Dlaczego programy równościowe są niebezpieczne dla naszych dzieci? - zdjęcie
17.12.13, 08:34fot.zyrafcia/sxc.hu

Dlaczego programy równościowe są niebezpieczne dla naszych dzieci?

65

Programy równościowe (genderowe) promują tezę, iż płeć biologiczna jest nieistotna, uczą dzieci, że różnice między chłopcami i dziewczynkami jeśli chodzi o zachowania, zainteresowania czy nawet ubiór to wynik narzucania nam szkodliwych stereotypów. Niektóre wprowadzają też przekaz o "alternatywnych strukturach rodziny" złożonych np. z dwóch "mam". Są one finansowane z funduszy UE.

Prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS ostrzega, że Unia Europejska uzależnia korzystanie z funduszy unijnych od promowania przez ich beneficjentów ideologii gender. Niektórzy dyrektorzy przedszkoli czują się złapani w pułapkę. Brakuje pieniędzy na wartościowe zajęcia dodatkowe, a uzyskanie ich w ramach programów finansowanych przez UE to transakcja wiązana. Program, który może być sam w sobie atrakcyjny, zawiera elementy gender, których nie wolno pominąć.

Komu wierzyć?

Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy zasypywani sprzecznymi komunikatami na ten temat. Różni medialni eksperci od wychowania, zachwalają programy równościowe i wyśmiewają głosy osób zaniepokojonych ideologią w nich zawartą, stwierdzając, że to tylko panika związana z brakiem kompetencji i wiedzy. Dorota Zawadzka, znana z programu „Superniania”, na przykład na swoim blogu bardzo poleca program "równościowe przedszkole" komentując: "Zaczęło się od tego, że powstał linkowany na początku program dla przedszkoli, potem pewna pani napisała tekst, mimo, że programu raczej nie przeczytała. Gdyby przeczytała nie napisałaby przecież takich bzdur. I kolejnych rewelacji. No chyba, że ma jakiś problem.1"

Z drugiej strony pojawiają się konkretne ostrzeżenia przed ideologią gender padające nie tylko z ust duchowieństwa, czy katolickich publicystów, ale neutralnych naukowców. Oto w niedawnym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" seksuolog, profesor Lew Starowicz mówi: "Filozofia gender, owszem, podoba się elitom, ale to nie przekłada się na praktykę."

Na pytanie o konsekwencje przełożenia na praktykę odpowiada: "To np. mogliby się znaleźć chętni, żeby wychowywać dziecko apłciowo, bo taki postulat też się czasem pojawia. Niech dziecko samo zdecyduje, kim jest. Jako naukowiec, który trochę wie na temat rozwoju psychofizycznego, mogę stwierdzić ze stuprocentową pewnością, że cechy męskie i kobiece wykształcają się u dziecka na bardzo wczesnym etapie rozwoju. I że przez taki sposób wychowywania można komuś po prostu zwichnąć tożsamość. Zniszczyć życie. Negowanie uwarunkowań genetycznych nigdy nie doprowadzi do niczego dobrego2."

Co naprawdę dzieje się w ramach "równościowego przedszkola"?

Czy chcielibyście, żeby wasze zęby plombował hydraulik? A gdy wasze dziecko zachoruje, by lekarstwa przepisywał mechanik samochodowy? Pytania retoryczne. Mimo to, w wielu przedszkolach wprowadzony został program wychowawczy nie napisany przez pedagogów czy psychologów, a trzy panie, których wykształcenie to: historyczka, filozofka i "trenerka antydyskryminacyjna". Samo to powinno na wstępie dyskwalifikować program. Natomiast tym, co u każdego rodzica (niezależnie od światopoglądu) włącza sygnał alarmowy jest zmuszanie chłopców do przebierania się w sukienki. Wychowawczynie, które musiały przeprowadzić to ćwiczenie w przedszkolu mówią o poczuciu poniżenia i odarcia z godności. Dziewczynki z przyjemnością eksperymentują z przebieraniem się np. za kucharza, bo generalnie lubią przebieranki. Dla chłopców to poniżające przeżycie. Ideolodzy gender grzmią, że dzieje się tak dlatego, że nasza cała kultura narzuca nam przekonanie, że bycie dziewczynką jest czymś gorszym. To oczywista bzdura, dlaczego?

Rozwój dziecka

Trzeba wiedzieć, że istnieją określone etapy kształtowania się poczucia tożsamości. Z początku - noworodek, niemowlę ma poczucie, że jest jednym z mamą. Przed ukończeniem pierwszego roku życia uczy się, że jest odrębną od mamy osobą. Nadal jest to osoba mu najbliższa, z którą czuje się silnie emocjonalnie związany. W wieku 2-3 lat następuje z kolei bardzo ważny etap rozwojowy, związany z odkrywaniem tożsamości płciowej. Dla dziewczynek to stosunkowo proste - "jestem dziewczynką, tak jak mama". Dla chłopca jest to trudniejsze - zauważa, że jest chłopcem, ale musi odkryć, co to znaczy bycie chłopcem. Do tej pory skoncentrowany był na relacji z mamą, teraz potrzebuje silniej związać się z tatą.

W kulturach tzw. "prymitywnych" jest to moment związany z rytuałem przejścia, ułatwia się chłopcom to zadanie. W naszej kulturze poszukiwanie tożsamości jest trudniejsze. Jest mama, w przedszkolach, żłobkach są wychowawczynie, coraz większa jest cenzura dotycząca dozwolonych dla chłopców zabawek i zabaw. Nawiasem mówiąc, kiedy ostatnio widzieliście chłopców bawiących się w wojnę? Gdy chłopcy próbują się mocować, czy podejmują zabawy związane z wypróbowywaniem swej siły czy wręcz mające elementy ryzyka, są natychmiast sprowadzani do parteru. W tym momencie dla wykształcenia poczucia męskiej tożsamości bardzo potrzebują podkreślania różnic między chłopcami a dziewczynkami.

Nie mogę się bawić pistoletami, nie mogę wspinać się na meble, nie mogę się tłuc z kolegami, ale przynajmniej chodzę w spodenkach, mam auta, moje ubranka nie są różowe jak dziewczyn. Jak będę duży chcę być mechanikiem samochodowym, nie jak dziewczyny, które będą przedszkolankami. To nie szkodliwe stereotypy, a naturalna potrzeba rozwojowa.

Wystarczy popatrzeć, co się dzieje później. Gdy już nastąpi utrwalenie tożsamości płciowej, starsze dzieci w naturalny sposób otwierają się na inne możliwości. Nastolatek nie powie, że dziewczyna nie może być rzeźnikiem. Stwierdzi, że to dziwne, bo kłóci się z obserwowaną większą wrażliwością kobiet na cierpienie innych, ale stwierdzi: "skoro tak chce, to OK".

Nauka u podstaw

Nie oczekuję, że każdy uwierzy mi na słowo. Kształtowanie się tożsamości płciowej człowieka to wynik kombinacji biologii i wychowania. Komponent biologiczny jest jednak silny. Cała biologia popycha dziewczynki w kierunku rozwoju empatii, umiejętności dbania o relacje z innymi, chłopców z kolei do rozwoju zainteresowań technicznych, związanych z wykorzystywaniem siły, manipulacji przedmiotami itp.

Widać to już po noworodkach. Zaledwie jednodniowe maluszki mają określone preferencje. Dziewczynki wolą oglądać twarze ludzkie, chłopcy - zabawki mechaniczne. Zostało to zbadane naukowo w roku 20003. Nieco starsze (dziewięciomiesięczne) dzieci badał zespół szwedzkiego naukowca, Trond H. Diseth'a, stwierdzając, że dziewczynki zdecydowanie wolą lalki, a chłopcy - zabawki mechaniczne4. W tym wieku trudno mówić o narzuconych normach kulturowych. Oczywiście to tylko kilka przykładów, Badań pokazujących, jak ważny jest komponent biologiczny w kształtowaniu tożsamości płciowej jest naprawdę dużo - polecam kwerendę pod hasłem "psychologia ewolucyjna".

Problemy rodziców

Podstawowy problem to fakt wdrażania takich programów bez konsultacji z rodzicami. Drugi to - możliwe represje. Gdy trójka rodziców z Rybnika nie zgodziła się, by ich dzieci uczestniczyły w programie mającym za za zadanie rozwijanie kompetencji społecznych dzieci 3-, 4- i 5-letnich za pomocą wycieczek edukacyjnych, uwzględniających zasadę gender, ich dzieci zostały wyrzucone z przedszkola. Rodzice są też poniżani, ponieważ programy genderowe przedstawia się jako walkę z wtłaczaniem dzieci w niesprawiedliwe stereotypy płciowe, zmniejszające ich wolność np. wyboru zawodu. Mimo to nie możemy się poddawać. Zachęcam do gruntowniejszego zgłębienia problemu i podejmowania odpowiednich działań. Szczególnie polecam lekturę książki M. Peeters "Gender - światowa norma polityczna i kulturowa".

Bogna Białecka - psycholog

1 http://dorotazawadzka.natemat.pl/74613,zeby-ala-byla-pilotem-mysliwca-a-jas-nauczycielem-w-przedszkolu

2 Gender podoba się tylko elitom (Rzeczpospolita Mariusz Cieślik 29-11-2013)

3 Connellan J. i inn. "Sex differences in human neonatal social perception" Infant Behavior and Development, 23/1, 2000, s. 113–118

4 studium opisane w "Rebelya.TV: Gender Equality Paradox" http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg

Komentarze (65):

anonim2013.12.17 8:56
No to tylko teraz czekac na trole, od pol godziny powinni byc juz na etacie pod komentarzami, chyba ze kawke wlasnie robia...
anonim2013.12.17 8:56
Ideologia Gender to czyste szaleństwo kwestionuje nawet to że instynkt macierzyński jest naturalny dla nich to wytwór kultury. Tak naprawdę jak na dłoni widać o co chodzi genderystom o całkowite zniszczenie małżeństwa rodziny i macierzyństwa bo to niemodne.Z tym szaleństwem każdy katolik powinien walczyć.Do tego trzeba być czujnym bo gender atakuje już najmłodszych w przedszkolach.
anonim2013.12.17 10:58
Jednym z chwytów genderystów jest wprasowanie do umysłów zbitki "szkodliwe stereotypy płciowe". Owszem istnieją i takie - powiedzmy, jeśli w młodym małżeństwie, gdzie oboje mają pracę, pan małżonek poświęca się w domu swojemu hobby a prace domowe i wychowanie dzieci spadają na żonę, to może to być efekt szkodliwych stereotypów pana małżonka (choć raczej obstawiałbym lenistwo i egoizm). Ale poza tym, stereotypy są czymś, na czym opiera się całe nasze codzienne życie. Dzięki nim, nie musimy wszystkiego odkrywać samodzielnie. Co do meritum - Autorka fachowo i przekonywająco wytłumaczyła szkodliwość eksperymentowania na psychice małych dzieci. Z czym tu dyskutować? Co do rzekomej naukowości gender studies - ciekawe, że postulaty genderystów ZAWSZE występują w pakiecie z agresywnie antykatolickimi twierdzeniami skrajnych feministek. Kto ciekawy, niech sobie sprawdzi witrynę http://www.gender.amu.edu.pl/. Warto tam zobaczyć, jaka część programu rocznego studium podyplomowego przypada na przedmioty czysto feministyczne. Także, jakie organizacje są linkowane. Oto jak formułuje się cel tych studiów: "kierowane są do osób pragnących zdobyć kompetencje dotyczące sposobów skutecznego wdrażania praktyk antydyskryminacyjnych i równościowych. Przygotowują do pracy w instytucjach kulturalnych oraz pedagogicznych, organizacjach pozarządowych działających na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn, przeciwdziałających wykluczeniu różnych grup społecznych (mniejszości seksualnych, ubogich, chorych, niepełnosprawnych), mniejszości narodowych i etnicznych, w ośrodkach prowadzących badania nad równością, dyskryminacją, monitorujących treści medialne dotyczące kobiet i mężczyzn, instytucjach oraz jednostkach administracji samorządowej i państwowej zajmujących się wdrażaniem praktyk równościowych." W programie owych niepełnosprawnych czy chorych po prostu nie ma - po co feministkom niepełnosprawni? Warto natomiast zwrócić uwagę na owo "monitorowanie treści medialnych" - brzmi znajomo, tyle że za moich czasów nazywało się to cenzurą.
anonim2013.12.17 10:58
'Gender' to raczej nie największy problem w temacie bezpieczeństwa Polski - kraje zachodu (w których powszechnie występuje edukacja seksualna dzieci) mają wyższą od Polski dzietność. Natomiast Polska z jedną z najniższych dzietności na świecie (1,3) zmierza ku katastrofie demograficznej - i jest to pilniejszy moim zdaniem problem niż wszystkie inne które dominują w mediach. Jeśli polskie elity nie odwrócą tej spadkowej tendencji to na fronda.pl za 30 lat będą artykuły o tym jak ustosunkowywać się do coraz mocniej akcentowanej odrębności kulturowej setek tysięcy muzułmanów osiedlających w Polsce. Bo przyszła gospodarka przy braku Polaków w wieku produkcyjnym będzie potrzebowała imigrantów - jeśli nie osiedlą się tu Ukraińcy to pozostają Afrykańczycy i Azjaci.
anonim2013.12.17 11:04
gender- pozbawianie przyszłych mężczyzn siły MĘSKOŚCI, a kobiet siły KOBIECOŚCI chcecie być jak przysłowiowi Chińczycy za Mao? jednakowe, MENTALNIE POSŁUSZNE pionki? co z tego że w kolorowych piórkach (łaska waadzy) LICZY SIĘ MENTALNE NIEWOLNICTWO
anonim2013.12.17 11:18
A Matka Boska w jednym z orędzi mówiła aby kobiety nie chodziły w spodniach. Od tego się zaczęło, niby niewinnie...
anonim2013.12.17 11:23
Schikaneder Tu chodziło o to że płeć męska czy żeńska jest uwarunkowana genetycznie (płeć biologiczna) i popadanie w jakieś skrajności i wychowywanie apłciowe jak to zostało nazwane to idiotyzm i nieporozumienie.
anonim2013.12.17 11:37
Od czasów prehistorycznych w Polsce panował matriarchat. Polska jako jeden z pierwszych krajów na świecie wprowadziła prawa wyborcze dla kobiet. Więc prosty wypływa stąd wniosek, że jesteśmy daleko z przodu i powinniśmy rozpocząć światową walkę o prawa mężczyzn zanim nawiedzeni ideologowie doprowadzą naszą cywilizację do upadku.
anonim2013.12.17 11:39
Polska też jest kobietą!
anonim2013.12.17 11:40
@kot1: A czytał Pan CAŁY mój wpis? A zajrzał Pan na witrynę gender studies? Wtedy gołym okiem przecież widać, że ci niepełnosprawni czy chorzy są do programu gender sztucznie dolepieni jako element maskujący czyli, jak młodzież mówi, ściema. Bo ani jeden przedmiot do nich nie nawiązuje (zresztą, co ma płeć kulturowa do, powiedzmy, zaburzeń słuchu?). A do agresywnego feminizmu jak najbardziej tak. Jeśli to się wie, to owo "skuteczne wdrażanie" nabiera całkiem innego wymiaru - ja to nazwę inżynierią społeczną albo feministyczną rewolucją odgórnie wprowadzaną.
anonim2013.12.17 11:45
@Ultramonte: Chyba za późno na tę walkę o prawa mężczyzn. Ale chociaż pozwólcie nam, miłe panie, w spokoju kultywować nasze odmienności. W moim wieku nie wymagam zbyt wiele - od czasu do czasu wieczór brydża lub pokera z komplami oraz zgoda na to, że stan mojego biurka można od biedy nazwać porządkiem.
anonim2013.12.17 11:52
w przedszkolu przebrana byłam za pazia, moja siostra za jasia wędrowniczka a na podwórku bawiłyśmy się w żółwie ninja i każdy z nas wybierał sobie żółwia-męzczynę na awatara. takich zabaw była masa i żadna z dziewczynek nie wyrosła na transseksualna lesbijkę , a chłopcy pozostali hetero i nie zazdroszczą nam piersi.
anonim2013.12.17 11:54
Polecam broszurę informacyjną GENDER CYWILIZACJA ŚMIERCI HISTORIA IDEOLOGII GENDER, JEJ TWÓRCY, PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA IDEOLOGII GENDER ORAZ PRÓBY JEJ WDRAŻANIA W POLSCE Kościół powtarza swoje wielkie "tak" dla godności i piękna małżeństwa jako wiernego i płodnego wyrazu sojuszu między mężczyzną a kobietą. Zaś "nie" mówi takim filozofiom jak gender. Benedykt XVI
anonim2013.12.17 12:03
PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ Gender kłamie, pleć jest biologiczna a nie kulturowa. W tej książce dowiedziałem się co to jest homoseksualizm pierwotny a homoseksualizm wtórny. Pierwszy wynika z braku hormonu męskiego w okresie prenatalnym, potrzebny do uformowania struktury neuronowej mózgu męskiego i jest nie do wyleczenia. Drugi wynika z braku hormonu męskiego w pewnej części mózgu. Ten brak hormonu może wynikać z zaburzeń hormonalnych wynikający z seksualizacji dzieci. Po uzupełnieniu tego hormonu można wyleczyć z homoseksualizmu. Książka porusza wiele wątków związanych z biologią, chorobami, różnicami relacjami, mężczyzny i kobiety. Dr Anne Moir proponuje na bazie biologi mózgu, poznanie i zrozumienie obojga płci a nie walkę, jak to chcą feministki. http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE
anonim2013.12.17 12:06
@Henryk Krzyżanowski: Panie Henryku, nasze odmienności powinny zostać bezwarunkowo zaakceptowane! Niedopuszczalne jest poniżanie mężczyzn (jak równość to równość!) Jedna z postępowych kobiet wjechała - jak podają w newsach - po pijaku do przejścia podziemnego w stolicy - cóż za wspaniały przykład ułańskiej fantazji u płci równie mocnej ale i równie pięknej! Co do biurka, to już w klasach podstawowych proponuję zajęcia z utrzymania twórczego nieładu, żebyśmy nie padali w przyszłości ofiarami języka nienawiści... Pozdrawiam
anonim2013.12.17 13:08
Dobrze pamietam siebie z czasów przedszkolnych i wiem że gdyby kazano mi przebierac się za dziewczyne chyba bym zwariował ze wściekłosci i nie myslę że dzisiaj chłopaki maja inne odczucia.
anonim2013.12.17 13:24
Poradnik dla nauczycieli str. 24 opis z książki. Porada dla wychowawców, jak łamać sumienia dzieci, wbrew ich woli. Nie ważne ze dziecko plącze, ważna jest indoktrynacja., pod nazwą równość seksualna. Seksualizacja dzieci ma duży wpływ, na zaburzenia hormonalne i zachowania w starszym wieku. Poradnik dla nauczycieli Strona Fundacji Edukacji Przedszkolnej http://www.maleprzedszkola.pl/Pobieralnia http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23++Perkins+-+Hitman+wyznania+ekonomisty+od+brudnej+roboty Po pół roku w przedszkolu czterolatek dostaje płeć. Odgórnie, bez możliwości zmiany, nagięcia, bez szans na rys indywidualny. Wpływ domu jest bez znaczenia. Posyłasz do przedszkola miłą androginiczną istotę nieświadomą wartości metek; której obojętne jest, czy wkłada majteczki w wyścigówki, czy z kokardkami, o ile tylko nie spadają ani nie wbijają się w pupę. Ciekawą świata bestyjkę, która wspina się na siatkę okalającą plac zabaw, by dać się z niej ściągnąć jedynie obietnicą zabawy liliowym wózkiem z lalką Chińczykiem. A kogo odbierasz? Dziewczynkę w różowej baletowej spódnicy (zdejmowanej wyłącznie do snu i kąpieli), w białych skarpetkach z falbanką (mogą być brudne), świadomą swoich umiejętności i możliwości („Judo? Dziewczynki nie uprawiają judo. Dziewczynki chodzą na balet!”). Jeśli posłałaś do placówki chłopca, odbierasz chłopca. Zapomnij o chwilach, gdy z jego pozlepianych kaszką kołtunków z rozczuleniem wyplątywałaś podkradzioną siostrze spinkę z kokardą. To se ne vrati. Dziś chłopiec prosi o T-shirt ze Spidermanem i transformersa, choć Bóg ci świadkiem, nawet nie pomyślałaś, by dziecko o istnieniu Spidermana poinformować. Twój pięciolatek rechocze grubym głosem i informuje cię, że chłopaki nie bawią się z dziewczynami. Dlaczego? Nie, bo nie. Proste?18
anonim2013.12.17 13:59
@Mniemanologia Groźni są ideolodzy, którzy chcą praktykę dopasować do teorii i zabierać chłopcom samochodziki a dziewczynkom lalki bo do tego się to sprowadzi. Za mało totalitaryzmów widziałeś, które miały wyzwolić ludzi a kończyły na "wyzwalaniu ich z życia"
anonim2013.12.17 14:04
http://www.rp.pl/artykul/9157,1073056-Ki-czort-ten-gender-.html?p=1
anonim2013.12.17 14:22
@Schikaneder Moim zdaniem Mniemanologia podał tylko swoje wyobrażenia a Pan Krzyżanowski cytował np. LwaStarwoicza, którego można chyba nazwać ekspertem.
anonim2013.12.17 14:42
@perfectstranger Bo widzisz, ludzie którzy są w kościele jakoś się księży nie boją choć trafić się może nieczęsto parszywa owca (czy racze wilk) a prawie nikt, kto ma dzieci nie chce by mu ktoś je indoktrynował ideologią marksistowskiej proweniencji.
anonim2013.12.17 14:56
@Mniemanologia 10/10
anonim2013.12.17 15:00
Nie rozumiem jak to sie dzieje, ze ideologii gender nie sprzeciwia sie 100% kobiet. A powinny. W przeciwnym razie po prostu popelniaja samobojstwo. Rezygnuja z tego, ze powinny byc kochane, wielbione, adorowane, calowane w reke, podziwiane, cudowne, .... Ooppps zabraklo mi wyobrazni aby dodac jeszcze 100 lub wiecej okreslen tego typu czym jest dla mnie moja zona. Doprawdy nie rozumiem dlaczego sa kobiety ktore chca z tego rezygnowac. A tak pieknie bylo w sredniowieczu.
anonim2013.12.17 15:00
Reasumując artykuł: kobieta do garów a facet do noszenia ciężarów:)
anonim2013.12.17 15:02
@robaczek3 Może dlatego że w średniowieczu sporo kobiet ogrzewało się nad ogniskiem;)
anonim2013.12.17 15:07
pablo: do ktorego to ogniska mezczyzni znosili opal aby pokazac jak bardzo szanuja, wielbia, doceniaja, kochaja i staraja sie nieba uchylic swoim wybrankom.
anonim2013.12.17 15:20
Jak mi mówią, że jestem jak ze średniowiecza, to się w zasadzie cieszę. To sporo wieków postępu w porównaniu do genderystów tkwiących w epoce kamienia łupanego.
anonim2013.12.17 15:25
perfectstranger: wspolczuje Ci, ze nigdy do Ciebie nie dojda slowa piosenki: "aby miękko było ci iść kładłem pod Twoje stopy poduszki dłoni"
anonim2013.12.17 16:38
@perfectstranger Skopiowałem tekst abyś był świadomy a nie pisał głupoty. Jak się zastanowisz, to powinieneś mi podziękować.
anonim2013.12.17 17:24
Gender tworzy nowego Człowieka zaczynając od przedszkola. Dzieci podatne na seksualizację mają zaburzenia hormonalne, co w przyszłości ma wpływ na zachowania homoseksualne. Dlaczego genderowcy mówią, że gender oparte jest o naukę? Dlatego że wykorzystują nauki biologiczne do wprowadzania choroby umysłowej, jaką jest homoseksualizm wtórny. Homoseksualizm wtórny można leczyć w przeciwieństwie do homoseksualizmu pierwotnego.
anonim2013.12.17 17:29
Swoją drogą, to niesamowite - jeszcze 20 lat temu ktoś, kto chciałby się spierać, czy dzieci mają wrodzoną płeć oraz czy należy COŚ z tą płcią robić, taki ktoś uznany by został za wariata. A poważnej i fachowej pani psycholog (kłaniam się, pani Bogno) do głowy by nie przyszło, że mogą być przedszkola, w których dzieciom będzie się aplikować przebieranki albo oglądać z nimi książeczki w rodzaju "Wielkiej Księgi Siusia....". Właśnie czytam (kolejne zresztą) wspomnienia z opisem wkroczenia Armii Czerwonej na Kresy w 1939 roku. Właściwie wszyscy, którzy to przeżyli, piszą o grozie i zdumieniu na widok czegoś, co zgodnie określają jako wejście dziczy. Myślę, że teraz doświadczamy wkraczania takiej dziczy - tyle, że z Zachodu. Czy się obronimy? Musimy - nie mamy wyboru.
anonim2013.12.17 17:50
@Mniemanologia PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE -- GENDER CYWILIZACJA ŚMIERCI HISTORIA IDEOLOGII GENDER, JEJ TWÓRCY, PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA IDEOLOGII GENDER ORAZ PRÓBY JEJ WDRAŻANIA W POLSCE Kościół powtarza swoje wielkie "tak" dla godności i piękna małżeństwa jako wiernego i płodnego wyrazu sojuszu między mężczyzną a kobietą. Zaś "nie" mówi takim filozofiom jak gender. Benedykt XVI http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE --------- WHO_BZgA_Standardy_edukacji_seksualnej Międzynarodowe Wytyczne o edukacji seksualnej z 20 09r. (str. 54) http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23++Perkins+-+Hitman+wyznania+ekonomisty+od+brudnej+roboty
anonim2013.12.17 18:01
@perfectstranger: No, nie, wolne żarty. Gender studies to rodzaj łysenkizmu w naukach społecznych. Za iles tam lat zniknie - chodzi tylko o minimalizowanie szkód.
anonim2013.12.17 18:16
frag. z książki „GLOBALNA REWOLUCJA SEKSUALNA Likwidacja wolności w imię wolności”. GABRIELE KUBY Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda pokazuje, że niepewność co do tożsamości płciowej u dzieci poniżej 11 lat zwiększa prawdopodobieństwo nadużyć seksualnych, fizycznych i psychicznych oraz wystąpienia trwającego już do końca życia stresowego zaburzenia pourazowego (PTSD)87. Dekonstrukcja tożsamości płciowej przez „wychowanie do różnorodności” to nieodpowiedzialny eksperyment na bezbronnych dzieciach. Człowiek, który nie wie, kim jest, jest słaby. Rozdarcie wewnętrzne może stać się patologiczne, przerodzić w nerwicę, schizofrenię czy pograniczne zaburzenia osobowości (BPD). Więzi budujące tożsamość…
anonim2013.12.17 18:35
Cóż za porównanie! Teologia, to dwa tysiąclecia myśli spekulatywnej - piękna tradycja. A co do kamienia nagrobnego - to jest kwestia religii przeciez.
anonim2013.12.17 19:04
Powiem tak: Studia genderowe jako nauka sama w sobie może być całkiem ciekawa, tak jak ciekawe jest porównywanie ze sobą różnych kultur, zachowania ludzi w różnych sytuacjach pod ich wpływem, porównywania i analizowania. Co w tym złego? Nic. Od lat istnieją przecież studia historyczne, kulturoznawcze, czy podobne, więc dlaczego nie miano by dołożyć do takich badań ról płciowych i badać jak one się kształtują w różnych kulturach, czy jakie pod ich wpływem zostały wykształcone stereotypy? Ciekawe? Ciekawe. Więc o co jest bój? O to, że te badania naukowe, które same w sobie jako takie powinny być obiektywne, są ideologiczną bazą współczesnej ideologii feministycznej oraz queerowej. A ideologia, to nie nauka. Ideologia ma na celu narzucenie innym własnego zdania, uzasadnić subiektywne przekonania jakiejś opcji politycznej. W tym przypadku chodzi o narzucenie społeczeństwom punktu widzenia feministek i środowisk LGBT na podstawowe aspekty życia - poczynając od jego osobistej płciowości po poglądy dotyczące rodziny. Dlatego gender, jako bazy dla ideologii tych środowisk mówię stanowcze NIE!
anonim2013.12.17 19:27
@Apologeta2... "Żadna nauka, która chwieje naszym wyobrażeniem o świecie nie jest przyjmowana z zachwytem. Tak było z heliocentryzmem, tak było z ewolucjonizmem (jest do dziś!) i tak jest z Gender." Tak samo było z komunizmem, ale jakoś nikt nie uważa naukę o nim w celu wdrożenia w praktyce w różnych dziedzinach, za przejaw "postępu". Tak samo będzie z ideologią gender. Sama ideologia będzie uznana za przejaw degrengolady jakiejś części społeczeństwa, "naukowców" , którzy się nią teraz z całą powagą zajmują, za dziwaków, a na uniwersytetach będzie się o niej wspominało tak, jak teraz się wspomina o "nauce" pt. "gospodarka socjalistyczna".
anonim2013.12.17 21:11
@Mniemanologia To świadczy o twojej zlej woli, nie interesują cię fakty naukowe jakie przedstawiam. Tylko prymitywna pyskówka, nie dla samego nie. Nie mam zamiaru na silę ciebie przekonywać. Znam takich ludzi jak ty i wiem że to niema sensu.
anonim2013.12.17 21:14
femeno-gendero teoretka mniemanologia jak zwykle na stanowisku...
anonim2013.12.17 21:51
@Mniemanologia... "Gender mówi o różnicach, na które wpływ ma społeczeństwo i kultura." To jest przecież oczywista oczywistość, z którą mógł spotkać się już Homo neanderthalensis w kontakcie z Homo sapiens. Jeżeli apologeci gender chcą, aby ją poważano jako rzeczywistą naukę, to niestety, ale muszą się odciąć od wartościowania zjawisk, z którymi się spotykają podczas badań. Jeżeli jednym ze sztandarowych przykładów genderystów jest sytuacja kobiet w Arabii Saudyjskiej oraz Szwecji z naciskiem na to, że Arabkom dzieje się krzywda, bo nie mogą się zachowywać w niektórych sytuacjach, tak jak Szwedki, to w tym momencie gender przestaje być nauką i zaczyna być ideologią, która zamierza pod płaszczykiem "badań" narzucić swoją wizję świata i "poprawnej" kultury. Dlatego ludzie rozsądni traktują gender jako ideologiczną przykrywkę dla feminizmu oraz środowisk queer, które to ideologie są wytworem dawnych (?) ideologii wyrosłych z marksizmu-leninizmu.
anonim2013.12.17 22:05
Dlaczego potrzebujemy ideologii gender? Dlatego ze chlopcy ubrani w sukienki czuja sie ponizeni. Dlatego ze mlodym dziewczynka wmawia sie ze najwiekszy sukces jaki moga w zyciu osiagnac to przyciagniecie bogatego mezczyzny Dlatego ze tysiace kobiet na swiecie glodzi sie na smierc, starajac zyskac te wartosc Dlatego ze osiagniecia dziewczynek w dziedzinach niezwiazanych z przyciaganiem mezczyzn sa kompletnie bagatelizowane Przeczytajcie jakikolwiek artykul o kobiecie odnoszacej sukcesy; wszystkie komentarze pod nim beda albo: -ale bym ja ruchal -ale by pode mna jeczala Albo: -kijem bym jej nie tknal -z taka twarza nie powinna wychodzic z domu Takie komentarze znajdziemy nawet pod artykulami o laureatkach nagrody Nobla! Jestesmy daleko od rownosci plciowej. Prosze Was, nie bagatelizujcie tego problemu. Ani sie obejrzycie a wasza nastoletnia corka bedzie sie umawiac z jakims kompletnym dupkiem, ktory jest przytojny, popularny I ma w dupie uczucia waszej ksiezniczki. A to dlatego ze daliscie przyzwolenie na wmawianie waszej corce ze nie musi byc silna, niech zostawi to facetom.
anonim2013.12.17 22:33
Czytajac rozne komentarze nie sposob nie zauwazyc relacji pomiedzy tym co sie teraz dzieje w swiecie i jakze trafnym spostrzezeniem, ze czlowieka nie da sie zrozumiec bez Chrystusa i czlowiek sam siebie nie moze zrozumiec bez Chrystusa. W przeciwnym razie jest cala masa przykladow gdzie wystepuje pomieszanie z poplataniem jak chocby w "przejaw nadmiernej atencji" Czy mozna kochac za bardzo? Tylko Chrystus pokazuje ze mozna kochac az do smierci i to smierci krzyzowej. W swojej pierwszej wypowiedzi skonczyly mi sie slowa, ktore moglbym skierowac do swojej zony i do kobiet aby docenic ich wielkosc rozmywana przez gender. Przyszlo mi do glowy, ze przeciez wystarczy odwolac sie do okreslen skierowanych do Matki w Litanii Loretanskiej: najmilsza, przedziwna, mozna, zwierciadlo sprawiedliwosci itd. Nic dziwnego, ze gender przychodzi z zachodu, ktory od czasow reformacji walczy z Krolowa Swiata. Jak to sie wszystko zazebia.
anonim2013.12.17 22:33
Usuwanie komentarzy ludzi przedstawiajacych racjonalne argumenty, brawo Fronda! Tyle mowicie o walce z narzucona ideologia, a sami nie przyjmujecie argumentow podwazajacych wasze tezy. To jakis nowy tradycjonalistyczny totalitaryzm?
anonim2013.12.17 22:55
@robaczek fajnie ze ktos tak sie o nas wypowiada, tylko ze dla wiekszosci kobiet to sie konczy po 2 latach malzenstwa/zwiazku. Jezeli Ty nadal czujesz do swojej zony to samo co czules kiedy pierwszy raz ja spotkales i jestes w tym zwiazku ponad 2 lata to gratuluje: masz pewnie bardzo udane malzenstwo. Zdaj sobie jednak sprawe z tego, ze to jest wyjatek a nie norma. Przy zalozeniu ze promujemy trwale zwiazki (co ja popieram), kobieta nie moze calej swojej wartosci opierac na adoracji mezczyzny, bo ta szybko sie wyczerpuje. Musi miec podparcie w innych dziedzinach zycia, ktore sa wspierane przez spoleczenstwo: kariera, przyjaciele, rodzina, plany na przyszlosc, hobby, zainteresowania, wyrazanie siebie. Zeby nie popasc w depresje kobieta nie moze miec podparcia tylko w jednej dziedzinie zycia ktora najpierw jest meskim pozadaniem a pozniej dziecmi, kiedy mezczyzna przestaje zwracac na nia uwage. Nie mowie ze powinno sie zachecac dziewczynki do wyuzdanych zachwan bo jest to niebezpieczne z wielu wzgledow, na przyklad z powodu chorob wenerycznych. Z tych samych powodow jest to niebezpieczne dla chlopcow. Mowie ze powinno sie umacniac w dziewczynkach poczucie wlasnej wartosci, ktore wykracza poza mezczyzne I jego dzieci.
anonim2013.12.17 23:13
Alez Anno - nie rozumiem gdzie tkwi sprzecznosc. Po prostu uwazam, ze gender rozmywa i likwiduje znaczenie i role kobiety w swiecie jako tej, ktora jest madra (stolico madrosci), wierna (panno wierna), czcigodna, jest krolowa. Moze kobiety powinny rozpoczac rewolucje ze nalezy im sie najwiekszy szacunek tylko dlatego ze sa kobietami i potrafia rzadzic, dyskutowac, prowadzic badania naukowe i mnostwo innych rzeczy.
anonim2013.12.17 23:19
I zeby zadna kobieta nigdy nie uwazala, ze "sie konczy po 2 latach". I moze warto norma a nie wyjatek (to jest wyjatek a nie norma). I to depresyjne "szybko sie wyczerpuje". Glowa do gory. Uwierz w siebie - do wyzszych celow jestes stworzona.
anonim2013.12.17 23:54
Robaczku, nie myl mojego szacunku do Ciebie jako rozmowcy, a przede wszystkim czlowieka, z niskim poczuciem wlasnej wartosci. Nie twierdze ze kobieta sie wypala, tylko ze nie jest juz kims nowym dla faceta. Kobiety przezywaja takie samo znudzenie po 2 latach, znam to z autopsji. to nie poczucie wlasnej wartosci, to biologia, kiedy umysl sie do czegos przywyczaja to nie jest juz takie wspaniale. Dobrym sposobem na utrzymanie magii w zwiazku jest byc niezaleznym od partnera. Ale jesli nie dasz kobietom opcji szukania niezaleznosci w np karierze, to albo beda od ciebie zalezne, albo beda szukac niezaleznosci w innych mezczyznach. Madra wierna czcigodna - to sa wspaniale cechy. Madry wierny czcigodny to tak samo wspaniale cechy. To cechy charakteru nie zwiazane z plcia!
anonim2013.12.18 0:26
@Mniemanologia Nie czytasz wpisów a później się gubisz. frag. z książki „GLOBALNA REWOLUCJA SEKSUALNA Likwidacja wolności w imię wolności”. GABRIELE KUBY Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda pokazuje, że niepewność co do tożsamości płciowej u dzieci poniżej 11 lat zwiększa prawdopodobieństwo nadużyć seksualnych, fizycznych i psychicznych oraz wystąpienia trwającego już do końca życia stresowego zaburzenia pourazowego (PTSD)87. Dekonstrukcja tożsamości płciowej przez „wychowanie do różnorodności” to nieodpowiedzialny eksperyment na bezbronnych dzieciach. Człowiek, który nie wie, kim jest, jest słaby. Rozdarcie wewnętrzne może stać się patologiczne, przerodzić w nerwicę, schizofrenię czy pograniczne zaburzenia osobowości (BPD). Więzi budujące tożsamość…
anonim2013.12.18 0:29
@Anna88 - Uwarunkowania biologiczne i kulturowe (mówiąc wprost: wychowanie) traktujesz jednakowo - jako podlegające kształtowaniu poprzez odpowiednie oddziaływanie. Rzeczywiście, to my poprzez wychowanie dzieci mamy wpływ na to, czy córki będą skoncentrowanie na poszukiwaniu wyżelowanego bogatego przystojniaka, a synowie będą pisywać wulgarne komentarze w necie. Natomiast nie mamy wpływu na uwarunkowania biologiczne, (nie zamienimy chromosomów xx na xy lub odwrotnie) i to dlatego chłopcy ubrani w sukienki czują się poniżeni (oczywiście dla żartu to zrobią – bo zrobią baaardzo wiele, ale na serio, to rzeczywiście gwałtowny opór a więc i poniżenie). Zaprzeczanie biologii przynosi problemy psychiczne – o czym przekonani są psychologowie i naukowcy zajmujący się psychologią ewolucyjną oraz ja, jako rodzic. Jestem ojcem córki (mat-fiz, inżynieria, a więc nie pasuje do stereotypów wojujących gender) i synów (jeden artysta drugi mały brzdąc przeżywający jednocześnie fascynację Ponyville i samochodami – rozumiesz…) i miałem okazję na własne oczy zobaczyć przejawy „płci mózgu” czyli różnic biologicznie uwarunkowanych pomiędzy chłopcem i dziewczynką (to były fascynujące obserwacje i długo by o tym pisać); żaden ideolog teoretyk mnie nie przekona, że to tylko kwestia kulturowa. Dlatego dla mnie, to co napisałaś, powinno brzmieć np. tak: "Dlaczego NIE potrzebujemy ideologii gender? Dlatego ze chłopcy ubrani w sukienki czuja się poniżeni..." Polecam ciekawy film dokumentalny na YT, gdzie norweski dziennikarz w prosty, lekki sposób demaskuje nieuctwo „naukowców” gender z Oslo. http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg, pozdrawiam
anonim2013.12.18 2:51
Park: ja nie pisze przeciez ze nie istnieja roznice miedzy kobietami a mezczyznami. Kobiety maja szersze biodra, wezsze ramiona czy okraglejsze twarze. Ale to nie dowod na to ze ludzie maja byc na stale przywiazani do swoich tradycyjnych rol plciowych. 'kobiecosc' czy 'meskosc' to dwa konce pewnego spektrum. Malo ktora kobieta jest 'absolutnie kobieca' np nigdy nie jest agresywna i malo ktory mezczyzna jest 'absolutnie meski' np nigdy nie okazuje uczuc. Wiekszosc osob znajduje sie blizej 'centrum' tego spektrum. Jezeli bedziemy miec szanse zdefiniowania wlasnego miejsca bez wyrzutow ze strony spoleczenstwa to bedziemy troche blizsi samorealizacji. Natomiast jezeli biologiczne uwarunkowania sa tak silne jak twierdzisz, to kobiety po prostu w wiekszasci wybiora kobiece role a mezczyzni meskie i gender nikomu krzywdy nie zrobi
anonim2013.12.18 5:53
@Mniemanologia Dla normalnej osoby liczy się wiarygodna informacja, tym bardziej że są to badania przeprowadzone przez na Uniwersytecie Harvarda. Tobie nie zależy na rzetelnej informacji lecz na zniechęceniu mnie. Nie doczekanie twoje. W przeciwieństwie do ciebie inne osoby będą zainteresowane i sprawdzą ten wpis. http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ Gender kłamie, pleć jest biologiczna a nie kulturowa. W tej książce dowiedziałem się co to jest homoseksualizm pierwotny a homoseksualizm wtórny. Pierwszy wynika z braku hormonu męskiego w okresie prenatalnym, potrzebny do uformowania struktury neuronowej mózgu męskiego i jest nie do wyleczenia. Drugi wynika z braku hormonu męskiego w pewnej części mózgu. Ten brak hormonu może wynikać z zaburzeń hormonalnych wynikający z seksualizacji dzieci. Po uzupełnieniu tego hormonu można wyleczyć z homoseksualizmu. Książka porusza wiele wątków związanych z biologią, chorobami, różnicami relacjami, mężczyzny i kobiety. Dr Anne Moir proponuje na bazie biologi mózgu, poznanie i zrozumienie obojga płci a nie walkę, jak to chcą feministki.
anonim2013.12.18 11:34
Droga Mniemanologio (z sympatyczną ikonką) Widząc Twoje zaangażowanie w tym temacie chciałbym Cię prosić o wyjaśnienie w czym gender ma pomóc kobietom. Co chciałyby jeszcze osiągnąć do szczęścia ponadto co mają teraz. Z czego się wyzwolić? Pytam bo ja nie zauważam by dzieci miały już w przedszkolu problemy w bawienie się tym czym chcą. Więcej, ja już dawno temu będąc dzieckiem też nie miałem takich problemów więc nie rozumiem o co tak walczysz. Kluczem do szczęścia jest rozumna akceptacja siebie i bliskich a ról w związku nikt wam nie narzuci jeślibyście ich naprawdę nie akceptowali. Prawdziwym problemem są zewnętrzne uwarunkowania gospodarcze, które mają bardzo niekorzystny wpływ na rodziny. Problemy te są poważne w całej UE. Nie mogąc ich rozwiązać rządy zajmują się promowaniem (często wbrew woli obywateli vide Chorwacja) rzekomo prześladowanych mniejszości.
anonim2013.12.18 12:18
A ja doskonale rozumiem ten opór. To jak sama piszesz jeśli chłopcy nie chcą bawić się w dziewczyńskie zabawy to co, będą na siłę zmuszani? Już w młodym wieku dzieci potrafią być bardzo okrutne (niezależnie od płci) a do rozumu droga jest daleka. Komunizm też odwoływał się do braterstwa ludzi ale wprowadzany był na siłę z olbrzymią ilością ofiar. Dajmy ludziom wolny wybór ale do tego potrzebna jest im również wolność ekonomiczna.
anonim2013.12.18 14:36
Sprawą kluczową w indoktrynacji równośćowej jest wprowadzenie zamętu tożsamości płciowej dziecka. Szczególnie dotyczy to chłopców. Dlatego wszelkie przebieranki zmuszanie chłopców aby byli dziewczynkami, przyczynia się do zaburzeń emocjonalnych, fizjologicznych, psychicznych. frag. z książki Gabriele Kuby „GLOBALNA REWOLUCJA SEKSUALNA Likwidacja wolności w imię wolności”. Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda pokazuje, że niepewność co do tożsamości płciowej u dzieci poniżej 11 lat zwiększa prawdopodobieństwo nadużyć seksualnych, fizycznych i psychicznych oraz wystąpienia trwającego już do końca życia stresowego zaburzenia pourazowego (PTSD). Dekonstrukcja tożsamości płciowej przez „wychowanie do różnorodności” to nieodpowiedzialny eksperyment na bezbronnych dzieciach. Człowiek, który nie wie, kim jest, jest słaby. Rozdarcie wewnętrzne może stać się patologiczne, przerodzić w nerwicę, schizofrenię czy pograniczne zaburzenia osobowości (BPD). Więzi budujące tożsamość… Książka dr Anne Moir i Davida Jessel „PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ” Gender kłamie, płeć jest biologiczna a nie kulturowa. W tej książce dowiedziałem się co to jest homoseksualizm pierwotny a homoseksualizm wtórny. Pierwszy wynika z braku hormonu męskiego w okresie prenatalnym, potrzebny do uformowania struktury neuronowej mózgu męskiego i jest nie do wyleczenia. Drugi wynika z braku hormonu męskiego w pewnej części mózgu. Ten brak hormonu może wynikać z zaburzeń hormonalnych wynikający z seksualizacji dzieci. Po uzupełnieniu tego hormonu można wyleczyć z homoseksualizmu. http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE
anonim2013.12.18 14:51
Dobrze by było, a jeszcze lepiej jak by wszyscy byli mądrzy, piękni, dobrzy, zdrowi i czemu nie bogaci. Tak jednak nie jest :-(. Jedyną słuszną drogą jak wierzę (i obserwuję) jest dla mnie chrześcijaństwo. Jest ono jednak wymagające (choć nie pozostawia człowieka samego sobie z wymogami, których nie jest w stanie spełnić z powodu swej ułomnej natury) i wymagające pewnych rezygnacji. Wymaga też odpowiedniej edukacji i wzrostu duchowego a to na ogół trochę trwa (niekiedy całe życie). Taki człowiek może darzyć szacunkiem innych i odczuwać radość (której nie należy mylić z zadowoleniem). Tu lewackie ideologie wypadają na pierwszy rzut oka lepiej bo obiecują już raj na ziemi, pełną samorealizację i zadowolenie (nie mylić z radością). Jest tylko jedno ale - jakoś mu się to nie udaje a przy okazji pociąga za sobą realne ofiary np. wzrost liczby aborcji i eutanazji. Tymczasem coraz więcej kobiet wcale się nie realizują w pracy a wręcz przeciwnie chciałyby więcej czasu poświęcić domowi i dzieciom ale muszą pracować z przyczyn ekonomicznych.
anonim2013.12.18 15:53
Można pobrać bez logowania. http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE GENDER CYWILIZACJA ŚMIERCI HISTORIA IDEOLOGII GENDER, JEJ TWÓRCY, PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA IDEOLOGII GENDER ORAZ PRÓBY JEJ WDRAŻANIA W POLSCE Kościół powtarza swoje wielkie "tak" dla godności i piękna małżeństwa jako wiernego i płodnego wyrazu sojuszu między mężczyzną a kobietą. Zaś "nie" mówi takim filozofiom jak gender. Benedykt XVI SPIS TREŚCI: I. KRÓTKA HISTORIA RUCHU GENDER................................................................ 4 II. TWÓRCY IDEOLOGII.............................................................................................. 8 III. DZIAŁANIA GENDER NA ŚWIECIE...................................................................... 11 IV. STRUKTURY GENDER..........................................................................................13 V. ZAŁOŻENIA IDEOLOGII GENDER I JEJ WDRAŻANIE................................... 16 VI. PODSTAWOWE FORMY DZIAŁAŃ EDUKATORÓW SEKSUALNYCH W POLSCE................................................................................................................. 19 VII. KSZTAŁCENIE EDUKATORÓW SEKSUALNYCH I STAWIANE PRZED NIMI ZAD ANIA........................................................................................................ 21 VIII. OSTATNIE PRÓBY INSTYTUCJONALNEGO WDRAŻANIA GENDER 22 W POLSCE................................................................................................................. IX. POSTAWY W POLSKIM SPOŁECZEŃSTWIE WOBEC IDEOLOGII GENDER...................................................................................................................... 23 ANEKS Ilustracje z książek promowanych przez edukatorów seksualnych w czasie zajęć z dziećmi Szkolenie PONTONU -jak dziecko może uzyskać pigułki antykoncepcyjne
anonim2013.12.18 16:42
Dzięki! I vice versa :-)
anonim2013.12.22 16:23
halo tu ziemia - czy ktoś zauważył, że w naszym kraju brakuje przedszkoli i żłobków? to jest właśnie pradziwy problem - a czym się zajmują wszyscy rządzący teraz - walką z wiatrakami, tfu z gender, czyli problemem ktorego rok temu nie bylo, nie sposob go okreslic i mozna gadac o nim bez konca nie ponosząc żadnej odpowiedzialności
anonim2013.12.22 21:33
jestem za tym,żeby w ogóle zdelegalizować płeć,nie ma płci-nie ma problemu...mój telefon np nie ma płci a rozmowy łączy a więc można pracować mimo,że się nie wie nic o płci:)
anonim2013.12.30 16:18
Są dwa rodzaje gender. Jeden - to lepsze lub gorsze badania na temat ról płciowych w różnych kulturach. Są to badania z pogranicza socjologii, etnografii i antropologii i, przynajmniej w teorii, powinny być wolne od ideologii. Drugą sprawą jest IDEOLOGIA gender, która polega na wyciąganiu z tych badań wniosków normatywnych dotyczących społeczeństwa. Te wnioski zależą od wyznawanego systemu wartości, czyli filozofii życiowej, religii lub ideologii. To, że ktoś domaga się legalizacji adopcji dzieci przez pary homoseksualne czy przebiera chłopca w sukienkę albo dziewczynkę w męski strój aby prać mu mózg ("walczyć z uprzedzeniami"), to już działanie dyktowane ideologią i to ideologią społecznie szkodliwą. Mimo wszystko jednak, martwiłbym się take o jakość badań gender (gender 1. rodzaju), gdyż dziwnym trafem, wśród przedstawicieli nauk społecznych dominują zwolennicy nowej lewicy (ponad 90%), czyli popularnie "lewactwa" (nie mylić ze Starą Lewicą, taką jak socjaliści starej daty, np. przedwojenny PPS, ale także komuniści)...
anonim2014.03.8 15:13
to może podamy dane ile mamy "górniczek" w Polsce; a może jakieś gendrówy poprawią wynik , zgłaszając akces na takową odmianę górnika/
anonim2014.03.8 15:16
Refael72; zasadniczo nie popieram ale i nie jestem zdecydowanie przeciw :-) a tak na marginesie, niektóre osobniki same sie przekonają o skutkach swoich wyborów( a propos, napisałem osobniki, aby nie wyzywać od mężczyzn i kobiet, ha-jestem poprawny czy nie ?)
anonim2014.05.6 10:33
@Anna88 "Dobrym sposobem na utrzymanie magii w zwiazku jest byc niezaleznym od partnera." Miłość to jest akt woli a nie kombinowanie nad pozyskaniem metod kontroli związku. Nie bez przyczyny istnieje sakrament małżeństwa gdzie Bóg współpracuje z małżonkami w rozwiązywaniu problemów jakich dostarcza życie. Po spełnieniu jednakowoż pewnych warunków takich jak: wierność, uczciwość i wyrzuceniu poza wspólną świadomość jakiejkolwiek możliwości rozstania się. Wszystko to powinno się opierać na płaszczyźnie WSPÓLNEJ MODLITWY MAŁŻEŃSKIEJ NA GŁOS. Po spełnieniu tego wszystkiego związek nie ma prawa nie przetrwać. Żadna magia nie jest potrzebna. Gender jest tylko jednym z wielu mechanizmów, które mają rozbić normalną rodzinę . Zdrowa rodzina ZAWSZE opiera się na wartościach konserwatywnych a więc wartościach, które bardzo opornie poddają się kontroli i manipulacji, a więc światowej rewolucji, która zawsze zaczyna się od podpalenia świata wartości.
anonim2014.07.17 21:55
Wybaczcie , ale nikomu nie można zmienić orientacji, ani zmusić go do zmiany płci jeśli tego nie chce. Kościół po prostu boi się, że kobiety są coraz inteligentniejsze. François Garasse SJ, 1623: # Kobiety trzeba trzymać z dala od tego niebezpiecznego tekstu (Biblii), i od wszelkiej nauki w ogóle. Kobieta uczona to coś gorszego niż brodata.
anonim2015.01.6 22:02
Wprowadzenie zaburzeń psychicznych i inercji woli jest naczelnym celem ideologii genderowskiej.