Duński pastor: Prawdziwy islam ma twarz Państwa Islamskiego. Pokojowi muzułmanie działają wbrew islamowi! - zdjęcie
07.12.15, 17:08

Duński pastor: Prawdziwy islam ma twarz Państwa Islamskiego. Pokojowi muzułmanie działają wbrew islamowi!

8

Massoud Fouroozandeh, duński pastor* pochodzenia irańskiego mówi: „Pokojowi muzułmanie nie są pokojowi z powodu islamu, ale wbrew niemu”.

Fouroozandeh wypowiadał się w programie radiowym; oto jego opinia:

„Pytacie, kto jest prawdziwym muzułmaninem. Cóż, według Koranu i islamskiego zwyczaju prawdziwy muzułmanin to osoba, która naśladuje swojego proroka Mahometa. Prawdziwy muzułmanin to ten, który potrafi naśladować Mahometa. Jak więc żył Mahomet?

W rzeczy samej Mahomet nie żył inaczej, niż funkcjonuje dziś Państwo Islamskie. To, co robi ISIS, to nie jest nieporozumienie lub nadużycie Koranu. Sympatycy ISIS po prostu starają się sprostać wzorcom i naśladować swojego proroka. (…) To nie ja tak twierdzę. Tak mówią islamskie książki o historii, napisane przez muzułmanów i Arabów. To, że Mahomet robił dokładnie to samo, co Państwo Islamskie robi dzisiaj. (…)

Mahomet robił dokładnie te same rzeczy, których doświadczamy dzisiaj, a których dokonują ludzie z Państwa Islamskiego. Wcześniej było to po prostu czymś, o czym czytaliśmy w podręcznikach do historii. Dziś widzimy to na własne oczy. Więc, gdy pytacie mnie, kto jest prawdziwym muzułmaninem, to przykro mi to mówić, ale prawdziwy muzułmanin to taki, który naśladuje
Mahometa. Więc to jest odpowiedź.

Pokojowi, umiarkowani muzułmanie nie są pokojowi, ponieważ tak nakazuje islam. Są pokojowi, wbrew islamowi. Jest to dość ważny punkt”.

 http://10news.dk/?p=2043

mm/euroislam.pl

——————————–

* Massoud Fouroozandeh odszedł od islamu i jest pastorem w tak zwanym wolnym
kościele (frikirke) czyli protestanckiej wspólnocie religijnej niezależnej od kościoła państwowego.

<<< OTO NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ! WYBIERZ SUPER KSIĄŻKĘ Z GALERII FRONDA.PL >>>


Komentarze (8):

anonim2015.12.7 17:22
wreszcie jakiś rozsądny artykuł na temat islamu. Choć z Frondelkiem mi nie po drodze, to jednak podziwiam go, że nie poddaje się politycznej porawności (przymykającej oczy na prawdziwe oblicze islamu).
anonim2015.12.7 17:30
@nullbivector To prawda co piszesz. Nie ma się co łudzić - religie, jak wszystkie ideologie bywają lepsze i gorsze, są także te bardzo złe - Islam niestety należy do tej ostatniej kategorii...
anonim2015.12.7 17:45
O, kolejny zlot szpeców od "prawdziwego islamu".
anonim2015.12.7 17:54
oczywiście
anonim2015.12.7 19:08
Nie istnieje żaden inny islam niż ten jeden jedyny – posłuszny przykazaniom Allaha, pragnący zniszczenia wszystkiego tego, co nie jest muzułmańskie (Koran, 60:4, 61:4) Islam zwany tolerancyjnym jest takim jedynie przez czas niezbędny dla nabrania istotnej liczebności i wprowadzenia szariatu. My, chrześcijanie, żeby być dobrymi ludźmi, obywatelami, chrześcijanami, przestrzegamy prawa, zasad moralnych i naszych nakazów religijnych, a kiedy je porzucamy stajemy się gorsi a nawet źli, nie wypełniając nauk Chrystusa. Muzułmanie, jeżeli przestrzegają swojego prawa, zasad moralnych i religijnych, są radykałami i „dobrymi muzułmanami”, a w momencie gdy porzucają te swoje zasady lub ich nie przestrzegają, a przejmują część naszych, stają się umiarkowanymi muzułmanami, czyli „złymi muzułmanami”, nie wypełniającymi woli swego proroka.
anonim2015.12.7 19:25
Pastory to nielegalni kapłani i nam nie wolno ich słuchać bo najczęściej mijają się z prawdą.
anonim2015.12.8 9:31
Co na to Prof. Selim Chazbijewicz, który zapewnia, że islam, to religia pokoju ??
anonim2015.12.20 22:46
Ależ oczywiście, największą bestią jest ten co najwierniej naśladuje niejakiego mahometa