Do sądu za żarty o gejach - zdjęcie
22.08.14, 11:00Tęczowa flaga - symbol ruchu LGTB (fot. Wikipedia)

Do sądu za żarty o gejach

10

 Popularny włoski tygodnik „Visto” (350 tys. nakładu), który zamieszcza na swoich łamach plotki z życia sfer wyższych i porady kuchenne, okazjonalnie wypuszcza też broszurki z dowcipami nt jakiejś grupy społecznej lub zawodowej. Gdy dziennikarze postanowili sobie zażartować z gejów, rozpętała się burza.

Jak relacjonuje „Rzeczpospolita”, broszurka wywołała bardzo gwałtowne reakcje i ogólnonarodową dyskusję. Włoskie organizacje homoseksualne i tzw. postępowcy uznali, że publikacja jest  przejawem „wulgarnej homofonii, szerzenia przesądów o gejach i dyskryminacji osób homoseksualnych”.

Zażądali, aby w trybie natychmiastowym wycofano tygodnik z kiosków i zorganizowali szeroką kampanię społeczną w której wzywali do  bojkotu pisma. Na Facebooku i wielu stronach internetowych ruszyły akcje zbierania podpisów pod protestami przeciw homofobii w mediach.

Homoseksualiści domagali się też ustąpienia ze stanowiska redaktora naczelnego Roberta Alessiego, mimo że ten w specjalnym oświadczeniu przeprosił za swój „za brak czujności”, tłumacząc się, że nie wiedział o feralnym dodatku, bo od niedawna piastuje swoje stanowisko.  Zapewnił jednocześnie, że „jego tygodnik jest przyjazny ludziom LGBT jak żaden inny”. Mimo to środowiska LGBT zamierzają wytoczyć tygodnikowi proces o dyskryminację na tle seksualnym.

Przed żadnymi zemsty organizacjami gejowskimi nie zamierza jednak kajać się dyrektor wydającej „Visto” Mediagroup Federico Silvestri. Zapowiedział, że wydawnictwo nie podda się homoterrorowi, nie wycofa dodatku z dowcipami o gejach i nie będzie nikogo przepraszać.

Zwrócił uwagę, że w przeszłości „Visto” wydawało dodatki z żartami o karabinierach, parach heteroseksualnych i małym Jasiu. Podkreślił, że cieszyły się one dużym powodzeniem, podobnie jak  dowcipy o piłkarzu Francesco Tottim czy o  Żydach i nikt przeciwko nim nie protestował.  Zdaniem Silvestriego nie można „w imię czyjejś fobii czy poprawności politycznej ograniczać swobody satyrze”.

Jak zauważa „Rz”, środowiskom homoseksualnym chodzi właśnie o to, aby  krok po kroku penalizować słowa i zachowania, które uznają za niewłaściwe. Ich ulubiona taktyka – atakowanie z pozycji ofiary po raz kolejny okazuje się skuteczna.

ed/Rzeczpospolita

Komentarze (10):

anonim2014.08.22 11:17
Dyskryminacja nie jest żadnym przestępstwem. Sodomitów należy dyskryminować bo są tak samo niebezpieczni dla społeczeństwa jak trędowaci.
anonim2014.08.22 11:31
Pedałom, a właściwie ich ideologom w rodzaju LGBT, czy dżęderystom miesza się we łbach. Jak widać, to nie tylko zaburzenie seksualne, a zespół objawów.
anonim2014.08.22 12:44
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA :DD OK... This is getting beyond a joke... Kompletny brak zdroworozsądkowego dystansu wobec własnej osoby jaki to można zaobserwować po stronie tzw. środowisk LGBT :(( Aaaa... Nie zapominajmy! Up with the revolution!!!! :DD Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;)
anonim2014.08.22 14:07
Dlatego w Polsce środowisko LGBT musi znać swoje miejsce. Nie mają prawa siać terroru wobec większości społeczeństwa, nie popierających zachowań homoseksualnych. Prawo wolności słowa i wyznania stoi wyżej od domniemanej dyskryminacji. To LGBT dyskryminuje społeczeństwo i zmusza do popierania homoseksualnych zachowań wbrew ich woli. Komu się to nie podoba, jest oskarżany o dyskryminację i nienawiść. W taki sposób obezwładnia się i podporządkowuje społeczeństwo, do jedynie słusznej ideologii jaką propaguje LGBT.
anonim2014.08.22 14:37
@Ateizm_to_zlo Ty się naśmiewasz z redakcji a sam jakie tworzysz symetrie? gej=wierzący hetero=ateista ?
anonim2014.08.22 14:52
@Ateizm_to_zlo Widzę że masz we krwi obrażanie ludzi. Może jak twierdzisz skończyłeś dwa fakultety techniczne ale zachowujesz się jak cham ze wsi, co awansował w mieście na stanowisko ciecia i rozstawia ludzi po kątach. Spraw wiary, psychologii, socjologii czy filozofii nie rozstrzyga się za pomocą tablicy Mendelejewa ty ateistyczny durniu.
anonim2014.08.22 15:10
@Ateizm_to_zlo Dobrze piszesz w awatarze "Ateizm_to_zlo" Jak rozumiem jest to ironia, bo przypuszczalnie jesteś ateistą lub jakimś agnostykiem czy farbowanym chrześcijaninem. Włącz myślenie i wyciągnij wnioski z działalności LGBT w innych państwach. O ile umiesz racjonalnie myśleć. Myślę jednak że kierujesz się poglądami i źle rozumianą tolerancją na homoseksualizm a nie rozumem. Po drugie, to Pan Jezus powołał Kaplanów do zbawienia. Dlatego instytucja jaką jest KK jest pobłogosławiony przez Boga. Bez względu na to jak postępują niektórzy kapłani. W każdym środowisku znajdą się czarne owce.
anonim2014.08.22 17:01
@Ateizm_to_zlo Jako katolik mam obowiązek bronić tradycyjnych wartości. Nie mam zamiaru przytakiwać i podporządkowywać się waszym chorym ideom. Stwierdzenie faktu, że wielu z was myśli główką a nie głową to jest fakt. Dlatego głupotę trzeba nazwać po imieniu. Nie możemy was utwierdzać w przekonaniu ze jesteście mądrzy. Może po latach zrozumiecie o czym my tutaj piszemy.
anonim2014.08.22 17:35
Ateizm, ty pospolity chwast jesteś, więc jako śmieć powinieneś wylądować gdzie twoje miejsce dupku.
anonim2014.08.25 14:13
@KatoliK90 TO prawda, jednak oni chcą to wszystko niestety wprowadzić w Polsce. Też mówię, że to Polsce niepotrzebne i zostaję wówczas zjechany od góry do dołu