Debata narodowców na UW odwołana! Bosak dla Fronda.pl: To ograniczanie swobody dyskusji - zdjęcie
13.02.13, 14:56

Debata narodowców na UW odwołana! Bosak dla Fronda.pl: To ograniczanie swobody dyskusji

9

"Z przykrością musimy poinformować, że w powodów od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać środowe spotkanie z liderami Ruchu Narodowego. Spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w późniejszym terminie. Liczymy na równie żywe zainteresowanie i równie wysoką frekwencję jak ta zadeklarowana teraz. Przy okazji postaramy się aby spotkanie odbyło się w większej sali aby wszyscy mogli uczestniczyć w nim w komfortowych warunkach" - czytamy w komunikacie Pawła Szablowskiego, przewodniczącego Niezależnego Zrzeszenia Studentów Organizacji Uczelnianej Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wiadomo, że debata odbędzie się w bardziej "polemicznej" formule, ponieważ pomysł na organizację spotkania tylko z narodowcami nagle przestał odpowiadać rektorowi UW. Wcześniej taki zarzut podnosiły środowiska lewicowo-liberalne, na czele z "Gazetą Wyborczą".

 

Zdaniem Krzysztofa Bosaka, jednego z liderów Ruchu Narodowego to ograniczanie swobody dyskusji. - Oceniam to jako - swego rodzaju - wyraz politycznej poprawności. Niejednokrotnie obserwowałem debaty na UW, na których był prezentowany pogląd tylko jednej strony i nikomu to nie przeszkadzało - mówi portalowi Fronda.pl Bosak.

 

Czy nie jest to jednak przesadzona opinia, tym bardziej, że rektor zaproponował inną formę spotkania? - Przypominam, że to sami studenci chcieli zorganizować spotkanie z nami w takiej formie, a nie my. Osobiście uważam, że forma debaty dwóch stron może być nawet ciekawsza. Moim zdaniem, nie jest to żaden poważny argument, ponieważ na Uniwersytecie Warszawskim, jak już wspominałem, były organizowane konferencje jednostronne, choćby z udziałem ministra Sikorskiego nt. polityki europejskiej - tłumaczy Bosak.

 

Narodowcy jednak nie składają broni i już zapowiadają, że wezmą udział w spotkaniu, bez względu na jego formę, o ile Niezależne Zrzeszenie Studentów dalej będzie chciało zapraszać ich na debatę.

 

- Jeżeli rektor chce spotkania w formule "bardziej polemicznej", to jest to nam jeszcze bardziej na rękę. Liczymy, że debata się odbędzie - puentuje Bosak.

 

Aleksander Majewski

 

 

 

Komentarze (9):

anonim2013.02.13 15:22
Lewacy zawsze nas blokują -_- kiedy my zablokujemy lewaków na uczelniach?
anonim2013.02.13 15:32
@Hetmankozacki Niestety, nie zawsze. Ale zawsze będziemy próbować :)
anonim2013.02.13 15:47
cholerne lewaki, podwijają kity pod siebie szczury...
anonim2013.02.13 16:36
dlatego uważam, że uczelnie powinny być prywatne Bosak płaci podatki a potem jest dyskryminowany, pieniędzy nikt mu oczywiście nie odda
anonim2013.02.13 16:36
W jakieś szkole uczniowie zrobili i powiesili plakat ,,Putin oddaj wrak'' Wystarczył jeden telefon z GW i dyrekcja kazała zdjąć. Kiedy obalimy rządy wyborczej komuny?
anonim2013.02.13 17:13
NA UW ma być tylko marksizm i totalitaryzmy lewicowe.
anonim2013.02.13 17:24
No to rzeczywiście nawet lepiej. Lewica wystąpi jak zwykle bez argumentów i wiedzy powtarzając wciąż jakąś mantrę. To może być ciekawe...
anonim2013.02.13 22:23
Od zarazy należy się izolować a nie zapraszać na uniwersytet. Chłopcy w brunatnych koszulach...feee
anonim2013.02.14 9:08
Czyż nie na UW wykłada lewacka "etyczka" M. Środa? Ta, która jest częstym gościem meRdiów?