Dochody z prostytucji... zasilą budżet - zdjęcie
23.07.13, 09:45Pieniądze (fot. Free Digital Photo)

Dochody z prostytucji... zasilą budżet

6

W PKB czarną gospodarkę będzie musiała uwzględnić także Polska. Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, ma to zwiększyć PKB oraz wpłynąć na jego relację do długu. Co więcej, może to zmienić także wysokość składki do budżetu UE.

Do tej pory do PKB wliczano część nielegalnej działalności (np. produkcję i usługi ukrywane w całości lub w części przed organami administracji państwowej w celu unikania płacenia podatków, ceł, akcyzy czy składek na ubezpieczenia społeczne). Teraz pod uwagę mają być brane także nierząd, kontrabanda i narkobiznes.

Zmiany wynikają z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z 21 maja, które wejdzie w życie jesienią przyszłego roku.

Jak przypomina „DGP”, uwzględnienie biznesu w szarej strefie zwiększa PKB średnio 0,5 do 1 proc. W przypadku Polski może to być nawet 16 mld złotych. 

eMBe/Dziennik.pl/Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze (6):

anonim2013.07.23 10:16
@Zed. Nie sil się pan na połajanki, bo do tego trzeba mieć jakąkolwiek wiedzę. PKB - czyli Produktu Krajowego Brutto - nie tworzą podatki. A jeśli mowa o podatkach - Kościół katolicki (ach, jakże dowcipnie przyrównany do mafii! Brawo ten pan!) jak najbardziej je płaci. Poza tym to nie Fronda wymyśliła. Z Bogiem.
anonim2013.07.23 10:56
Nie "zasilą budżet", tylko "zostaną wliczone do PKB, żeby Rostowski mógł zaciągnąć więcej długów". Czyli dzięki temu pieniędzy w budżecie będzie mniej, a nie więcej. Kto pisze te artykuły?
anonim2013.07.23 11:33
Jest to czerpanie zysku z nierządu. UE nisko upadła bo na wielką skalę zajmuje się sutenerstwem. Dalej patrząc, to w przyszłości prostytucja będzie promowana i pod opieką państwa. Będzie traktowana jako następna gałąź dochodu narodowego. Pod tym względem to naziści i komuniści byli bardziej przyzwoici.
anonim2013.07.23 13:50
Do ćwierćinteligentów - słowa "zasilą budżet" to w istocie skrót myślowy. Oczywiście że dzięki tej kreatywnej księgowości dochody z korynctfa zasilą budżet (teraz to niby nie zasilają? Prostytutki nie jedzą? nie kupują ciuchów z vatem? nie mają samochodów?) Co prawda zasilą pośrednio, ale jednak... Po prostu rządy chcą pod zastaw tych dochodów napożyczać kolejne miliardy czegokolwiek.
anonim2013.07.23 14:56
sukinkoty chcą poprawić statystyki aby mydlić nam oczy i doić nas dalej gardzę tymi euromendami w garniturach bardziej niż prostytutkami (prostytutka często nie ma innego wyjścia)
anonim2013.07.23 15:20
Ta decyzja oznacza najprawdopodobniej legalizację prostytucji. Czarny rynek trudno oszacować. Aby być pewnym kwoty PKB wpływy muszą zostać oszacowane w skarbówce. Inaczej będzie to tylko gdybanie. Szykujmy się na Sodomę i Gomorę.