Dr Jerzy Targalski: Deszczyk euro przypieczętuje niewolę - zdjęcie
16.06.20, 20:07Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski: Deszczyk euro przypieczętuje niewolę

25

Informacja o kasiorze, która ma spaść na Polskę z Brukseli, wywołała radość, gdyż Polacy widocznie uważają, że niemieckie dary są za darmo. Ostrożniejsi zastrzegają się, że nie mogą ocenić propozycji, gdyż nie znają ich warunków.

Ja jednak „timeo Germanos et donna ferentes” i dlatego wiem, że warunki będą dwa. Wzmocnienie gospodarki niemieckiej poprzez całkowite podporządkowanie jej polskiej w ramach zielonego ładu, co umożliwi dojenie nas ad calendas Graecas, oraz umocnienie praworządności ubeckiej, czyli zachowanie zdegenerowanych instytucji państwowych, zwłaszcza sądownictwa, co gwarantuje posłuszeństwo terytoriów zależnych wobec Berlina. Zastosowanie tej metody budowania IV Rzeszy na skalę europejską przekształci ostatecznie z naszą pomocą Unię w imperium niemieckie, zaś wszystkie pieniądze, które teraz Berlin wyda, odbierze sobie później z nawiązką. Oczywiście zwolenników darmowego lunchu nic nie przekona, chociaż dotychczasowe doświadczenia wskazują jasno, że straty powodowane napływem dotacji z Unii mogą być większe niż korzyści. Chodzi nie tylko o to, że 84 centy z 1 euro wracają do Niemiec, u których się zapożyczamy i gdzie kupujemy dobra inwestycyjne, ale także o nietrafność wielu inwestycji typu akwaparki w każdej wsi zamiast inwestowania w innowacyjność. Skutkiem jest skostnienie systemu i zwycięstwo psychologii: robimy wszystko, by otrzymać dotacje, a nie żeby wymyślić coś oryginalnego, nie myślimy jak zarobić, ale jak dostać. Najgorszą konsekwencją jest rozrost biurokracji, który leży tylko w interesie aparatów partyjnych. Ich siła zależy przecież od liczby synekur do rozdysponowania między znajomych królika. A ktoś musi te setki stron formularzy oceniać. Psychologię kapitanów przemysłu zastępuje psychologia lokai.

Dr Jerzy Targalski

(Jozefdarski.pl)

Komentarze (25):

ala wilk2020.06.17 12:12
Prawica woli strefę rublową
Olej2020.06.17 9:39
.... Czy jest gorsza niewola od pisiej?.... Jest !!!!!! Niewola idiotyzmu !!!!
MATKA2020.06.17 8:07
Czy jest gorsza niewola od pisiej?
anonim2020.06.17 6:30
W danej sytuacji, najlepiej kiedy jedni mówią co chcieliby wprowadzić, natomiast inni pracują nad tym jak to umożliwić.
iza2020.06.17 6:29
Innowacyjności nie ma bo prawo autorskie jest pisane przeciwko twórcom, podatki są za wysokie i skomplikowane a władza wszystko nacjonalizuje bo nienawidzi prywatnego jak to komuchy i zazdrośnicy z brzuchami bez dna. To wina partii, nie Niemców i sądów.
Olej2020.06.17 0:14
Najważniejszym elementem siły państwa w obecnym układzie politycznym Polski jest armia i służby specjalne. Od tych ostatnich zależy kształtowanie polityki państwa. Jeżeli w wyborach czy w polityce ujawniają się siły, których istnienie powinno być usunięte przez strukturalny układ lojalnych wobec państwa i jego polityki służb specjalnych, to wnioski są złe. Ofensywność wywiadu i innych formacji, które powinny działać uprzedzająco, nie dopuszczając do sytuacji niebezpiecznych dla państwa, byłaby najlepszą gwarancją i zabezpieczeniem przed tym wszystkim o czym pisze pan doktor Targalski. Dlatego, że mamy taką sytuację jak widać kraj jest rozchwiany i podatny na różne tąpnięcia, co do których nie wiadomo skąd pochodzą i kto jest ich mocodawcą. Możemy się jedynie domyślać i ubolewać że tak jest.
gracz2020.06.17 6:31
Armia i jej "gienierały" dały pokaz odwagi po mordzie smoleńskim a tzw służby specjalne to skorumpowane struktury mafijne.Jest i będzie psie gówno czyli 3rp a nie żadna Polska.Pozdrawiam
polacke2020.06.16 23:24
Tu nie ma czego komentować, od początku do końca prawda i tylko prawda. Tylko kto słucha inteligentnych ludzi.
przytomny2020.06.16 22:50
Jesli nie bedzie Polexitu nasz kraj skonczy marnie. Np lgtb z uni najechalo na Polske i .... robi co chce. A wladze nic, bo.... boja sie uni. Skandal. W tak nieprzykladnej dla nas Rosji pede..two jest zakazane i nikt z uni nawet nie probuje tego zmienic. I mozna jak sie chce ????
J.2020.06.16 22:06
Tak wiele trollow po tym komentarzu, autor musial uderzyc we wlasciwe miejsce!
JanP2020.06.16 21:43
Diagnoza z doopy wzięta.
Olej2020.06.16 21:37
Ciężka diagnoza !
PiS to lewica i masoneria jak PO2020.06.16 21:33
Oto jest głowa drugiej pisowskiej bestii : https://nczas.com/2020/06/11/szumowski-wprowadzi-do-polski-znamie-bestii-potezny-system-przymusowej-inwigilacji/
PiS to lewica i masoneria jak PO2020.06.16 21:24
Oto twarz bestii czyli pisowskiego komunizmu. plus krzywousty bankster MM https://nczas.com/2020/06/16/minister-finansow-przyznaje-ze-nie-bedzie-obnizki-podatkow-bo-to-rozwiazanie-korzystne-dla-wszystkich/
matis892020.06.16 21:14
Interes niemiecki jest już realizowany za PISu przez zamykanie kopalń i pseudo propagandę. Akurat w sarkb narodowy Polski czyli kopalnie. Brawo POPIS.
Glaudiusman2020.06.16 21:11
Tylko daleko od Niemiec. To nasi wyzyskiwacze od wieków, i niczego dobrego po nich nie można się spodziewać. Precz.
ryszard2020.06.16 20:33
To brzmi bardzo prawdopodobnie. Zwłaszcza jeśli chodzi o "umocnienie praworządności ubeckiej, czyli zachowanie zdegenerowanych instytucji państwowych, zwłaszcza sądownictwa, co gwarantuje posłuszeństwo ". Nowe totalitaryzmy zawsze posługują się najemnikami poprzednich reżimów, po pierwsze dlatego że mają od razu fachowych oprawców, a po drugie łatwiej ich szantażować zaszarganą przeszłością.
"Leszek" Keller-Krawczyk o swoje rodzinie:2020.06.16 20:26
„Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” - katolicka kretynizacja polski - ty żydzie i prowokatorze !
katolicka kretynizacja polski 2020.06.16 20:22
to samo myśli PiSi suweren, kaska za darmo to trza popierać kałczyńskiego i jego partię, szkoda że matoły nie widzą jak rośnie przez to zadłużenie polski i ceny w sklepach...
stach2020.06.16 21:03
Nie martw się czerwony cepie
Jan Radziszewski2020.06.17 2:09
+++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi.
żydek z Kremla Reytanow Radziszewski Keller2020.06.16 20:19
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! Obejrzyj nasze widea a dowiesz się nie tylko "prawdy" ale złapiesz prawdziwego chińskiego wirusa i wraz ze Sputnikiem zniszczymy ci komputer. A wiesz dlaczego? 𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐓𝐘𝐍𝐀 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
Jan Radziszewski2020.06.17 2:04
żydzie z kremla Keller nie wklejaj Mojego nazwiska bo i kara blisko Pouczenia Pan 13.03.2020 Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen.
Leszek 2020.06.16 20:11
Sośnierz: Twój samochód będzie cię śledził! Nowe pomysły PiS na inwigilację || NCzasTV https://www.youtube.com/watch?time_continue=117&v=3VZj1vPtfKw&feature=emb_title
anonim2020.06.16 20:54
Ten sam Sośnierz co to mówił, że nie potrzebna komunikacja państwowa bo każdy może sobie kupić samochód? Prywatyzacyjne pomysły Konfy niczym nie różnią się w skutkach od tego co Konfa wieszczy w ramach realizacji ust. 447 a co można określić jako korwinowski ekonomiczny darwinizm. Czyli: przetrwają najsilniejsi. Biorąc jednakże miłość Konfy do PO i to, że p. Rafcio jest z Bildelbergów to Konfa na pewno popiera totalną inwigilację i to w czystym wydaniu sorosowskim.