Duchowa Adopcja Maturzysty. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! - zdjęcie
14.04.21, 06:45Materiały prasowe

Duchowa Adopcja Maturzysty. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

2

Już po raz dziewiąty ruszyła Duchowa Adopcja Maturzysty. To zainicjowana przez ojców pijarów w 2013 roku ogólnopolska akcja, która ma na celu modlitewne towarzyszenie przygotowującym się i zdającym egzaminy maturalne. Każdy maturzysta, który zgłasza się do akcji, jest przez zakon pijarów szczególnie omadlany.

- W modlitewną sztafetę za maturzystów włączają się nie tylko ojcowie, siostry, bracia, klerycy i nowicjusze pijarscy, ale także uczniowie i nauczyciele szkół pijarskich, nasi parafianie, przyjaciele, osoby należące do Bractwa Szkół Pobożnych i wiele innych. Tej modlitwy za maturzystów w tych dniach jest i będzie naprawdę całkiem sporo. Warto dodać, że do tej pory w naszej akcji wzięło już udział 17 284 maturzystów – mówi pijar o. Piotr Recki SchP, koordynator akcji.

https://maturzysci.pijarzy.pl/

 

 

Duchowa Adopcja Maturzysty – podobnie jak całodobowy Pijarski Telefon Powołaniowy (512 487 512) i wiele innych propozycji skierowanych do młodych – wpisuje się doskonale w charyzmat Zakonu. Pijarzy, podejmując pracę duszpasterską i edukacyjną, w swojej misji wypełniają – poza ślubami czystości, ubóstwa i posłuszeństwa – także ślub szczególnej troski o wychowanie i nauczanie dzieci i młodzieży.

Komentarze (2):

Pijacki Telefon Powołaniowy2021.04.14 16:58
Każdy maturzysta, który zgłasza się do akcji, jest szczególnie upadlany.
katolik2021.04.14 7:06
Adoptuję duchowo nienarodzonego maturzystę o obniżonym poziomie, będę się za niego modlił, żeby zdał (nawet te z ubitą szyjką).