Dr. J. Targalski: W interesie Niemiec jest słaba i zależna Polska  - zdjęcie
13.07.20, 09:28Dr Jerzy Targalski/YT/Telewizja Republika

Dr. J. Targalski: W interesie Niemiec jest słaba i zależna Polska

13

Cały czas słyszę, że mamy dobre stosunki z Niemcami i nie powinniśmy ich psuć. Rozumiem, że te dobre stosunki polegają na oficjalnych uśmiechach i konsekwentnym działaniu, którego celem od pięciu lat jest obalenie legalnego rządu i zastąpienie go wykonawcami berlińskich dyrektyw. Nie chodzi o to, by rząd cofał się przed groźbami, lecz by sam wiedział, co robić, by Berlin był zadowolony.

Innym wyrazem owej dobroci jest atak na Polskę i wszelkie próby reform, systematycznie prowadzone za pośrednictwem Komisji Europejskiej, TSUE, europarlamentu i niemieckich mediów. Jeśli to są dobre stosunki, to może lepsze byłyby złe. Moment zerwania z udawaniem szybko się zbliża, gdyż Niemcy wprowadzą zarówno zielony ład, jak i uzależnią rozdział środków od praworządności, oczywiście ocenianej zgodnie z ich interesem. Czy wtedy nadal będziemy głosili, że niemiecka Unia jest na równi ze Stanami Zjednoczonymi filarem naszego bezpieczeństwa i rozwoju? Podziału na Niemcy jako głównego partnera gospodarczego i USA sojusznika wojskowego na dłuższą metę nie da się utrzymać. W interesie Niemiec jest, byśmy mieli gospodarkę słabą i zależną, aby nie mogła ona wyrwać się z położenia dodatku do gospodarki niemieckiej. Dla Amerykanów im nasza gospodarka silniejsza, tym lepiej, gdyż wtedy będziemy mogli wydawać jeszcze więcej pieniędzy na zakupy sprzętu wojskowego w USA. Podejście czysto handlowe, ale dlatego realne. Dla nas priorytetem powinno być rozszerzenie amerykańskich inwestycji, gdyż wtedy ich wojska będą miały czego bronić. Prawdą jest, że Amerykanie nie spieszą się ze wsparciem dla naszej gospodarki (inwestycji), ale z ich punktu widzenia sytuacja jest niepewna, gdyż znaczna część Polaków chce, by Polska była dodatkiem do Niemiec.

 

Dr Jerzy Targalski

Komentarze (13):

Jan Radziszewski2020.07.13 15:46
Biedne Budiet Niemcy bo zostanie ich tyle co pod Dębem. te tzw. wielkie plany o podboju Europy zawiodą po raz kolejny !! +++ Dlatego nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie
braki2020.07.13 12:53
już niemcy wypychają wojska okupacyjne ze swoich terenów, za chwilę bundeswehra urośnie w siłę a my okupujemy ich tereny.
braki2020.07.13 12:48
już niemcy wypychają wojska okupacyjne ze swoich terenów, za chwilę bundes
Realpol2020.07.13 12:10
To Niemcy powinny bardziej dbać o dobre stosunki z Polską. Na przykładzie Rosji - też tak mówiono, żeby nie psuć stosunków a proszę, Rosja w nędzy, Polska niezależna energetycznie. To Rosja psuła dobre stosunki a teraz to robią Niemcy. Dziękuję za uwagę.
AAAtomek2020.07.13 10:58
Nigel Farage @Nigel_Farage Good to see a Eurosceptic win in Poland. 10:17 AM · 13 lip 2020
Zatroskany2020.07.13 10:52
Ciekawe że niemieckie gazety, jakoś tak dziwnie, jakby opluwały Polskę tuż przed wyborami, Urszulo. Dajesz się zwodzić, albo jesteś agentem specjalnej troski.
Urszula2020.07.13 10:43
Panie Targalski, Niemcy sa naszym największym partnerem handlowym. Więcej im sprzedajemy niż od nich kupujemy, a to jest istotne w wymianie handlowej. Niemcy obecnie, a szczególnie Angela Merkel to jedyny kraj, który broni polskiej sprawy w UE. Kiedy niechętne nam Szwecja, Finlandia czy Francja chcą uzależnić unijną pomoc od przestrzegania praworządności i tym samym Polski tej pomocy pozbawić, jedna Angela Merkel broni Polski. A wy w drodze rewanżu opluwacie Niemcy ile wlezie. Tacy jesteście podli. Jesteśmy uzależnieni od Watykanu i uzależniamy się od USA. To nas będzie drogo kosztować, ale dla was to drobiazg. Polak zawsze głupi będzie. Może krzyczeć o wolności, honorze i dumie, ale tych cech nie posiada.
Jerry2020.07.13 10:50
Pani Ursula , do szkoły marsz- uczyć się czytać ze zrozumieniem. No chyba ,ze Pani marzy o nagrodzie np. Rathenaua.
Zatroskany2020.07.13 10:38
Cóż ma rację Targalski taka była i jest POlityka Donaldzika.
taro2020.07.13 10:30
niemcy chowia sie za unia europejska i poprzez jej macki uzyskuja to co zaplanowali, no nie zawsze, ale nie rezygnuja, To ze prezydent ma jeszcze jedna kadencje, to jest totalne rozczarowanie w szeregach niemieckich, oczekuja ,,problemow,,ktore oczywiscie beda musieli zwalczac,by zachowac czastke demokracji w unijnym proletariacie. Ich wypowiedzi na temat ,,konserwatyzmu,, w Polsce,katolicyzmu, demokracji sa bardzo negatywne i co dla nich najwazniejsze beda walczyc w naszym kraju z ,,homofobia,,
Polak2020.07.13 9:44
W takim razie wg "logiki" towarzysza Targalskiego Niemcy powinni byli wspierać PiS.
taro2020.07.13 10:31
nie ,niemcy maja sie zajac swoja morda i na niej wyciskac swoje pryszcze,a nie szukac ich u nas.
Bogo2020.07.13 9:36
"Nie rozdziobią nas kruki, nie rozszarpią na sztuki..... I ruszaj się Bruno idziemy na piwo, niechybnie brakuje tam nas...."No i co zasrańcy. Teraz dokończyć reformę sądów, zwolnić połowę darmozjadów z administracji samorządowej i repolonizować te szwabskie media.