Dulkiewicz u papieża. Solidarność dementuje - zdjęcie
06.12.19, 11:57(fot. screen)

Dulkiewicz u papieża. Solidarność dementuje

11

- W związku z rozpowszechnianiem przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz informacji o spotkaniu z Papieżem Franciszkiem i zaproszeniem Jego Świętobliwości na rocznicę podpisania porozumień sierpniowych informujemy, że nie ma to żadnego związku z odbywającą się tego dnia audiencją prywatną Papieża z Prezydium NSZZ „Solidarność” oraz z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem „Solidarności” - informuje w specjalnym oświadczeniu dla mediów rzecznik przewodniczącego Komisji Krajowej Marek Lewandowski.


- Poniżej przedstawiamy jak wyglądały spotkania „Solidarności” i Pani Prezydent. Przy tej okazji zwracamy uwagę, że od zapraszania na urodziny NSZZ „Solidarność” jest... NSZZ „Solidarność” - informuje w specjalnym komunikacie rzecznik przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy, Marek Lewandowski.

4 grudnia na osobistej audiencji u Papieża Franciszka było obecne Prezydium NSZZ „Solidarność” wraz z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem „Solidarności”.

- Podziękowałem Ojcu Świętemu za spotkanie, że jako władze Solidarności mogliśmy się z nim zobaczyć. Podziękowałem za naszego patrona, błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę, a także za to, że wspólnie z Uniwersytetem Jana Pawła II w Krakowie i arcybiskupem Markiem Jędraszewskim mogliśmy stworzyć Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności. Prosiłem Ojca Świętego o błogosławieństwo dla ludzi pracy w Polsce, dla całej Solidarności. Również dla górników i ich rodzin, bo dzisiaj mamy święto św. Barbary. Później przekazałem Ojcu Świętemu kopię krzyży gdańskich. Ojciec Święty z kolei wręczył mi różaniec i wtedy pokazałem, że mam już różaniec. Ojciec Święty uśmiechnął się i powiedział, że w Argentynie związkowcy chowali różańce, a nie pokazywali, tak jak my. Podarowaliśmy także małą flagę Solidarności jako najbardziej rozpoznawalny symbol naszego Związku i statuetki ks. Jerzego Popiełuszki - relacjonował prywatną audiencję u Ojca Świętego Piotr Duda.

 

Aleksandra Dulkiewicz we wpisie na Twitterze pochwaliła się zdjęciem ze spotkania z papieżem

 

Komentarze (11):

Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.6 14:15
Panie Przewodniczący Duda, przepracowałeś choć jeden dzień w życiu KURVO NIEROBIE?!!!!!
Andrzej 2019.12.6 14:00
Niech lepiej weźmie się do pracy w Gdańsku, ona jest tylko urzędnikiem.
katolik 2019.12.6 14:14
myśli,ze ma misję dla Polski, dla części niemieckiej,jest załosna, taka nijaka
katolik 2019.12.6 12:55
Czy dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna ma klase --jaką?,- homoseksualizm i molestowania przez homoseksualistów, zabijanie dzieci i osób starych, niszczenie Boga ,jawne niszczenie Koscióła . Obnoszenie się z grzechem publicznie ma być klasa?., Niech jeszcze założa smoking jak wychodzą na ulice z takimi hasłami jak Hitler i, będzie klasa. Sieją upodlenie człowieka.Szkoda ze zwierzeta nazywa się zwierzętami , bo to że ludzie propagują smierc dla drugiego człowieka,a sami chcą żyć, uwłacza godności zwierząt
katolik 2019.12.6 12:45
co innego mieć Różaniec i pokazywać jako atrape dla publiki ,żeby zdobywać głosy , a co innego modlic się na Różańcu . Gdyby się modliła, uznałaby publicznie,ze seks homoseksualistów jest grzechem sodomii ,,ze aborcja i eutanazjea = Hitler , że profanacje Jezusa i Maryji = Niszczenia Koscioła. Obłuda Narodowa, wyznawcy dna popslsldwiosnanowoczesna na takie triki zawsze się nabiora
Ciekawy2019.12.6 19:39
A budyn to nie atrapa katolika
matis892019.12.6 12:24
Uwielbiam jak lewakoateiści tak masowo, tak chętnie, radośnie i historycznie padają na kolana przed swoim panem Głową Watykanu. Są do tego wręcz pierwsi ze wszystkich religii świata. Tak bardzo im się podoba najbardziej polityczna Głowa Watykanu, jej religijne politykowanie na cały świat. Wszyscy politycy lewakoateistów tak chętnie uniżają się przed swoim religijnym politycznym przywódcą z Watykanu, aż się łaszą do niego :). No i już nie przeszkadza że za Bergoglio pedofili najwięcej, zrozumieli że to skandale i oszustwa pojedyńczych ludzi, i ich pan Głowa Watykanu nie ma na to wpływu.
Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.6 14:19
W twoim wieku poszukaj sobie jakiejś Laski, a nie o Solidarności pirr-dolisz.! Widać,że masz problem pokoje na godziny w mojej Krakowskiej Kamiennicy, wynajmujemy nawet takim nieudacznikom, jak TY.!!!!!!
matis892019.12.6 14:29
Wyżej, kolejny piękny lewackoateistyczny pad na kolana przed panem Głową Watykanu i lewakoateiści nazywają to gadaniem o Solidarnośći hehe :).
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.12.6 12:04
Brawo Pani Prezydent. Klasa.
PO-WIEM WIĘCEJ :):):)2019.12.6 12:19
dulkiewicz nie mieści się w żadnej klasie