Dlaczego prezes PiS ma ochronę? Mocna odpowiedź partii na medialną nagonkę  - zdjęcie
13.05.21, 10:22Fot. screenshot - YouTube (Prawo i Sprawiedliwość)

Dlaczego prezes PiS ma ochronę? Mocna odpowiedź partii na medialną nagonkę

74

Reporterzy TVN24 i tvn24.pl przeprowadzili kolejne „śledztwo”, którego rezultaty prawdziwie oburzyły opozycję. Według relacji dziennikarzy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przez całą dobę ochrania policja i prywatna firma ochroniarska. Teraz do tych doniesień w specjalnym oświadczeniu odniosło się ugrupowanie rządzące, które podkreśla, że prezes PiS będzie musiał korzystać ze szczególnej ochrony tak długo, jak długo polityczni przeciwnicy będą wciąż wzywać do jego „patroszenia” czy „odstrzeliwania”.

Ogromne zdziwienie opozycji wywołały „sensacyjnie” doniesienia reporterów TVN24 i tvn24.pl, którzy po ponad miesięcznej obserwacji dowiedli, że… wicepremier i prezes partii rządzącej ma ochronę. Dziennikarzy oburzyło, że ochrania go policja i prywatna firma, a nie Służba Ochrony Państwa.

- „Zapewnieniem bezpieczeństwa urzędnikom państwowym powinna zajmować się Służba Ochrony Państwa (byłe Biuro Ochrony Rządu), a nie policja i prywatni ochroniarze. Efekt jest taki, że za bezpieczeństwo wicepremiera i prezesa PiS podatnik płaci potrójnie”

- czytamy na portalu tvn24.pl.

Do doniesień tych Prawo i Sprawiedliwość odniosło się w opublikowanym dziś oświadczeniu. Wyjaśniono w nim, że prezes PiS Jarosław Kaczyński, siedziba partii oraz (zależnie od oceny potencjalnego zagrożenia) inni politycy są od lat chronieni przez firmę Grom Group.

- „Wydatki na ten cel są jawne i nie są niczym nadzwyczajnym w przypadku rozpoznawalnych publicznie osób”

- zaznaczono.

Policja natomiast, wskazano, podejmuje działania w oparciu o ocenę sytuacji, właściwe procedury i decyzje jej kierownictwa.

Konieczność szczególnej ochrony, jak zauważono w oświadczeniu, wynika z „wieloletniej kampanii nienawiści wobec Jarosława Kaczyńskiego”.

- „Kampanii prowadzonej przez środowiska tak polityczne, jak i medialne, które nie potrafią odnaleźć się w systemie demokratycznym i na każdą różnicę zdań - naturalną w demokracji - reagują nienawiścią i agresją”

- czytamy.

PiS zwraca uwagę, że działania podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa Jarosławowi Kaczyńskiemu nie powinny dziwić, biorąc pod uwagę „chociażby mord polityczny w Łodzi, którego sprawca otwarcie przyznawał, że jego celem był prezes Prawa i Sprawiedliwości czy atak nożownika na Krakowskim Przedmieściu”.

W oświadczeniu zwrócono też uwagę na agresywne i wzywające do przemocy hasła, które są wznoszone na różnych wspieranych przez opozycję demonstracjach. Poinformowano również o groźbach pod adresem prezesa PiS, które nieustannie kierowane są do siedziby partii czy informacjach o rzekomych ładunkach wybuchowych.

- „Dlatego tak długo, jak nasi przeciwnicy polityczni będą wzywać do patroszenia czy odstrzeliwania prezesa PiS, tak długo będzie miał on ochronę

- zaznaczono.

kak/PAP

Komentarze (74):

Jarro2021.05.14 10:22
PiSowski "nadzór" nad pieniędzmi w PKO BP musiał stać się faktem. Tam dopiero bezkarnie można pod..ieprzyć dziesiątki miliardów zł. To dlatego Morawiecki na polecenie partii poświęcił swojego przyjaciela Jagiełłę.
Anonim2021.05.14 9:39
Proponuję przyznać ochronę wszystkim pisowskim złodziejom !!!!!
R.Trzaskowski2021.05.14 9:43
PIS nie kradnie . Sam się o tym z bólem serca przekonałem.
Niezwykłe2021.05.14 9:36
Fajnie że katolicki portal przyciąga tylu lewaków .Nawet jeśli treść zawarta w publikowanych artykułach jest dla nich nie do zaakceptowania to jednak raz przeczytana pozostawia w pamięci ślady dobra.
XD2021.05.14 9:53
Tak, tak. Bo dy cyrku chodzisz po to, żeby czerpać prawdę prosto ze źródła XD
boy2021.05.14 9:32
Kartofla trzeba pilnować bo zeżrą go dziki ...
G. Orwell2021.05.14 9:40
Albo raczej świnie.
Zdzislaw2021.05.14 9:05
Drzewo poznaje się po jego owocach. W przypadku braci Kaczyńskich owoce są dobre ,tutaj nie ma pola do dyskusji bo z prawdą nie można polemizować czy wymuszać na niej kompromis . Prawdę można przyjąć albo odrzucić. Dobry człowiek przyjmuje prawdę ,zły człowiek wybiera ciemność , ciemność skąpaną w szambie kłamstwa. Warszawski prezydent Trzaskowski jest takim podręcznikowym przykładem człowieka skąpanego w szambie kłamstwa...
GWIAZDA DAWIDA2021.05.14 8:49
Jakoś mnie nie dziwi że szatan rękami swoich niewolników z opozycji lewacko - LGBTowskiej atakuje człowieka zasłużonego ojczyżnie i dążącego do świętości poprzez sprawiedliwe i prawe rządy...
Anonim2021.05.14 8:18
Wasz uwielbiany Kaczyński to człowiek oderwany od rzeczywistości, żyjący w swoim świecie z minionej epoki i nie panujący nad niczym ! Tylko mu się wydaję że ma wpływ na to co się teraz dzieję . Sam się zapędził w kozi róg a jego klakierzy za jego plecami robią go w wała !! Mówią mu to co chce usłyszeć i sami się z tego śmieją ! On i tak odejdzie a oni rzucą się sobie sami do gardeł i tak to się skończy.
Anonim2021.05.14 7:43
To fobia każdego dyktatora - obawa o zamach.
towarzysz Jagoda2021.05.14 2:18
Wg lewaków zamiast ochrony powinna wystarczyć Kaczyńskiemu opieka słynnego specjalisty od bezpieczeństwa Turowskiego (doskonale się sprawdził w Watykanie i w Smoleńsku)
Skrzypek na dachu2021.05.13 23:50
Ludzie nie dajcie sie nabrac , my chcemy wolnosc w naszym kraju.........
Skrzypek na dachu2021.05.13 23:48
Dosc tego klamstwa , bo PiS wykonuje rozkazy narzucone przez agentow wrogow Polski .
Skrzypek na dachu2021.05.13 23:37
Pobozny i Socjalista . To jakies nieporozumienie bo Pan Jezus wyraznie nam mowi ze kazdy sam odpowiada za to co ma na sumieniu i zbiorowa odpowiedzialnosc to nieporozumienie i zbrodnia wbrew prawa dlatego socjalizm zawsze konczy sie niepowodzeniem bo klamstwo polega na tym ze mowia , ze pomagaja biednym ale to nieprawda , poniewaz biednym pomagac to prosta sprawa i mozna tylko pozwolic aby biedny sie sam wzbogacil , nie stawiajac mu przeszkody na drodze jak wyplata minimalna czy wysokie podatki zusy vaty i skladki , albo tez skandalicznie niskie progi wolne od podatku od zarobkow . Pazerne Panstwo socjalistyczne klamie kiedy wydaje zlotowke na pomoc tym wybrancom ktorzy najglosniej przedstawiaja swoje rozszczenia , musi sciagac dwa zloty od najbiedniejszych uczciwych pracowitych lidzi aby zmarnowac polowe tej sumy na darmozjadow pasozytow , dlatego podatki w socjalizmie dochodza do 100% az nikomu nie chce sie dalej tak zyc . Kiedy bogatym ludziom socjalizm niszczy zycie , to nie jest sposob na wspomaganie biednym ludziom , tyklo odbieranie dobrego przykladu , niczym Kain i Abel , bratobojcza zbrodnia ktora przez bezbozny socjalizm msci sie przez dwiescie lat w kazdym pokoleniu . Stalinizm rozsypal sie w 1992 kiedy sowiecki marksistowski socjalizm rozsypal sie na proch i pyl , tak samo Maoistowski bandycki komunizm socjalistyczny zamienil sie w panstwowy socjalizm korporacyjnosyndykalistyczny kitajski zamordystyczny totalitarianizm , narodowy socjalizm w 1989 , tez nieudany socjalizm w Albanii Bangladeszu Czad Dahomej Etiopii Francji od czasu Bonaparte , Germanii od czasu Bismark i Hitlera , narodowy socjalizm niemiecki czerpal ze zrodel marksistowskich i luteransko rasistowskich , ale po przegranej wojnie , socjalizm przerzucil sie na kierunek demokratycznomarksistowski , gdzie Wloskie sieroty po faszyzmie przeszli nawrocenie bez mydla na eurofederacijny socjalizm , tak samo jak sieroty postsowieckie przeszli razem z bagazem marksizmu do zielonych albo do tenczowych agitatorow w eurofederacji . Dzisiaj nikt juz nie da sie nabrac na klamstwa socjalizmu , bo to zbrodniczy system terrorystyczny ludobojczy ktory niszczy najzdolniejszych niewinnych bezbronnych pracowitych i uczciwych , dlatego Rzad PiS uzuwa klamstwa Lockdown i Maseczki aby odebrac Polakom wlasnosc wolnosc wiare walute wieprzowine i wodke . Ludzie nie dajcie sie nabrac na klamstwa PiS . Gziekuje za uwage , milego dnia , spokojnego snu i dobranoc .
Skrzypek na dachu2021.05.13 23:45
Rzad PiS uzywa klamstwa aby nazrucac bezsensowne zamordystyczne ukazy.......przepraszam za grube palce .
Skrzypek na dachu2021.05.14 0:01
Pan Jezus jest Polakiem a Polska to Chrystus Narodow .
Skrzypek na dachu2021.05.14 0:07
Dziekuje za uwage , Dobranoc .
Zdzislaw2021.05.13 23:03
Gdyby nie rządy braci Kaczyńskich to Polska była by pełna islamskich ekstremistów których trzeba by było ubrać ,wyżywić i zapewnić dla każdego mieszkanie. W zamian obdarzyli by nas serią zamachów bombowych. Osobiście cieszy mnie fakt że rodziny ubogie nie muszą już głodować dzięki programowi 500+ ...Chora polska opozycja wolała by przydzielać ochronę pomnikom gejowskich tęczy czy hostelom nierządu LGBT.
Zdzislaw2021.05.13 22:48
Taka opozycja jaki jej wyborca czyli że dobrze zrobiono z tą ochroną.
Jarek - Trzęsidupa niech płaci za siebie.2021.05.13 22:08
Nie życzę sobie, żeby ten, posrany że strachu przed własnym cieniem dziadyga, był chroniony za moje pieniądze! Niech Pissuary robią sobie zrzutkę albo sami chronią tego swojego śmierdzącego ramola.
violencja2021.05.13 22:21
Ja też ..i znaczek w jego klapie Polski Walczącej też nie na miejscu, nie uważam go za Polaka , sprzyja żydom,palił hanuki z żydkami.On i jego rodzina/brat , Maria K. , Marta K./byli za aborcją.Stary kawaler , bezdzietny decyduje o nas....dajemy się.Czas dziadygę wymienić.
ape2021.05.13 23:13
Właśnie dałeś jeszcze jeden powód do ochrony J.K. ,któremu do pięt nie dorastasz pod każdym względem!
Skrzypek na dachu2021.05.13 23:57
Dosc juz manypulacji , bo Kalkensztajn ukrywa swoje prawdziwe zamiary , niczym Stoltzman klamie w zywe oczy bo nawiedzony ma was gdzies .
edi2021.05.13 20:36
Oczywiscie narod Polski mozna mordowac jawnie w bialy dzien, zamykajac przychodnie, szpitale, blokujac AMANTADYNE! To nic takiego? Tylko Kaczynskiemu , ktory abdykowal, wiedzac o mordzie 100 tys.Polakow i przekretach na respiratorach, nalezy sie podwojna ochrona, co to za wyjatek? Kim dla niego jest narod Polski? Za jego zgoda sprowadzili motloch banksterski, zydokomuny zdegenerowanej, gorszacej nasze spoleczenstwo.Glinski jawnie funduje degradacje naszej kultury, duda niszczy sady, gowin gospodarke..kopalnie..sk..ny obcej agentury.
Janek2021.05.13 19:18
Dziadzio Obszczymurek musi mieć obstawę bo ktoś musi zmieniać pieluchę i podcierania tyłek.
towarzysz Jagoda2021.05.14 2:24
Masz na myśli bezstronnego, bezpartyjnego Urbana ?
Antoni M.2021.05.13 18:41
Polska policja skupiła się na ochronie skarbu narodowego, pod którego kamienicą nieustannie czuwają. Czego boi się ten człowieczek? Jemu śnią się koszmary, śnią mu się dziesiątki ofiar smoleńskich którzy zginęli w katastrofie we mgle.....
Po 11 ...2021.05.13 17:19
Hitler, Stalin, Pol Pot albo inny Kaddafi mieli większą ochronę od Jarosława.
PiS to powrót do komuny2021.05.13 16:37
"Mocna odpowiedź partii na medialną nagonkę". Wracamy do czasów PRLu, kiedy to PARTIA była personifikowana i występowała jako wszechmocny i wszechwiedzący organ. "A gdy się w par­tię zej­dzie­my w wal­ce - to pad­nij, wro­gu, leż i pa­mię­taj. Par­tia - to ręka mi­lio­no­pal­ca, "w jed­ną miaż­dżą­cą pięść za­ci­śnię­ta."
XD2021.05.13 12:58
Każdy porządny dyktator musi mieć ochronę, bo dyktatorzy są ogólnie niezbyt lubiani przez tą część społeczeństwa, która ceni sobie bardziej wolność niż zasiłki.
Anonim2021.05.13 13:53
nie kradnij ,a będziesz wolny popaprańcu
itd2021.05.13 15:24
Pisiory kradną i tak wolni są. Rysio brzuchaty od zimowego kabrioletu
XD2021.05.14 9:32
Nie muszę kraść – mam dobry zawód, stabilne zatrudnienie i wypracowałam sobie w życiu całkiem niezłą sytuację materialną, pomimo niełatwych warunków zdobywania wiedzy. Dlatego właśnie nie muszę głosować na populistów, którzy sprzedają wolność obywatelską za garść drobnych na g•wniaka.
Anonim2021.05.13 12:03
Jarosławowi Rajmundowiczowi życze jak najdłuższego życia, aby mógł odsiedzieć wszystkie wyroki, które dostanie.
turkuć podjadek2021.05.13 12:10
życzę tobie anonimku również bardzo długiego życia w zdrowiu ...... w domku bez klamek
XD2021.05.13 13:01
Domki bez klamek które wyśmiewasz, są w rzeczywistości szpitalami i miejscami cierpienia mnóstwa chorych ludzi. Obyś znalazł bezpieczną drogę do obiecanej prawdy, której wciąż Kaczyński wam nie dostarczył. A ponad 10 lat już obiecuje.
Mark2021.05.13 15:25
Jarek syn Jakuba a nie Rajmunda.
I znów się prosisz nie-anonimie"...2021.05.14 3:05
Prosisz się o jedno pytanie!...A jakiego więzienia i na ile lat ci życzyć mamy za krzywdzenie obcych dzieci?? .... Napisz!!!!! Tylko nie stchórz tak jak zawsze, gdy cię pytamy!
XD2021.05.14 10:09
Jeśli boisz się o swoje dzieci to je mądrze wychowuj, zamiast całe zło świata i krzywdy lokować w tym czego nie rozumiesz.
Klapaucjusz2021.05.13 12:02
W kraju rządzi wicepremier i prowadzi na pasku premiera i prezydenta. Naczelną Izbą Kontroli kieruje sutener. Policja wchodzi nad ranem do domów żony i syna pancernego sutenera, bo ten przedstawił raport o naruszeniu prawa przez premiera. W Trybunale Konstytucyjnym zasiadają członkowie partii rządzącej i kieruje nimi żona Tajnego Współpracownika. Wszystko jest jawne i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
katolik2021.05.13 15:00
Inne państwa mają swoje mafie, w Polsce mafia ma swoje państwo.
Polacy kochają się nienawidzieć wzajemnie2021.05.13 12:00
Opozycja Totalna.
Janina2021.05.13 11:58
Widać jak naród "kocha" swojego wodza! A przy okazji: kaczyński zawsze był po prostu tchórzem. Tfu!
lon2021.05.13 11:29
Medialna nagonka, jak nagonka. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć.
"Patroszenia prezesa PiS"2021.05.13 11:27
Trzeba Jojowi oddać, że ma wyobraźnię!
Anonim2021.05.13 11:29
Daleko zaszedł od kolejowego bandziorka.
Anonim2021.05.13 11:31
znasz niejakiego palikota? -on chciał patroszyć ,a sikorski dożynać
Anonim2021.05.13 11:35
Proste umysły PiSdzielców nie ogarniają czegoś takiego jak przenośnia... Jak w telewizorni słyszą, że "konar zapłonął" to z gaśnicą lecą. 😁😁😁
Anonim2021.05.13 11:39
CYBA PROSTY PEOWSKI UMSŁ- TAKICH CYBÓW JESZCZE WIELU WŚRÓD WYZNAWCÓW POPAPRAŃCÓW
hehehe2021.05.13 12:39
A kto was tam wie co w tych waszych POkręconych umysłach buzuje ? :-)
turkuć podjadek2021.05.13 12:54
anonimku , tFUj bełkocik na temat pisu bardzo mnie cieszy , bo świadczy o frustracji tFojej z POwodu ,że PIS jest przy władzy ....życzę tobie , by kolejna kadencja PIS była przyczyną tFojego kretynizmu
Suweren2021.05.13 21:42
Każdy przyzwoity, myślący człowiek chodzi dzisiaj nieco sfrustrowany. Bodaj nie da się inaczej, gdy widzi się jak szarańcza pustoszy kraj i niewiele można zrobić, ponieważ 30% społeczeństwa łyka propagandową papkę szczujni człowieka ze szmaty jak parówki w puszkach od Macierewicza. I ani córka brata o moralności kota śmietnikowego, ani bisprzekup Kurski ich nie razi. Ba! Polski chamek po 7 klasach podstawówki uwialbia patrzeć jak rodaka pałą leją, albo na komisariacie odzierają z godności na polecenie człowieka prawomocnie skazanego za nadużywanie władzy. PiSowski suweren tańczy wtedy i śpiewa, popija i zagryza.
Anonim2021.05.13 11:23
wśród wyznawców popaprańców, czai się jeszcze nie jeden Cyba
eee...2021.05.13 11:20
Nie dziwię się, że tak ujadają... Na Budkę to nawet pies kulawą nogą nie chciałby się zamachnąć a przecież w PO to najcenniejsze dobro. Oczywiście po Małgosi...
jle_ffm2021.05.13 11:17
To jest typowe dla państwa autorytarnych, gdzie chroni się dyktatora bo on ma paranoje, wszędzie węszy spiski i myśli że wszyscy czyhają na jego życie
Anonim2021.05.13 11:23
Do jle...- odśwież sobie pamięć i przypomnij sobie co mówił Palikot i inni. Ty masz zawsze dziwaczne wpisy.
Suweren2021.05.13 11:31
Palikot mówił, a Adamowicza zaciukali...
Anonim2021.05.13 13:21
A p. Cybę z PO pamiętasz?
Suweren2021.05.13 14:08
Pamiętm Cybę. Pamiętał również będę dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy ofiar poniesionych w dwukrotnie już wygranej walce z koronawirusem pod dowództwem sotnika carskiego Mateusza Pinokia Morawieckiego.
Kaczka basta!2021.05.13 11:04
Proponuję, aby policja zakończyła tam "dyżury", a za wynajem ochroniarzy niech płaci sam Jarek, ze swej diety poselskiej i pensji ministerialnej. Ewentualnie niech mu ją sponsoruje własna partia. I będzie spoko.
lon2021.05.13 11:31
Emerytów z Gromu opłaca partia, a Policjantów podatnik. Ale i tak wszystko z naszej kieszeni.
Dell2021.05.13 17:34
Ochronę opłaca PiS. Z własnych środków. Do ochrony policji ma prawo każda osoba, której ktoś grozi śmiercią.
Suweren2021.05.13 10:53
Tyranom zawsze towarzyszy strach.
zenio2021.05.13 10:49
Coś tu cicho o zawrotnej karierze żony Sobolewskiego. Nie wpisuje się wam temat w doopowłażenie władzy?
...2021.05.13 10:46
Żyj tak, żeby nie musiało ciebie pilnować 40 policjantów dziennie przed społeczeństwem.
Anonim2021.05.13 10:36
I niech ktoś teraz powie, że mniejszości seksualne nie są u nas chronione! Są, i to jak! 😁😁😁
Maciej Piwowar2021.05.13 10:34
KAŻDY CHRONI to co ma NAJCENNIEJSZEGO. W PiS to Prezes ,zaliczany do 4-czwórki Polityków Rozpoznawalnych w Europie: Władimir Putin ,Kanclerz ,Orban ,Prezes Jarosław Kaczyński.
Anonim2021.05.13 10:31
I bardzo się z tej ochrony cieszymy, rzeźnię niech sobie robią u siebie!
Anonim2021.05.13 10:31
PIBAĆ JES!
Anonim2021.05.13 10:30
Jak to dlaczego? Bo jest tchórzliwym katokomuchem, który obawia się własnych rodaków.
Maciej Piwowar2021.05.13 10:37
@ Anonim Co Leków nie brał? A może sznapsa nie wypił? Lub POD CZASZKĄ REWOLTA? ZMIEŃ LEKARZA BO TEN TOBIE WMAWIA ,ŻE JESTEŚ ZDRÓW.
...2021.05.13 10:47
Nie wszyscy chleją od samego rana jak patole na socjalu z prawicy.
Maciej Piwowar2021.05.13 11:51
. . . -------- Ja na swoje 2500zł na rękę,PRACOWAŁEM 40 lat OBSZCZYMURKU.,a mam 71.