Do Sejmu trafił projekt Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”, mający na celu wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Komitet przekazał już 3,5 tys. podpisów pod projektem.

Komitet „Tak dla rodziny, nie dla gender” zrzesza m.in. takie organizacje jak Instytut Ordo Iuris czy Chrześcijański Kongres Społeczny, które wraz z wypowiedzeniem kontrowersyjnej konwencji, domagają się od polskiego rządu przedstawienia na forum europejskim międzynarodowej konwencji rzeczywiście chroniącej praw rodziny.

Jak podkreślają autorzy projektu, konwencja stambulska błędnie identyfikuje źródła przemocy domowej oraz stoi w sprzeczności z przepisami polskiej konstytucji.

Pełnomocnik Komitetu Marek Jurek zwraca ponadto uwagę na manipulacje w samym polskim tłumaczeniu tekstu konwencji:

- „Ten dokument był sfałszowany, ponieważ w nim pojęcie płeć prawie nie występuje. Bez przerwy powtarza się pojęcie gender, a więc „rodzaj” albo w przypadku francuskiego tłumaczenia gatunek” – podkreśla były marszałek Sejmu.

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy na naszym portalu wyczerpującą analizę zmanipulowanego tłumaczenia tekstu konwencji stambulskiej Grzegorza Strzemeckiego, która dostępna jest [TUTAJ].

Przypomnijmy, że w ub. miesiącu premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zbadania konwencji stambulskiej z konstytucją. Wcześniej podjęcie prac w celu wypowiedzenia dokumentu zapowiadała minister rodziny Marlena Maląg oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

kak/PAP