.

Babcie i Dziadkowie, doskonale znając życie i różnorakie ludzkie losy, są też wyrozumiali wobec zjawisk i zachowań, które bywają powodem sporów między rodzicami a dziećmi. Dlatego często właśnie u Państwa wnuki odnajdują potrzebną akceptację i swobodę, które pozwalają – zachowując swoje racje i przekonania – wznieść się ponad różnice i odnaleźć porozumienie międzypokoleniowe. Jest to niezwykle ważne, a szczególnie cenne w naszych czasach, kiedy kultura i wszechobecna technika nie sprzyjają głębokim i trwałym relacjom. Babcie i Dziadkowie, uosabiający w oczach młodszych stałość i niezmienność, integrują szersze kręgi rodzinne i przyczyniają się do podtrzymywania bliskich kontaktów między krewnymi, także dalszymi.

Za to wszystko chcemy dzisiaj Państwu gorąco podziękować. Raz jeszcze gratulując z okazji Państwa świąt, z serca życzymy Babciom i Dziadkom – zdrowia, satysfakcji z życiowych dokonań, a przede wszystkim wiele codziennej radości i serdeczności w rodzinnym gronie. Dziękujemy za to, że są Państwo wspaniałymi Babciami i Dziadkami!

Agata Kornhauser-Duda
Andrzej Duda


Prezydent.pl


Komentarze (7):

Dziadek2022.01.21 20:21
Bolesław i Bronisław nie składali życzeń. Pierwsze damy też nie umiały mówić. Dziękuję parze Prezydenckiej za życzenia, im również życzę wszystkiego co najlepsze.
80+2022.01.21 18:25
Geriatria dziękuje!!! Jesteśmy zawsze z wami!
Anonim2022.01.21 16:30
A babci Beacie Szydło wnuczek życzenia złożył? Nie chwaliła się? 😁😁😁
Piotr Nowak 😁😁😁 robie za pajaca2022.01.21 20:47
Buhahhahahahahaaaaa 😁😂🤣😂😁
Zimne oko2022.01.21 16:10
Jestem dziadkiem i dziękuję Panie Prezydencie i Pani Agato za miłe i ciepłe życzenia!
Anonim2022.01.21 15:19
To ona mówi??????😁😁😁
Pietrek Anonim, Piotr Nowak 🖐🏻😁😁😁2022.01.21 20:47
Buhahhahahahahaaaaa 😁😂🤣😂😁