Dymisji Święczkowskiego nie będzie. Politycy ujawniają kulisy wczorajszych rozmów - zdjęcie
22.09.20, 10:50Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Dymisji Święczkowskiego nie będzie. Politycy ujawniają kulisy wczorajszych rozmów

5

Nie będzie dymisji Bogdana Święczkowskiego – informuje portal wpolityce.pl. Według jego ustaleń, podczas wczorajszego spotkania Zbigniewa Ziobry z Jarosławem Kaczyńskim nie doszło do żadnych zmian personalnych.

Źródło portalu podało, że wspomniana rozmowa przebiegała w dobrej atmosferze:

Potrzebowaliśmy mediacji Jarosława Kaczyńskiego, którego pozycja jest niepodważalna. Z kolei Zbigniew Ziobro słał pojednawcze sygnały, które pomogły w rozmowach obu liderów”.

Jeden z polityków podkreślił, że nie było tak, że Zbigniew Ziobro został już skreślony. Dodał, że istotne jest aby prezes Jarosław Kaczyński łagodził konflikty na linii Ziobro – Morawiecki. Podkreślił też:

Dziś już wiadomo, że porozumienie zostanie zawarte. To była dobra rozmowa z opcją na przyszłość”.

Rozmówcy wpolityce.pl podkreślili, że nieprawdą są doniesienia medialne, wedle których mają nastąpić zmiany w prokuraturze i dojdzie do dymisji Prokuratora Krajowego. Jeden z nich dodał:

Są tacy, którzy już cieszyli się z rozbicia koalicji i pozbycia się Zbigniewa Ziobry. Będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jest pełne poparcie dla rozmów i utrzymania koalicji”.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (5):

andrzej2020.09.22 11:58
P. Ziobro zostań Pan premierem ponieważ ; min obrony prawie zlikwidował potencjał WP ,załatwił sobie 10% polskiego budżetu i zainwestował w dobrze skrojoną marynarkę oraz w wojska najemne, min zdrowia pozamykał szpitale ,,przychodnie i leczy przez telefon, premier zamiast tworzyć gospodarkę zamyka ją. W min finansów zarządzają 27 letni prof zaraz po studiach , główny min jest elokwentny i roztropny jak Wałęsa , zrobił oficjalnie 100 miliardów długu a nie oficjalnie szacują nawet 400. Tego jest jak wiemy znacznie więcej. P. Ziobro walcz Pan o stanowisko premiera bo w przeciwnym wypadku ta kocia sanacja załatwi nas jak w 1939r
Anonim2020.09.22 11:37
lol
Maciej Płatov2020.09.22 11:33
Zwycięzca Konfliktu jest Z.Ziobro.EKO--Prezes zląkł się że utraci 8 Sejmików ,a Podkarpackie przestaje być OSTOJĄ PiS.
ile gwiazdek na wers?2020.09.22 11:14
Ziobro powiedział: Sprawdzam!
Jan Radziszewski2020.09.22 11:09
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.