Doskonałe notowania Dudy, wyjątkowo dobre - Sejmu - zdjęcie
20.11.19, 15:49fot. Jakub Szymczuk KPRP

Doskonałe notowania Dudy, wyjątkowo dobre - Sejmu

17

Prezydent Andrzej Duda cieszy się wysoką popularnością w narodzie. Według badania CBOS jego działania pozytywnie ocenia 65 proc. Polaków. To aż o 20 proc. więcej osób niż dobrze oceniających pracę Sejmu.


Tylko 29 proc. Polaków źle ocenia prezydenturę Dudy. 6 proc. nie ma na temat jego działań zdania.


CBOS zwraca uwagę, że notowania posłów, choć tylko 45 proc. dobrze ocenia ich pracę, i tak są najlepsze od... 1998 roku. Sejm źle ocenia 39 proc. ankietowanych.


Widać stąd, że dzięki rządowi PiS w ocenie Polaków jakość prac parlamentu zdecydowanie wzrosła i Sejm rzadziej jest postrzegany negatywnie.


Nienajgorsze są też notowania Senatu, bo tutaj 39 proc. ma zdanie pozytywne, a negatywne mniej - 35 procent. Przy tym Senat dla wielu rodaków jest raczej enigmatyczną izbą parlamentu - aż 29 proc. badanych nie ma zdania na temat jego działalności. Także tutaj widać jednak poprawę notowań: poprzednim razem więcej zadowolonych niż niezadowolonych z prac Senatu było ostatni raz 2008 roku.

bsw/polskie radio

Komentarze (17):

MM2019.11.21 11:55
Mało wiarygodne... CBOS to prorządowy sprzymierzeniec. Pojechali do typowego elektoratu PIS, czyli gdzieś na wieś do ludzi prostych z wódką, powiedzieli, co mają zaznaczyć i hola.
Adv2019.11.21 11:53
Czyli jednak prawda... demokracja to ustrój głupców.
anonim2019.11.21 11:51
Propaganda dla naiwnych... mała próba badana, nie wiadomo skąd. Sondaż robiony na zamówienie pod grupę docelową.
ewa2019.11.21 0:34
Myślę, że najbardziej POpiera Dudę oPOzycja. Jak Duda przerżnie to "el comandante" musi rozwiązać sejm a wtedy nie wszyscy zostaną podobnie wybrani
anonim2019.11.21 11:49
Lepiej nie myśl...
Björn Karlsson2019.11.20 19:14
Panie Prezydencie Rzeczypospolitej! Niech Bóg Pana prowadzi a Królowa Polski ma w swojej opiece. Jest Pan godnym człowiekiem, którego naród nie powstydzi się na arenie międzynarodowej. Ze łzami w oczach oglądaliśmy całą relację z zaprzysiężenia. Polacy oddychają teraz powietrzem prawdziwej wolności. Pełni podziwu jesteśmy dla Pana umiejętności,wiedzy i przemówień ( bez kartki ). Ludzie to doceniają i doceniać będą. CHWAŁA PREZYDENTOWI ANDRZEJOWI DUDZIE!
Zosia2019.11.20 19:13
Jestem zachwycona nowym Prezydentem i jego rodziną. Wysocy, przystojni ludzie o bardzo miłej aparycji. Ale najbardziej jestem zachwycona Matką i Ojcem Pana Prezydenta. Bałam się, że znowu 'wygra' Komorowski, ale Opatrzność czuwała, żeby wygrał pan Duda. Pilnujmy tego Człowieka, bo nienasycone antypolskie swołocze już zaczynaja atakować Prezydenta, coś na wzór Lecha Kaczyńskiego.
anonim2019.11.21 11:46
Prymitywy prożydowskie wszystko kupią... dobitnie widać to na twoim przykładzie. Nepotyzm i służalstwo - tym najbardziej zasłynął dla Polski.
Mirek T2019.11.20 19:12
Jak patrzę na te zdjęcia z Panem Prezydentem RP to aż się serce raduje i napawa nadzieją że jeszcze dożyję Polski w dobrobycie. Wszystkiego najlepszego Panie Prezydencie RP, Andrzeju Dudo ! Szczęść Boże, Panu i Pańskiej Rodzinie!
BiegunkaProrocza2019.11.21 0:11
Żeby ci tylko zwieracze i mięśnie kegla nie puściły. Bo będzie trzeba duuużo sprzątać. A patriocie nie wypada się tak po prostu wykasztanić na rzadko w galoty.
Piotr Nowak2019.11.20 19:12
My, Polacy, mamy najlepszego i najgodniejszego Prezydenta wszechczasów – to Andrzej Duda ! Tyle co ten człowiek tylko przez kilka lat zrobił dla Polski – to ogromne osiągnięcia. Nie będę wymieniał poszczególnych jego zasług, bo lista jest bardzo długa, ale w dziedzinach takich jak bezpieczeństwo Polski i pokoju na świecie, służbę Polakom, reprezentowanie państwa polskiego, propagowanie przedsiębiorczości i biznesu, obronności kraju oraz rozwoju Polski i Europy nasz Prezydent brał czynny, intensywny i systematyczny udział ! To jest Prezydent wszystkich Polaków – jedynie z wyjątkiem tych, którzy tego nie chcą lub sobie tego nie życzą. To są w większości ludzie pochodzący ze wschodu (Rosja) lub zachodu (Niemcy). Oni pochodzą od innej małpy. Andrzej Duda jest naszym kandydatem na Prezydenta III RP na drugą kadencję. Niech Bóg ma go w swojej opiece !!!
StanPio2019.11.21 1:08
Co takiego zrobił Duda "Jajako"? Pomógł frankowiczom? Nie zawetował ustaw o Sądzie Najwyższym i drugiej naprawczej? Ujawnił Raport o WSI? Nie chcą go ujawnić, bo może płatni zdrajcy zostali przewerbowani i nakazano, że teraz trzeba ich chronić? Nie zawetował Ustawy degradującej płatnych agentów NKWD, GRU i Smiersz - oficerów sowieckich? Odtajnił może dwa protokoły dotyczące ekshumacji w Jedwabnem? Nie zachowywał się jak lokaj pośród gangsterów żydowskich? Jak szybko tego nie naprawi to wśród patriotów nie ma szans. Jak A. Duda "Jajako" zawetuje ustawę „zusowską”, to na pewno nie zostanie ponownie prezydentem. Zlikwidować "przywileje zusowskie! Jak firmę stać na horrendalnie wysokie płace, to powinno być stać również na zwiększony ZUS. A prezesi z wysokimi zarobkami i tak podniosą sobie pensje do maksymalnie możliwej wysokości. Bo ich pensje i ZUS płacą emeryci obecni i przyszli w cenach produktów. Ograniczenie wpłat na ZUS powoduje, że to wszyscy konsumenci muszą w podatkach złożyć się na brakujące pieniądze w ZUS. Składki ZUS powinni płacić wszyscy bez wyjątków i ograniczeń, w tym sędziowie, prokuratorzy, policjanci, loże, mafie i służby. A emerytury z ZUS powinny być ograniczone do maksimum czterokrotności najniższej emerytury! Dlatego, że to średnio-biedna część społeczeństwa zbudowała gospodarkę, majątek państwowy i prywatny, w tym aktywa banków i wszystkich innych łupieżców w systemie wolnego rynku łupiestwa lokalnego i globalnego. Oczywiście, dzisiaj bogaci będą płacili na emerytury dla biednych, bo ich obrabiają z pensji i majątku, ale w przyszłości, biedni będą płacili wysokie emerytury dla bogatych. Jak będą mieli wysokie pensje! I o to właśnie mają zadbać ci dzisiejsi bogaci! Sprawiedliwie! Trzeba wymusić ustrojowo, żeby dzisiejsi bogaci zadbali, żeby dzisiejsi biedni stali się dostatecznie bogaci, aby płacić im wysokie emerytury.
anonim2019.11.20 17:53
BRAWO PiS BRAWO ANDRZEJ DUDA - TAK TRZYMAĆ !!!!!!!
BiegunkaProrocza2019.11.21 0:09
Brawo Wielka KUPA !!!!!!
PodrygujeNaSznurkachMarionetkaDudaKrólewnaŚnieżka2019.11.20 17:07
Wyborcy PiS mają mentalność dziecka po potrójnym zapaleniu opon mózgowych z powikłaniami kiłopochodnymi. Dostają podarki + więc się cieszą. Nie pojmują, że płacą za nie x2 z własnej kieszeni. Codziennie widzą marionetkę prezydencką w Kurwizji i klaszczą, bo lubią teatrzyk. Nie rozumieją, że Breżniew z Żoliborza pociąga za sznurki, żeby Duda wykonał skłon przed Danielsem, klęknął przed biskupem albo rozpłaszczył się u stóp handełesa Trumpa.
Mirek T2019.11.20 18:49
Znowu nie pojmujesz ? – ależ ty musisz być tępy ! Większymi głupcami od polityków PO są tylko ich wyborcy !!!
Lennon2019.11.20 15:57
To co jest nie tak z sejmem?