Dr Jerzy Targalski: Partia oderwała się od mas - zdjęcie
13.03.20, 16:30

Dr Jerzy Targalski: Partia oderwała się od mas

63

Opowiem Państwu historię, która obrazuje, co się dzieje na prowincji.

Pewna emerytka dorabiała sobie sprzątaniem w instytucji państwowej. Traf chciał, że jest aktywną zwolenniczką PiS i dlatego podjęła się z ochotą zbierania podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy, co czyniła, przemierzając swoje okolice na rowerze. W tej samej instytucji państwowej była sobie urzędniczka, znana z publicznego parodiowania hymnu Polski, która – co zrozumiałe – zbierała podpisy pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, do czego oczywiście miała pełne prawo.

W tych dniach dyrektor owej instytucji, działacz PiS, mianowany przez PiS, wezwał emerytkę i stwierdził: muszę panią zwolnić. Na pytanie, czy są jakieś zastrzeżenia do jej pracy, odpowiedział nieszczęsnej aktywistce PiS: nie, ale muszę panią zwolnić. Taka odpowiedź zazwyczaj oznacza, że miejsce jest potrzebne dla kogoś innego. I rzeczywiście, okazało się, że jest potrzebne dla specjalistki od hymnu, która publicznie chwaliła się: ja pisiorkę wygryzłam.

Oczywiście pisowski dyrektor nadal uważa, że zwolniona przez niego emerytka będzie zbierała podpisy, by rząd, któremu zawdzięcza posadę, umocnił się dzięki zwycięstwu w wyborach prezydenckich, by on nadal sprawował swoją funkcję i mógł dalej faworyzować kodziarzy. Chodzi przecież o budowę jedności narodowej. Przykład ten doskonale obrazuje stosunek aparatu partyjnego do aktywistów. Od czterech lat każdy posądzony o przynależność do twardego elektoratu PiS jest marginalizowany i eliminowany, bo przeszkadza w lokalnych układach, a masowo awansowani są w spółkach skarbu państwa aktywiści Soku z buraka, ale gdy nadejdą wybory, to my mamy zadbać – dla dobra Polski – by ten aparat mógł dalej postępować w ten sam sposób.

Dr Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze (63):

Tfu2020.03.23 23:47
Czyli nadal obowiązuje stara magdalenkowa zasada. My nie ruszymy waszych, a wy nie ruszycie naszych. Teatrzyk dla ubogich i mydlenie oczu konserwatywnemu wyborcy, aby nigdy w Polsce nie powstała prawdziwa prawica.
Moher2020.03.19 11:26
Niestety ale trudno temu zaprzeczać!!!!
ajaxwt2020.03.16 23:17
przegladajac komentarze do tekstu dra Targalskiego mozna napisac, ze trafil w sedno. Tak, PiS stracil kontakt z masami i komentarze te konstatacje potwierdzaja.
Tad2020.03.15 8:56
Myślę że dr Targalski opisał tę historię "ku przestrodze". Dla PIS nie ma obecnie żadnej alternatywy. Mam nadzieję że jeśli nawet takie historie się zdarzają, to wcześniej czy później (byle nie za późno!) tacy dyrektorzy zostaną wyeliminowani z funkcji zarządzających. Byle nie za późno! Jeśli chodzi o alternatywę PIS, to widać jak na dłoni ze żaden z kandydatów na prezydenta nie sięga do pięt obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. A co inni ludzie z ekipy PIS, np. to samo można powiedzieć o poprzednim ministrze zdrowia p. Arłukowiczu że nie sięga do pięt obecnemu ministrowi Szumowskiemu. Jeśli ktoś jest patriotą i chce dobra dla Polski to dla takiego człowieka jest jasne że konfrontacja Prezydenta z opozycji z obecnym rządem przyniosłaby dla Polski wyłącznie katastrofę!!
AA2020.03.14 21:34
Niestety partie w Polsce nadal mają charakter etatystyczny a nie masowy. Członkostwo w partiach jest bardzo rzadkie. Wokół partii kręci się sporo koniunkturalistów. Niektórzy działacze PiS zachowują się tak jakby chcieli przypodobać się totalnym i udowadniać na siłę, że nie są wcale tacy pisowscy i ten pis nie jest taki straszny jak się opozycji wydaje. Przez taką postawę zatraca się charakter ugrupowania i zraża do siebie twardy elektorat. Problemem są struktury terenowe PiS i biura poselskie. Biura poselskie istnieją czasami tak jakby to były wydmuszki. Obsadzane są często niekompetentnymi osobami. Nie rozumiem po co ministrom którzy są posłami niezawodowymi biura poselskie. To są niepotrzebne wydatki, a zdecydowana większość ministrów nie potrafi odnaleźć się w terenie jako posłowie. Mają także wiele spraw na głowie. Powinna być czytelność, co może być załatwione w biurze poselskim. Brak odpowiedzi drażni ludzi bardziej niż konkretne wyjaśnienie, aby nie zawracali głowy.
zenek2020.03.14 21:09
Domyślam się, że ta od hymnu, co zakapowała sprzątaczkę, daje d***y temu działaczowi pis, i ten musiał wybierać.
Braki PiS 2020.03.14 19:22
Że OTWARCIE popierający PiS, w mateczniku ha PO itp., tfu, są gnębieni, to chyba jasne. Gorzej, jak nie mają od PiS POMOCY!!!!!!!
Obserwator2020.03.14 18:50
To samo na Slasku. Pani Bogusława Fedorowska, była zastępca komendanta Sląskiej OHP w czasach rządów PO, została kandydatka PIS na radna Sejmiku Województwa Sląskiego w 2018 roku. Wcześniej sympatyczka PO, gdyż jej siostra była (lub wciąż jest -tego nie jesteśmy pewni) zona byłego senatora PO niejakiego Piechoty, który przeszedł z PO do PIS. Obecnie pani Bogusława Fedorowska (szwagierka Leszka Piechoty byłego działacza i senatora PO) ma ciepła posadkę kierownika w Małopolskiej Komendzie OHP. A szeregowi działacze którzy zbierają podpisy zastanawiają się dlaczego nie awansują w strukturach partii. No właśnie dlatego.
k2020.03.14 15:55
Pan Targalski nie bierze pod uwagę, że między PiS a PO zawierane są umowy o wspólnym podziale łupów. O takich porozumieniach aktywistom się nie mówi, żeby podtrzymać w nich urojenie o zaciekłych konflikcie między obu partiami.
sasiadek2020.03.14 8:18
Dr od czego? Od własnej glupoty? Taż towarzysz Targalski ,aktywny, obrzydliwy członek i działacz pzpr ma czelność jescze cokolwiek wyjąkiwać, a wy ,towarzysze z frondy z ochotą towarzysza nagłasniacie. Po prostu ohyda.
anonim2020.03.14 7:30
Moim zdaniem, to na prowincji PiS nie rządzi. Ustalone są tam stare rodzinne układy, umoczone we "władzy" od pokoleń, nawet tych stalinowskich. Po wyborach zmienia się starosta, czy wójt a kasta urzędnicza pozostaje. Jest trzy miesiące wyczekiwania i urzędnicza kasta przejmuje starostę, wójta i ubezwłasnowolnia go w działaniu. Z czasem wójt (prezydent) chodzi na ich pasku. Farbowane lisy dla każdej nowej władzy. Znają teren, i konserwują teren po swoje interesy. Dla dobra Polski niezbędny jest reset w urzędach. Bez litości, wszyscy won! Przyjąć nowych, młodych, nieskażonych układem, z innych powiatów, przyjąć zasadę, im dalej, tym lepiej. Dać im możliwość wpływu na działanie urzędu. Stworzyć urzędy, w których pracę podejmą ludzie nie obarczeni opinią pradziadka, dziadka, ojca, czy przyjaciół rodziny. I może przez rok nie będzie to na full funkcjonowało, Z tym trzeba się liczyć, Ale jak już zaskoczy urząd, to da nowy impuls społeczności i gospodarce w terenie. Może wówczas coś się zmieni w terenowej Polsce.
anonim2020.03.14 7:46
Są powiaty, gminy, że do władzy dochodzą ludzie, co obiecują w wyborach zmiany w urzędach. Po objęciu stanowiska, czas ucieka, a urząd działa tak samo. I jeśli już są zmiany, to w otoczeniu wójta, prezydenta, i impet nowego włodarza ze starą ekipą urzędniczą z miesiąca na miesiąc słabnie w oczach. Stan władztwa w terenie wraca do poprzedniego. Jeśli przypomina się (napomina się) włodarzowi jego krytykę przedwyborczą urzędu, to dowiadujemy się, że są to ludzie dla urzędu niezastąpieni. No cóż, wyborca jest zawiedziony, wyborca zastanawia się, czy brać udział w następnym wyborczym cyrku?
Krystian2020.03.13 22:05
Te komentarze są bardzo sprytnie pisane! Niby pisze wiele osób, wielu ma różne zdania! Ale wszystkie opinie sa przeciw PIS! CEL JEST JEDEN! Aby jak najbardziej obrzydzić wszystkim ludziom Rządy Pisowskie ! Chyba jakiś psycholog "maczał tu palce" !
Tfu2020.03.23 23:55
Człowiecze , byłem zwolennikiem PiS i nawet obiłem paszczę jednemu kodziarzowi copyszczył na Prezesa.Miłość skończyla się gdy Beatę Szydło i ministra Macierewicza wyp.. na zbity ...sk. A potem wycofali się z ustawy o IPN. dodatkowo wiele gadania o reperacjach od Niemiec, i faworyzowanie Gowiniarzy z PO.Cisza ze Smoleńskiem i repolonizacją mediów i banków. Od trzech lat reformy stanęły, pozostało płaszczenie się przed Brukselką.Drogi Kolego! Gdy wieje wiatr historii wielkim rosną skrzydła, a tchurzom trzęsą się gacie ze strachu.
Filmy online2020.03.13 21:56
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Onuca Putina2020.03.13 20:05
Jeżeli według Targalskiego PiS jest do niczego, to na kogo głosować?
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.03.14 16:46
Na Putina, jusz morzna.
wyborca2020.03.13 19:58
Niestety tak to wygląda. Jeżeli w Krakowie dziad Terlecki wywala z PiS Mirosława Borutę organizującego miesiecznice smoleńskie, a równocześnie wicemarszałkiem województwa małopolskiego zostaje pajac Urynowicz, do niedawna działacz PO, znany z rozwalania inicjatyw upamiętniających Smoleńsk, to ja pitolę taką partię.
Obserwator2020.03.14 18:37
To samo na Slasku. Pani Bogusława Fedorowicz, była Zastępca Komendanta Sląskiej OHP w Katowicach w czasach rządów PO, po zmianie władzy na PIS została kandydatka tegoż PIS na radna do Sejmiku Województwa Sląskiego w 2018 roku. Wcześniej sympatyczka PO, gdyż jej siostra była (lub wciąż obecna - tego nie jesteśmy pewni) zona byłego senatora PO niejakiego Leszka Piechoty, który przeszedł z PO do PIS. A szeregowi działacze którzy zbierają podpisy zastanawiają się dlaczego nie awansują w strukturach partii. No właśnie dlatego.
Ciekawy2020.03.13 19:29
Taka jest prawda, PiS jest przejmowany przez ludzi, którzy z prawicą nie mają nic wspólnego. Solidarna Polska foruje swoich jak tylko można, Partia Gowina to samo, wszystko kosztem PiS. Starosta jest z PiS a pracownicy zostali po PSLi mimo upływu lat robią co chcą a do pracy dalej trafiają sami swoi. PiS "rządzi" na prowincji tylko werbalnie a tak naprawdę nie ma nic do powiedzenia i nic nie robi aby mieć. Lepiej zaakceptować lokalne kliki i udawać, że coś się robi.
Agnieszka2020.03.13 18:53
Postawa i sytuacja niestety zgodna z regułą, ale jednak nazwa tego zafajdanego pisiora, jego funkcji i urzędu, w którym d.pę uwalił na stołku, z którego natychmiast powinien wylecieć to mógłby pan Targalski podać.
Tom Bombadil2020.03.13 18:45
Sam to przeżyłem. Fundamentaliści PiS-owscy nie są w PiS-ie cenienie. Partii (zresztą każdej( bardziej zależy na oportunistach, "przeskakiewiczach", karierowiczach.
Reytan2020.03.13 18:44
A Konfederacja juz skore zmienila i dazy do Holokaustu wszystkich Polakow przez Korone. Nie przypadkowo nazwa partii Brauna tez brzmi KORONA !!!
Tfu2020.03.23 23:42
Z ciebie jest taki Rejtan jak ze mnie Walentina Tierieszkowa.
inżynier2020.03.13 18:39
Panie doktorze, wypisz wymaluj sytuacje identyczne, jak w Nowym Dworze Mazowieckim, tylko tu umoczona w takie hocki-klocki jest posłanka z PiS (czarna) i jej asystentka!!!, no i oczywiście paru lokalnych działaczy. Wielu super dobrych ludzi chciało zapisać się do PiS, to ich po prostu spuścili!!!, by wyciąć ewentualną konkurencję.
Obserwator2020.03.14 18:41
To samo na Slasku. Pani Bogusława Fedorowska, była Zastępca Komendanta Sląskiej OHP w Katowicach w czasach rządów PO, po zmianie władzy na PIS została kandydatka tegoż PIS na radna do Sejmiku Województwa Sląskiego w 2018 roku. Wcześniej sympatyczka PO, gdyż jej siostra była (lub wciąż obecna - tego nie jesteśmy pewni) zona byłego senatora PO niejakiego Leszka Piechoty, który przeszedł z PO do PIS. A szeregowi działacze którzy zbierają podpisy zastanawiają się dlaczego nie awansują w strukturach partii. No właśnie dlatego.
Reytan2020.03.13 18:35
PIS zmienia skore.
anonim2020.03.13 18:17
To nie partia oderwala sie od mas. / To PiS jest przejmowany przez Sok z buraka / ... opisana historia przedstawia to jak PiS przejmowany jest przez lokalnych dzialaczy opozycji zgodnie z zasada: Nie mozesz ich pokonac, ... przylacz sie do nich. / Taki wirus >> "Konie Trojanskie"
Olej2020.03.13 18:00
I żeby nie było ! Jestem za PiS -em ! Dlaczego ? Gdyż nie ma wyboru ! Każdy inny wybór jest katastrofą. I nie znaczy to, że panuje idylla, tak nie jest. Kolesie się dobierają nie wedle partyjnego klucza i pryncypiów, ale podłóg dzielonej forsy i kompetencji w dostępie do niej.
Tfu2020.03.23 23:41
Otrzeżwiej kolo.I zacznij mysleć.
znam to doskonale2020.03.13 17:59
dokładnie jest tak jak redaktor napisał. Góra tego nie chce widzieć, a pisanie do niej pozostaje bez odpowiedz. Regionalni prezesi ustawiają klocki jedynie posłusznymi, spolegliwymi i pochlebcami. Inni się nie tylko, że nie liczą to ich się masowo marginalizuje. w powiatach i gminach dokładnie to kopiują i mamy komunistyczny PiS od góry do dołu.
Kamil2020.03.13 21:57
Nie znasz doskonale? To że może u was tak jest, to o niczym nie świadczy! Uogólniasz i już! A na jakiej podstawie mam tobie w to wierzyć? Ja wiem, że u nas tak nie jest! Twierdzę, że próbujesz wbić tu szpilę! W gminach i powiatach nie kopiują tego ! Ci ludzie są bardzo zgrani, nie to co na szczytach wszystkich partii!
Obserwator2020.03.14 18:46
To samo na Slasku. Pani Fedorowska, była zastępca komendanta Sląskiej OHP w czasach rządów PO, została kandydatka PIS na radna Sejmiku Województwa Sląskiego w 2018 roku. Wcześniej sympatyczka PO, gdyż jej siostra była (lub wciąż jest) zona byłego senatora PO niejakiego Piechoty, który przeszedł z PO do PIS. Obecnie pani Bogusława Fedorowska (szwagierka Leszka Piechoty byłego działacza i senatora PO) ma ciepła posadkę kierownika w Małopolskiej Komendzie OHP. A szeregowi działacze którzy zbierają podpisy zastanawiają się dlaczego nie awansują w strukturach partii. No właśnie dlatego.
JadK.2020.03.13 17:42
OJEJ, DOKTORZE ? Takie brednie Pan pisze! A kto Panu dał tytuł? Przecież to nawet ludzie po podstawówce mają lepszy tok myślenia! Co ci sie chłopie przyśniło, żeby pisać takie urojenia! Przyjedź na prowincję, człowieku, pomieszkaj, a potem napisz sobie jakiś felieton! Teraz to mam wrażenie, że coś dzieje się z Pana głową nie tak, jak powinno! Jak można tak poniżać ludność z mniejszych miejscowości? Przecież to dno, co pan pisze!
Olej2020.03.13 17:56
To nie dno to rzeczywistość skrzeczy ! I tak ! Przykład; sąsiadka mająca dziecko oraz jej mąż, młodzi ludzie, na zmianę musieli brać zwolnienia gdyż dziecko im chorowało. Skutek zwolnień; jej potrącili z pensji 450 zł. a jemu 900 zł. wpisując w PIT tzw. zasiłek jako inne źródło. I za to inne źródło musieli jeszcze odprowadzić podatek gdyż nie było opodatkowane. Kiedy ten ,,fikołek'' jak i inne tego typu wprowadzono ? Jak Pan/Pani myśli ? Problem dotyczy przestrzegania prawa pracy, sobiepaństwa pracodawców państwowych, którzy uważają, że państwowe instytucje są ich prywatnym folwarkiem. No i są, gdyż prawo pracy sobie a wewnętrzne przepisy sobie. I tymi wewnętrznymi przepisami walą ludzi po łbach jak im pasuje. Zresztą takiego bajzlu jest więcej, i ów bajzel miał zniknąć, dlaczego nie znika ? Bo pasuje każdej władzy.
Elektor2020.03.13 18:13
Heheheheh moim zdaniem to po prostu pijok jest. Spójrz na jego gębę:) Pieprzy regularnie trzy po trzy, ale Ci powiem że ostatnio zmienił gadkę! Tak od ładnych kilku tygodni będzie już. Zaczął inaczej ględzić, już o onucach nie tak często wspomina. Pewnie ci co go opłacają kazali inaczej:) Mnie się podoba nasz dochtór! Lubię go poczytać. Niech tam zdrowy jest, grzmoci wódę dalej i czasem coś nam tu da do poczytania do śmiechu. Ps. też się dziwię skąd dr przed nazwiskiem. Być może klasyka jak zmarły już niestety pewien trener piłkarski mawiał "kasa misiu, kasa"
anonim2020.03.13 17:11
Najlepiej nie jest i to nie tylko na prowincji.
Olej2020.03.13 17:10
Idealnie zobrazowane prawidłowości rządzenia w Polszcze ! My na dole mamy się bujać, tylko dokąd i do kogo ??? Z jednej strony szczwane łajzy, z drugiej PiS na wodę fotomontaż, z trzeciej oderwana od rzeczywistości młodzież narodowa, pod przywództwem obłędu, lub czegoś co się w ów obłęd udrapowało. Miejmy jednak nadzieję w przywódczą rolę naszej partii i jej wodza, może jakimś zrządzeniem losu i ślepej logiki dziejów kierunek jaki partia obierze będzie słuszny, a my nie powariujemy z nadmiaru sukcesów.
Tfu2020.03.23 23:48
Jedn ch...j wie o co ci chodzi, ty udrapowany.
Elektor2020.03.13 16:58
Panie dochtór w maju dajemy kopa w zad Dudzie, nie chcemy pisowskiej machiny ustawowej, wkładamy kij w szprychy żeby chociaż prezydent wam przeszkadzał w okradaniu Polaków. Dlatego każdy lepszy byle nie wasza Duda. No chyba że Biedroń byłby kontrkandydatem.... Wtedy z obrzydzeniem ale trzeba byłoby Dudę wybrać.
and1232020.03.13 17:07
aha i wybierzmy Kidawę?
Elektor2020.03.13 18:09
Ja na p. Krzysia Bosaka! Tylko! Ale druga runda rządzi się swoimi prawami. Jeśli tak się zdarzy to trudno. Z obrzydzeniem ale poprę p. Kidawę. Kij w szprychy PiSowi. Już by nie było im tak łatwo nas okradać. Proceder bezczelnej kradzieży trzeba utrudnić!
Reytan2020.03.13 18:31
Komuna Konfederacja Jedna Racja. Braun chce Holokaustu Narodu Polskiego.
Korwin i Braun to idioci 2020.03.14 12:15
Tego durnia pryszczu wsadż w duu pe mysle o idiocie Bosaku
Anonim2020.03.14 6:25
I zrobimy z Polski H..J, D..Ę, I KAMIENI K..Ę, jak twoi poprzednicy z PO
i tyle2020.03.13 16:56
Co szukac daleko. - Podobno i szefowa sztabu Dudy miała nabijać się z JK. I co ? Dostała ciepłą posadkę. Oczywiście wszystkiemu zaprzecza :) A emerytka powinna napisać do przełożonego w partii owego gościa. Przywrócić do pracy może nie przywrócą, ale przynajmniej gościu własny smród poczuje.
Tfu2020.03.23 23:40
Ta pogryziona? Już wyleciala na zbity ....sk.
Gnostyk 2020.03.13 16:51
Partia oderwała się od mas....trockisci krytykuja stalinizm...
and1232020.03.13 16:50
To jest nic. Prominentny działacz PO ze Szczecina został wytypowany na kandydata na senatora z PIS . Byłem w szoku!
Kamil2020.03.13 21:50
and123 Nazwisko proszę, podaj. Coś mi tu kłamstwem jedzie! Jak zwykle u ciebie, a teraz też ? Przecież, tu nie ma ochrony danych osobowych! Jak był kandydatem, to nazwisko i dane jego było publicznie znane !
Obserwator2020.03.14 18:14
To samo na Slasku. Pani Fedorowicz, była zastępca komendanta Sląskiej OHP w czasach rządów PO, została kandydatka PIS na radna Sejmiku Województwa Sląskiego w 2018 roku. Wcześniej sympatyczka PO, gdyż jej siostra była (lub wciąż jest) zona byłego senatora PO niejakiego Piechoty, który przeszedł z PO do PIS. A szeregowi działacze którzy zbierają podpisy zastanawiają się dlaczego nie awansują w strukturach partii. No właśnie dlatego.
Marek212020.03.13 16:46
PiS musi być zawsze prześladowany. Jak inni nie chcą, to muszą swoi. Wieczne ofiary losu.
Lennon2020.03.13 16:40
Panie Targalski. Urocza immaginacja. Jednak na razie to od wielu lat widzimy, jak wywala się fachowców a przyjmuje pociotków (chociażby ostatni numer Ziobry w Krakowie - koleżanka z podstawówki na szefową). Może by Pan na ulicę wyszedł, albo choć program przełączył wieczorem na inny, niż TVP? Mi powoli wstyd być doktorem. Chociaż na szczęście, jestem doktorem inżynierem - czyli umiem myśleć, a nie dywagować.
Lennon2020.03.13 17:06
PS: Aż tyle minusujecie? Nie wiedziałem, że od Ziobry aż tyle ludzi etaty dostało...
Elvis 2020.03.13 17:14
I Ty jesteś doktorem? Teraz się nie dziwię, że niejaka Płatek też ma tytuł doktora, czy Środa, profesora, przepraszam - profesory. Pewnie was wszystkich tytułował ten sam aparat partyjny po przewodnictwem sił wiadomych
Lennon2020.03.13 17:59
Elvis, Elvis. Kiedyś wystarczyło umieć śpiewać cudze kawałki. Dziś, to doktorat ma nawet niejaki Jaki. Niejaki "ojciec" Rydzyk też. I Kuźmiuku nie wspomnę. Powoli to wstyd mieć doktorat.
BieS2020.03.14 15:39
Doktor, chyba od siedmiu boleści. Ktoś z totalnej cię namaścił?
Elvis 2020.03.13 17:07
Profesorem nie jestem, ale studia kończyłem jak one miały jeszcze jako taką wartość, nie tylko papieru z tytułem. Ale do czego zmierzam, otóż Drogi Magnificencjo Lennonie, nie przypominam sobie pełnych oburzenia komentarzy, gdy Ministra w rządzie PO-PSL, niejaka Mucha Joanna, swoim asystentem czyniła fryzjera-kochanka, albo Tusk swym doradcą uczynił Grasia, ciecia w wilii oficera Stasi NRD. Poza tym, gdy 2 czy 3 dni temu oglądałem z ciekawości tzw. Fakty TVN i usłyszałem że, pod względem epidemi koronawirusa, jesteśmy w gorszej niż Francja (ponad 2000 zarażonych, 60 osób zmarłych) i póżniej porównałem to z danymi z Polski, to doszedłem to ponownego wniosku, że oglądanie stacji z Wiertniczej jest nie tylko szkodliwe dla pojedynczych nieświadomych jednostek, lecz przede wszystkim dla Polski. Nie przełączaj pan programów, tylko przełącz paradygmat bo póki co nie odróżniasz informacji nawet propagandowej od tefauenowskiej kreacji. Zarządzili ci wyborem i będąc wykształconym, wg mechanizmu odrzucenia, jak sekciarz, odrzucasz wszystko co jest na prawo od Berlina Brukseli i tzw liberalnej demokracji vide: lewactwa. Najniebezpieczniejsi są wykształceni głupcy, zresztą tytuł doktora, bardzo się dziś (jak już wyżej pisałem o szkolnictwie wyższym) zdezawuował
Kinga2020.03.13 17:51
Brawo Elvis! Masz rację! Też tak myślę, jak ty!
Agnieszka2020.03.13 19:04
Wszystko się zgadza. Te pociotki aktywistami latającymi po ulicach za podpisami nie są. Teraz im wujek z PiS robotę załatwi a jak PO wróci to to samo zrobi ciotka z PO. Mowa tu o prostych ludziach spoza tych układów, którzy się szczerze angażują w popieranie PiS-u, bo wierzą że PiS chce dobrze dla Polski a nie dla siebie, swoich pociotków i że chce walczyć z patologicznymi układami a nie w nie wchodzić dzięki władzy. Oni za każdej władzy dostają wciry a do tego co gorsze widzą jak ci, dla których wywalczyli władzę kosztem swojego życia, zdrowia,pracy, majątku to robią ich w konia, śmiejąc się im niemal w twarz, że byli tak naiwni i uwierzyli w deklaracje - choćby światopoglądowe.
Lucy2020.03.14 12:11
Napisz jeszcze raz prosto wyrażaj mysli bo przez ten bełkot nie wiem o co chodzi
BieS2020.03.14 15:45
Samo dno i metr mułu w tej twojej pisaninie. Tego nie można przyswoić.
hihihihi2020.03.15 7:37
"MI powoli wstyd być doktorem"? A może MNIE powoli wstyd być doktorem"? Lub "Wstyd MI powoli być doktorem"? Prof.Bralczyk się kłania, "doktorku".