Dzieciom Warszawy 1944, Dzieciom POLSKIM! - zdjęcie
01.08.14, 12:03

Dzieciom Warszawy 1944, Dzieciom POLSKIM!

7

Mój syn ma dopiero dwa lata. Ale gdyby miał powiedzmy 10-11 lat to chciałbym by poszedł do boju z okupantem. Podobnie jak dzieci Powstania Warszawskiego. To nie jest marzenie ojca, któremu marzy się wojna. To wyrasta z obowiązku wobec wyższej wartości, jaką jest miłość do Ojczyzny, do Prawdy! Dziś wspominamy tych synów i córki, młodych, małych, płaczących za rodzicami, którzy poszli do boju. Poszli walczyć z wrogiem nie dlatego, że szli wszyscy (bo nie szli). Poszli bo wzywał ich do tego głos serca i sumienie. Tak, dzieci w większości są wręcz przykładem męstwa, odwagi. One, te dusze bez skazy, są największymi bohaterami Powstania Warszawskiego.

W takiej chwili jak dziś, wszelkie głosy pomstujące na Powstanie Warszawskie powinny być wręcz zakazane. Powstanie Warszawskie na zawsze zostanie w sercach jako najpękniejsza walka wolnych Polaków. Walka, która została WYGRANA! Bo jak Chrystus umarł na Krzyżu, to po trzech dniach Zmartwychwstał, tak samo te dzieci umierające od kuli zmartwych-powstały!!!

Chwała im za to, że oddali życie za wolną Polskę!

"ORZEŁ BIAŁY"- wyk. NATALIA SIKORA Film zawiera czarno-białe zdjęcia prac plastycznych p.Jana Chrzana,
uczestnika Powstania Warszawskiego.

Sebastian

Komentarze (7):

anonim2014.08.1 12:35
Ładne.
anonim2014.08.1 13:18
Kto normalny chciałby wysyłać swoje dziecko na wojnę? Oo Przecież to się w głowie nie mieści, zdrowy rodzic powinien zrobić wszystko, aby jego dziecko wojnę widziało co najwyżej w telewizji, a i to jest całkowicie niepotrzebne, rodzic ma dbać o bezpieczeństwo swojego dziecka i to przede wszystkim. Najpierw zawsze jest rodzina, później przyjaciele, a dopiero później górnolotne idee.
anonim2014.08.1 15:45
agarwaen22 "Kto normalny chciałby wysyłać swoje dziecko na wojnę?" Zapewniam cie że nikt. Ale te dzieci jak i ich rodzice nie mieli komfortu oglądać tych zdążeń w telewizji niestety byli ich uczestnikami!
anonim2014.08.1 17:43
Jak rozumiem Fronda popiera małe dzieci wysyłane na rzeź w Afryce ? Bo dokładnie tak samo AK wysłało na rzeź tamte dzieci. To jest hańba narodowa, której powinniśmy się wstydzić jako naród aspirujący do miana "cywilizowanego". Mam 10 letniego syna i wychowuje go patriotycznie. Ale udział w szaleństwie i dziecinadzie nie jest dla niego. Walczyć powinni mężczyźni - żołnierze a nie kobiety i dzieci. Wstyd.
anonim2014.08.1 19:56
Ręce mi opadły, jak przeczytałem ten tekst... Żaden nawet odrobię przyzwoity człowiek nie wysłałby 10-letniego dziecka na wojnę. Mało tego, żaden przyzwoity człowiek nie pozwoliłby 10-latkowi walczyć. Udział dzieci w powstaniu to najbardziej czarna karta w historii AK.
anonim2014.08.1 20:51
nawet talibowie nie każą się wysadzać własnym dzieciom, co za ojciec
anonim2014.08.2 1:22
"Ale gdyby miał powiedzmy 10-11 lat to chciałbym by poszedł do boju z okupantem." No to już trzeba być zdegenerowanym kretynem, żewby takie brednie opowiadać. Gdyby nie żal tego tego dziecka, wypadałoby życzyć tatusiowi patrzenia jak synek płonie żywcem, albo dogorywa z jelitami na wierzchu, uprzednio pobity i zgwałcony. Lecz się, chory durniu!