19.10.19, 09:42Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Dr Jerzy Bukowski: Senacka lekcja dla prezydenta Dudy

Senacka lekcja dla prezydenta Dudy

Wyniki wyborów do Senatu mają jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt oprócz utraty większości w wyższej izbie parlamentu przez Zjednoczoną Prawicę. Ponieważ odbywają się one w okręgach jednomandatowych, można na ich podstawie snuć prognozy dotyczące przyszłorocznej walki o prezydenturę.

Jest raczej pewne, że w pierwszej turze każde z ugrupowań opozycyjnych wystawi swojego kandydata, bo przecież w ten sposób buduje się polityczną tożsamość. Dopiero w drugiej - a wydaje się wysoce prawdopodobne, że do niej dojdzie - wszyscy przeciwnicy obecnego obozu rządzącego postawią na tę osobę, która uzyska najlepszy rezultat.

Przed Andrzejem Dudą (chyba nie ma już wątpliwości, że to on będzie ubiegał się o reelekcję) i jego zapleczem stoi więc poważne i trudne zadanie. Skoro w wielu okręgach wyborczych do Senatu kandydaci ZP przegrali - niektórzy boleśnie - i z rywalami z opozycji, i z politykami określającymi się jako niezależni, podobnie może być w przyszłym roku.

Dlatego obecny Prezydent RP powinien już rozpocząć energiczną, podobną do tej sprzed czterech lat, kampanię wyborczą. Na razie jest sam na placu boju, gdyż ugrupowania opozycyjne - zwłaszcza Koalicja Obywatelska - nie wyłoniły jeszcze swoich faworytów. Ten czas trzeba jak najlepiej wykorzystać.

Jerzy Bukowski

Komentarze

anonim2019.10.19 22:43
Ubierzmy się wszyscy w różowe majtasy i staniki, obroże ze smyczkami na szyjki i paradujmy!
anonim2019.10.19 22:42
Jeżeli Prezydent i rządy mają być papierowe, to już faktycznie oddajcie koronę Sorosowi, po co się wygłupiać i tracić czas!
anonim2019.10.19 22:39
A już ten Mistewicz co wypisuje to już lepiej nie mówić. Czy on rzeczywiście uważa, że to jakieś prymitywy głosują na PiS, chyba mu głowę zaparowało. Oczywiście że kandydat Zjednoczonej Prawicy musi prezentować poglądy swego ugrupowania. To nie jest kwestia opinii, to jest kwestia stosunku do suwerenności w polityce, kontynuacji najlepszych tradycji w kulturze, prawdy i dezideologizacji w nauce,mediach, sprawiedliwości w prawie, tu nie ma miejsca na kompromisy. Tu jest miejsce dla zagubionych na opamiętanie!
violencja2019.10.19 21:57
https://prawy.pl/100058-jerzy-robert-nowak-duda-to-samo-zlo-wywiad/
anonim2019.10.19 20:36
Czytam teraz Panią Jakubowską i zastanawiam się, a co jeżeli by się okazało, że będzie to ostatnie 7 miesięcy wolnych rządów w Polsce? Co wtedy? Jak takie ostatnie 7 miesięcy powinno się wykorzystać?
Contral2019.10.19 20:23
Prezydent A. Duda może robić kampanię w podobny sposób jak A. Kwaśniewski. Jakby ktoś nie wiedział to prezydent Aleksander Kwaśniewski był prezydentem przez dwie kadencje.
Lech Keller-Krawczyk - żyd, homo, pedofil2019.10.19 14:35
Kim jest ten: 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - 𝐧𝐢𝐤𝐭 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 ? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Wszystko jest jak byk jest w archiwach Frondy. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka, towarzysz towarzysza - menda 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭.
Daniel2019.10.20 1:32
Poczytaj jeszcze o nim w IPN, tam też jest zarejestrowany jako SB-k. Ma nawet nadany numer. Ktoś o nim już nie raz pisał, spisałem ten numer IPNu : BU 0604/854 , 18660/V -akta osobowe. Możesz zajrzec tam też.
anonim2019.10.19 13:10
Duda już zaczął kampanie wyborczą, powiedział że "pomoże" nauczycielom by mieli wyższe pensje, skończy się to pewnie tak jak "pomoc" frankowiczom!
StanPio2019.10.19 12:15
Andrzej Duda nie zostanie ponownie wybrany przez Społeczeństwo pragnące dobrej zmiany, jeżeli prezydent „Jajako prezydent” nie załatwi spraw: Ujawnienia Aneksu WSI; Odtajnienia protokołów komisji IPN badającej niemiecką zbrodnię w Jedwabnem i odtajnienia wniosku o przerwanie przez IPN ekshumacji w Jedwabnem; Nie pokaja się o przebaczenie za zawetowanie ustaw w sprawie naprawy sądownictwa; Nie załatwi z własnego wniosku sprawy degradacji sowieckich oficerów i generałów z zawetowanej przez niego ustawy; Nie odrzuci pseudodoradców z BBN z Solochem na czele; Jeśli nie doprowadzi do stworzenia Strategii Obronności Polski połączonej z lokalnymi i regionalnymi systemami działania w sytuacji stanu wojny, w tym wojny hybrydowej i ideologicznej. Wątpię czy jest do tego zdolny. Oby był! Niech go Pan Bóg i jego patron święty Andrzej Bobola, obrońca Polski, wspomaga. Tak nam dopomóż Bóg! W sądach obecnie jest 26 tysięcy pozwów esbeków i ich współpracowników o przywrócenie emerytur. A Czarzasty drwi z Polaków, że gdyby nie Armia Czerwona, Smiersz, 130 tysięcy wyszkolonych sowieckich agentów POP (Pełniący Obowiązki Polaków), czerwony Związek Nauczycielstwa Polskiego z kochanką Stalina Wandą Wasilewską i Pułkownicy NKWD, jak Cimoszewicz i jego pomiot, to nie byłoby Polski.
Jarek2019.10.19 11:59
"Dlatego obecny Prezydent RP powinien już rozpocząć energiczną, podobną do tej sprzed czterech lat, kampanię wyborczą. Na razie jest sam na placu boju, gdyż ugrupowania opozycyjne - zwłaszcza Koalicja Obywatelska - nie wyłoniły jeszcze swoich faworytów. Ten czas trzeba jak najlepiej wykorzystać." Najlepiej kolejnymi kłamstwami w sprawie frankowiczów. Obietnice z poprzedniej kampanii: Obniżenie wieku emerytalnego - to było najprostsze, ale doprowadzi ludzi do nędzy, ale PISowi i urzędującemu prezydentowi na ludziach w wieku emerytalnym nie zależy - mają PIS i ZUS wspierać czynem i umierać przed terminem przejścia na emeryturę. podniesienie kwoty wolnej od podatku z 3 091 zł do 8 002 zł. - klapa pomoc dla frankowiczów -klapa . Za radą pana "doktora" obecny prezydent powinien ".. już rozpocząć energiczną, podobną do tej sprzed czterech lat, kampanię wyborczą." Znów pełną pustych obietnic?
Emilia2019.10.20 1:19
Jarek ! Wiele nie rozumiesz ! NIEPOTRZEBNIE KRZYCZYSZ! TO JEST SUPER, ŻE WRÓCILI DO POPRZEDNIEGO WIEKU EMERYTALNEGO ! NIE KAŻDY DAŁ RADY DOPRACOWAĆ DO 67 ROKU - ZŁE ZDROWIE ! A CI CO CHCĄ TO I TAK MOGĄ DALEJ PRACOWAĆ ! Wiek emerytalny jest obniżony do 65 lat dla mężczyzn, a dla kobie do 60 ! Doprowadzi to do nędzy, piszesz? OTÓŻ NIE ! Nie znasz Ustawy emerytalnej! WIEK EMERYTALNY JEST PRAWEM, NIE OBOWIĄZKIEM ! CZY TO ROZUMIESZ? TO JEST WSPANIAŁE ! ZNACZY, ŻE JAK CHCESZ TO MOŻESZ ODEJŚĆ W WIEKU 65 LAT, ALE NIE MUSISZ! Możesz nadal pracować, abyś tylko dał radę, ile chcesz ! Pracodawca nie ma prawa cię zwolnić z tego powodu ! Przeważnie robi się tak, że z ZUSu bierze się emeryturę i w dalszym ciągu się pracuje! Masz dwie płace! A składki z tej pracy i staż wliczone będą do podstawy emerytury i dostajesz większą emerytę! Tylko musisz zadbać, żeby samemu zanieść do ZUSu zaświadczenie z pracy, że pracujesz jeszcze , opłacasz składki i prosisz o doliczenie obecnej pracy! Ponadto wchodzą już teraz PPK tj. Pracownicze Plany Kapitałowe , gdzie Pracodawca będzie potrącał za zgodą pracownika jakiś procent z płacy! Będzie to wyłącznie twoja kasa, na twoje oddzielne konto, jak skończysz pracę ! Nie tak jak było z OFE, gdzie Tusk wszystkim nam zabrał prawie 250 mld, zł. Pamiętasz to chyba? Poczytaj sobie o PPK. Jestem ekonomistką i tak się za dużo już rozpisałam. Myślę, że wyjaśniłam ci . Pozdr.
XYZ2019.10.19 11:54
Dialog nie wystarczy,ludzie będą chcieli kolejnego socjalu.Co by tu jeszcze można obiecać by lud to kupił?
anonim2019.10.19 11:32
Oczywiście, że musi zacząć od okręgów w których rządzący przegrali. Ci, którzy mieli z Prezydentem osobisty kontakt, nawet przed objęciem prezydentury, bardzo chwalą jego umiejętność dialogu i szacunek dla różnorodnych stanowisk.
XYZ2019.10.19 10:10
Zapewne już sobie uszykował narty,a pierwsza dama uczy się tekstów przemówień.Ciekawe czy ktoś będzie chciał ją słuchać jak do tej pory milczała.
anonim2019.10.19 10:09
To racja ostatnie wybory pokazały jak NIESAMOWITY WPŁYW MAJĄ MEDIA - kto czego słucha i ogląda TAK BĘDZIE GŁOSOWAŁ - pomimo faktów i parametrów gospodarczych. MEDIA TO 1 WŁADZA