Dr Jerzy Bukowski: Jeśli nie Schetyna, to kto? - zdjęcie
03.01.20, 08:29(fot. epp/flickr/CC BY 2.0)

Dr Jerzy Bukowski: Jeśli nie Schetyna, to kto?

3

Jedno z najważniejszych pytań dotyczących najbliższej przyszłości polskiej opozycji brzmi: czy Grzegorz Schetyna zostanie po raz kolejny wybrany przewodniczącym Platformy Obywatelskiej?

Chociaż jego pozycja wydaje się być coraz słabsza, a kandydatów do schedy po nim przybywa, to jednak umiejętności pozyskiwania przezeń działaczy terenowych nie pozwalają na udzielenie negatywnej odpowiedzi na powyższe pytanie.

PO z pewnością potrzebna jest zmiana pokoleniowa, ale Schetyna nie ma poważnych konkurentów. Joanna Mucha, Bartosz Arłukowicz, Borys Budka i Bogdan Zdrojewski to przysłowiowe „cieniasy”, którym sukces może przynieść tylko i wyłącznie poparcie ze strony Donalda Tuska, z którego opinią nadal liczą się wszyscy platformersi.

Osobiście uważam, że jeżeli dotychczasowy przewodniczący zdecyduje się ubiegać o reelekcję, to odniesie sukces, chyba że Tusk otwarcie wezwie do głosowania na któregoś z jego kontrkandydatów.

Jerzy Bukowski

Komentarze (3):

Polak Ateista Dumny Gej 2020.01.3 13:12
schetino twoja złodziejska mafia się rozpiep.....y---a taki byłeś kozak i co zUPA blada---dziadu
GIENIU2020.01.3 12:33
To kretyn Grodzki
jula2020.01.3 10:31
Tak czy siak PO już nie ma ,jasne, że są struktury,biura,członkowie ale jako partia polityczna nie istnieją : nie ma programu , żadnych poważnych analiz ,żadnych autorytetów , Rzońca i Balcerowicz nie są dla myślących , pierwszy rząd działaczy to zgrane , unurzane i wulgarne wytrzebione tryki . Post PO-wscy samorządowcy to porażka, jak niewydolny i niezborny Trzaskowski, jak prowincjonalna Dulkiewicz bredząca o egzotycznych gościach i paradująca pod planszami z waginami na dzień przed Bożym Ciałem, czy ten z Legionowa obleśnie żartujący z urzędników miejskich , pasujący do stylistyki feudała ,śliniącego się na myśl o prawie pierwszej nocy . -... A to PO właśnie... . (sarkazm z cytatem)