Dlaczego Poznań promuje demoniczną jogę? - zdjęcie
03.07.14, 14:13fot. sxc.hu

Dlaczego Poznań promuje demoniczną jogę?

70

Portal epoznan.pl jest honorowym patronatem tej demonicznej imprezy. Co ciekawe impreza pod nazwą „Joga przy fontannie” w Parku Adama Mickiewicza przy Operze na stałe wpisały się w kalendarz wakacyjnych imprez rekreacyjnych Poznania i cieszą się dużą popularnością. Widać urzędnicy miasta nie mają pojęcia co promują.

Przerażające jest również to, jak o imprezie wypowiada się organizatorka tego diabelstwa: „ Wierzymy, że joga jest fantastycznym sposobem na polepszenie, jakości naszego życia i własnego rozwoju. Wiemy, że dla wielu Poznaniaków wakacje w mieście nie są spełnieniem marzeń i często jest to czas pełen stresu, a nie wakacyjnego relaksu. Dlatego chcemy zorganizować dla wszystkich pozostających w mieście coś ciekawego, wesołego i ciekawego -mówi pomysłodawczyni i organizatorka akcji, Ulla Wilczyńska-Kalak.

Dla przypomnienia czytelnikom: Joga ma charakter demoniczny. I jak mówił w jednym z wywiadów dla Fronda.pl ksiądz Przemysław Sawa („Ksiądz Sawa: przestroga przed szatanem, to teologia Ewangelii”) joga to zagrożenie duchowe: „Swoją argumentację poprę doświadczeniem ojca J. Verlinde, który jest obecnie zakonnikiem, a w przeszłości był osobą głęboko wtajemniczoną w jogę i różnego rodzaje medytacje. Jego świadectwo, głębokiego zniewolenia przez te rzeczy stało się dla wielu z nas katolików wyraźnym sygnałem, iż joga jest zagrożeniem duchowym. Można poczytać jego publikacje. Podobnie wypowiada się s. Michaela Pawlik, dominikanka, wybitna znawczyni hinduizmu i religii Dalekiego Wschodu.

Ja zaś jako egzorcysta spotykałem się osobiście ze złymi skutkami uprawiania jogi u ludzi, którzy zwracali się do mnie. Oczywiście, nie mówimy tu o opętaniu, lecz zniewoleniu duchowym, albo – precyzyjniej – o możliwości takiego zniewolenia. Jeśli jednak chrześcijanin głębiej wejdzie w podejmowanie religijnych praktyk religii pogańskich, to naraża się na grzech przeciwko I przykazaniu Bożemu”.

Przeczytaj również świadectwo człowieka, który uprawiał jogę („Świadectwo człowieka zniewolonego przez ... jogę!”)

Zachęcamy Poznaniaków, by w niedzielę przyszli i wyrazili swoje niezadowolenie z faktu, że promuje się mieszkańcom miasta demoniczny relaks, który zagraża życiu wiecznemu.

Philo

Komentarze (70):

anonim2014.07.3 13:52
Musimy walczyć z pogaństwem, nie możemy przyglądać się biernie, jak zły pożera ludzi(dusze).
anonim2014.07.3 13:55
Zastanawiam się, kiedy przyjdzie czas na palenie bluźnierczych książek? Obawiam się, że już nadchodzi.
anonim2014.07.3 14:07
Kolejny przykład nawoływania do nienawiści
anonim2014.07.3 14:09
Kolejny przykład nawoływania do nienawiści przez portal Fronda
anonim2014.07.3 14:11
@serkisoff Posłuchaj ojca Josepha na YT zanim zaczniesz pisać... "Europejczycy, którzy ćwiczą jogę nawet w nią nie wierząc popełniają ogromny błąd, narażając się na kontakty ze światem duchów, którego nie da się ujarzmić. Joga sobie z nimi poradzi..." To słowa indyjskiego guru o.Josepha, od siebie dodam, że powiedział to z dużym rozbawieniem. Kilka tysiącleci praktyki hinduizmu określiło granicę nieprzekraczalności, której my po prostu nie znamy.
anonim2014.07.3 14:15
Wlasnie chodze na msze do kosciola katolickiego w niemczech i tam kolo salki katechetycznej jest ulotka zapraszajaca na joge! po drugie prze wejsciem do swiatyni stoja strai ludzie ktorzy sprzedaja rozne rzeczy w tym ksiazke do jogi!! A ostatnio rozdawano ulotki w przy wyjsciu z kosciola majace wsparcie dla biednych dzieci w ameryce poludnowej, a tam jedno dziecko na zdjeciu znak szatna pokazuje i ja sie pytam czy w niemczech koscioly katolickie sa niedoinformowane??
anonim2014.07.3 14:22
Cedr zaufaj mi ,że robię to z miłości do ludzi.Wyrażanie swojego zdania popartego doświadczeniem,na temat otwierania się na działanie duchów nieczystych jest rzeczą szlachetną.Jestem chrześcijaninem i głoszę Żywego Boga.
anonim2014.07.3 14:25
JOGA = otwieranie furtki szatanowi
anonim2014.07.3 14:32
Każdego ostrzegam przed praktykami dalekiego wschodu i proszę całym sercem o zwrócenie się do Żywego Boga Jezusa ukrytego w monstrancji(wystarczy kilka słów).
anonim2014.07.3 14:38
Nikt chyba tak nie ośmiesza frondy jak sama fronda, brawo.
anonim2014.07.3 14:38
Www.mimj.pl dla niewierzących w Boga Źywego i szatana(dla tzw.ateistów)..
anonim2014.07.3 14:46
A moze ja nie chce byc nawracana. Czy w bóg nie dał nam wolnej woli ?! Katolicyzm to naprawdę poważne zaburzenie i raczej to sie powinno leczyć . Za chwile będziemy palić książki a następnie krzyzowac niewiernych..zdaje sie , ze Jezus tez został ukrzyzowany za obrazę uczuć ...
anonim2014.07.3 15:19
a potem egzorcystów brakuje bo pogaństwo się promuje
anonim2014.07.3 16:09
Przestańcie, przecież Wy sami najlepiej wiecie, że Wasze "świadectwa" to zwykle stek bzdur wyssanych z palca. Nie róbcie ludziom wody z mózgów.
anonim2014.07.3 16:53
Ale o co chodzi? Katolicy zapewne wiedzą, że według Kościoła joga to zło, więc tam nie pójdą, a całej reszty zdanie jednej ze wspólnot religijnych raczej nie interesuje.
anonim2014.07.3 16:58
poganie muszą coś z czasem robić..problem jednak polega na tym że wciągają w to chrześcijańskie społeczeństwo wmawiając że to tylko sport i relax...
anonim2014.07.3 17:00
PowelBro_ .. swiadectwa osobiscie znam trzy..ludzi ktorzy wiele wiele lat w tym byli i kazdy mówi to samo ..to samo o czym pisze Tekieli. Jak masz problem, proszę zgłoś się do mnie na priv poprzez fronde i jesli jestes niedowiarek, zorganizuje ci spotkania z tymi ludzmi.musiałbyś przyjechać..oni do ciebie nie przyjadą.. No ale sie domyślam że odpiszesz mi coś głupiego, wykręcającego temat...
anonim2014.07.3 17:10
Cedr ,działam prosto z Duchem Św. :)
anonim2014.07.3 17:35
Podobno joga jest demoniczna bo wyginamy kregosłup, który uwalnia energie kundalini. Tak więc Panie i Panowie uważajcie przy schylaniu, bo jeszcze jakiegoś weża ujarzmicie :D...a tak na poważnie o. Verlinde wcale nie mówi, że joga jest demoniczna tylko nastawiona na inny cel niż chrzescijanska modlitwa. Jednakże nie radykalizował swojej negatywnej oceny względem jogi tak jak fronda ma to w zwyczaju koloryzować.....
anonim2014.07.3 18:01
A jak demoniczne jest stawianie ambon na polach, na skraju lasu ... Toż to jawny dowód na prześladowanie ... Ambona pod gołym niebem, bez ścian, malowideł e.t.c. ....
anonim2014.07.3 18:17
Właśnie dlatego łatka oszołomów z Was nie zejdzie. Ćwiczę jogę ponad rok, chodzę o normalnie do kościoła. Na zajęciach z wyjątkiem ćwiczeń nie ma żadnych innych praktyk religijnych czy medytacyjnych. Jeśli już musicie straszyć, co jest żałosne, to straszcie hinduizmem, który jogę wykorzystuje. Natomiast szkoły jogi (mam doświadczanie z dwoma) w żadnym wypadku nie wychodzą poza same ćwiczenia. Także przestańcie opowiadać ludziom bzdury, a potem się dziwić, że 55% jest za antykoncepcją. Bo jak katolik raz spróbuję pójść na jogę i zobaczy jakie bzdury mu się wciska, to na pewno nie będzie wierzył w inne, być może ważne, nauki.
anonim2014.07.3 18:24
@Aplegra7 Ja przyjadę do Ciebie. Poproszę o jakiś kontakt, mail. Ćwiczę jogę od przeszło roku, jestem żywo zainteresowany sprawą.
anonim2014.07.3 18:38
zapraszam.. [email protected] porozmawiasz sobie osobiście z osobą która 15 lat w tym była..dotniesz..może się obudzisz..może..
anonim2014.07.3 18:53
'Ćwiczę jogę ponad rok, chodzę o normalnie do kościoła.' - dokładnie tak jest..chodzisz do koscioła.. chodzisz.. to chodz, tylko czasami spróbuj biblie otworzyć, poczytac o co tam w tym kosciele do którego 'chodzisz' chodzi ! ' Na zajęciach z wyjątkiem ćwiczeń nie ma żadnych innych praktyk religijnych czy medytacyjnych.' - dokładnie..bo tak sie to wszystko zaczyna.. od sportu. Joga to instrument długofalowy..mozesz tak 1-2-3 lata chodzić i sie sportować jogą..potem jak sie obudzisz to będzie już kiepsko mając taką lekką acz długotrwałą zaprawę we łbie. Naiwny jestes myśląc że zło jest tak głupie by dac sie złapać na takich prostych akcjach jak medytacje na placu wsród ludzi. Zaprowadzić sie na medytacje musisz już sam, z własnej woli..wtedy nikt nie ma prawa sie do tego przyczepić a jeden potrzebuje miesiąca by mu tą wolę ukształtować drugiemy trzeba 5 lat... ' Jeśli już musicie straszyć, co jest żałosne, to straszcie hinduizmem, który jogę wykorzystuje.' hinduizmem nie trzeba straszyc, hinduizm w rdzeniu nie jest MISYJNY, on tam na miejscu istnieje i będzie istniał wsród ludzi tam zyjących bo jest to jakic Bozy cel..ale nalezy przestrzegac przed SEKTAMI ktore czy to na billii czy hinduiźmie czy buddyźmie ludziom czaszki lasują.. ' Natomiast szkoły jogi (mam doświadczanie z dwoma) w żadnym wypadku nie wychodzą poza same ćwiczenia. ' tak jak pisałem..to pierwszy poziom wtajemiczenia, najprostrza forma werbunku, bezbolesna..wręcz atrakcyjna, bo zaczynasz czuc sie lepiej.. Ty może kilka lat tak będziesz biegał i sie rozciągał..ale twoj kolega wejdzie dalej i zacznie medytować.. nie daj Boże kolega ochrzczony..i bedziesz tak biernie na to patrzył w bezsilności.
anonim2014.07.3 18:55
,,Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną"
anonim2014.07.3 19:02
Samą jogę można zaliczyć do gimnastyki,a jak uprawiałem judo to co mam się udać do egzorcysty?
anonim2014.07.3 19:08
Sebinus.. jesli wgłębisz się w joge..odkryjesz.. ze sama joga nie jest tylko cwiczeniem fizycznym. Tak mówią ludzie ktorzy joge uprawiają na poważnie od lat ( nie jako relax ) ..to w europie sprzedaje się ludziom kit że można to traktować jak cwiczenia.. i ludzie to kupują bezrefleksyjnie..tymczasem wystarczy pojechać na wakacje do indii ( czy do azji ) i samemu sie wysilić i pogadac z kimś kompetentnym w jakimś klasztorze. To sa rzeczy oczywiste. Tam ci mnisi mają na powaznie ubaw z naiwnych europejczyków ktorym sie wydaje że sport uprawiają. Byłem, pytałem, rozmawiałem i tez sie swego czasu zdziwiłem. ..ale nie spotkasz takiego człowieka na wycieczce autokarowej..trzeba pojechac samemy do tybetu, na stopa i dotrzeć do prawdziwych mnichów którzy będa cie traktować poważnie
anonim2014.07.3 19:18
dziekujemy za ten artykul! kolejna pozycja w kanonie najlepszych artykulow Frondy, znajdzie sie wsrod niezapomnianych artykulow jak chocby "dlaczego kobiety nie powinny nosic spodni". Dziekujemy ze dostarczacie nam powodow do wchodzenia na wasza strone.
anonim2014.07.3 19:23
Czyli joga jest tylko jedna-jako obrządek?
anonim2014.07.3 19:26
Joga znów atakuje! Prosiłbym jeszcze o artykuł o karate - na pewno szkodliwe :) A tak już na poważnie - poza prywatnymi opiniami poszczególnych księży, czy istnieje oficjalne stanowisko Kościoła? I nie, nie chodzi mi o przepis z KKK, który można tłumaczyć na wiele sposobów i (prawie) wszystko pod niego podciągnąć, tylko konkretny dokument w którym joga uprawiana w celach sportowych jest wymieniona jako zakazana dla Chrześcijan? Jeśli nie, to przestańcie mącić.
anonim2014.07.3 19:29
Jestem z Poznania więc wiem co nieco o portalu epoznan.pl. Jest to typowo lewacki portal. Większość komentujących to chyba komuniści, albo byli SB-cy. Są tam rodzynki (jak na przykład "seler" znakomicie masakrujący "artykuł" o jodze, czy ksiądz "pneuma", który ewangelizuje poprzez swój blog na tym "portalu"). Reszty nie warto czytać, bo ręce opadają. Blogi tych użytkowników są jednak godne uwagi...
anonim2014.07.3 19:29
Zniewolenie? Kto tu kogo niewoli? Joga zmusza do chodzenia do kościoła co niedzielę, pod groźbą wiecznego potępienia? Wpaja przekonania o tym że ci, którzy ją ćwiczą, są jedynymi i prawdziwymi Polakami? Czy może te złe skutki to otwarcie umysłu na odmienność i samodzielne myślenie?
anonim2014.07.3 19:29
Zniewolenie? Kto tu kogo niewoli? Joga zmusza do chodzenia do kościoła co niedzielę, pod groźbą wiecznego potępienia? Wpaja przekonania o tym że ci, którzy ją ćwiczą, są jedynymi i prawdziwymi Polakami? Czy może te złe skutki to otwarcie umysłu na odmienność i samodzielne myślenie?
anonim2014.07.3 19:41
Wlasciwie musze sie nawet zgodzic z autorem: joga jest "diabelska". Bylam na niej raz i strasznie bolalo. Na pewno nie czulam przyplywu niebezpiecznej, tajemniczej sily. Do dzis preferuje nasze zachodnie sposoby na zdrowie, jak chocby fittness czy aerobik. Ze wschodnich "nauk" podoba mi sie aikido, choc zeby byc w nim naprawde dobrym trzeba bardzo dlugo i intensywnie trenowac! Jesli chodzi o zagrozenia duchowe to ja widze jedno: jak ktos sie naslucha o tym ze niewinny sport moze go skazac na wieczne potepienie, potem sprobuje sam i przekona sie ze to jednak bzdura. Wtedy moze zaczac kwestionowac wszystko co slyszy w Kosciele.
anonim2014.07.3 20:00
Co z bronią palną? Proch zawdzięczamy tym samym ludziom, co tai-chi.
anonim2014.07.3 20:23
"Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną".Ludzie którzy praktykują jogę,nie mają pojęcia komu składają "pokłony",asany itd.myślą że to tylko zabawa,relaks przez co otwierają się na silne zniewolenia,z opętaniem włącznie.
anonim2014.07.3 20:24
"Portal epoznan.pl jest honorowym patronatem tej demonicznej imprezy. Co ciekawe impreza pod nazwą „Joga przy fontannie” w Parku Adama Mickiewicza przy Operze na stałe wpisały się w kalendarz wakacyjnych imprez rekreacyjnych Poznania i cieszą się dużą popularnością. Widać urzędnicy miasta nie mają pojęcia co promują. " Szanowna Frondo! Co to znaczy "Poznań promuje"? Proszę mnie - Poznaniaka, nie obrażać! Marny lewacki portal epoznan.pl, z tego co wiem, nie ma nic wspólnego z Urzędem Miasta (w zamian patrz: www.poznan.pl)!!! A poza tym portal może być co najwyżej PATRONEM a nie "PATRONATEM". Dobra rada - zanim się coś napisze: 1.zastanowić się czy warto ruszać tak płytkie tematy, 2. sprawdzić "sensacyjną" informację, 3.poprosić o korektę tekstu, który chce się opublikować. Pozdrawiam
anonim2014.07.3 20:39
Pi..zastanów sie o co mnie pytasz.. katolik nie demonizuje jogi, bo joga sama w sobie w skali zagrożen 1-10 to moze 1 jest.. i to nie całe...ludzi enie musza komuś wierzyć na słowo i kazdemu polecem pojechać do źródeł i samemu poszukać informacji. TOc... o karate było..odszukaj. Nie jest szkodliwe jesli... Tenuv... .joga i techniki medytacyjne odciągają człowieka od samodzielnego myślenia ponieważ podstawowa wykładnia kazdej medytacji jest wyłączenie myślenia ! Robi sie to poprzez oddech, ćwiczenia, diete..itd.... Anna88 _ nie mów za kogoś ! mów za siebie. To czy bedziesz potepiona czy nie..dowiesz sie po śmierci..dziś mozesz sie tylko domyslać i mniemać. ja wole skupic sie na wielowiekowej tradycji i na jej podstawie żyć niż wymyślać swoje własnie ideologie wyssane z palca.. Ruphi0 _ racja..readktorsko fronda to hipster-narybek..ale problem pozostaje problemem.. kilka dni temu golgota na placu wolności, za chwile joga w parku w centrum.. zagęszcza sie to lewactwo , zagęszcza. Wychodzi do ludzi ZA DARMO. Wiadomo że ktoś im za to musi płacić bo kazdy z czegoś musi zyc. Pytanie kto jest sponsorem tego 'za darmo' i to jest pytanie dla konkretnego dziennikarza..
anonim2014.07.3 21:10
@Aplegra7 Wysłałem Ci maila. Pogadamy na miejscu. Na twojego posta napiszę jedynie, że każdą rzecz związaną z religią, duchowością można wykorzystać przeciwko ludziom. Sekty chrześcijańskie są na czele tej czarnej listy. Trenuję jogę, jeżdżę na wyjazdy, w jednej i drugiej szkole nie są prowadzone medytacje. Moja instruktorka to lekkoatletka po AWF. To co piszesz to mity, ale chce się spotkać z tym człowiekiem, niech mi opowie o tym "narzędziu szatana".
anonim2014.07.3 21:15
"... joga w parku w centrum.. zagęszcza sie to lewactwo , zagęszcza. Wychodzi do ludzi ZA DARMO. Wiadomo że ktoś im za to musi płacić bo kazdy z czegoś musi zyc. Pytanie kto jest sponsorem tego 'za darmo' i to jest pytanie ..." Poparzyłem się kawą ze śmiechu ... Joga dla ludzi za darmo = lewactwo. Teraz rozumiem, czemu kościół to nie lewactwo. :))))
anonim2014.07.3 21:21
Medytacje same w sobie nie są złe, to kolejny mit. Są oficjalne medytacje chrześcujańskie, które polegają na tym samym "wyłączeniu myślenia" oraz matrze np. "Panie Jezu, Synu Boga zmiłuj się nade mną grzesznym". Jest na youtube. A tu link do oficjalnej organizacji: http://www.wccm.pl/index.php?id=247
anonim2014.07.3 21:25
Voila! Mamy straszenie hiduizmem: „Joga to dzieło szatana. Myślisz, że robisz to dla treningu swojego mózgu i ciała, a tak naprawdę prowadzi to do hinduizmu. Wszystkie te orientalne religie bazują z kolei na fałszywej wierze w reinkarnację” – wyjaśnia o. Gabriele Amorth, watykański egzorcysta". http://www.fronda.pl/a/dramatyczna-rzeczywistosc-diabla-istnieje-naprawde,39149.html
anonim2014.07.3 21:26
Rationalismus...wccm _.. nie wiesz co wklejasz. Spawy takiego ekumenizmu w kosciele sa już dawno rozwiązane. napalasz sie niepotrzebnie. Medytacja chrześcijańska ma tyle wspólnego z medytacją buddyjską co litera M na poczatku tego słowa i nic więcej...
anonim2014.07.3 21:28
Słąwek12_ .. poczytaj dlaczego Ludwik Zamenchoff był uważany przez twórce Aukido za Boga...bo mam nadzieje ze wiesz conieco o twórcy Aikido.. o jego przynależności do oficjalnej sekty japońskiej.. które defacto działa do dziś i w esperanto mówi....Czym sie ta sekta zajmowała i zajmuje.. doczytasz. Reszte sobie sam odpowiesz ..
anonim2014.07.3 21:30
Sebastos - joga to nie składanie nikomu pokłonów, a zwłaszcza nie klechom na ambonie. Prawdziwa joga to wolność a nie poddaństwo i bicie pokłonów.
anonim2014.07.3 21:31
@Aplegra7 Proszę bardzo, czym się różni medytacja chrześcijańska od buddyjskiej?
anonim2014.07.3 21:41
Tenuv_ chrzescijaństwo to nie pogaństwo i nie bicie pokłonów ! a już napewno nie przyzwolenie by kogokolwiek obrażać. Ty najwyraźniej masz zielone swiatełko w mówieniu na kogoś 'klecha' i ręka ci nie zadrży w tej swojej wolności słowa.. zapeowne równie szybko i łatwo oceniasz całą reszte ludzi na swojej drodze zycia.. zastanów sie !! Sławku12_ sam sie zastanów co robisz..podałem Ci tylko nitki po ktorych gdzieś mozesz dotrzeć. Czasami na aikido są takie techniki przy rozpoczęciu treningu, jakies pokłony do zdjęcia ojca założyciela.. ale nie wszędzie..nie zawsze ! Zastanów się kto to wszystko wymyślił i kim był..a to że to dla ciebie sport..to tylko swego rodzaju warstwa kontaktu ideologi z człowiekiem. Kuszenie Adama w raju odbyło się poprzez Ewę.. Ewa powstała w Raju, Adam nie !..Jabłko było w ustach węża obietnicą siły i potęgi i to ich zgubiło...
anonim2014.07.3 21:42
Rationalizmusie.._ porozmawiasz o tym z osoba z która Cię spróbuje umówić. ja nie jestem kompetentny w tym temacie.. nie praktykuje medytacji, ale modlitwę !
anonim2014.07.3 21:53
@Aplegra7 Fajnie, że o tym napisałeś. Dobrze abyś zatem nie budował pochopnych osądów, bo specjalistą nie jesteś. Ja też nie, ale w buddyjskich medytacjach uczestniczyłem dwa razy. Medytacja to spokój ducha, poleca się ją nawet w przychodniach uzależnień, widziałem na własne oczy. W wielu klinikach joga jest elementem terapii. Mówisz, że nie medytujesz, tylko się modlisz, a wiesz, że prawdziwa głęboka modlitwa to rodzaj medytacji, że czuwanie to rodzaj medytacji? Pewnie nie wiesz, ale przemyśl. Na początek: http://pl.wikipedia.org/wiki/Medytacja http://pl.wikipedia.org/wiki/Hezychazm
anonim2014.07.3 22:10
Aplegra7 - nie pisałem o chrześcijaństwie jako o całości tylko o tej jego formie, polegającej na biciu pokłonów, poddaństwie i strachu przed karą Boską. Chrześcijaństwo, jak każda inna religia, może dawać wolność ale może też służyć do zniewolenia ludzi. I nazywania odmiennych od Tej Jedynie Słusznej Wiary religii pogaństwem. Niezależnie od tego, czy mają cokolwiek wspólnego z religią (joga to filozofia).
anonim2014.07.3 22:21
W IMIĘ MIŁOŚCI BOGA I BLIŹNIEGO siejecie nienawiść między katolikami i niekatolikami - tak wielką, jakiej jeszcze dotąd nie było, chyba że w średniowieczu iw czasach Inkwizycji. Komu służy rozbiecie narodu polskiego? Komu służą ci, którzy to czynią? Czy w tym nie ma szatana? Czy to duch Miłości Bożej? Czy takie było przesłanie Jana Pawła II, który deklaratywnie dla katolików jest autorytetem? Ludzie, opamiętajcie się.
anonim2014.07.3 23:27
Joga wg.KK jest niebezpieczna i otwiera na demony.Nie dajcie się zwieść poganom.Któż jak Bóg!
anonim2014.07.4 6:26
Jak tam będzie Miś Yogi- to popatrzę.
anonim2014.07.4 10:59
Tenuv_ .. nichilizm przez ciebie przemawia.. okraszony relatywizmem.Idac tym tropem mozna napisac ze wychowanie dziecka w rodzinie to manipulacja ! Rozumiesz?.. Takie rozumowanie sprowadza Cie na beznadziejną drogę na ktorej jest pusto...nie ma jedynej slusznej.. jest ocena kazdego człowieka w wolnej woli, ocena rzeczywistosci i historii swiata. jak prześledzisz dzieje swiata przez kilka tys lat , sam odkryjesz że jakoś tak sie składa że to chrześcijaństwo budowało i rozwijało dawało bezpieczne schronienie ludoziom. Kiedyś człowiek człowiekowi był wrogiem, ludzie sie mordowali i nikt sie tym za mocno nie przejmował. Mozesz sobie z tego sprawy nie zdawac jak brutalny był kiedyś swiat i czym dla ludzi była ( i nadal jest) religia chrzescijańska. Dziś stawia sie ludzi w płaskim , bezrefleksyjnym swiecie, bez historii.. ma być tu i teraz i przyjemności i na tej warstwie sprzedaje sie ludziom rózne głupoty.. Ktoś był 2 razy na medytacjach i wydaje mu się że już cos wie o medytacji. Zenująca ! Takie wypłaszczenie umysły to az boli i martwi jednocześnie ! Nie dajcie się wrobić..bądzcie wolni naprawdę. ZAcznijcie czytac fakty, historię, cenić naukę .. a nie jakies wikipedie i propagande ktora Wam coś obiecuje !
anonim2014.07.4 11:59
@TOc. "Joga znów atakuje! Prosiłbym jeszcze o artykuł o karate - na pewno szkodliwe :)" Przyjmij kiedys na klate cios karate, to zobaczysz czy nie jest szkodliwe ;)
anonim2014.07.4 12:17
@Komentarz Przyjmowałem i to nie raz, ale szkód duchowych nie zauważyłem ;)
anonim2014.07.4 14:01
@Aplegra7 Kolega przespał noc i się rozkręcił, niestety chaotycznie i bez podstaw. Chrześcijaństwo pierwotne, czyli tuż po Jezusie oraz nowożytne to najlepsze okresy dla tej religii, bo odwołuje się do retoryki miłości. Chrześcijaństwo pomiędzy tymi okresami, to jedno wielkie bagno i cywilizacyjne zacofanie. To prawda, że kultura europejska wywodzi się od chrześcijaństwa. Ale budowana była na zgliszczach kulty antycznej, której wyburzenie chrześcijaństwo spowodowało. Zgoda, ze chrześcijaństwo przynosi ludziom "schronienie" ducha, w formie nadziej. daleki jestem od odmawiania tego tej religii. Jednocześnie jednak tworzy podziały w społeczeństwie, głównie mam na myśli Kościół Polski, deklarując monopol na uniwersalizm moralny. Atakuje każdego przeciwnika duchowego, bojąc się utraty wiernych - czyli wpływów i pieniędzy.
anonim2014.07.4 15:03
@Slawek12 Tu pełna zgoda z Tobą. Jednak biorąc pod uwagę, że w czasach średniowiecznych jedynie kler mógł zdobywać wykształcenie, to chrześcijaństwu udało się stworzyć kilku filozofów. Nie mniej jest tak jak mówisz, zarówno w nauce, jak i w obrzędach religijnych, w wielu przypadkach są zaczerpnięte z antyku.
anonim2014.07.4 19:52
Moim zdaniem prawdziwym bluznierstwem i zagrozeniem duchowym sa takie zachowania: agresja, obmowa, marnowanie jedzenia, konsumpcjonizm, zloscliwosc itp Anie jakas joga albo ksiazka o Harrym Potterze. Czemu Fronda nie walczy z tym, co w naszym spoleczenistwie zdarza sie czesto i jest zle?
anonim2014.07.4 21:05
Racjonalizmusie_ bajki piszesz z tym 'wyburzeniem' przez chrzescijaństwo....takie bajki ze az wstyd !
anonim2014.07.5 14:10
Adomas 44. Każdy człowiek ma prawo do własnych opinii, zwłaszcza jeśli dotyczą one sfery tak wrażliwej, jak zdrowie psychiczne. To, na szczęście, nie jest karane w tym kraju. Poza tym, skąd założenie, że tu chodzić może o ten konkretny "ruch krishnowców"? Najwyraźniej, stwierdzenie to zdradza twoją znajomość specyfiki "tego" ruchu i jego realiów, także gdy idzie o prowadzenie sporów arbitralnych przed sądem, co jakby trąci brakiem dobrej woli i obiektywizmu w podejściu do konkretnego problemu uwikłania. Środowisko osób intonujących Hare Krishna Maha Mantrę jest niejednorodne i nie należy naiwnie zakładać, że wszyscy ludzie, którzy coś w nim znaczą są małostkowi i pełni przesądów, niechęci. Bhatki yoga to nie tylko ruch świadomości Krishny. Kolejnym kłamstwem jest sugerowanie, jakoby tekst ten był skierowany przeciwko jakiejś konkretnej grupie ("paszkwil"). Natomiast, nie ma pełnego przekonania, że tekst ten nie został w jakiś sposób skompilowany, czy przeredagowany. Rzeczywiście, dla pełenj wiarygodności brakuje nazwiska autora, ale zrozumiałe jest że istnieją sensowne powody, dla których w tego typu świadectwach ujawnienie pełnej tożsamości ich autora nie jest wskazane. Pozostaje nam ufać Redakcji, która świadectwo to dopuściła do publikacji, że uczyniła to zgodnie z zasadami sztuki i etyki dziennikarskiej. Zresztą kwestia ta w równym stopniu dotyczy samego autora.
anonim2014.07.5 14:15
Adomas 44. Każdy człowiek ma prawo do własnych opinii, zwłaszcza jeśli dotyczą one sfery tak wrażliwej, jak zdrowie psychiczne. To, na szczęście, nie jest karane w tym kraju. Poza tym, skąd założenie, że tu chodzić może o ten konkretny "ruch krishnowców"? Najwyraźniej, stwierdzenie to zdradza twoją znajomość specyfiki "tego" ruchu i jego realiów, także gdy idzie o prowadzenie sporów arbitralnych przed sądem, co jakby trąci brakiem dobrej woli i obiektywizmu w podejściu do konkretnego problemu uwikłania. Środowisko osób intonujących Hare Krishna Maha Mantrę jest niejednorodne i nie należy naiwnie zakładać, że wszyscy ludzie, którzy coś w nim znaczą są małostkowi i pełni przesądów, niechęci. Bhatki yoga to nie tylko ruch świadomości Krishny. Kolejnym kłamstwem jest sugerowanie, jakoby tekst ten był skierowany przeciwko jakiejś konkretnej grupie ("paszkwil"). Natomiast, nie ma pełnego przekonania, że tekst ten nie został w jakiś sposób skompilowany, czy przeredagowany. Rzeczywiście, dla pełenj wiarygodności brakuje nazwiska autora, ale zrozumiałe jest że istnieją sensowne powody, dla których w tego typu świadectwach ujawnienie pełnej tożsamości ich autora nie jest wskazane. Pozostaje nam ufać Redakcji, która świadectwo to dopuściła do publikacji, że uczyniła to zgodnie z zasadami sztuki i etyki dziennikarskiej. Zresztą kwestia ta w równym stopniu dotyczy samego autora.
anonim2014.07.5 14:41
@osia79 bo wtedy redakcja frondy musiałaby zacząć od siebie, a o ile łatwiej jest potępiać innych...
anonim2014.07.6 23:01
" doprawdy szokujace,uprawiam wspinaczke skalkowa i jak kazdy choc troche zorientowany wie ze rozciaganie a co za tym idzie yoga to podstawa sukcesu czy to znaczy ze jestem opetany? czy tzw rock climbing to tez zagrozenie duchowe?" Prymityw czy idiota?
anonim2014.07.7 10:58
Meraku_ to znaczy że nie rozumiesz o czym tu mowa i w czym problem. Nikt nie twierdzi że rozciąganie się ( jeśli jest nawet' czasami ' takimi samymi ruchami ubudowane ) prowadzi do opętania... nie rób z ludzi idiotów, z ludzi myślących..z kogokolwiek. Joga to wstęp do czegoś dalej.. na etapie europejskim jest często faktycznie formą ćwiczeń..ale w praktyce jesli 100 polaków ją uprawia sportowo, to po kilku latach 10 z nich wchodzi w medytację i dalej i dalej. Ni wspomnę już o formach poświęconych peownych pozycji i ruchów ktore jesli są wykonywane, są swego rodzaju wpuszczaniem nieznanego ducha do serca. To tak jakby traktować ruch krzyża poczatku modlitwy ' w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego' jako ruch rozgrzewający mięśnie i ścięgna, powtarzany 50 x na minute może autentycznie tą rękę rozgrzać.....
anonim2014.07.8 11:59
@Aplegra7 Ludzie sami robią z siebie idiotów: http://www.fronda.pl/a/demoniczna-joga-poruszajace-swiadectwo-kobiety-wyzwolonej-z-jogi,39199.html
anonim2014.07.9 18:00
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem: "Widać urzędnicy miasta nie mają pojęcia co promują" - często wiedzą! Poddają się lobbującym. A co do komentarzy... joga weszła pod strzechy niekoniecznie tylko większych miast. Proszę bardzo (była prośba, aby ogłoszono imprezę w okolicznych kościołach), ogłoszenie z FB i nie tylko: "Wójt Gminy Wyry – Barbara Prasoł - serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy a także „gości” na wspólne „Śniadanie na trawie”, które odbędzie się 12 lipca o godz. 10.00 na terenie biwakowym przy jeziorze „Wicie”. Na śniadanie w plenerze prosimy zabrać: koc, piknikowy koszyk i małe co-nieco. Na przybyłych czekać będzie poczęstunek. PODCZAS ŚNIADANIA ODBĘDĄ SIĘ BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z JOGI. Jeżeli będzie padał deszcz śniadanie pod gołym niebem zostanie przełożone na inny termin, o którym poinformujemy."
anonim2014.07.11 13:28
Wg informacji w mediach nie miała to być żadna joga, ale normalna gimnastyka na karimacie w centrum miasta. Po prostu dziennikarze chcąc zachęcić ludzi do udziału w ćwiczeniach gimnastycznych na przekór opiniom przedstawicieli kościoła użyli w sposób nieuprawniony znaku równości między sportem i rekreacją ruchową a praktykami parareligijnymi. Można to tłumaczyć ich naiwnością, choć nie da się tu wykluczyć celowego działania. Tak czy inaczej mamy tu do czynienia z tanim chwytem marketingowym, ale ja osobiście czułbym się oszukany. Natomiast sami organizatorzy tego show ukrywając czym faktycznie jest joga mieli darmową reklamę i znakomitą okazję do zwerbowania chętnych w celu wmanipulowania ich w PŁATNE religijne praktyki jogi m.in. w swoim poznańskim Studio Jogi YAM. A co tam się naprawdę praktykuje można przeczytać pod odnośnikami na ich stronie > http://www.joga-yam.pl/ Co to jest Joga Kundalini, Tantra Joga, medytacje, mantry itp. rytuały, które towarzyszą ćwiczeniom w owym poznańskim studio? Wystarczy zajrzeć choćby do Wikipedii aby dowiedzieć się, z czym faktycznie mamy do czynienia. Tymczasem w żadnym artykule prasowym, w radio czy w TV nie było o tym najmniejszej wzmianki ani choćby krótkiej informacji czym organizatorzy zapraszający na jogę przy fontannie na Placu Mickiewicza tak naprawdę się zajmują. I to musi niepokoić każdego uczciwego człowieka.
anonim2014.07.11 16:17
I jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie. Warto posłuchać całego nagrania i wziąć pod rozwagę wypowiedzi znawców zagrożeń ze strony różnych szkół jogi, bo komentarz redakcji TVN24 pod nagraniem jest wyjątkowo tendencyjny. Dwukrotnie wysłałem pod tym reportażem swój komentarz aby pewne zakłamania wyprostować. Nie ukazał się, natomiast cyniczne i chamskie wypowiedzi jakichś prymitywnych oszołomów jak widać znalazły się tam bez żadnych przeszkód. Oto link > http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/protesty-przeciwko-jodze,447339.html
anonim2014.07.23 19:33
„Byłam na kursach dla nauczycieli w sekcie 3HO. Zapłacilam dużo pieniędzy, całe oszczędności, kilkanaście tysięcy złotych na to poszło. Chodzę po cichu do klubu jogi w Częstochowie, ale jak się o tym władze sekty 3HO dowiedzą, to stracę uprawnienia instruktorki ich jogi kundalini. I taki ostracyzm potem jest, że strach już będzie do nich na zajęcia jechać. Tak potrafią zgnoić i zastraszyć człowieka. Nie ma tam kojarzonej z Indiami wolności poszukiwań duchowych ani tolerancji.” – mówi Maria T. z Częstochowy, także wyżej wtajemniczona w arkana przemysłu Yogi" źródło cytatu: http://tinyurl.com/odqc7ea