Dworczyk: Pomysły opozycji są kuriozalne i szkodliwe - zdjęcie
19.12.17, 20:25Screenshot YouTube

Dworczyk: Pomysły opozycji są kuriozalne i szkodliwe

„Pamiętamy hasła opozycji: likwidacja IPN, CBA. Opozycja jest w stanie powiedzieć wszystko, żeby zniechęcić wobec PiS ale ich pomysły są kuriozalne i szkodliwe” - mówił dziś na antenie TVP Info w „Gościu Wiadomości” nowy szef KPRM Michał Dworczyk.

Odnosił się tym samym do dzisiejszego zatrzymania przez CBA syna senatora PiS (zawieszonego w prawach członka partii) Stanisława Koguta i czterech innych osób. Dworczyk podkreślił:

Nam zależy żeby tę sprawę jak najszybciej wyjaśnić. Nie mam danych, by oceniać tę sytuację, ale w Polsce wszyscy są równi wobec prawa. Nieważny jest status materialny, wykonywany zawód. Każdy kto lamie prawo musi ponieść konsekwencje, ale ma nadzieję, że senator zostanie oczyszczony”.

Odnosił się również do decyzji Komisji Europejskiej w sprawie „łamania praworządności” w Polsce:

Mówimy o procedurze sprawdzającej, czy jest łamana praworządność, nie mówimy o żadnych sankcjach, a do tego potrzebna jest jednomyślność”.

Podkreślił również:

Węgry jednoznacznie powiedziały, że nie poprą sankcji. Jestem pewny, że premier dołoży wszelkich starań, ale ważne byłoby gdyby europosłowie nie przekonywali urzędników unijnych, żeby szkodzić Polsce. UE nie kończy się na Timmermansie, jest tam wielu wartościowych polityków, z którymi warto rozmawiać”.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl