„Wzrosła ściągalność podatków. Ściga się tych, którzy do tej pory oszukiwali, po prostu okradali polskie społeczeństwo. Ci złodzieje, którzy okradali nas do tej pory z podatków, czują, że obecna władza nie popuści i że trzeba po prostu te podatki płacić” - mówił dziś prezydent Andrzej Duda do mieszkańców Jezioran w powiecie Olsztyńskim.

Prezydent dodawał, że Polska staje się coraz silniejsza, a jej potencjał rośnie, dzięki czemu wzrasta i bezpieczeństwo jej obywateli. Duda chwalił też efekty programu „Rodzina 500 plus” i podkreślił, że dzięki temu ubóstwo wśród polskich dzieci spadło aż o 93 procent.

To wynik spektakularny w skali światowej. Można powiedzieć tak: z jednej strony, jak wiele odwagi, ale z drugiej strony, tak naprawdę jak niewiele potrzeba było, żeby pomóc rodzinom wychowującym dzieci, żeby te rodziny mogły odetchnąć i mogły zacząć żyć godniej”

- podkreślił prezydent i dodał, że cieszy się z faktu, że sam uczestniczy w takiej ekipie, która wspiera i realizuje tego typu rozwiązania w Polsce.

dam/Radio Olsztyn,Fronda.pl