Dulkiewicz: Nie dam wypchnąć Gdańska z Polski - zdjęcie
30.05.19, 15:36zdj. screen Youtube/Radio zet

Dulkiewicz: Nie dam wypchnąć Gdańska z Polski

15

"Zrobimy wszystko co możliwe, chociaż mamy niewiele narzędzi, w walce z opresyjnym państwem PiS-u, które tylnymi drzwiami, właśnie w Sejmie usiłuje, pewnie za dwa tygodnie, przepchnąć tę ustawę"-Stwierdziła prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz podczas sesji Rady Miasta.

Chodzi o działania Prawa i Sprawiedliwości związane z inwestycjami na Westerplatte. Projekt dotyczący tychże, wpłynął do Sejmu na początku maja. Ustawa mówi o budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. 

Celem proponowanych przepisów jest usprawnienie przygotowania i realizacji inwestycji dotyczącej muzeum. jednak w ocenie władz Gdańska, rząd próbuje "tylnymi drzwiami wprowadzić przepisy zawłaszczające i przejmujące cały teren". 

Gdańscy radni z klubu KO przygotowali apel wyrażający sprzeciw wobec projektu ustawy. 

Dzisiaj klub gdańskich radnych KO przygotował apel wyrażający sprzeciw wobec projektu ustawy.

"Zrobimy wszystko co możliwe, chociaż mamy niewiele narzędzi, w walce z opresyjnym państwem PiS-u, które tylnymi drzwiami, właśnie w Sejmie usiłuje, pewnie za dwa tygodnie, przepchnąć tę ustawę – szkodliwą, właśnie dla polskości Gdańska"- podkreśliła z kolei prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Jak zapewniła, nie pozwoli "zredukować Gdańska do Neptuna, żurawia i innych pięknych zabytków. Gdańsk jest częścią Polski i nie da się z niej wypchnąć".

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (15):

ANDRZEJ2019.05.31 5:07
dewastacja Westerplatte była celowym działaniem Adamowicza przez całą "heroiczną" prezydenturę żeby nie drażnić sponsorów zza Odry . Dulkiewicz siedzi w tej samej sitwie i w głowie jej się nie mieści żeby po tylu latach usilnego "przyłączania " Gdańska do Rzeszy (takie wrażenie przynależności do niemiec przez lata budował ryży tusek)-hehe ktoś się odważył skosić trawę i odrestaurować miejsce walki Polaków z Niemcami .Banda niemieckich sługusów rządząca Gdańskiem zrobi wszystko co jej nakażą mocodawcy ,nie po to wykupują działki i spółki komunalne żeby Polaczki tam rządziły.tutaj akurat i PIS i PO jest jednakowo winny bo stworzyli przepisy dzięki którym duże miasta zostały opanowane przez szajki które bardzo trudno legalnie usunąć ,mieszkańcy mogą najwyżej sobie pokrzyczeć
krzysztof 54+2019.05.30 23:42
POKKI CO KC+ JESZCZE NIE JEST TYM CO PANI IM ZARZUCA . NIECH PANI LEPIEJ ZAMILKNIE NIE ODZYWA SIE
Kazimierz2019.05.30 22:30
Pani Prezydent Gdańska, Teren Westerplatte jest własnością Narodu i Państwa Polskiego, a nie Miasta Gdańska. Został zakupiony w 1920 roku od prywatnego właściciela przez delegata rządu Mieczysława Jałowieckiego i przekazany potem Państwu Polskiemu. Zakupiono także inne obiekty m in. Polski Hak i kilka spichlerzy nad Motławą. To nie Liga Narodów ani Wolne Miasto przekazało Westerplatte Polsce na składnicę wojskową. To było już nasze, czyli było własnością Narodu. Oczywiście od zakończenia wojny jest administrowane przez miasto, ale to nie zmienia prawa własności. / źródło: Mieczysław Jałowiecki "Na skraju imperium"/
AY2019.05.30 22:28
Wystarczy chyba tylko zmienić tabliczki, i zamiast tabliczki Urząd Mista Gdańsk przywiesić tabliczkę Szpital Psychiatryczny Oddział Zamknięty.
Alexandra aus Danzig2019.05.30 22:20
Chodzi o to ,że im bardziej Danzig jest polski tym gorzej dla jego polskości ,dlatego dla dobra Polaków musi on być coraz bardziej niemiecki.
Moshe Cvel2019.05.30 20:15
To jest teren historyczny Państwa Polskiego będący symbolem agresji Niemiec na Polskę i bohaterstwa Żołnierza Polskiego opiekować się , sprzątać i zamiatać na Westerplatte może nawet sama pani Prezydentowa Dutkiewiczowa ale Decyzyjność w tym zakresie podejmuje Sejm bo jest to teren Państwa Polskiego specjalnie chroniony. Żadne uchwały radnych Gdańska tego nie zmienią bo nie jest to w interesie Polski aby władze Gdańska prowadIły tam antypolską pro Niemiecką działalność co ostatnio miało kilkakrotnie miejsce
Cogito ergo sum2019.05.30 18:54
Państwo PiS jest opresyjne dla pieczeniarzy w stylu Amber Gold oraz dla tzw Małej Sycylii.
Ryszard2019.05.30 16:29
nie wypchnąć ale Gdańsk powinien wyrzygać tą pampelunę
dr n.med. faszysta2019.05.30 16:24
Czy to nie za rządów tejpani i jej kochasia w Gdańsku w czasie świąt narodowych Polski wisiały jedynie hitlerowskie i lewackie unijne flagi?
Leon Napoleon2019.05.30 16:59
co to znaczy hitlerowskie??!! Czy ty rozumiesz co piszesz??
kibic2019.05.30 16:17
Kolejny przykład, że głupota nie ma granic !!!
Leon Napoleon2019.05.30 16:15
A dokąd PiS miałby wypchnąć Gdańsk? O czym ta pani mówi, a może marzy? Co to za kompleksy się ujawniają? Czyżby pani prezydent miała kłopoty z pojmowaniem rzeczywistości i udźwignięciem "władzy"?
JPIII2019.05.30 15:57
Te nawoływania Dulkiewicz to bzdety. Durni polacy tak wybrali to tak będzie.
Siergiej Nagant2019.05.30 16:12
To nie Polacy ja wybrali a geszefciarze i kombinatorzy ktorym obecnosc takiej osoby z POKO,wiec mafii umozliwia bezkarne szwindle.Dlaczego POKO w wiezieniach wygrywa?Kruk glosuje na kruka,a zlodziej na zlodzieja.
krzysztof 54+2019.05.30 23:43
NIE CHCIELI BRAUNA DOSTALI DULKIEWICZ Z UKLADU .