Dla niedowiarków – o. Bashobora daje świadectwo wskrzeszeń - zdjęcie
18.07.13, 20:14O. John Bashobora (fot. Tomasz Rowiński)

Dla niedowiarków – o. Bashobora daje świadectwo wskrzeszeń

45

Coś dla siebie znajdą niedowiarkowie na stronie Charyzmatycy.pl, gdzie pojawił się film ze świadectwem kapłana z Ugandy. „Potężne namaszczenie jakie o. John otrzymał od Boga w posłudze uzdrawiania i uwalniania owocuje wielkimi znakami i cudami wszędzie tam gdzie ten pokorny kapłan głosi Słowo. Za pośrednictwem o.Johna Bóg wskrzesił już kilka osób!” - czytamy na stronie wspólnoty.

W 2007 roku o. John był gościem charyzmatycznej konferencji "Strumienie Miłosierdzia" która odbyła się pod partonatem Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. To właśnie w tym miejscu wygłosił świadectwo, którego całe nagranie możemy nabyć za pośrednictwem Charyzmatycy pl.

Fragment świadectwa na temat wskrzeszeń TUTAJ

eMBe

Komentarze (45):

anonim2013.07.18 20:38
@Fascination Z tego co wiem chrześcijanie wierzą , że uzdrawia jedynie sam Chrystus , człowiek jest jedynie swoistym narzędziem , Przyjaciółko :) Wedle zasad i prawd wyznania chrześcijańskiego to chyba dość oczywiste wypełnianie i jednocześnie spełnianie się obietnicy , zapowiedzi samego Jezusa Chrystusa :) ,, Uzdrawiajcie chorych , wskrzeszajcie umarłych , oczyszczajcie trędowatych , wypędzajcie złe duchy ! " ( Mt 10 ; 8 ) Pozdrawiam , Przyjaciółko / Przyjacielu :)
anonim2013.07.18 20:44
'...którego całe nagranie możemy nabyć za pośrednictwem Charyzmatycy pl" kasa, kasa i jeszcze raz kasa kosztem naiwnych ludzi. Ile to było gadania i pisania przed stadionowymi "rekolekcjami" o uzdrowieniach i wskrzeszeniach. Po "rekolekcjach" okazało się, że chodziło o "uzdrowienia duchowe". Nie wstyd wam?
anonim2013.07.18 20:48
@Fascination, Beatriche i inni wy naprawdę jesteście zacofani i ciemni, skoro nie rozumiecie mowy potocznej - tyle razy wam już tłumaczony, a wy nadal ślepi i głusiy, i nieuki. No to spróbujmy kolejny raz (może coś dotrze do lewackich móżdżków): O. Bashobora nikogo nie wskrzesza i nie uzdrawia - te cuda czyni Pan Bóg, który z sobie wiadomego powodu wybrał O. Bashoborę jako swoje narzędzie i tylko narzędzie. Żeby wam jeszcze bardziej zobrazować - jak młotkiem wbijacie gwoździa, to młotek wbił gwoździa czy wy? Jeśli na to pytanie odpowiecie poprawnie to jesteście na dobrej drodze do rozumienia... I na koniec do Beatriche - "nie będziesz wystawiać na próbę Pana Boga swego..." Pan Bóg to nie złota rybka z bajki, która spełniania życzenia i zachcianki - poczytaj opisu kuszenia Jezusa na pustyni - próbujesz podobnie?
anonim2013.07.18 21:03
Ten co ma uwierzyć to uwierzy a kto nie wierzy jeści chce uwierzyć niech się modli o Wiarę bo wiara to łaska nie każdy ją posiada!!!!!
anonim2013.07.18 21:53
Trzeba rozumieć że to nie Pan Bóg działa na wezwanie charyzmatyka, tylko chryzmatyk działa na wezwanie Boga. Jezus też nigdy nie robił znaków na pokaz tylko działał w zgodzie z wolą Boga. Jeżeli wolą Boga było wskrzeszenie Łazarza to Jezus to zrobił. Jeżeli wola Boga było żeby umarł na krzyżu za nas to też nie zszedł z niego, kiedy Żydzi go prowokowali.
anonim2013.07.18 21:56
survival - popieram ... a jak poszedł w jedno miejsce i chcieli znaku to odwrócił się i poszedł bo nie przyszedł dla znaków one tylko utwierdzają wiarę ale najpierw należy ją posiadać!!!! Patrzą a zobaczyć nie mogą słuchają a nie mogą usłyszeć....
anonim2013.07.18 21:56
survival - popieram ... a jak poszedł w jedno miejsce i chcieli znaku to odwrócił się i poszedł bo nie przyszedł dla znaków one tylko utwierdzają wiarę ale najpierw należy ją posiadać!!!! Patrzą a zobaczyć nie mogą słuchają a nie mogą usłyszeć....
anonim2013.07.18 21:58
Wskrzeszony z martwych cz.1 http://www.youtube.com/watch?v=6A8OiBRLfDE
anonim2013.07.18 21:59
W jaki sposób ten film ma przekonać niedowiarków ? Gdyby chociaż na tym fragmencie filmu było ukazane, że kogoś wskrzesza to by może można się zastanowić. A tam nie ma nic poza tym, że stoi wrzeszczy i macha ręką.
anonim2013.07.18 22:06
I to ma kogoś niewierzącego przekonać? Opowiedziana historyjka? Takich świadectw porwania przez ufo, yeti, itd. to jest pełno. Znowu mamy do wyboru, co bardziej prawdopodobne, że gość kłamie (albo się myli) czy że ktoś faktycznie został wskrzeszony.
anonim2013.07.18 22:09
Fronda zaczyna bredzić, super swiadecto, sam nagram swojce i wrzuce na YT. Dodam ze jestem praktykujacym katolikiem.
anonim2013.07.18 22:13
Przecietniak - zaraz "tytani intelektu" cię tu oświecą, że aby uznać, że ten Bashobora mówi prawdę to trzeba już wcześniej wierzyć. A co zrobić żeby mieć wiarę ? Pewnie trzeba uwierzyć Bashoborze!
anonim2013.07.18 22:36
@imadl4 wg mnie ten Film to jest dobrym swiadectwem gdyz zawiera wypowiedzi swaidkow naocznych, tak jak Ewangelia zawiera Prawde gdyz zostala przez swiadkow cudow Jezusa. Nie mozna przeciez oczekiwac ze ks Bashobora bedzie przy sobie kamere HD zeby wszystko nagrywac i wrzucac na twittera Real Time. Niestety, moze jak Google Glass sie upowszechni to bedzie to mozliwe, na razie niestety jedyne co mamy dostepne to wypowiedzi Swiadkow.
anonim2013.07.18 22:38
Tak, niewiara nie jest grzechem, jest karą. Żal mi bardzo niewierzących i staram się dzielić z nimi doświadczeniem Jezusa, ale trzeba go szukać samemu żeby się zechciał objawić. Żadne argumenty do Was nie trafią, póki Jego nie doświadczycie, a wtedy zmieni się Wasze życie.
anonim2013.07.18 22:39
możemy NABYĆ za pośrednictwem Charyzmatycy pl. dzięki !!!
anonim2013.07.18 22:43
Nabywajcie dowód!!! Nabywajcie! Dowód samoprzyznania się!
anonim2013.07.18 22:44
Fascination, przecież jest napisane "Za pośrednictwem o.Johna >>Bóg<< wskrzesił już kilka osób!" Beatriche, nie będziesz wystawiać na próbę...
anonim2013.07.18 22:58
Ciekawe coś ostatnio mamy dowody ... :)
anonim2013.07.18 23:00
@Asdfnikt Nie sądzę żeby ktoś tu miał zamiar wystawiać Pana Boga na próbę. :) Ja tam nie mam najmniejszych wątpliwości, iż Bóg taką moc posiada. Mam jednak spore wątpliwości co do tego czy dokonuje tego za pośrednictwem o. Bashobory. I to o. Bashoborę bym chętnie wystawił na próbę. Stolica Apostolska wystawia na próbę potencjalnych świętych podczas procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych i tu chyba nikt z katolików nie ma wątpliwości co do prawidłowości postępowania. Pozwólmy więc ludziom wątpić w o. Bashoborę. Wiara w cuda niewymienione w Piśmie (nawet te uznane przez Stolicę Świętą) do bycia dobrym katolikiem konieczna nie jest.
anonim2013.07.19 0:02
Katolickie pospólstwo znalazło sobie nowe mirakle do podziwiania. Należy przyklasnąć - zajmie się wreszcie czymś nieszkodliwym. Masturbacja nikomu nie zaszkodziła. Zwłaszcza intelektualna. A jeśli chodzi o wartość naukową jakichkolwiek cudów - jest żadna. Warunkiem naukowości, za Karlem Rajmundem Popperem, jest falsyfikowalność, której istota sprowadza się do postawienia pewnego pozytywnego zdania uniwersalnego sensu stricto o rzeczywistości fenomenalnej i przeprowadzania serii prób, mogących obalić tak postawiony sąd. Nacisk, milusińscy moi, proszę położyć na słowo "SERIA" - eksperyment mogący nieść instancję musi być POWTARZALNY. Hochsztaplerstwa robione JEDEN RAZ i po kryjomu, następne opiewane z ambon, mają wagę żadną.
anonim2013.07.19 0:08
etoretto
anonim2013.07.19 0:10
Fascination, sedno gdzie indziej? Pierwszy akapit: "Ej no, zaraz, jeszcze niedawno >>oficjalne stanowisko brzmiało, że ojciec Bashobora nie wskrzesił ani nie uzdrowił nikogo, bo wcale nie jest od uzdrawiania i wskrzeszania<<, a pisanie o uzdrowieniach i wskrzeszeniach to podły podstęp lewaków bojących się siły katolików na Stadionie Narodowym (czy jakoś tak). >>A teraz nagle okazuje się, że jednak wskrzesza?<<" - oparty na nadinterpretacji... ;) Quis et Deus?: ok, wystawimy więc ks. Bashoborę na próbę przy takim procesie, bo pewno ktoś go zgłosi - no ale wtedy tym mniej ktokolwiek będzie w stanie wykazać naukowo, że to za jego wstawiennictwem...
anonim2013.07.19 0:15
Cholera, usunęli!
anonim2013.07.19 0:39
Ehh... nie ma żadnego udokumentowanego przypadku wskrzeszenia i nie będzie, chyba że prawdziwy Jezus Chrystus wróci na ziemię... Ojciec Boshobora to szarlatan i smutno mi, gdy widzę, że fronda szerzy nieprawdziwe informacje na jego temat... A jeśli jest inaczej - niech Boshobora zgłosi się do fundacji Randiego, by zgarnąć ten milion dolarów, za udowodnienie posiadania magicznych mocy... Wstyd i jeszcze raz wstyd... Żeby tak kłamać w żywe oczy... wskrzeszenia??? Nieudokomentowane, ale "pewne", bo "charyzmarycy.pl" tak piszą... dajcie spokój... albo dajcie solidniejszy dowód zamiast siać herezję i grzeszyć tym samym
anonim2013.07.19 2:00
Jak to się ma do słów abp. Hosera, który mówi: "Ojciec Bashobora nigdy i nigdzie nie powiedział, że uzdrawia, czy wskrzesza umarłych". Jeśli tak mówi biskup, to chyba należy się mu "bezwzględne posłuszeństwo" Czy nie jest to "brak szacunku i posłuszeństwa wypowiedzi biskupa??? I jak to się ma do odwrotnej informacji z waszej strony? http://www.fronda.pl/a/abp-henryk-hoser-ksiadz-bashobora-nigdy-nie-mowil-ze-wskrzesza-umarlych,29332.html
anonim2013.07.19 2:09
@Zed Wtedy Jan rzekł do Niego: "Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami". Lecz Jezus odrzekł: "Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami". Mk 9,38-40
anonim2013.07.19 3:59
in_dubiis_libertas napisał(a): Lip 19, 2013, 2 rano Jak to się ma do słów abp. Hosera, który mówi: "Ojciec Bashobora nigdy i nigdzie nie powiedział, że uzdrawia, czy wskrzesza umarłych". *** Ma się całkiem dobrze, bo to nie o. Bashobora wskrzesza i uzdrawia - nigdy więc nie powiedział, że to czynił. Natomiast świadczył, iż Pan posługuje się nim, kruchym naczyniem, - człowiekiem grzesznym, jak każdy z nas.
anonim2013.07.19 4:00
Z przypowieści o bogaczu i łazarzu: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". 29 Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Łk 16; 27 b- 31 *** Gdy nasz Pan chodził po Ziemi, czynił liczne cuda - a jednak wielu wątpiło, że jest prawdziwie Mesjaszem. Nie tylko uczeni w Piśmie zasklepieni w tradycji (podobni naszym tradsom), ale i nawet Jego uczniowie mieli wątpliwości. Z dwunastu - jeden Go sprzedał, a inny się Go wyparł. Wątpiła Marta po śmierci swojego brata, Łazarza. Apostołów prawdziwie zaskoczyło zmartwychwstanie Mistrza, rozpoznali Go dopiero po łamaniu chleba. Nie dowierzał Tomasz, którego nie było, gdy Pan przyszedł do swoich uczniów. Nie inaczej jest teraz. Gdyby Jezus dopiero w naszych czasach się narodził, też by Go odrzucono, a pośród tych, którzy nazwali by Go szarlatanem, byli by niestety nasi tradsi. To słychać, widać i czuć.
anonim2013.07.19 7:12
Czy rodziny wskrzeszonych osób oddały zasiłki pogrzebowe Zusowi? Jak wyglądała sprawa anulowania aktów zgonu? Jak załatwia się wskrzeszenie w urzędzie stanu cywilnego? Czy tak jak narodziny czy inaczej?
anonim2013.07.19 9:21
Salman- Aleś się rozpędził!
anonim2013.07.19 10:16
Przecież poseł Godson sam był świadkiem wskrzeszenia
anonim2013.07.19 10:33
To świadectwo to jest nagranie wideo jak kogoś wskrzesza, tak?
anonim2013.07.19 11:03
cox: "rozpędziłem się"...? Napisałem po prostu prawdę. Nie wiem jak dowodem cudów O. Bashobory mogą być same słowa O. Bashobory... Jeśliby uznać je za prawdziwe, to równie dobrze można uznać że prawdę mówią Ci, którzy twierdzą że porwało ich UFO... Albo uwierzyć że Krzysztof Jackowski, "jasnowidz", co popiera swoje "wiarygodne" słowne świadectwo świstkami od policji. Pitoli on też jakieś heretyckie, new-ago`we brednie o tajemnych energiach i przepowiada błędnie np. wyniki meczów piłkarskich, albo wyborów politycznych. Żaden rozsądny katolik nie powinien wierzyć w temu podobne brednie i analogicznie nie należy się łudzić w to, że ktoś tu uzdrawia czy wskrzesza, bo "tak powiedział"... Świadectwo cudu powinno być realnym dowodem. Nie zgadzam się też z Tobą Klara, twierdzącą że: "Nie inaczej jest teraz. Gdyby Jezus dopiero w naszych czasach się narodził, też by Go odrzucono, a pośród tych, którzy nazwali by Go szarlatanem, byli by niestety nasi tradsi.". Gdyby Jezus się narodził to zjawiłby się u Randiego i utarł mu nosa, odpowiadając na wyzwanie i udawadniając przy naukowcach że potrafi czynić cuda. Dla Syna Bożego udowodnienie kim jest byłoby pestką. A te wszystkie Bashobory czy mistyczki pokroju Myrny Nazzour to charyzmatyczni ludzie, ale tylko ludzie... bez żadnych cudotwórczych mocy... Takiemu np. pełnemu wiary, niewinnemu, młodemu Danielowi Szmidtowi Myrna Nazzour miała rok temu pomóc w walce z zanikiem mięśni... I wiecie co - nic, zupełnie NIC. Więc nie przepełniajcie kielicha goryczy i nie starajcie się potwierdzić czegoś, co potwierdzone być nie może - bo nie jest prawdą.
anonim2013.07.19 11:59
słabo słychać bo pogłos! może wersja z napisami? Czy ktoś zna jakiegoś współczesnego świętego który by wskrzeszał zmarłych? Przynajmniej z ostatnich 1000 (tysiąca) lat? Tym czasem, z całym szacunkiem, ale przybywa charyzmatyczny kapłan z Afryki środkowej i nagle robi się wokół niego szum dotyczący rzekomego wskrzeszania. Tymczasem mi to od razu kojarzy się ze wszelkimi afrykańskimi, rdzennymi wierzeniami i ich pochodnymi, gdzie w większości "gwoździem programu" jest właśnie wskrzeszanie zmarłych, czego najlepszym przykładem jest synkretyczna afroamerykańska religia voo doo i wiążąca się z nią legenda o zombie która tak mocno przenikneła do popkultura. Jak Afryka to od razu wskrzeszanie, dziwne i niepokojące...
anonim2013.07.19 11:59
Niewiara? Ludzie, co wy piszecie :) Przecież to czyste naciągactwo :) Kup a otrzymasz świadectwo? Co to ma być?? Papież wyraźnie wypowiada się na ten temat..
anonim2013.07.19 12:52
Średniowieczne gusła, od których nawet współczesny kościół się odżegnuje połączone z bardzo współczesnym naciągactwem.
anonim2013.07.19 13:11
Zgadzam się w całości z komentarzem @ Nabi wobec pomysłu @Beatriche. Boga się na próbę nie wystawia, Bogu się wierzy i ufa, a nie się Go sprawdza. Co nie zmienia faktu, że byłabym ostrożna wobec tych cudów i wskrzeszeń dokonywanych przez o. B. mocą Boga.
anonim2013.07.19 13:36
Ktoś by powiedział: On tylko przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy! Pozostaje być agnostykiem w sprawie wskrzeszeń dopóki ktoś nie dostarczy wypowiedzi osoby wskrzeszonej wraz z potwierdzeniami rodziny i lekarzy. Też mam na imię Tomasz.
anonim2013.07.19 14:59
Kościół zmierza do czasów o których Jezus mówił: „Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? „(Lu 18,8). Teraz są czasy o o których Jezus mówił: „Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.” (Mt 24,24). Rzeczywiscie Jezus nauczał: „Uzdrawiajcie chorych” ale zaraz dodał: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!” (Mt 10,8). Czy mocy Jezusa nie wystarczyło by zebrac dostatecznie datków na pokrycie kosztów wynającia stadionu? Bilety po 40/20 zł i jest ten rospoznawczy znak dla wybranych. Ale o tym jakos newiele się mówi.
anonim2013.07.19 15:18
@epicur5 Nie tylko duchowe. Mój mąż doznał uzdrowienia fizycznego. Jednak gdy Jezus uzdrawia ciało, to zawsze również duszę, to jest różnica między Jego uzdrowieniem, a tym szatańskim. Ale przecież Ty i tak wiesz lepiej i niczyje słowo Cię nie przekona. Twoja strata.
anonim2013.07.19 15:39
Jan-2, porównując czas kilkunastu godzin za 20/40zł do dwóch godzin za mecz za cenę kilkakrotnie wyższą - na pewno.
anonim2013.07.19 22:04
A co z ta wypowiedzią tu: http://www.fronda.pl/a/abp-henryk-hoser-ksiadz-bashobora-nigdy-nie-mowil-ze-wskrzesza-umarlych,29332.html
anonim2013.07.20 3:37
Salman napisał(a): "Gdyby Jezus się narodził to zjawiłby się u Randiego i utarł mu nosa, odpowiadając na wyzwanie i udawadniając przy naukowcach że potrafi czynić cuda. Dla Syna Bożego udowodnienie kim jest byłoby pestką." *** Zachęcam do czytania Ewangelii - z modlitwą w sercu - bo jak na razie to wykazujesz się totalną ignorancją. Jezus niczego by nie udowadniał, nie odpowiedział by na wyzwania. Mamy tego liczne dowody, w Ewangeliach właśnie. Pana naszego ludzie przewrotnego serca bardzo często wystawiali na próbę - On jednak nie reagował tak, jak się tego spodziewali. Przykłady: 1) 39 Ci zaś, którzy przechodzili obok, przeklinali Go i potrząsali głowami, 40 mówiąc: "Ty, który burzysz przybytek i w trzech dniach go odbudowujesz, wybaw sam siebie; jeśli jesteś Synem Bożym, zejdź z krzyża!" 41 Podobnie arcykapłani z uczonymi w Piśmie i starszymi, szydząc, powtarzali: 42 "Innych wybawiał, siebie nie może wybawić. Jest królem Izraela: niechże teraz zejdzie z krzyża, a uwierzymy w Niego. 43 Zaufał Bogu: niechże Go teraz wybawi, jeśli Go miłuje. Przecież powiedział: "Jestem Synem Bożym"". (Mt 27; 39-43) 2) 15 Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie. 16 Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli: "Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. 17 Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie?" 18 Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: "Czemu Mnie wystawiacie na próbę, obłudnicy? 19 Pokażcie Mi monetę podatkową!" Przynieśli Mu denara. 20 On ich zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?" 21 Odpowiedzieli: "Cezara". Wówczas rzekł do nich: "Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga". 22 Gdy to usłyszeli, zmieszali się i zostawiwszy Go, odeszli. (Mt 22; 15-22) *** Obietnice Jezusa dane Jego uczniom - przykłady: 1) 15 I rzekł do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 17 Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie". (Mk 16; 15, 17-18) 2) 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. (J 14; 12-14)
anonim2013.07.20 3:53
@Salman I jeszcze to. 7 Idźcie i głoście: "Bliskie już jest królestwo niebieskie". 8 Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! (Mt 10; 7-8) *** "Ehh... nie ma żadnego udokumentowanego przypadku wskrzeszenia i nie będzie, chyba że prawdziwy Jezus Chrystus wróci na ziemię..." 32 Kiedy Piotr odwiedzał wszystkich, przyszedł też do świętych, którzy mieszkali w Liddzie. 33 Znalazł tam pewnego człowieka imieniem Eneasz, który był sparaliżowany i od ośmiu lat leżał w łóżku. 34 "Eneaszu - powiedział do niego Piotr - Jezus Chrystus cię uzdrawia, wstań i zaściel swoje łóżko!" I natychmiast wstał. 35 Widzieli go wszyscy mieszkańcy Liddy i Saronu i nawrócili się do Pana. 36 Mieszkała też w Jafie pewna uczennica imieniem Tabita, co znaczy Gazela. Czyniła ona dużo dobrego i dawała hojne jałmużny. 37 Wtedy właśnie zachorowała i umarła. Obmyto ją i położono w izbie na piętrze. 38 Lidda leżała blisko Jafy; gdy więc uczniowie dowiedzieli się, że jest tam Piotr, wysłali do niego dwóch posłańców z prośbą: "Przyjdź do nas bez zwłoki!" 39 Piotr poszedł z nimi, a gdy przyszedł, zaprowadzili go do izby na górze. Otoczyły go wszystkie wdowy i pokazywały mu ze łzami w oczach chitony i płaszcze, które zrobiła im Gazela za swego życia. 40 Po usunięciu wszystkich, Piotr upadł na kolana i modlił się. Potem zwrócił się do ciała i rzekł: "Tabito, wstań!" A ona otwarła oczy i zobaczywszy Piotra, usiadła. 41 Piotr podał jej rękę i podniósł ją. Zawołał świętych i wdowy i ujrzeli ją żywą. 42 Wieść o tym rozeszła się po całej Jafie i wielu uwierzyło w Pana. (Dz 9; 32-42) Nasz Pan ZYJE, działa tutaj i teraz Mocą swojego Ducha. Niestety podobnie, jak w czasach Apostołów są pomiędzy nami tacy, którzy: otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. 14 Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. 15 Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił. (Mt 13; 13b-15) *** " niech Boshobora zgłosi się do fundacji Randiego, by zgarnąć ten milion dolarów, za udowodnienie posiadania magicznych mocy..." o. Bashobora nie posiada żadnej magicznej mocy - ta była by od diabła - realizuje tylko to do czego Pan go powołał i używa charyzmatów, jakimi Jezus go obdarzył. Nauka Kk temu nie zaprzecza - nie są to więc herezje.
anonim2013.07.20 4:02
BurmistrzLemingradu napisał(a): Lip 19, 2013, 1:38 rano Ciekawa sprawa. Zawsze myślałem, że katolicy powinni stać w pierwszym rzędzie osób wątpiących w takie rewelacje. *** "Katolicy" wątpią w takie relacje - katolicy/chrześcijanie, których Jezus jest Panem są pewni, że On żyje i nadal działa, jak to miało miejsce w czasach pierwotnego chrześcijaństwa. "Według wiary waszej niech wam się stanie!" (Mt 9; 29b) 1 Gdy po pewnym czasie wrócił do Kafarnaum, posłyszeli, że jest w domu. 2 Zebrało się tyle ludzi, że nawet przed drzwiami nie było miejsca, a On głosił im naukę. 3 Wtem przyszli do Niego z paralitykiem, którego niosło czterech. 4 Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach nad miejscem, gdzie Jezus się znajdował, i przez otwór spuścili łoże, na którym leżał paralityk. 5 Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: "Synu, odpuszczają ci się twoje grzechy". 11 Mówię ci: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu!". 12 On wstał, wziął zaraz swoje łoże i wyszedł na oczach wszystkich. (Mk 2; 1-5, 11-12)