Donald Trump: ,,Toczy się wojna przeciw chrześcijaństwu’’ - zdjęcie
06.07.20, 15:06Fot. Screenshot: YouTube (Guardian News)/ Frankie Fouganthin, via: Wikipedia CC 4.0

Donald Trump: ,,Toczy się wojna przeciw chrześcijaństwu’’

39

Prezydent Donald Trump po raz drugi w ostatnim czasie zgodził się z poglądem katolickiego autora i zarekomendował go czytelnikom i widzom. W czerwcu wyraził na Twitterze uznanie dla listu arcybiskupa Viganò, który hierarcha skierował do niego, i zalecił każdemu jego lekturę. Obecnie prezydent USA na Twitterze zwrócił uwagę na wywiad, jaki dr Taylor Marshall udzielił sieci kablowej One America News (OAN): „Dr Taylor Marshall, autor. „Toczy się wojna przeciwko chrześcijaństwu”.

Dr Taylor Marshall to znany amerykański tomista, autor książek z dziedziny filozofii, teologii, a także fikcji literackiej, popularny wśród kręgów tradycjonalistów blogger i vloger. Jego najnowsza książka to Infiltration. The Plot to Destroy the Church from Within (Infiltracja. Spisek, by zniszczyć Kościół od wewnątrz). Jack Posobiec przeprowadził z nim wywiad dla OAN na temat obecnego kryzysu w Ameryce. Dr Marshall zauważył w nim, że tak naprawdę toczy się w Stanach Zjednoczonych wojna przeciwko chrześcijaństwu.

W obecnych zamieszkach i protestach w Stanach Zjednoczonych „nie chodzi tylko o pomniki Jerzego Waszyngtona czy Theodore’a Roosevelta. Oni atakują teraz chrześcijańskie symbole, krzyże, pomniki. I to wyjawia sedno sprawy i że to nie jest tylko polityka. Tak naprawdę jesteśmy w trakcie wojny o istotę cywilizacji. (...) Dobro, jakiego doświadczyliśmy w naszej cywilizacji, wyłoniło się z kultury chrześcijańskiej. A ci ateiści, ci socjaliści, ci marksiści wiedzą o tym i atakują to” – powiedział dr Marshall.

Amerykański tomista zwrócił uwagę na fakt, że ataki na pomniki katolickich świętych nie mają żadnego związku z rasizmem, uciskiem czy polityką, ale są bardziej próbą „wymazania chrześcijańskiej pamięci, wymazania cywilizacji chrześcijańskiej”. Na przykład św. Junipero Serra, którego dwa pomniki zostały niedawno zburzone, był misjonarzem Kalifornii i bronił godności i praw rdzennych mieszkańców Ameryki. Św. Ludwik, którego monumentu katolicy bronią przed zniszczeniem, żył w XIII wieku, kiedy nie istniał handel niewolnikami.

Dr Marshall, mówiąc o prezydencie Trumpie, przyznał, że badania opinii publicznej nie wskazują na jego wygraną w wyborach. Ma jednak nadzieję, że Amerykanie nie będą chcieli żyć w kraju, w którym panuje chaos i że zrozumieją, że choć Trump nie jest doskonały, to przecież nikt nie jest doskonały, z wyjątkiem Boga, a reelekcja obecnie urzędującego prezydenta może zagwarantować w USA pokój i zachowanie tego, co dobre w amerykańskim stylu życia.

 

jjf/LifeSiteNews.com, YouTube

Komentarze (39):

Alex2020.07.12 17:51
swieta prawda.
Janusz z Kolonii2020.07.11 18:56
Ze wielkiem smutkiem stwierdzam, że panoszy się tutaj wiele polszewickich mend i karaluchów. Czuje się to w ich załganych pustych sloganach, pełnych wulgaryzmów i nienawiści do Polski, USA i patriotów wszystkich krajów. Co z nimi zrobi? Myślę, że różaniec na demonrats wszelkiej maści, jak nazywają bolszewików na zachodzie to najlepsze lekarstwo. Wtedy nawet sama Angela M, agentka z NRD, dostaje drgawek.
Anonim2020.07.7 7:22
Wszystko na to wskazuje, wina Ludwika IX polegała na tym że spalił "Talmud". Chrześcijanie byli przerażeni bijącą z niego nienawiścią i pogardą zarówno do Chrystusa jak i do nie Żydów.
wera2020.07.6 21:32
toczy się wojna przeciwko wyzyskowi katolickiemu...który sponiewierał słowa Jezusa: oddajcie cezarowi to co należy do cezara...państwa okradane są przez kościół katolicki, który nie płaci podatków
Klapaucjusz2020.07.6 19:40
Wypada pogratulować chrześcijaństwu nowego obrońcy: rozwiódł się 2 razy, zbankrutował 6 razy, notoryczny łgarz, oszust podatkowy i facet, który przechwalał się “łapaniem kobiet za cipy”. Wielu z jego współpracowników i znajomych siedzi, siedziało albo będzie siedzieć w więzieniu: między innymi Jeffrey Epstein, Paul Manafort, Roger Stone, Michael Cohen, itd…
***2020.07.6 19:55
No widzisz, jak chcesz to możesz gratulować. Konstytucji czasem nie łamał? Krzyczy ktoś "będziesz siedział?" O chrześcijaństwo się nie martw, da sobie radę.
Jana2020.07.7 10:52
Kłamiesz starając się wrzucić te głupoty na ramiona prezydenta Trump’a.Musiałbyś wejść na b.wysokie drabiny,żeby sięgnąć. Jak mały szczeniaczek może oszczekać olbrzyma?
Seks kamerki2020.07.6 17:15
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Nietoperz2020.07.6 19:31
To ty jesteś od tej sexedukacji w szkołach ?
Sandra2020.07.6 20:39
To fundacja założona przez Biedronia i pannę Grodzka.
Styki2020.07.6 17:09
Polecam bardzo ciekawy wyklad Wincentego Laszewskiego https://www.youtube.com/watch?v=LV-EJQzWr4M Naprawde warto posuchac te ponad 2-godziny
JS2020.07.6 16:44
I właśnie, że takie czasy rozwalania Ameryki nadejdą WIEDZIAŁ ! Elon Musk ! On należy do tej grupy i poznał plan już długo wcześniej aby móc przygotować samochód-taran na czasy anarchii na ulicach jak z filmu madmax! Samochód, który zawiezie rannego do szpitala bez jego udziału. Zobaczycie jeszcze więcej, jak wysadzą w powietrze statue wolności (podaję z pewnego objawienia) bo w Ameryce prawdziwej wolności NIE MA ! I nawet za Trumpa jej nie ma, a on sam nie da rady odwrócić tego co przez tyle dekad gniło w tym kraju ! Uważajcie ! Takie czasy przyjdą do Europy ! Wybierzmy prezydenta, który jak to zacznie się dziać, odda władzę nad naszym narodem Panu Jezusowi ! Pozdrawiam
Głośno myślę wolę wirusa niż lewusa2020.07.6 16:39
Może to i dobrze że mamy koronawirusa bo inaczej fala lewactwa rozlałaby się na wszystkie kontynenty.
Foster2020.07.6 16:00
. @BeataMK - dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków.
?2020.07.6 19:09
Nie bajdurz , kacapie !
katolicka deratyzacja Polski2020.07.6 19:11
TVN to cios dziesiec razy gorszego niz WSI,bo to jest propagandowa tuba Putina,do oszukiwania Polakow.
Kara2020.07.6 15:46
Niektórzy w Polsce są jeszcze chyba za głupi aby zrozumiec aktualną walke i obrone Polski.. Parę miesięcy temu czytałam, że jacyś europosłowie francuscy już mówili, że kraje Europy Wschodniej winny się teraz z nimi „podzielić solidarnie imigrantami”. Sami ich sobie na kark ściągnęli, a teraz chcą podrzucić ich nam. Myślą, że frajerów znaleźli. Niestety opozycja chce oddac naszą suwerenność w rece Rosji w "zamian" takzwana wolność laicką a w zamian podrzucić chce nam inne religie ktore niestety nie są takie pokojowe jak moherki Zyjac we Francji widac smutne konsekwencje laicyzmu i przyjmowania imigrantow ...ale takie komentarze jak tu zwolennikow opozycji daje dużo do myślenia ..albo są tak okłamywani przez wrogie telewizje i ich rządzących albo są tak nierozumni zyjac w swoim małym domku nic tak naprawde nierozumiejac cos sie w rzeczywiscie dzieje w świeci i jakoś dziwnie otumanieni nienawiścia do pizddzielcow...brak rozumu i inteligencji sie kłania niestety ..az starch pomyśleć ile takich w Polsce żyje
"Zyjac we Francji...."2020.07.6 15:56
Pourquoi ñ'es-tu pas au travail?
Kara2020.07.6 17:55
je suis ou chômage partiel à cause de Covid19 donc j'ai tout mon temps pour écrire les commentaires :)) et toi Toi? tu touches des allocations familiales ou 500+ ??lol car je vois que tu as largement le temps de rester connecter et écrire des gribouillis loooool
Cher monsieur plombier,2020.07.6 18:25
Je suis ou chômage partiel, mais bien sûr avec ton "frère". - Je suis sur les différents fuseaux horaires et je suis riche indépendamment. - Ne ris pas si fort tu peux te chier dessus! .
Il y a encore une chose...2020.07.6 18:28
votre français suce!
kara2020.07.6 18:34
ah mon pauvre ...on dit pas votre français suce...loool par contre tu peux peux sucer autre chose hmmmmm ..mais pour cela il faut bien connaitre le français loool suce suce suce .....t'aimes bien sucer ??
Kara2020.07.6 18:02
Ps. j'ai oublié te légèrement corrigé lool on dit...Pourquoi tu n'y pas au travail ....lol google traduction n'est pas fiable à 100 %,???? LOOL
Olej2020.07.6 15:44
Opieka socjalna, dobrobyt zdemoralizował społeczeństwa, w tym amerykańskie, ludzie zamiast myśleć jak przeżyć kolejny dzień, miesiąc, chcą jeszcze więcej bez wysiłku, bez pracy. Darmocha socjalna demoralizuje w równoznacznym stopniu co nędza i wyzysk. Dlatego musi być zachowana równowaga przeciwieństw i konieczność stawiania ludziom wyzwań egzystencjalnych. Demokraci rozpoczęli proces dawania motłochowi forsy za darmo, licytacja poszła i każdy następny rząd staje przed wyzwaniem podbijania stawki, której końcem będzie katastrofa Ameryki. Do tego nakłada się komunizacja nizin społecznych, bolszewizowanie uniwersytetów i polityki z tzw. poprawnością myślenia i poglądów. Chciałoby się powiedzieć żegnaj wolności, żegnaj Ameryko !
katolicka deratyzacja Polski2020.07.6 19:18
Typowa ideologia Korwina o motlochu i koniecznosci dyktatury po trupie NARODU i demokracji. Konfederacja to zaprzeczenie rozsadku,katolicyzmu i Narodu.
wsiowy2020.07.6 15:40
Trampek to najbliższa rodzina, skretyniałego kretyna!
Katolik2020.07.6 15:34
Wreszcie Katolicyzm zadał cios złu! PAD przedstawił ustawę, która wydawała się niemożliwa. TVN nawet nie pióknął. PAD wygra i to będzie początek kontrataku chrześcijaństwa.
Zatroskany2020.07.6 15:28
Niech zlikwidują policję, sądy, może jaszcze wojsko... Chińczycy zmażą ich wtedy "gumką do mazania". A oni wcześniej sami się w połowie pozabijają.
AAAtomek2020.07.6 15:26
Trump? Z niego taki chrześcijanin...
How2020.07.6 15:54
would you know, jew?
ASA2020.07.6 15:26
NARODOWCY, WYBORCY PANA BOSAKA WZYWAJĄ DO GŁOSOWANIA NA A. DUDĘ. Zobacz spot, przekaż dalej. https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=bHFvJXDHMvQ&feature=emb_logo
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱🌈2020.07.6 15:33
I pamiętaj katolu, ja Lech Keller-Krawczyk oficyjer LWP jestem jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny. 🌈
hitman2020.07.6 20:24
kkp dalsza cześć twojego opętania widzę albo leki psychotropowe się skończyły?
coto2020.07.6 15:41
Ruch narodowy nie ma stlałego elektoratu, oni dzisiaj glosują na Ruch narodowy a jutro na PiS albo inny SLD.
katolicka deratyzacja Polski2020.07.6 19:22
Komunisci coraz bardziej nerwowi,zaczynaja wypowiadac sie coraz bardziej chaotycznie i bez sensu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.6 15:18
trampek dostanie kopa na PiSdę tak jak PADofil!
katolicka deratyzacja Polski2020.07.6 19:24
Komunistow lokalizuja wulgarnosci ze Wschodu i z Bliskiego Wschodu.
robaczek 2.02020.07.6 15:18
TO JEST KONIEC TRUMPKA!! ale ze wy go też łykacie? to jest większy idiota niż Adrian i Bronek razem wzieci!!!! ;] wiem wiem wiem, idiota ale wasz ;] eh zostaniecie pisiurki same Tylko Polski szkoda ;/
katolicka deratyzacja Polski2020.07.6 19:26
Komunisci tesknia za izolacja Polski.