Dworczyk odpowiada w sprawie otwierających się pomimo zakazów lokali gastronomicznych - zdjęcie
16.01.21, 19:43fot. yt/kancelaria premiera

Dworczyk odpowiada w sprawie otwierających się pomimo zakazów lokali gastronomicznych

58

- Wierzymy w odpowiedzialność, dyscyplinę i solidarność wszystkich Polaków. Wszyscy jesteśmy bardzo zmęczeni przedłużającą się pandemią i lockdownem, nie ma chyba w Polsce rodziny i osoby, która by nie cierpiała ze względu na pandemię i kryzys nią wywołany - nie tylko gospodarczy, ale społeczny – powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej minister Dworczyk.

Szef kancelarii premiera dodał też, że rząd wierzy, „że to jest ostatnia prosta, ostatni moment, w którym musimy się jako całe społeczeństwo zmobilizować, żeby pokonać pandemię i zacząć powrót do normalnego życia”.

Wypowiedź Dworczyka jest odpowiedzą na akcję protestacyjną, która została zapowiedziana przez niektórych przedsiębiorców #OtwieraMy.

Jak wyjaśniają Inicjatorzy akcji, jest ona "oddolną inicjatywą Polaków, będącą odpowiedzią na kryzys wywołany przez polityków - wirusa o wiele bardziej groźnego i zabójczego niż SARS-Cov-2".

Adresy miejsc, które będą działały pomimo wprowadzonych zakazów rządu są publikowane w mediach społecznościowych. Powstała także interaktywna "mapą wolnego biznesu".

- Mamy prawo do normalnego życia. To prawo jest niezbywalne i zamierzamy normalnie żyć, normalnie pracować. Postanowiliśmy dać impuls, żeby wszystko otworzyć i nie przejmować się rebelię w rządzie warszawskim. Rebelią, która niszczy porządek prawny Rzeczypospolitej i niszczy Polaków i polską własność. Zamierzamy wszystko otworzyć – powiedział z kolei czwartek lider ruchu „Góralskie Veto” Sebastian Pitoń.

 

mp/pap/dorzeczy.pl

Komentarze (58):

waldek2021.02.3 10:38
Skazaniec Dworczyk.
macie krew samobójców na rękach i2021.02.2 10:14
nie tylko : https://www.cda.pl/video/65408064b
równość2021.01.31 9:06
Posłowie powinni być solidarni z przedsiębiorcami i za cały czas pandemii nie pobierać wynagrodzenia, jak przedsiębiorcy i płacić podatki i zus jak wszyscy wtedy możemy porozmawiać o równości i sprawiedliwości.
Borys2021.01.27 14:45
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdyby pan minister Dworczyk musiał płacić pracownikom pomimo że nie ma żadnych przychodów albo ich zwolnić ( wypowiedzenie 3 miesiące i koszty z tym związane ) , dokonywać wszelkich opłat związanych z działalnością i zaciągniętymi wcześniej zobowiązaniami i w konsekwencji zobaczył puste konto i brak pieniędzy w swojej kasie to może miałby inne podejście do problemu.Po prostu tym co tracą poprzez obostrzenia państwo musi rekompensować straty w wystarczającym stopniu żeby przetrwali. A państwo wybiera sobie branże którym coś tam pomaga tylko tych co splajtują będzie cała masa. Dla mnie PiS poprzez takie działanie straci poparcie i wiele ludzi się od niego odwróci co spowoduje wcześniejsze wybory. Ludzie tego już dłużej nie zniosą.
obserwator2021.01.17 18:13
Z otwieraniem wszystkiego jeszcze mozna 2, 3 tygodnie poczekac. Powoli jednak trzeba sie otwierac, ale nie wszystko na raz - bo ten wirus to nie taka ;bardzo przyjemna choroba; panie Piton. Z drugiej strony - trzeba zaczac funkcjonowac, a nie panikowac za bardzo , nie mozna dac sie totalnie sparalizowac przez wirus.
franc2021.01.17 10:51
wielki szpitalnik dworczyk kanalia naganiacz szprycy pfaizera złodziej oszust morderca nowa norymbergo dla zbrodniarzy pisowskich po zmianie władzy za holokaust na narodzie
katolik2021.01.17 11:49
Za HOLOCAUST na Narodzie, co w XXI w głowie się nie mieści, rządzący zdrajcy Narodu myślą, ze sa na wieki wieków, ale chyba w piekle
JS2021.01.17 10:38
Tak, zło atakuje Polskę i nasi prawicowcy w tym mu pomagają, pompując pandemię na którą pomaga z powodzeniem zwiększona dawka askorbinianu sodu ! Teraz mośki dostaną od nas hotele na wojnę z Iranem. Tylko w Polsce hotele są objęte zakazami użytkowania. To musiało zostać uzgodnione z mośkami, bo przecież nie chroniliśmy ich podczas II WŚ i teraz musimy się im odpłacać sprowadzeniem ich do Polski i zasiedleniem, w którym pomogą im szczypionki plus ukierunkowane promieniowanie 5g, które oczyszczą im wybrane osiedla ładnych domków gdzieś w Polsce. Króluj nam Chryste, nie anty-Chryście !
Anonim2021.01.17 9:14
Polacy mają bankrutować aby INNI, ci, co zgromadzili już cały majątek świata, wykupili ich ojcowiznę, przejęli ich majątki? firmy? przejęli Polskę? Niedoczekanie, Panie Dworczyk!
Anonim2021.01.17 9:16
A tak to wygląda: Z The Land Report wynika jednak, że Gates – jako największy właściciel ziemi rolnej w USA – jest daleko w tyle za innymi właścicielami ziemskimi. Prezes koncernu medialnego Liberty Media Corporation John Malone jest właścicielem 2,2 mln akrów ziemi – głównie rancz i lasów. To czyni go największym właścicielem ziemskim w USA. 2 mln akrów rancz w ośmiu stanach posiada natomiast założyciel CNN Ted Turner. Z kolei założyciel Amazona Jeff Bezos ma 420 000 akrów ziemi, głównie w Teksasie. źródło: rp.pl
taka uwaga2021.01.17 13:15
I co to ma do rzeczy? Wszyscy z nich to zlodzieje, spekulanci, propagatorzy Klinik smierci i monopolisci.
Jerzy2021.01.17 9:08
Katar, przeziębienie obecnie nazywane covidem towarzyszyło człowiekowi od zawsze, katar był jest i będzie i żadna szczepionka tego nie zmieni... towarzyszu dworczyk, studiowałeś 19 lat i tego się nie dowiedziałeś???
Anonim2021.01.17 8:48
Polacy odrzucają podaną żydowską ręką miskę ryżu? nie chcą już żydowskiej lichwy, żydowskich kredytów dla lockdown'u, które będą spłacać nasze dzieci?
gracz2021.01.17 6:01
Panie Dworczyk, coś się panu niebezpiecznie nos wydłuża.
W USA PONAD 12 milionów ZASZCZEPIONYCH!2021.01.17 2:49
SZCZEPIĄ JEDEN MILION DZIENNIE! - - -ŻADNYCH ZGONÓW, ŻADNYCH POWAŻNYCH OBJAWÓW! Kilka hipochondryczek narzekało na swędzenie w obu d u p a c h.
Jerzy2021.01.17 9:33
sądziłem, że amerykanie po czarnuchu obamie gorzej upaść nie mogą, biden udowodnił, że byłem w błędzie.... nie się szczepią - to już tylko kraj debili...
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.17 2:47
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.17 2:47
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.17 2:48
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
Anonim2021.01.17 0:36
w Polsce i Czechach trwa holocaust poprzez blokady rządowe więc ludzie zapomnieli o BCG ale naukowcy nie. Turcja/Iran czy Niemcy/Austria to jedne z wielu mocnych argumentów. To zdecydowanie działa ale nie wiadomo na jak długo . Więcej warte niż śmierci od Phizera. https://wyborcza.pl/7,75400,26631057,a-co-jezeli-wirus-bardziej-zmutuje-i-szczepionka-nie-zadziala.html
Agnieszka2021.01.16 23:31
Dworczyk utrzymywany na państwoych posadkach z gwarantowanym wynagrodzeniem po raz kolejny pokazał twarz władzy nijak niezwiązanej, nierozumiejącej i niedostrzegającej ludzkich dramatów. Panie Dworczyk to nie o wasze kaprysy i zmęcznie rozkapryszonej pseudoelitarnej warszawki chodzi. Ludzie mają zobowiązania, kredyty, rodziny na utrzymaniu i nikt im nawet minimalnej gwarantowanej pensji nie wypłaca co miesiąc, jeżeli jej nie wypracują a wy im pracy zakazaliście skazując wielu na śmierć. Ludzie, żeby te zamknięte restauracje podtrzymać to domy sprzedają a wielu właścicieli małych, rodzinnych firm pewnie nie ma co sprzedać, żeby rodzinę nakarmić. Jak chcesz z resztą kolesi usadzonych u koryta startować z takimi tekstami, to zrezygnujcie ze swojego wynagrodzenia do czasu otworzenia gospodarki i za oszczędności opłaćcie swoje biura poselskie i pracowników w nich. Wtedy będziecie mogli pieprzyć, że te protesty to kwestia rozkapryszenia, zmęczenia i znudzenia siedzeniem w domu.
verizanus2021.01.16 23:16
Te ostatnie proste są od Wielkanocy ;). Z przerwą na wybory ma się rozumieć ;)
tadeusz2021.01.16 23:02
nie dworuj sobie z nas dworczyk zatrudnij się lepiej w restauracyjnej kuchni i tam możesz sobie pieprzyć głupoty
Halina2021.01.16 23:00
Popieram Góralskie Veto. To PIS łamie prawo, bo powinien ogłosić klęskę żywiołową. Co sobie wyobrażają, że nasi pójdą z torbami, a ich dorobek przejmą Niemcy. Niedoczekanie wasze.
katolik2021.01.17 4:51
nie ma podstaw do klęski zywiołowej i nie chciej jej w sytuacji kiedy jest kłamstwo pseudopandemii, bo z robią z wszystkich tanią jadkę
ala2021.01.16 22:35
Pitoń to osioł! Czemu jeszcze nie siedzi?
Michał Jan2021.01.16 22:42
Gdyby za bycie osłem należała się odsiadka, to zabrakłoby cel dla wyborców POPiS-u.
Michał Jan2021.01.16 22:22
Lockdown na wiosnę - druga fala - lockdown na jesieni - czekamy na trzecią falę. Kiedy p. Dworczyk i reszta ferajny skapuje, że jedno wynika z drugiego?
Michał Jan2021.01.16 22:15
Pisowcy, gdyby przyszło im odpierać (nie daj Boże) najazd na Polskę, to tak by kierowali działaniami wojennymi, żeby zginęło jak najmniej żołnierzy w jednej dywizji.
Anonim2021.01.16 22:05
,,Rząd wierzy, że to ostatna prosta''.ale my już nie wierzymy rządowi ,kłamiecie we wszystkim .
Liderzy w Europie, najwięcej zgonów:2021.01.16 21:51
Nr. 1 - Francja, ... Nr. 2 WŁOCHY, ...Nr. 3 Hiszpania, ... Nr. 4 Niemcy, ...Nr. 4 Holandia... / / / Hiszpania, biedna Hiszpania WCZORAJ miała ponad 40 TYŚ. zakażonych, Niemcy 26 TYŚ., a POLSKA? Niecałe 8 TYŚ.
John Hopkins University of Medicine USA2021.01.16 21:52
NAJLEPSZY i NAJBARDZIEJ ZNANY UNIWERSYTET MEDYCZNY oraz ZESPÓŁ SZPITALI NA ŚWIECIE codziennie wydaje dane o sytuacji COVID na świecie. Tutaj jest najnowszy: https://coronavirus.jhu.edu/data/mortality
WITWIT2021.01.16 21:47
Włochy..restauracje otwarte,nartostrady zamknięte do połowy lutego,Austria ..zależnie od landu otwarte lub zamknięte,Szwajcaria...otwarta-fenomen bez świtusa,Czesi i Słowacy zamknięci,Szwecja otwarte lokale i ośrodki sportowe...i nie ma konwojów wojskowych ciężarówek z trumnami...itd.Polska..restauracje,hotele,ośr.sportowe,-pozamykane...ale zagraniczne 'pasiek'i otwarte...obroty jak nigdy wcześniej..i wymuszają obniżki czynszów oraz marż od dostawców....a rząd rżnie głupa z korona.świrusem..
Hej ty radziecka Konfiedieracja,2021.01.16 21:57
teraz nadajesz z "Gorzowa Wlkp.", czy może z "Wrocławia"? - - - Ty k u r w o ruska pewnie myślisz, że możesz w cyberspace się ukryć? NOT A CHANCE asshole!
Michał Jan2021.01.16 22:17
Lepsze nadawanie z Gorzowa niż z wiochy zabitej dechami, w której jedyny dochód, to płatne PiS-mactwo. Po 10 gr od durnego wpisu.
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.16 21:38
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.16 21:39
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
Michał Jan2021.01.16 22:20
A może model polski? Dwa razy więcej zgonów ponad poprzednie lata niż od covida (licząc z chorobami współtowarzyszącymi). Innymi słowy - na szczęście śmiertelność covidowa nie przekracza 0,5% zakażony, bo byłoby, jak z ruską wojną o pokój.
Liderzy w Europie, najwięcej zgonów:2021.01.16 21:34
Nr. 1 - Francja, ... Nr. 2 Włochy, ...Nr. 3 Hiszpania, ... Nr. 4 Niemcy, ...Nr. 4 Holandia... / / / Hiszpania, biedna Hiszpania WCZORAJ miała ponad 40 TYŚ. zakażonych, Niemcy 26 TYŚ., a POLSKA? Niecałe 8 TYŚ.
John Hopkins University of Medicine USA2021.01.16 21:36
NAJLEPSZY i NAJBARDZIEJ ZNANY UNIWERSYTET MEDYCZNY oraz ZESPÓŁ SZPITALI NA ŚWIECIE codziennie wydaje dane o sytuacji COVID na świecie. Tutaj jest najnowszy: https://coronavirus.jhu.edu/data/mortality
W USA PONAD 11 milionów ZASZCZEPIONYCH!2021.01.16 21:37
SZCZEPIĄ JEDEN MILION DZIENNIE! - - -ŻADNYCH ZGONÓW, ŻADNYCH POWAŻNYCH OBJAWÓW! Kilka hipochondryczek narzekało na swędzenie w obu d u p a c h.
Pytajniczek2021.01.16 21:14
Kto jeszcze wierzy temu dworaczkowi na żołdzie globalistów?
Anonim2021.01.16 21:17
Raz grożą, raz obiecują.Kij i marchewka, żeby trzoda przeznaczona do wyszczepu , raz zagoniona do boksów, nigdy ich nie opusciła. Ale jak widze pozar buntu zaczyna już mocno parzyć ich PiSowskie zady.
Józia2021.01.16 21:00
BRAWO POLSCY MALI I ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCY! TRZEBA STAWIĆ OPÓR TYM OSZOŁOMOM NA USŁUGACH GLOBALISTÓW!!! CZY ONI SĄ POLAKAMI CZY PRZEBIERAŃCAMI?!
katolik2021.01.16 20:30
już skonczcie z mową odpowiedzialnosci, każdy odpowiada za swoje życie i utrzymanie rodziny sam. Wy nie jesteści odpowiedzialni wobec Narodu, więc o co chodzi? proszę tylko nie wszynajcie burd, zachowajcie spokój, a ludziom dajcie żyć!
prezes2021.01.16 20:48
No co ty, głupi? Chcesz żebyśmy umierali jak Szwedzi, Francuzi czy Niemcy?
katolik2021.01.16 20:53
Panie prezesie bądz mądry wprowadz PIS w lockdown
prawda sama się obroni2021.01.16 20:30
https://tvn24.pl/swiat/hiszpania-raport-w-2020-roku-zmarlo-o-ponad-70-tysiecy-osob-wiecej-autorzy-wskazuja-na-covid-19-4939070 , w nadwyżkach za 2020 do lat poprzednich liczone procentowo możemy być poza podium ale z krajów zachodu powyżej 8 mln per capita 1 MIEJSCE POLSKA – 75 tys zgonów 2)Włochy by wygrać muszą mieć 119 tys 3)Hiszpania ma ok 71 tys 4)Belgia ok 18 tys 5) Czechy ok 15.5 tys 6)Portugalia ok 13 tys 7)GB – 76 tys 8) Austria ok 9 tys 10)Holandia 14 tys [[[ kraje gdzie obostrzenia są najłagodniejsze lub nie do wyegzekwowania 10) Francja ok 55 tys - na nasze 31 tys 11)Szwajcaria 7 tys -na nasze 31 tys 12)Szwecja 6,5 tys - na nasze 24 tys ]]] 13 )Niemcy ok 40 tys (jedyni co mieli BCG)……. //////// USA ok 350 tys czyli 40 tys na ludność Polski//////////// ……… https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,liczba-zgonow-w-polsce-w-2020-roku–najwiecej-od-ii-wojny-swiatowej,artykul,28238714.html ... Poza tym że ponad połowę śmierci dodatkowych zachodu stanowią domy starości, u nas nieliczne, to widoczne jest tam zjawisko ubogacania statystyk nadśmiertelności przez imigrantów, co czyni rząd PiS absolutnym mistrzem świata w zamordowaniu własnego narodu
Do 4 liter z waszymi obostrzeniami2021.01.16 20:24
Nic ta wasza kwarantanna nie pomaga cały czas tyle samo ludzi lezy w szpitalach pod respiratorami i umiera
katolik2021.01.16 20:32
wszyscy jakby się umówili na chorobe i nie tylko leżą, ale umierają na pseudocovid. To naprawdę dziwne....jakby chcieli być trendy
i co jeszcze?2021.01.16 20:24
Dworczyk , zrób se chłopie lockdown i nie jedz.
katolik2021.01.16 20:34
i jeszcze nich się juz PISY nie pokazują
Największy pisi leser2021.01.16 20:23
Nie każdy potrafi się tak ustaewic aby przez całe życie nic nie robic a kase brać i to niezła
katolik2021.01.16 20:36
dobrze by było zrobić zakłady jak długo PISY jeszcze będa się plątać pod nogami Obywateli
Styki2021.01.16 19:55
13 stycznia Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wydał opinię, że żółte larwy mącznika młynarka, czyli chrząszcza z rodziny czarnuchowatych, są bezpieczne do spożycia przez ludzi. W EU zegnajcie krowy i swinie , witajcie robale.
pro-life2021.01.16 19:45
2,5 raza więcej zgonów nadmiarowych w Polsce niż we Francji. Gdyby nie PiS przestało by istnieć życie na tej planecie.
bez PiS wymrzemy jak dinozaury2021.01.16 19:50
https://www.liberation.fr/checknews/2021/01/15/covid-19-en-france-54-000-morts-supplementaires-en-2020-selon-l-insee_1817700 Chociaż według najnowszego biuletynu epidemiologicznego od marca epidemia zabiła prawie 69 000 osób , instytut statystyczny podaje w tym roku było 53,9 tys. dodatkowych zgonów w porównaniu z rokiem 2019 (31 tys na Polskę)
Anonim2021.01.16 20:00
A dlaczego? Bo Francuzi nie są frajerami jak Polacy których drzewa i koperty miały zabijać. https://wiadomosci.wp.pl/tlumy-na-ulicach-paryza-protestowali-przeciwko-polityce-emmanuela-macrona-6488883843970689a