Demon nie próżnuje. Kolejny atak na księdza!  - zdjęcie
31.07.19, 07:51(fot. pixabay)

Demon nie próżnuje. Kolejny atak na księdza!

36

Diecezja Włocławska poinformowała, że w ubiegły piątek w godzinach porannych doszło do ataku na dyżurującego w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku księdza Remigiusza Zacharka.

W piątek, 26 lipca, w godzinach porannych w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku doszło do ataku na dyżurującego tam ks. wikariusza Remigiusza Zacharka.
 
W relacji poszkodowanego kapłana, ok. godz. 10.30 do biura parafialnego weszło czworo ludzi (trzy kobiety i mężczyzna), pragnący złożyć akt apostazji. Po wyjaśnieniu, że taki dokument, zgodnie z prawem, może przyjąć i podpisać jedynie ksiądz proboszcz i poinformowaniu kiedy pełni on dyżur w kancelarii, ks. Zacharek został zaatakowany przez mężczyznę, który chwycił jedną ręką stojący na regale krzyż, a drugą zrzucił prezbitera z fotela na podłogę. Wszyscy atakujący używali przy tym wulgarnych określeń nie tylko pod adresem kapłana, ale także Kościoła. Po kilkukrotnych, bezskutecznych prośbach, aby napastnicy opuścili kancelarię, kapłan wezwał policję. Po interwencji stróżów prawa agresorzy opuścili budynek plebanii. Szczęśliwie, pomoc medyczna nie była potrzebna.
 
Był to kolejny – po niedawnej profanacji kościoła św. Maksymiliana w Koninie i zniszczeniu znajdującego się obok świątyni pomnika świętego patrona oraz namalowaniu sprayem bluźnierczego napisu na murze kościoła w Brzeźnie k. Konina – atak na tle religijnym, do jakiego doszło w diecezji włocławskiej.

bz/diecezja.wloclawek.pl

Komentarze (36):

Jan Radziszewski2019.08.1 12:37
a nie boisz się żydzie, masonie lewaku , że diabeł żywcem ci wydrze duszę z ciała i zabierze ją do PIEKŁA i to w czasie krótszym niż 8 lat - bo Polska pierwsza będzie OCZYSZCZONA Z mętów aspołecznych tzn pozostanie normalnych 8 -10 milionów Polaków a cała reszta 4/5 umrze tj zostanie zamordowana z czego większość wpadnie do PIEKŁA tj jeziora ognia i siarki (Ap 20,15)
Donek2019.08.1 7:43
to są dupki żydowskie co tak piszą.wygoncie żydów z polski albo ich zlikwidujcie.
Azazel2019.08.1 7:36
Kiedy mamusia chodziła z bioetykiem z ujotu w ciąży, stłukła jej się płyta. I co? I nic mu nie jest. I nic mu nie jest. I nic mu nie jest. I nic mu nie jest. Tylko jak mu coś napiszą, to będzie to wklejał do usranej śmierci. Swojej albo frondy.
Papierz2019.07.31 17:33
Żeby doprecyzować przebieg wydarzeń, skontaktowaliśmy się z policją w Turku. Okazuje się, że mundurowi cały incydent widzą zupełnie inaczej. 26 lipca faktycznie policja interweniowała w kancelarii parafialnej, a wikary pełnił wtedy dyżur. – Trzy osoby – kobieta, jej syn i synowa – przyszli złożyć akt apostazji. Z uwagi na wymogi formalne akt nie mógł zostać przyjęty. Potrzebny był komplet dokumentów i obecność proboszcza. Państwo zostali poinformowani, że mogą przyjść po godz. 16:00 i odebrać potwierdzenie – mówi w rozmowie z naTemat st. asp. Dorota Grzelka z Komendy Powiatowej Policji w Turku. "Nie doszło do naruszenia nietykalności cielesnej" Z jej relacji wynika, że później rzeczywiście doszło do sprzeczki. – Nie chcieli tego przyjąć do wiadomości, zaczęli się awanturować. Mówili podniesionym głosem, nie chcieli opuścić kancelarii. Wszystko zostało zakończone notatką z interwencji. Nie wszczęto żadnego postępowania – podkreśliła. – Jeszcze dzisiaj policjanci kontaktowali się z proboszczem, który potwierdził, że nie doszło do popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa. Dodał, że tamtego dnia po godz. 16:00 te same osoby przyszły ponownie i złożyły akty apostazji – dodała przedstawicielka policji. Zapytana o rzekome "zrzucenie księdza z fotela na podłogę" przyznała, że nie może potwierdzić tych informacji. – Nie doszło do naruszenia nietykalności cielesnej księdza czy znieważenia. Nie są prowadzone dalsze czynności – wskazała st. asp. Grzelka.
Poznaniak812019.07.31 13:55
Parafrazując jednego z ostatnich prawdziwych kapłanów w tym kraju (niestety, nieodżałowanej pamięci) - jest cała prawda, święta prawda i kleru prawda: https://poznan.onet.pl/atak-na-ksiedza-w-turku-policja-przedstawia-inna-wersja-wydarzen/p5pvlrv
michu2019.07.31 12:28
Z niektórych wpisów wynika jasno. Jak są jakieś postawy "anty" coś tam, to na to sobie niektórzy zasłużyli. Co dopiero jak są pogromy, to dopiero muszą być zasługi ;). Warto to zapamiętać, taki sposób myślenia wiele próbuje usprawiedliwić ;)
Jacuś2019.07.31 10:22
Fronda napisała prawdę o tym incydencie,tak po katolicku.
aspiring educationalist2019.07.31 10:13
Nie było żadnych rękoczynów. Znowu mijacie się z prawdą, tak jak w przypadku rzekomego "żądania homoślubu" przez napastników ze Szczecina. St. asp. Dorota Grzelak z tamtejszej komendy policji, podaje że na stronie internetowej Kurii "w notatce nie ma informacji o krzyżu i zrzuceniu księdza z fotela. Nie jest więc prowadzone w tej sprawie postępowanie"
XYZ2019.07.31 10:13
Księża utracili autorytet i w tym jest problem.
qwerty2019.07.31 10:06
A było zawiadomienie do policji lub prokuratury o przestępstwie ? nie było to tak jak w Białymstoku nie było żadnego ataku.
aspiring educationalist2019.07.31 10:00
Fronda również skwapliwie korzysta z okazji, żeby siedzieć cicho i nie zamieścić sprostowania odnośnie wcześniejszego fake newsa o "homo ślubie" jakiego rzekomo mieli się domagać napastnicy ze Szczecina: https://www.fronda.pl/a/ks-aleksandra-ziejewskiego-pobito-bo-chcieli-homoslubu,130734.html
Młot na katolicyzm2019.07.31 9:52
Podejrzewam, że ten katabas molestował tych ludzi, gdy byli dziećmi. Dlatego przyszli się zemścić.
mirynd2019.07.31 8:29
ja tez na widok klechy mam delikatnie mówiąc mieszane uczucia .Dobrze że się wstydzą tego co robią i poza kościołem nie chodza w służbowych kiecach
Jahu2019.07.31 8:26
Ks.Lemański chyba znowu zawiedziony,że nie zamordowali.
UzbroićKlechówWBrońDługąSamopowtarzalną2019.07.31 8:21
A ten kleruchacz to "dyżurował" w jakiej roli? Pewnie czekał na kandydatów na ministrantów, żeby zrobić im wstępny test uległości masturbacyjnej i pokazać film instruktażowy, czego proboszcz będzie wymagał od ministranta. Może czekał też na jędze radiomaryjne dźwigające przebłagalnie-ekspiacyjne wota w kształcie sztab złota. A tu przyszli apostaci. Żeby zażądać formalnego wypisania z kleszego cyrku, do którego zapisano ich bez świadomej zgody. Dyżurny kleruchacz chciał chytrze odwlec sprawę, zwalając na proboszcza, który jeszcze nie wrócił z kwartalnego urlopu na Seszelach. No i dostał po krzyżach, aż do sprowadzenia na płaską Ziemię. Oczywiście nie nadstawił drugiego policzka alni półdupka, ale wezwał policję. Kler i policja to szybko cementująca się koalicja!
mirynd2019.07.31 8:14
cóż klechy i kosciół narobił tyle zła że teraz zbiera żniwa. dobrze że zwyczaje ludzi są inne niż 200 lat temu
Jan Radziszewski2019.08.1 12:30
a nie boisz się że diabeł żywcem ci wydrze duszę z ciała i zabierze ją do PIEKŁA i to w czasie krótszym niż 8 lat - bo Polska pierwsza będzie OCZYSZCZONA Z mętów aspołecznych tzn pozostanie normalnych 8 -10 milionów Polaków a cała reszta 4/5 umrze tj zostanie zamordowana z czego większość wpadnie do PIEKŁA tj jeziora ognia i siarki (Ap 20,15)
aspiring educationalist2019.07.31 8:03
W sądzie w Świdnicy ruszył proces cywilny, który były proboszcz parafii w Szalejowie Górnym wytoczył Ignacemu Decowi w związku z rzekomym zniesławieniem. Biskup miał według księdza rozsiewać plotki o jego rzekomym dziecku z gosposią.
Krzysiek2019.07.31 8:12
I co z tego wynika? Pan Bóg przestanie istnieć? Papież zmieni dekalog? Ocenzuruje poglądy św. Pawła na sodomitów? Usunie fragmenty Ewangelii o ogniu piekielnym?
aspiring educationalist2019.07.31 10:17
Usuwając fragmenty o piekle, może też usunie fragmenty o płaskiej, nieruchomej Ziemi, osadzonej w centrum Wszechświata. https://www.biblestudytools.com/topical-verses/bible-verses-about-flat-earth/
bioetyk z ujotu2019.07.31 8:03
Krokiem milowym w rozwoju genetyki i nauki w ogóle będzie wyodrębnienie genu odpowiedzialnego za homoseksualizm i inne dewiacje seksualne.Jest sprawą naukowo oczywistą że wszelkie patologie organizmu są uwarunkowane genetycznie. Wykrycie tego genu umożliwi wczesne zdiagnozowanie patologii u płodu i odpowiednią reakcję medyczną. Będzie to również wyjście na przeciw nowoczesnemu trendowi walki z ociepleniem klimatu przez redukcję populacji ludzkiej a tym samym ograniczenie emisji co2. Tylko naukowy postęp umożliwi dalszy rozwój ludzkości.
bioetyk z ujotu2019.07.31 8:02
Teoria Darwina mówi, że organizmy nie spełniające podstawowych funkcji to organizmy patologiczne i są eliminowane przez naturę. Podstawową funkcją organizmu jest przedłużenie gatunku czyli rozmnażanie. Organizm który nie spełnia tego zadania jest organizmem patologicznym i zostaje w naturalny sposób wyłączony z ewolucji. Więc po co to zawracanie głowy z homoseksualizmem skoro biologia sama eliminuje organizmy patologiczne. A przecież człowiek to taka troche lepiej rozgarnięta małpa.
Maria Blaszczyk2019.07.31 10:48
Drogi bioetyku, rozmnażanie każdego osobnika to niejedyny sposób przedłużenia gatunku przecież. Istnieje więcej niż jeden mechanizm sprzyjający przedłużeniu gatunku (co by to nie było, bo wchodzimy na śliski grunt niejasnych pojęć). Inny mechanizm ewolucji biologicznej to np. dobór krewniaczy (również opisany przez Darwina, drogi bioetyku od siedmiu boleści). Ewolucyjnemu przetrwaniu homoseksualności sprzyja też fakt, że np. u ludzi kobiety-nosicielki genów sprzyjających homoseksualności są bardziej płodne. A to oznacza, że piszesz potworne dyrdymały. To biologia dba o utrzymanie organizmów homoseksualnych lub biseksualnych. Ich istnienie jest powszechne w przyrodzie, dotychczas zidentyfikowano już kilkanaście setek gatunków zwierząt wykazujących zachowania homoseksualne, od muszek owocówek po najbliższych krewniaków ludzi, szympansy.
MasturbatorzyWszystkichKrajówŁączcieSię!!!!2019.07.31 14:31
Homoseksualne muszki owocówki powiadasz.... no noo...
Azazel2019.08.1 7:35
Kiedy mamusia chodziła z bioetykiem w ciąży, stłukła jej się płyta. I co? I nic mu nie jest. I nic mu nie jest. I nic mu nie jest. I nic mu nie jest. Tylko jak mu coś napiszą, to będzie to wklejał do usranej śmierci. Swojej albo frondy.
precz z komun\304\2052019.07.31 8:02
Cywilizacja śmierci; nowa odsłona: https://wrealu24.tv/film/marek-chodakiewicz-jak-zatrzymac-antywartosci-totalitarnych-mniejszosci
Krzysiek2019.07.31 7:59
Nie było to jeszcze "dzielnicowego" z komentarzem? Dziwne. Tekst jest już całe pięć minut i nic... A "dzielnicowy" już wie, że ten duchowny to pedofil, wielbiciel Rydzyka, który ma kasę, super auto itp., więc mu się należało. A ci apostaci powinni zostać "Ludźmi Roku" Wyborczej. Halo! Zbudź się lewaku. Zapatrzyłeś się w TVN? Czekamy!
TWOJASTARA2019.07.31 8:00
Zjedz snickersa ;)
Hihi2019.07.31 8:04
On czeka na instrukcje Krzysiu ,bo on sam nie umie napisać tylko co mu dyktują .
ubecka gnida2019.07.31 8:06
dzielnicowy oszczymur dostał wolne za nadgodziny. poszedł wymienić ruble na złocisze
Wiesław Kaloryfer2019.07.31 11:12
Nie było jeszcze. Ale wypowiedzieli sie za to w tej sprawie prawdziwi dzielnicowi, którzy byli na interwencji. Z ich relacji wynika, że nie było żadnego pobicia, a awantura. Na plebanie przyszli ludzie delikatnie mówiąc niewychowani, a nie "księży-bokserzy". Swoja drogą czesto mowi sie, że ateiści znają Pismo Św. i przepisy kościelne lepiej niz katolicy. Ta trójka temu przeczy, skoro nie wiedziała, że aktu apostazji mozna dokonac tylko w obecności proboszcza parafii swojego miejsca zamieszkania, a nie wikarego (jeszcze za chwile okaże sie, że mieszkaja w zupełnie innej parafii). Tak sie przygotowywali do tej apostazji, ze nawet nie przeczytali przepisów.
bat alkaliczny2019.07.31 7:58
Ludzie najwyraźniej mają dość zakłamanego kościoła. Strefa wolna od ideologii katolickiej rośnie.
Mario2019.07.31 8:09
To jest strefa przemocy nie wolności od ideologii
wujek dobra rada2019.07.31 10:15
to co tu robisz pajacu?
jan2019.08.1 6:24
Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne kilkadziesiąt lat temu wydalo werdykt że homoseksualizm nie jest chorobą psychiczną.Dlugo debatowali,przed Towarzystwem trwala demonstracja homoseksualistów.W pewnym momencie na salę obrad wdarla się grupa homoseksualistów i krzykami oraz groźbami wymusili na lekarzach psychiatrach korzystny dla siebie werdykt czyli by homoseksualizm byl skreślony z listy chorób psychicznych.Na tym werdukcie opieraly się później inne badania i tz dowody że homoseksualizm to orientacja seksualna a nie zaburzenia seksualne.Ten werdykt byl aksjomatem dla środowisk LGBT czyli czymś czego sie nigdy nie podważa.I bylo by wszystko ladnie i pięknie dla LGBT gdyby nie następne orzeczenie tegoż Towarzystwa sprzed lat kilku że pedofilia to też orientacja seksualna.Tym razem nie bylo żadnej demonstracji pedofilów,ani nikt się nie wdarl na salę obrad.Wiadomo pedofilia jest karalna jeszcze i nie mogli sie odkryć i ujawnić.Werdyktem tym Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wyrządzilo " niedźwiedzią przyslugę " calemu ruchowi LGBT.Dlaczego ? Jeżeli zgsdzasz się że pedofilia jest tylko orientacją seksualną to zaakceptujesz i to że homoseksualizm jest normalny.Jeśli nie zgadzasz się z werdyktem że pedofilia jest tylko orientacją seksualną a jest zaburzeniem seksualnym to powinieneś się zastanowić nad faktem że i w przypadku wydania werdyktu o normalności homoseksualizmu to Towarzystwo popelnilo bląd,tym bardzuej że wedrykt ten zostal wydany ,jak napisalem wcześniej,pod przymusem.A teraz co ? Teraz i wszystkie tz badania naukowe i publikacje które opieraly się na werdykcie tego Towarzystwa ze homoseksualizm jest normalny,też mogą być nic nie warte.Przypominam że byla to rzecz niepodważalna dla środowisk LGBT i nadająca wszystkiemu temu status nauki..Tylko że jeżeli takie coś raz sie podważy to już nigdy nie jest prawdą. Gdyby nawet teraz Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wycofalo się z orzeczenia że pedofilia to orientacją seksualną ,to już jest " musztarda po obiedzie ".Nauka to nauka.Pomylisz się raz to potem i wszystkie twoje badania i dowody mogą być wątpliwe.Raz podważonego aksjomatu nie da się dalej traktować jako niepodwazalną prawdę.Nie ma zmiluj.Jeśli nadal uważasz że homoseksualizm jest normalny to jest to tylko twoja decyzja polityczna i nie jest to poparte już żadną nauką.Już nie !.I to wlasnie ta szkoda ktora to Towazystwo i WHO wyrządzilo srodowisku LGBT że swe zachowania moga tlumaczyć ideologia a nie nauka.Tak to jest kochani że Pan Bóg sprawia że zlo samo sobie podstawia nogę i podcina galęzie na których siedzi.I bardzo dobrze ! W budowli budowanej z klamstw wystarczy wyciagnac jedną cegielkę by cala budowla runęla. I tak się stalo z " normalnością homoseksualizmu ",oczywiście dla kogoś kto ma IQ powyżej temperatury ciala - jak to któryś z kabaretow mówil.Śpieszmy się Polacy bo za 10 lat ,lub mniej,zalegalizują nam w Polsce pedofilię !! Na zachodzie pewnie za kilka lat.
Teresa2019.08.1 8:07
Zakłamanie jest we wszystkich sferach życia. Równie dobrze można atakować lekarzy, nauczycieli itp. W każdej grupie są ludzie dobrzy i źli. Dlaczego więc atakuje się Kapłanów? Wśród homoseksualistów są ludzie żyjący etycznie i ludzie wściekli na cały świat że im się nie pozwala na wszystko co sobie pomyślą. Tak samo jest wśród ludzi heteroseksualnych. Ludzie dzielą się na dobrych i złych, wszelkie inne podziały wynikają z biologii, światopoglądu, polityki, życia społecznego. Najbardziej przeraża mnie ta manipulacja "tłumem baranów". Wystarczy w mediach puścić odpowiednią dawkę informacji i ludzie jak barany rozpoczynają działanie, przeważnie bardzo negatywne. Prawdziwe zło to ludzie którzy tych manipulacji świadomie się dopuszczają i cieszą się ze złych owoców.